Nuotr.: Facebook
Nuotr. Facebook

Prasidėjo 11-tasis Natural Pharmaceuticals-Regionų krepšinio lygos sezonas. Pirmą 2015-2016 m. sezono savaitgalį buvo sužaistos 23 rungtynės A ir B divizionuose. Tokioje rungtynių gausybėje pasitaikė ne vienas įdomus ir svarbus momentas, kuriuos pateikia RKL.

Savaitės rungtynės. Jau debiutinį RKL čempionato savaitgalį sulaukėme pirmojo sezono pratęsimo. Savo aikštėje rungtyniavę „Atleto“ atstovai ketvirtajame kėlinyje buvo pasiekę 14 taškų persvarą, bet per paskutines pagrindinio laiko minutes „KTU-Mimeta“ sukūrė neįtikėtiną spurtą. Iki ketvirto ketvirčio pabaigos likus 17 sekundžių, KTU turėjo 4 taškų deficitą 73:77, bet po dviejų taiklių baudų skirtumą sumažino perpus (75:77).

Tuomet „Atleto“ žaidėjas Modestas Žaunierūnas pataikę vieną baudą, o Mato Sapiegos tritaškis išlygino rezultatą ir ekipos turėjo žaisti pratęsimą. Euforijos pagauti KTU krepšininkai per pratęsimą nebepaliko jokių vilčių oponentams. Per 5 minutes įmetę 11 taškų, varžovams leido pataikyti vos 3. Susitikimas baigėsi rezultatu 81:89.

Naujokų debiutas. Iš B diviziono į A persikėlusios „Gargždų SC“ ir „KTU-Mimeta“ jau pirmą RKL čempionato savaitgalį pademonstravo, kad yra pasiruošusios aukščiausio lygio kovoms. Abi ekipos iškovojo po dvi pergales prieš grėsmingus varžovus. Gargždų sporto centras sezono atidarymo rungtynėse parklupdė Tauragės krepšinio klubą (76:74) ir „Atletą-LSU“ (99:92), o KTU vilčių nepaliko Kauno „Omega-United“ (65:54) ir jau minėtai „Atleto“ ekipai.

Netikėtumas. Nors sezonas dar tik prasidėjo ir apie komandų pajėgumą kalbėti anksti, tačiau žvelgiant į praėjusio čempionato rezultatus netikėtumu galima pavadinti Pabradės „Žeimenos“ ir Ukmergės „Olimpo“ rungtynių rezultatą. „Žeimena“ ukmergiškiams nusileido 78:83.

Savaitės žaidėjai. Jau pačiose pirmose rungtynėse Akmenės „SC-KK-Akmenės cemento“ lyderis Audrius Povilaitis užkėlė naudingumo balų kartelę net iki 59 balų. Povilaitis pelnė 38 taškus, atkovojo 13 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo 3 varžovų metimus ir išprovokavo 11 pražangų. Pasirodymas įspūdingas, o svarbiausia, kad jis atnešė pergalę Akmenei 102:82.

B diviziono geriausio savaitės žaidėjo titulas atiteko lygos naujokės Sedos „Sedulos-Aibės“ komandos lyderiui Mariui Kazlauskui. Pastarasis rungtynėse su Tauragės „Fortūna-Agava“ pelnė 20 taškų, atkovojo 18 kamuolių, blokavo 2 metimus, išprovokavo 8 pražangas ir iš viso surinko 40 naudingumo balų.

Savaites komanda. Kam skirti savaitės komandos vardą, didelių abejonių nėra, tai - Kauno „KTU-Mimeta“. Ši komanda puikiai debiutavo A divizione pasiekusi dvi pergales. Negana to, viena iš jų, prieš „Atletą“, buvo pasiekta pataikius tritaškį paskutinėmis sekundėmis ir vėliau atsilaikius pratęsimo metu.

Statistikos lyderiai. Daugiausiai taškų per vienerias rungtynes šį savaitgalį pelnė Audrius Povilaitis (Akmenės „SCKK-Akmenės cementas“) – 38, daugiausiai kamuolių atkovojo Gediminas Povilauskas (Anykščių „Volupis“) – 26, daugiausiai rezultatyvių perdavimų atliko Nerijus Mika (Akmenės „SCKK-Akmenės cementas“) – 12, daugiausiai metimų blokavo Gytautas Kibelkis (Sedos „Sedula-Aibė“) – 4.