Deividas Gailius atakuoja krepšį Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Deividas Gailius veržiasi link krepšio Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Mačo pradžia Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius
„Lietuvos ryto“ šokėjos Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Marcelo Nicola Nuotr.: Fotodiena.lt/E. Blaževičius
Deividas Gailius atakuoja krepšį Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Deividas Gailius veržiasi link krepšio Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Mačo pradžia Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius
„Lietuvos ryto“ šokėjos Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Marcelo Nicola Nuotr.: Fotodiena.lt/E. Blaževičius

10 minučių ir 40 sekundžių. Tiek gryno žaidimo laiko truko blogiausia Vilniaus „Lietuvos ryto“ atkarpa mače su Saratovo „Avtodor“.

Per tas 10 minučių „Avtodor“ buvo nesustabdomas ir išklibino Marcelo Nicola kėdę tiek, kad jos braškėjimas artimiausiomis dienomis bus girdimas nuo Vilniaus iki Klaipėdos.

Tačiau jeigu norime būti visiškai teisingi, matysime, kad kai kurie epizodai per tas 10 minučių ir 40 sekundžių buvo tokie, kad Nicola nieko negalėjo padaryti. Nė vienas „Lietuvos ryto“ žaidėjas negalėjo nieko padaryti.

Iki antro kėlinio pabaigos likus žaisti 3 minutes ir 45 sekundes „Lietuvos rytas“ pirmavo 44:36. Tada 10 minučių ir 40 sekundžių atkarpą jie pralaimėjo 11:38 ir, iki trečio kėlinio pabaigos likus žaisti 3 minutes ir 5 sekundes, atsiliko jau 55:74.

Per šią atkarpą „Avtodor“ rezultatyviai pabaigė 16 iš 24 atakų ir per beveik 11 minučių surinko 38 taškus. Baisūs skaičiai, ar ne?

Baisūs, tačiau per šią atkarpą „Avtodor“ pataikė 4 neuždengiamus tritaškius. Tokius, kuriuos metant vilniečio krepšininko ranka buvo įremta varžovui į veidą. Dar 4 taškai buvo pelnyti dvitaškiais, elementariai suklaidinus varžovą 1x1.

Taigi 16 iš 38 taškų buvo pelnyti sudėtingais metimais ir jokia gynyba pasaulyje nebūtų tų metimų sustabdžiusi, nes jie tiesiog rado kelią į krepšį.

Taip, rusai per šią atkarpą taip pat pataikė 2 laisvus tritaškius, taip, po derinių ar kombinacijų jie surinko dar 9 taškus, taip, baudų metimais įmetė 7 taškus. Tačiau didesnė dalis logiškų taškų buvo surinkta tada, kai „Lietuvos rytas“ palūžo po nesąmoningų (ir taiklių) varžovų tritaškių.

Atmosfera „Siemens“ arenoje trečio kėlinio viduryje pasidarė tokia bloga, kad neišlaikė ir „Lietuvos ryto“ gerbėjų nervai. Vienas jų, bene aktyviausias sirgalius, prieš rungtynes sumušantis delnais su visais iš eilės krepšininkais, nebegalėjo žiūrėti į tai, kas darosi aikštėje.

Šis fanas nusiėmė slidininko kaukę, susivyniojo milžinišką „Lietuvos ryto“ vėliavą, įsidėjo ją į kuprinę, padėjo į šoną garsintuvą ir likusias keliolika minučių nerodė jokių emocijų.

Nuščiuvęs buvo ir „Lietuvos ryto“ atsarginių suolas. Ten jau kurį laiką sėdėjo Antanas Kavaliauskas, kuris dėl ketvirtos pražangos trečio kėlinio viduryje buvo priverstas prisėsti.

Jį pakeitė Julius Jucikas ir jau pirmoje atakoje rusai vertė taškus per jį. Kavaliauskui sėdint ant suolo, „Lietuvos rytas“ pralaimėjo atkarpą 12:21.

Sostinės klubo kapitonas grįžo į aikštę įsibėgėjant ketvirtam kėliniui ir tuo pačiu vilniečiams įpusėjant spurtą 11:0. Po Kšištofo Lavrinovičiaus dvitaškio „Lietuvos rytas“ priartėjo iki 72:82, bet po to rusai vėl pradėjo pataikyti ir nutolo nepavejamai.

Mačo pabaigoje ištikimiausi „Lietuvos ryto“ fanai skandavo „Ar čia krepšinis?“ ir jų klausimas galbūt ir yra pateisinamas.

