Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Dačkus
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus

Antanas Kavaliauskas ir Artūras Gudaitis yra vieni geriausių savo pozicijos žaidėjų Lietuvoje ir šią vasarą jie abu patys tapo savo likimo kalviais.

Ateinantį sezoną vidurio puolėjų tandemą Kauno „Žalgiryje“ sudaryti galėję aukštaūgiai komandos draugais tapo Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipoje.

Kavaliauskas vasarą liko ištikimas gimtajam Vilniui bei pratęsė sutartį su „Lietuvos rytu“ trejiems metams nepaisant to, jog identišką pasiūlymą 29 metų 209 cm ūgio krepšininkui buvo pateikę ir šalies čempionai.

Tuo metu nuo 2012 metų Kaune rungtyniavęs Gudaitis atsisakė vilkėti žaliai baltus marškinėlius dar vieną sezoną, nusprendęs, jog sostinės klubas gali pasiūlyti jam geresnes sąlygas tobulėti.

Pasirinkti „Lietuvos rytą“ vietoje LKL pirmenybėse pastaraisiais metais dominuojančio „Žalgirio“ iš pirmo žvilgsnio atrodo drąsus sprendimas, tačiau abu krepšininkai tam turėjo savų motyvų ir lūkesčių.

Savų lūkesčių turėjo ir praeityje vienu metu pasiūlymų iš abiejų stipriausių Lietuvos ekipų sulaukę krepšinininkai, tačiau šiuos lūkesčius įgyvendinti jiems sekėsi skirtingai.

Tinklalapis „BasketNews.lt“ siūlo prisiminti ryškiausius žaidėjus, kurie praeityje ne tik žaidė viename ar kitame klube, bet ir turėjo rinktis: „Žalgiris“ arba „Lietuvos rytas“.

Darius Songaila

Nuotr. Fotodiena.lt/E.Blaževičius

Prieš kiek daugiau nei metus Darius Songaila rinkosi, kur pabaigti savo profesionalo karjerą. „Lietuvos ryte“ sezoną praleidęs puolėjas atmetė pasiūlymą likti Vilniuje ir apsivilko „Žalgirio“ marškinėlius.

„Niekada negalvojau, kad esu iš Vilniaus arba iš Kauno, niekada nebuvau ypatingas vienos ar kitos komandos fanas. Neturiu ir kažkokių antipatijų – veikiau esu neutralus“, – tuomet kalbėjo parašą po vienerių metų sutartimi padėjęs marijampolietis.

Nors veteranui Kaune sekėsi rungtyniauti sunkiau nei sostinėje, 37-erių krepšininko sprendimas atsipirko – jis ne tik pirmą kartą karjeroje tapo šalies čempionu bei LKF taurės laimėtoju, bet ir baigęs karjerą gavo šansą „Žalgiryje“ dėti pirmuosius žingsnius kaip treneris.

Renaldas Seibutis

Nuotr. Fotodiena.lt/T.Lukšys

Nuo šio sezono laikinojoje sostinėje rungtyniaujantis Renaldas Seibutis „Žalgirio“ gretas papildyti galėjo gerokai anksčiau. 2011 metais gynėjas atsisakė žaisti Kaune ir netrukus priėmė paties krepšininko žodžiais malonų „Lietuvos ryto“ pasiūlymą.

„Labai malonu grįžti į Lietuvą. Turėjau įvairių pasiūlymų, tačiau „Lietuvos ryto“ kvietimas sugrįžti namo buvo labai laukiamas ir malonus“, – tuomet sakė Vilniaus „Sakaluose“ karjerą pradėjęs ir iki grįžimo į sostinę šešerius metus užsienyje rungtyniavęs žaidėjas.