Prisivilioti talentai, suburta lietuviška sudėtis, išlaikytas treneris ir klubo prezidento kalbos apie „laiką vėl būti pirmiems“ lūkesčių kartelę pakėlė tiek, kad sirgaliai tikrai nesitikėjo pamatyti tokio krepšinio.

Kalčiausias tokioje situacijoje, be abejo, atrodo treneris, tačiau tos 10 minučių ir 40 sekundžių antrame ir trečiame kėliniuose verčia galvoti kitaip.

Nuo dalies tų metimų niekas nebūtų apsigynęs. Nuo kitos dalies neapsigynė žaidėjai, kurie tuo metu buvo aikštėje. Ne treneris, bet žaidėjai.

Kita vertus, „Lietuvos ryto“ žaidime akivaizdžiai nėra ūpo. Kiek tai – trenerio nesugebėjimas įpūsti ugnies, o kiek – nesutampančių charakterių problemos, nežinau, tačiau akivaizdu, kad problemų yra.

Kaip ir akivaizdu, kad pridaryta klaidų su komplektacija (sunkiojo krašto puolėjo pozicija kuo toliau, tuo garsiau rėkia „Padėkit“), akivaizdu, kad varžovų analizė nėra šio trenerių štabo stiprioji pusė (trūksta Arvydo Gronskio?), akivaizdu, kad žaidėjų pasitikėjimas savo jėgomis šiuo metu yra žemumoje.

Akivaizdu ir tai, kad šios komandos talento lygis nėra toks, kuris leistų jau dabar galvoti apie skambias pergales.

Ar naujas treneris ką nors pakeistų? Galbūt. Tačiau problemos atrodo gilesnės nei treneris ir nereiktų tikėtis, kad viskas stebuklingai pasikeistų atėjus naujam strategui.

Antano Kavaliausko ir Gedimino Oreliko komentarai:

https://www.youtube.com/watch?v=vO6fS6LkW-4


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (29)
UKV
Pirmiausia komplektacija. Prieš kokius 10 ir 5 metus tokių problemų nebūdavo. Vienas kitas nepavykęs pirkinys būdavo pakeičiamas, bet ne iki tokio lygio problemos buvo kaip dabar. Tvarkoj, klube buvo piniginės problemos, tad baigėsi titulai. Yra ne vienas žinomo krepšinio ar futbolo klubo pavyzdys, bet nesigilinkime, nes tikram fanui tai ne problema. Bet kad nėra atsvaros gerai puolantiems žaidėjams tose pačiose pozicijose gerai pasiginantys žaidėjai yra badanti akis problema. Ir gynėjų linijoje, ir po krepšiu.

Dar vienas dalykas - nesibaigiantys eksperimentai su treneriais iš užsienio. Kas turi pasikeisti, kad klubo vadas suprastų, kad tik lietuviams treneriams galima pabandyti suteikti teisę augti kartu su klubu. Dabar gal nepasiseks, bet po kelių metų jie galės grįžti į klubą būdami aukštesnio lygio specialistais ir tada bandyti iš naujo bet jau sėkmingiau ar sėkmingai, nes yra iš to paties lizdo kaip klubas. Kiek užsieniečių mes suteikėm šią teisę, kurie nieko ypatingo nenuveikę iškeliavo ir atgal kažin ar besugrįš nesugebėdami reikšmingiau paaugti kaip specialistai? Kiek Lr treniravo tikrai rimti užsienio treneriai, tokie kaip N.Spahija ar pan. Vienos rankos pirštais tikriausiai galima bus suskaičiuoti. Aišku kalba neina apie tokius Lietuvos trenerius kaip Šeškus. Kalbu apie tokius kaip pasitrankęs po užsienio klubus kaip trenerio asistentas G.Krapikas tapo įdomiu vyriausiuoju treneriu. Jau dabar įdomus paukštis D.Adomaitis. Arti to yra su rinktine dirbantis D.Maskoliūnas, Š.Jasikevičius dedasi reikiamus pamatys trenerio karjerai. Tad kodėl nesuteikti šanso jiems? Bet tikro šanso su normaliu pasitikėjimo kreditu sezonui. Atsakymas, spėju, tas kad į kiekvieną trenerį užsienietį žiūrima kaip gelbėtoją-stebukladarį kartu neakivaizdžiai parodant komandos būrimo kompetencijos lygį.

Taip, Saratovas vakar pataikė neuždengiamų metimų. Gynybos bėda yra ta, ginantis leidžiama mažai trukdant gynybiniais veiksmais įžaisti kamuolį iki kol jis ateina iki metikų.Tai ne vien gynėjų problema, tai aplamai visos komandos bėda, kad nesugebama ginantis išmušti priešininkų iš sklandaus derinio vykdymo. Kitas dalykas, prieš rimtas ir rimtesnes komandas pasirodo, kad Orelikas, Jucikas, yra gynybos skylės, Brolis niekada nebuvo stiprus gynyboje ir tik Kavaliauskas (jei neskaitytume anksti prisirenkamų ir neretai visiškai nebūtinų pražangų) ir Gudaitis yra "į tą pusę". Apie gynėjų gynybą 1 prieš 1 nekalbėsiu, nes vėl yra ką pasakyt. Bet juk komandinė gynyba kaip tik nuo čia ir prasideda.

Puolimas aplamai ilgo aptarimo verta tema. Jau pernai finaluose kilo klausimas ar Lr turi nors vieną derinį lemiamoms atakoms. Šiemet į komandą įsiliejo žaidėjai, kuriems aikštės ir laisvų komandos draugų matymas nebėra iššūkis. Tad klausimą galima ir modifikuoti: ar puolime keliami kokie nors tikslai, kaip susikurti pranašumą tam tikroje vietoje priverčiant labiausiai pavojingus priešininkų žaidėjus puolime dirbti maksimaliai? Nes prieš rimtesnes komandas atrodo, kad puolame stiliumi kaip bus taip gerai. Kitas aktualus klausimas ar treneris sugeba išreikalauti žaidimo drausmės abiejose aikštės pusėse, ne vien puolime.Yra ir kitų klausimų, bet gal tiek giliai nekapstykim.

Keitimai varžybų metu kartais būna nesąmoningi. Gal apie vienas ar kitas nežinome vidinės informacijos, bet akivaizdu, kad komandoje psichologija yra labai netinkama ir neskatinanti kolektyvo dėl pergalės kovoti žūtbūt. Lietuvos ryto vadovybės reikalas išsiaiškinti kame problemos ir jas išspręsti kaip galima greičiau. Tik ar komandos vadovas yra kompetentingas tai išspręsti ir aplamai kompetentingas komplektuodamas komandą? Nesakau, kad Joną reikia būtinai grąžinti į komandą, bet bent seniau tokių problemų nebuvo.

Tad ar komandos vadovui būtų nesunku savo poziciją perleisti kompetentingam šiuose dalykuose žmogui ir suteikti galimybes dirbti sau pasiliekant nebent prievaizdo vaidmenį. Ar pasirinkti kitokį klubo valdymo modelį, nes net galėdami pasikviesti pajėgius žaidėjus burdami komandas pradėjome daryti pasikartojančias klaidas ko anksčiau (bent su žaidėjų pasirinkimu) nebuvo :(
2015-10-30
-1
Atsakyti
Problema zaideju komplektacija nx tas runkauskas jai nieko nepadaro orelikas visiskas nulis pries stipresnes komandas gailius kaip visad nepastovus PF pozicija apgailetina vapse Sg irgi Kavaliauskas ir tas argentinietis dar tempia bet du neistems
2015-10-29
Atsakyti
Lizinginiskokie zalfaniai nervuoti :D turbut jaucia, kad Turkijoj nieko gero siandien laukt nereiketu


vakar uztat daug gero pajautet savo paciu tvarte :D nors jau iprate matyt - skirtinga komanda, bet kam rupi, patys kelnes nusiimat :D
2015-10-29
-1
Atsakyti
ATIlol kiba busi Vainausku seimos draugas? Jei ne, tai gal baik svaigt :DBeje Jono Vainausko laikais komanda laimedavo tik todel, kad buvo vagiami remejai is Zalgirio, siekiant ji sunaikint. Santazas per tevuko (ironiska, taip nekenciamo Gedvydo) shiktpopieriu ir t.t. Bendroviu santazo rezultatas - Ryto biudzetas tapo vienu didziausiu kibire (o Zalgiris iklimpo i milziniskas skolas). Tai nori kad sugriztu tie laikai? Mkey... As kaip Zalgirio fanas pasakysiu tiesiai sviesiai, dusk nx pydere.