Trejus metus Seibutis buvo „Lietuvos ryto“ lyderiu ir tikru komandos vedliu. Vis tik visi šie metai pačiai komandai buvo itin nesėkmingi. Du tragiški sezonai Eurolygoje ir vienas po kito sekę pralaimėjimai „Žalgiriui“ – vieno iš jų dėka vilniečiai nepateko į LKL finalą ir turėjo tenkintis bronzos medaliais.

Po tokio apmaudaus sezono Seibutis, kaip ir kiti buvę lyderiai, „Lietuvos rytui“ tapo per brangūs, todėl gynėjas antrą kartą karjeroje laimės išvyko ieškoti į Turkiją, o galiausiai šiemet prisijungė prie komandos, kurios žvaigžde galėjo tapti jau gerokai anksčiau.

Prisiminus, jog 2012 metais LKL finale „Žalgirį“ į priekį vedė Tomas Delininkaitis, galima tik įsivaizduoti, ką Kauno ekipos gretose būtų išdarinėjęs po beveik 15 taškų per rungtynes Europos taurėje tą sezoną rinkęs „Lietuvos ryto“ gynėjas.

Robertas Javtokas

Nuotr. Fotodiena.lt/E.Blaževičius

2011 metais Robertas Javtokas nutarė baigti penkis sezonus trukusią legionieriaus karjerą ir sugrįžti rungtyniauti į Lietuvą. Sulaukęs susidomėjimo tiek iš savo buvusios komandos „Lietuvos ryto“, tiek ir iš „Žalgirio“, vidurio puolėjas svarstė neilgai ir priėmė, „BasketNews.lt“ žiniomis, bene dvigubai pelningesnį Vladimiro Romanovo pasiūlymą.

„Kauno komandos pateiktas pasiūlymas buvo geras, o be to, komanda nuolat žaidžia Eurolygoje. Penkis sezonus žaidžiau svetur, tačiau Lietuvoje yra šeima, draugai, tėvai, fanai, aplinka. Norėčiau daugiau niekur nebevažiuoti, tačiau tai priklauso ne nuo manęs“, – tuomet sakė Javtokas.

Per septynerius metus „Lietuvos ryte“ aukštaūgis buvo spėjęs tapti ekipos veidu, todėl jo pasirinkimas būti „Žalgirio“ nariu buvo gana netikėtas. Vis tik panašu, jog Lietuvos rinktinės kapitono lūkesčiai pasiteisino. Keturiskart iš eilės tapęs LKL čempionu jis vis dar vilki Kauno ekipos marškinėlius ir ko gero išties niekur kitur jau nebeišvažiuos.

Deividas Dulkys

Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus

Baigęs studijas JAV, Deividas Dulkys 2012 metais ilgai buvo siejamas su „Žalgiriu“, tačiau savo karjerą pradėjo priešingoje barikadų pusėje. Itin perspektyviu žaidėju laikytas snaiperis sostinės ekipos pasiūlyme įžvelgė geresnes sąlygas tobulėti.

„Vilniaus komanda parodė didelę iniciatyvą ir jaučiau, kad ši ekipa man tinka. Norėjau žaisti „Lietuvos ryte“. Daug žaidėjų iškilo rungtyniaudami „Lietuvos ryte“, nes čia geros sąlygos tobulėti“, – didelių vilčių prieš trejus metus neslėpė Dulkys.

Gynėjo nuojauta nepasitvirtino – „Lietuvos rytas“ jam netiko ir iškilti nepadėjo. Lėtai prie europietiško krepšinio besitaikęs Dulkys Vilniuje neįsitvirtino ir vėliau žaidė Latvijos bei Lenkijos komandose. Šiuo metu atletas rungtyniauja Turkijos pirmenybėse.

Kas galėjo Dulkio laukti Kaune? 2012 metais už „Žalgirio“ vairo stojo Joanas Plaza, specialistas, kuris to sezono metu nulipdė solidų krepšininką iš kiekvieno savo auklėtinio.