kokie zalfaniai nervuoti :D turbut jaucia, kad Turkijoj nieko gero siandien laukt nereiketu
2015-10-29
Atsakyti
ATI
_VLP_Va cia as visiskai sutinku. Gedvydas Vainauskas - svarbiausia problema komandoje. Tie, kurie sakys, kad Gedvydas - komandos ikurejas, viska daro del jos ir geriausias komandos zmogus, be kurios LRyto pergalingo desimtmecio nebutu, butu neteisus, nes Gedvydo buvo tik ideja, visa kita del komandos nuo visos sirdies dare jo sunus - Jonas Vainauskas, kuriams is tikruju BC Lietuvos Rytas buvo daugiau nei sirdies komanda. Gedvydas (kaunietis) yra is tikruju savimyla, kurio ego liejasi per krastus. As net pradedu suprast jo svarbiausia tiksla gyvenime - paversti kuo daugiau zmoniu jo proto vergais. Ir jam tai puikiai pavyksta: 1) jo slyksti propogandine "gazieta" su portalu jau seniai uzvalde daugumos paprastu lietuviu protus; 2) sita slykstybe pasinaudoje net savo sunumi, jo energija, atsidavimu, kad sukurtu gera dar viena proto uzvaldymo projekta, taip jis surinko nemazai fanu. Labai gaila, kad tikroji komanda, kuri yra daugiau nei paprastas krepsinio klubas, buvo sukurtas tik tam, kad pritarukti fanus prie saves. Apgailetino Gedvydo planas pavykes. O kas del komandos ir fanu? Jam px! Svarbu, kad jo galia valdant zmoniu protus nesilpnetu ir lrytas.lt reitingai bei itaka nemazetu.


lol kiba busi Vainausku seimos draugas? Jei ne, tai gal baik svaigt :D

Beje Jono Vainausko laikais komanda laimedavo tik todel, kad buvo vagiami remejai is Zalgirio, siekiant ji sunaikint. Santazas per tevuko (ironiska, taip nekenciamo Gedvydo) shiktpopieriu ir t.t. Bendroviu santazo rezultatas - Ryto biudzetas tapo vienu didziausiu kibire (o Zalgiris iklimpo i milziniskas skolas). Tai nori kad sugriztu tie laikai? Mkey... As kaip Zalgirio fanas pasakysiu tiesiai sviesiai, dusk nx pydere.
2015-10-29
Atsakyti
ATEITIES KOMANDA? Visu zaideju siuo metu svajone, kad po valandos baigtusi sezonas ir jie galetu issilakstyti, LRyto gyvenimo etapa pamirse kaip slogu sapna. Ateities komanda :D :D :D. bukit realistai - sis sezonas baigtas. Vienintelis msansas iseiti is grupes - laimeti pries Salonikus, kad siuo metu atrodo sunki uzduotis. Manau zaidejai jau dabar dairosi nauju komandu
2015-10-29
Atsakyti
Sutinku, kad žaidžia ne treneris, o metimais kartais tiesiog įkrenta. BET... Visa kita tai jau trenerio reikalas - neapsigynė, nes netinkami žaidėjai, kas kaltas? Treneris. Nėra varžovų analizės? Vėl ne fanams ir ne kam kitam tą reikia daryti. Nėra ūpo? Daugiau niekas kitas kaltas ir negali būti.

Aš dar pridėčiau, kad kalti vadovai, kurie komplektuojant komandą nesuvokiamus kriterijus naudoja ir net matydami, kad treneris silpnas vis tiek juo pasitiki. Tada klausimas, kas geriau: silpnas treneris lietuvis ar silpnas užsienietis? Mano nuomone, nediskutuotinai geriau pirmas variantas, jei jau norima silpno stratego.

Jei galvojama apie rezultatus, pirmiausia reikėtų tikrai gero stratego, o paskui, pagal biudžeto galimybės, bandyti lipdyti komandą pagal jo poreikius.
2015-10-29
-1
Atsakyti
FlamboyantO kam reikalingas šitas straipsnis? Žmonėms nemaciusiems varžybų? Na aš nemaciau ir ką. Manai J Miklovai aš nežinau kokia bloga ši komanda, koks šūdu maišas yra Orelikas. A Kavaliauskas pasirinko rytą nes žino kad jis LKL lygio aukštaūgis. Va treneris irgi Veras, ką jie ten tokį Runkauska pasikvietė kuris gerai lose o dabar ryte snaegli iš nosies traukia ir į kamuoliukus sukineja. Iš kitos pusės, kuom tas treneris kaltas kai klubas sudarytas iš kažkokiu atrabotkiu.Man jau ir Vainauskas panašus į knicks vadovą katras senai priprato pralaimėti viską ir yra patenkintas galėdamas skalpuoti trenerius. Man ši komanda neturi širdies. Na ir kam ji tokia reikalinga? Lietuvos lygoje gali triuskinti dzukus ar Pasvalį, dar kokį lietkabeli...o paskui jei iki finalo dasirops tai vėl sausai putų gaus. Kam jos reikia? Kam toks pavadinimas : " Lietuvos rytas ". Juk besivadinantis Kauno " Lietuvos Žalgiris ".Ko tam Lietuvos rytui reikia tai naujo vadovo, kuris būtų suinteresuotas krepšiniu ir vedamas gyvenime pergalių, o ne nusenusio asilo kuris tenkina savo savimeile ir vadovaudamasis UFO regėjimais perka bei parduoda treneriu abonimentus. Gėda, kad Lietuvos sostinė turi tokia šiukšlių dėžė kaip " L rytas ".--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


Va cia as visiskai sutinku. Gedvydas Vainauskas - svarbiausia problema komandoje. Tie, kurie sakys, kad Gedvydas - komandos ikurejas, viska daro del jos ir geriausias komandos zmogus, be kurios LRyto pergalingo desimtmecio nebutu, butu neteisus, nes Gedvydo buvo tik ideja, visa kita del komandos nuo visos sirdies dare jo sunus - Jonas Vainauskas, kuriams is tikruju BC Lietuvos Rytas buvo daugiau nei sirdies komanda. Gedvydas (kaunietis) yra is tikruju savimyla, kurio ego liejasi per krastus. As net pradedu suprast jo svarbiausia tiksla gyvenime - paversti kuo daugiau zmoniu jo proto vergais. Ir jam tai puikiai pavyksta: 1) jo slyksti propogandine "gazieta" su portalu jau seniai uzvalde daugumos paprastu lietuviu protus; 2) sita slykstybe pasinaudoje net savo sunumi, jo energija, atsidavimu, kad sukurtu gera dar viena proto uzvaldymo projekta, taip jis surinko nemazai fanu. Labai gaila, kad tikroji komanda, kuri yra daugiau nei paprastas krepsinio klubas, buvo sukurtas tik tam, kad pritarukti fanus prie saves. Apgailetino Gedvydo planas pavykes. O kas del komandos ir fanu? Jam px! Svarbu, kad jo galia valdant zmoniu protus nesilpnetu ir lrytas.lt reitingai bei itaka nemazetu.
2015-10-29
+1
Atsakyti
O kam reikalingas šitas straipsnis? Žmonėms nemaciusiems varžybų? Na aš nemaciau ir ką. Manai J Miklovai aš nežinau kokia bloga ši komanda, koks šūdu maišas yra Orelikas. A Kavaliauskas pasirinko rytą nes žino kad jis LKL lygio aukštaūgis. Va treneris irgi Veras, ką jie ten tokį Runkauska pasikvietė kuris gerai lose o dabar ryte snaegli iš nosies traukia ir į kamuoliukus sukineja. Iš kitos pusės, kuom tas treneris kaltas kai klubas sudarytas iš kažkokiu atrabotkiu.

Man jau ir Vainauskas panašus į knicks vadovą katras senai priprato pralaimėti viską ir yra patenkintas galėdamas skalpuoti trenerius. Man ši komanda neturi širdies. Na ir kam ji tokia reikalinga? Lietuvos lygoje gali triuskinti dzukus ar Pasvalį, dar kokį lietkabeli...o paskui jei iki finalo dasirops tai vėl sausai putų gaus. Kam jos reikia? Kam toks pavadinimas : " Lietuvos rytas ". Juk besivadinantis Kauno " Lietuvos Žalgiris ".

Ko tam Lietuvos rytui reikia tai naujo vadovo, kuris būtų suinteresuotas krepšiniu ir vedamas gyvenime pergalių, o ne nusenusio asilo kuris tenkina savo savimeile ir vadovaudamasis UFO regėjimais perka bei parduoda treneriu abonimentus. Gėda, kad Lietuvos sostinė turi tokia šiukšlių dėžė kaip " L rytas ".

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-10-29
Atsakyti
Va kas vyksta, kai turi tokius krastus, kaip Gudaitis ir Orelikas
2015-10-29
+1
Atsakyti
Tiesa sakant, nelabai suprantu kaip kai kurie zinomi "ekspertai" sezono isvakarse galejo sakyti, kad Lietuvos Rytas subure stipria sudeti, bei sustiprejo lyginant su praejusiu sezonu. Nezinau kaip jus, bet bent jau as, savo ne eksperto akimis, nematau jokios stiprios sudeties. Siemetej komandoj viso labo trys krepsininkai verti buti vadinamais aukstesnio lygio nei vidutiniokaisarba tiesiog stipriais vidutiniokais. Tai - Kavaliauskas, Laprovitolla ir Gailius. Visi kiti - jau negalintys, dar negalintys, arba niekada ir negalesiantys. Lukauskis, Lavrinovicius? Ju geriausi laikai praeity. Giedraitis, Gudaitis? talentingi, taciau dar per jauni, kad vestu komanda i pergales. Juskevicius, Janavicius, Runkauskas, Jucikas? Tiesiog vidutiniokai. Orelikas? Vidutiniokas ir ne daugiau. Pernykste LKL finalo serija puikaii parode jo tikrasias galimybes.