Tadas Klimavičius

Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus

2008 metais Tadas Klimavičius derėjosi su „Lietuvos rytu“, kuris buvo pasiryžęs sumokėti išpirką Larisos AEL ekipai. Vis tik Graikijos pirmenybėse patikimai rungtyniavusio puolėjo namais po penkerių metų pertraukos tapo „Žalgiris“.

Kaune aukštaūgis praleido šešis įsimintinus sezonus. Keturi LKL čempiono žiedai ir, pasinaudojant „Žalgirio“ priekinės linijos krize, sužaistas asmeniškai sėkmingiausias 2009-2010 metų sezonas, leidęs debiutuoti Lietuvos rinktinėje bei iškovoti pasaulio čempionato bronzą.

Kodėl Klimavičiui Kaune iš esmės labai sėkmingai susiklostė tik vienas sezonas? Tais metais Paulius Jankūnas vilkėjo Maskvos srities „Chimki“ marškinėlius. Visais kitais sezonais Klimavičius tiesiog buvo priverstas tūnoti „Žalgirio“ kapitono šešėlyje.

Tokius aukštaūgius kaip Dejanas Borovnjakas, Cemalis Nalga, Aronas Baynesas ar Lawrence‘as Robertsas ugdyti mėginęs „Lietuvos rytas“ Klimavičiui veikiausiai būtų suteikęs geresnes sąlygas atskleisti visą savo potencialą. Tai veteranas pastaruoju metu mėgina daryti Vokietijos čempionate.

Martynas Pocius

Nuotr. Fotodiena/T.Lukšys

Po traumomis nusėto antrojo sezono Madrido „Real“ komandoje Martynas Pocius grįžo į Lietuvą pirmajai reabilitacijai 2013 metais. Gynėjo aktyviai siekė „Lietuvos rytas“, tačiau jis nutarė antrą kartą apsivilkti „Žalgirio“ marškinėlius.

„Labai džiaugiuosi sugrįžęs į „Žalgirį“. Ateinantį sezoną komandos laukia neeilinis, intriguojantis ir ambicingas sezonas, todėl bus labai smagu būti šios istorijos dalimi“, – sakė į Kauną sugrįžęs Pocius.

Pačiam krepšininkui sezonas išties buvo neeilinis – asmeniškai sėkmingiausiais jam Eurolygoje per visą karjerą. Negana to, jam kartą pavyko triumfuoti prieš buvusį klubą „Real“ bei po sezono sulaukti pelningo Stambulo „Galatasaray“ pasiūlymo.

Galbūt žaisdamas „Lietuvos ryte“ Pocius būtų turėjęs dar solidesnius statistinius rodiklius, tačiau Seibučio ir Martyno Gecevičiaus pavyzdžiai parodė, kad lyderystė tuometiniame Vilniaus klube tarptautinio pripažinimo ir galingųjų Eurolygos ekipų dėmesio negarantuoja.

Marijonas Petravičius            

Nuotr. AP-Scanpix

2006 metais „Žalgiris“ ruošėsi Tanoka Beardo išėjimui, o „Lietuvos rytas“ dairėsi pamainos Javtokui. Abiejų klubų žvilgsniai nukrypo į Latvijos pirmenybėse žibėjusį Marijoną Petravičių. „Žalgiris“ tuomet dar nenorėjo paleisti Beardo, todėl vilniečiai laimėjo pasiūlydami aukštaūgiui gerokai svarbesnį vaidmenį rotacijoje.

„Gera komanda, geras treneris, čia turėsiu labai palankias sąlygas dirbti ir tobulėti“, – savo pasirinkimą rungtyniauti „Lietuvos ryte“ aiškino vidurio puolėjas.