Tai paaiskinkit man mielieji, kur ta galingoji sudetis? as asmeniskai tokios nematau, ir trenerio keitimas vargu ar galetu cia kazka ryskiai pakeisti. Vaizdziai tariant, siemete Lietuvos ryto sudetis tikrai ne Lamborghini ir ne Ferarri. Net ne BMW ar Audi, o tikriausiai kokia nors KIA ar huyndai. O su Hyundai net ir Shumacheris nebutu Shumacheris.
2015-10-29
+2
Atsakyti
_VLP_Is dalies sutinku apie Nicola, bet su Kleiza cia lazda jau perlenkei. Jis yra (bent jau buvo) puikus PF (2009-2013) ir SF geras buvo iki 2009. Bent jau kaip sunkusis krasta jis nebijo stumdytis su fiziskai stipresniais zaidejais ir turi puiku puolimo arsenala (stumdymasis po krepsiu, uzdengti metimai, puskabliai; is toliau - tritaskiai prisitaikius, is eigos, atsilosus ir t.t.), o stai Orelikas is tikruju yra labai silpnas PF, bet ir ziaurus tinginys, kuris ne tik nesistengia gintis, bet ir numest svoriu vis niekaip nenori. Palyginimui 2 SF vienodo ugio - Gailius ir Orelikas- tik vienas sveriau maziau nei 90, o kitas -100.


Visiskai pritariu. Ir dar pridesiu: 2009-2010 metai atstovaudamas Olympiacos klubui zaide kaip PF. Citata is Wiki: "Gindamas Pirėjo klubo garbę, Kleiza padejo susigrąžinti Graikijos Taurę, kuri paskutinį kartą buvo iškovota 2002 metais, Lietuvis tapo rezultatyviausiu Eurolygos reguliariojo sezono žaidėju, buvo išrinktas į simbolinį naudingiausiųjų Eurolygos krepšininkų pirmąjį penketuką ir po 13-os metų pertraukos atvedė Pirėjo „Olympiacos“ iki pat Eurolygos finalo.". Ir dar pridursiu, manau, kad is bedos Kleiza gali zaisti bet kokioje pozicijoje (bent jau galejo iki tu nelemtu traumu). Tai kaip dar galima kazkaip lyginti ji su Oreliku? Siaubas, kazkoks nesusipratimas.
2015-10-29
-1
Atsakyti
Sakyčiau gan keista kad treneris užsenietis treniruoja LRyto komanda kurioje tik 1 legionierius ir 11 lietuviu krepšininkų,gal pradžiai M.Nicolai reiktu pradėti dirbti nuo trenerio asistento pareigų,o ne iškart nuo vyriausiojo trenerio,juolab kad jis kaip treneris nieko nėra laimėjas ir yra visiškai žalias dar,panašaus lygio kaip ir Jasikevičius bet ir tas asistentas Krapiko. Gal LRyto vadovams reiktų pasvarstyti apie nauja vyr.trenerį ir trenerio asistentus galimi variantai- T.Pačėsas, Chomičius, Maskvyčius, Kemzūra, kas dar ten kas lieka...veterana K.Lavrinovičiu paskirti trenerio padejėju darbui su aukštaūgiais kaip Songaila Žalgiryje, sakyčiau LRyto trenerių štabas galėtu būti toks -

vyr.treneris - T.Pačėsas, trenerio asitentai- Chomičius, Linartas - (varžovų analizė), K.Lavrinovičius - (darbui su aukštaūgiais).

Dėl komandos sudėties tai pakeisčiau keleta komandos žaidėjų, vietoje K.Lavrinovičiaus - legionierius PF pozicijoje, ne studentas ne Moserio lygio,o koks jau europoje žaidęs,po krepšiu rungtyniaujantis aukštaūgis PF gerai besiginantis, toliau iškeisčiau - G.Orelika ir Ž.Janavičių į V.Dily ir Š.Vasiliauska iš Prienų komandos.
2015-10-29
-1
Atsakyti
Spaghetti_Incident Gudaitis dar nieko gero nenuveikė(jei neskaitysim taškų prieš Nevėžį ir panašaus lygio komandas), kad būtų galima jo nebuvimą įvardinti kaip didelė netektį. Dėl ateities komandos - bijau, kad po sezono kito iš ateities komandos liks tiks praeitis ..


Gudaitis - sprogstamoji jega gynyboje, kurio potenciala galima buvo pastebeti, kai jis centravo zalgiryje. Tai kad dar viskas pries akis jam.
2015-10-29
-3
Atsakyti
ProtagonistasKaip čia Jonas nepaspardė gulinčio. Gal pagailo? Gan teisinga nuomonė, nes Lieutvoj jau taip įprasta kaitaliot trenerius, kad iš tos inercijos jau ir krepšinio publika mato tik vienokias priežastis iį jų sprendimo būdus. Na atleisim trenerį, kas tada? Tai kokio velnio dar vasarą jo neatleido? Pratęsė sutartį su Nicola, nu tai tegu ir augina dabar tą trenerį. Jis bent Laprovitolą į komandą priviliojo(tokio lygio žaidėjas tikeai nebūtų vykęs į tolimą ir šaltą užkampį, jei ne tautiečiai trenerių štabe), o dabar jį mest kaip musę iš barščių, kai patys žaidėjai ir yra tos musės barščiuose? Teisingai kažkas sakė, koks rimtas treneris norės čia važiuot, jei po kelių pralaimėjimų skris lauk?Dėl komplektacijos. Visų pirma, nepamirškim, kad nežaidžiai Gudaitis. Jo netektis didelė, faktas. Su juo greičiausiai būtų buvę PASTEBIMAI geriau. Toliau, kas yra šiuometinis Rytas? Į naują lygį keliančių koją krepšininkų keturi: du šiauliečiai, du neptūniečiai. Dar trys tąme lygyje bando įsitvirtinti - Juškevičius, Janavičius, Orelikas. Du veteranai Lukauskis ir Lavrinovičius, kurie turėtų būti padėjėjai, o ne "tempikai". Ir liek tik trys aukšot lygio krepšininkai - po rinktinės nesiilsėjęs ir dar "paplaukiojantis" Kavaliauskas, traumuotas Gudaitis ir dar nė dešimties oficialių mačų naujame jam pasaulyje nesužaidęs Laprovitola. Padėjau pažiūrėt į sudėtį kitomis akimis?Tai ateities komanda. Pasikartosiu, DUOKIT ŽMOGUI DIRBT. Kalbu apie Nicolą. Nebent ruošiatės kviest top tier Europos mastu trenerį.P.S. Orelikas PF vietoj SF tai dar baisiau nei Kleiza PF vietoj SF.