Geru treneriu Petravičius tuomet įvardijo Sharoną Druckerį, tačiau dėl kitų niuansų krepšininkas nesuklydo. Vilniuje jis sužaidė tris geriausius karjeros sezonus, tapo Europos taurės finalo ketverto naudingiausiu žaidėju, pravėrė Lietuvos rinktinės duris ir varė į neviltį Rimanto Grigo auklėjamus Kauno klubo aukštaūgius Hanno Mottolą, Vladimirą Štimacą, Mamadou N‘diaye ir Ratko Vardą.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (19)
uz tai gudaitis laimingas! ateis naujas treneris gal dar universalesniu padarys ir momentais i krasta statys :)))
2015-10-29
Atsakyti
Sveiki nesenai užsiregistravau šitame saite vien dėl to jog esu žalgirio didžiulis fanas, man labai patinka trolinti ryto parodiją ir tikiu kad šiandien nušluostysime visiems nosis ar ne bratkos ? :DDDDD
2015-10-25
Atsakyti
ATI
O kas del Gudaicio, tai vaikas tiki, jog gera statistika zaidziant su kibiro komandoms ir LKL, atkreips stipriu komandu demesi. Deja nebe tie laikai. Lietuvos Ryto zaidejai europos grandams nereikalingi.
2015-10-25
-1
Atsakyti
ATI
Kas del Dulkio, tai Zalgiris niekada jam nebuvo pateikes pasiulymo. Zaidejas tiesiog per prastas Lietuvos grandui. Taip kad vyrukui teko pedint i Lietuvos Ryta.
2015-10-25
-1
Atsakyti
parduodu du bilietus i sios dienos varzybas. bilietai pirmame aukste. 865173029
2015-10-25
Atsakyti
Gera tais laikais komanda buvo Lryto su Petravičiumi ir kitais superiniais žaidėjais.
2015-10-25
+1
Atsakyti
Zalgirio fanai su savo zalgiriu greit isprotes kaip debeliukai....
2015-10-25
+1
Atsakyti
sdf
NekenciuLenkurealiai net nesitikiu kad zalgiris laimes pavarge jauciu bet nera skirtumo cia tik lkl finalas kaip bus tada idomu nors eilini kart tas pats 4:0 bus bet pochui :)


neieskok atmazu, cia rytfaniu uzsiemimas, tokia komanda kaip rytas turime imti ir antra sudetimi
2015-10-25
-1
Atsakyti
realiai net nesitikiu kad zalgiris laimes pavarge jauciu bet nera skirtumo cia tik lkl finalas kaip bus tada idomu nors eilini kart tas pats 4:0 bus bet pochui :)
2015-10-25
Atsakyti
visiškai neįdomu.
2015-10-25
+1
Atsakyti
Man asmeniškai nėra nieko įdomaus tarp Žalgirio ir Ryto dvikovos, man įdomiau stebėti, kaip žalgiris žaidžia prieš Zielona gura eurolygoje negu šita dvikova. Jau per tiek metų taip nusibodusi, tas pats, per tą patį...
2015-10-25
Atsakyti
lkl
dar galima butu pamineti donata slanina,kuris buvo pasirases kontrakta su l.rytu,bet del per didelio tuo metu gyneju skaiciaus komandoje,buvo perleistas zalgiriui
2015-10-25
Atsakyti
Didziausias feilas, tai dulkys..
2015-10-25
Atsakyti
is vis ar verta skaityt?
2015-10-25
Atsakyti
ka cia dar galima rinktis, ZALGIRIS ir viskas.
2015-10-25
Atsakyti
kvailas straipsnis.
2015-10-25
+1
Atsakyti
ŽALGIRIS!!!
2015-10-25
+1
Atsakyti
HI
kavaliauskas su gudaiciu patys supranta, kad jiems EL lygis per aukstas. kavaliauskas yra per zemas, todel sunku gintis jam, skurdus judesiu arsenalas, priklausomas nuo 2x2, o gudaitis nutare ulebe statistika pasigerint ko nesugebetu EL
2015-10-25
+1
Atsakyti
geras straipsnis ;)
2015-10-25
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.