Is dalies sutinku apie Nicola, bet su Kleiza cia lazda jau perlenkei. Jis yra (bent jau buvo) puikus PF (2009-2013) ir SF geras buvo iki 2009. Bent jau kaip sunkusis krasta jis nebijo stumdytis su fiziskai stipresniais zaidejais ir turi puiku puolimo arsenala (stumdymasis po krepsiu, uzdengti metimai, puskabliai; is toliau - tritaskiai prisitaikius, is eigos, atsilosus ir t.t.), o stai Orelikas is tikruju yra labai silpnas PF, bet ir ziaurus tinginys, kuris ne tik nesistengia gintis, bet ir numest svoriu vis niekaip nenori. Palyginimui 2 SF vienodo ugio - Gailius ir Orelikas- tik vienas sveriau maziau nei 90, o kitas -100.
2015-10-29
+1
Atsakyti
ProtagonistasKaip čia Jonas nepaspardė gulinčio. Gal pagailo? Gan teisinga nuomonė, nes Lieutvoj jau taip įprasta kaitaliot trenerius, kad iš tos inercijos jau ir krepšinio publika mato tik vienokias priežastis iį jų sprendimo būdus. Na atleisim trenerį, kas tada? Tai kokio velnio dar vasarą jo neatleido? Pratęsė sutartį su Nicola, nu tai tegu ir augina dabar tą trenerį. Jis bent Laprovitolą į komandą priviliojo(tokio lygio žaidėjas tikeai nebūtų vykęs į tolimą ir šaltą užkampį, jei ne tautiečiai trenerių štabe), o dabar jį mest kaip musę iš barščių, kai patys žaidėjai ir yra tos musės barščiuose? Teisingai kažkas sakė, koks rimtas treneris norės čia važiuot, jei po kelių pralaimėjimų skris lauk?Dėl komplektacijos. Visų pirma, nepamirškim, kad nežaidžiai Gudaitis. Jo netektis didelė, faktas. Su juo greičiausiai būtų buvę PASTEBIMAI geriau. Toliau, kas yra šiuometinis Rytas? Į naują lygį keliančių koją krepšininkų keturi: du šiauliečiai, du neptūniečiai. Dar trys tąme lygyje bando įsitvirtinti - Juškevičius, Janavičius, Orelikas. Du veteranai Lukauskis ir Lavrinovičius, kurie turėtų būti padėjėjai, o ne "tempikai". Ir liek tik trys aukšot lygio krepšininkai - po rinktinės nesiilsėjęs ir dar "paplaukiojantis" Kavaliauskas, traumuotas Gudaitis ir dar nė dešimties oficialių mačų naujame jam pasaulyje nesužaidęs Laprovitola. Padėjau pažiūrėt į sudėtį kitomis akimis?Tai ateities komanda. Pasikartosiu, DUOKIT ŽMOGUI DIRBT. Kalbu apie Nicolą. Nebent ruošiatės kviest top tier Europos mastu trenerį.P.S. Orelikas PF vietoj SF tai dar baisiau nei Kleiza PF vietoj SF.
Gudaitis dar nieko gero nenuveikė(jei neskaitysim taškų prieš Nevėžį ir panašaus lygio komandas), kad būtų galima jo nebuvimą įvardinti kaip didelė netektį. Dėl ateities komandos - bijau, kad po sezono kito iš ateities komandos liks tiks praeitis ..
2015-10-29
Atsakyti
BPN
Na, p.Jonas vyrukas jaunas, bet galėtų prisiminti, kad pvz. kažkada žaidė toks Macijauskas (gaila, kad jis taip anksti ir nevykusiai baigė karjerą) - jis mesdavo ir prieš delną ir per ranką - tiesiog mesdavo, kai turėdavo progą išmesti. Dabar gi turime tiesiom kojom metantį Kalnietį, kaip plytas mėtantį Pocių ir Seibutį, kuris pirmą tritaškį pataiko finale. Dar turime Milaknį. Tik jis pirma atsiklaupia ant parketo, o po to meta,tad reikia arba mest laisvam arba iš labai toli arba nesitaikius. Tad Avtadoro tritaškiai nebuvo fuksai. Gal šiek tiek avantiūra. Ar tai buvo desperatiški metimai? Vargu. Kuo čia dėtas treneris? Na, reikia žinot, kas, kada ir kaip meta ir numatyti, kaip reikia susikeist,kad arba būtų ne prieš veidą delnas, o blokuojamas metimas, neleidžiama išmest arba TOKS ŽAIDĖJAS NETURI PRIIMTI KAMUOLIO, t.y.jis turi būti atitvertas. Žaidėjams arba tai buvo nepasakyta arba tai buvo nepadaryta. Tada turėjo būt imama pertraukėlė, atkreipiamas dėmesys arba daromi atitinkami keitimai. Žaidėjas yra tarsi ralio automobilio vairuotojas, kurio pašonėj sėdi šturmanas, kuris pasako, kas bus po kelių akimirkų. Šturmanas yra visas trenerių štabas su vyriausiuoju priešaky. Tad trenerio atsakomybė išlieka. Žinoma, yra objektyvios priežastys - biudžetai ir talentas, bet... Turint silpnesnius žaidėjus būtent koncentracija į gynybą ir varžovų žaidimo griovimą turi būti akcentuojama. Pernai tai puikiai parodė Krapikas puolime turėjęs tik porą galinčių kažką kurt krepšininkų ir laimėdamas tikrai daug rungtynių. Atmeskim visus tuos Miklovo vadinamus "fuksus" - kiek Lrytas praleido?
2015-10-29
-1
Atsakyti
Protagonist,

straipsnio autorius situaciją išanalizavo objektyviai - daug tritaškių pataikyta neuždengiamai.

Bet treneris, manau, nebuvo tinkamai pasirinktas - Šeškus lietuvius tikrai būtų mokėjęs užvesti, komanda nėra tinkamai apmokyta atakuoti per centrą, arčiau kašės.

Praktiškai žaidimo stilius liko Šeškaus, o komandos užsivedimo ar užvedimo nebėra.
2015-10-29
Atsakyti
UzurpatoriusRyto sudėtis pagal žaidėjų lygį:LKL'ui - nebloga, netgi geraEurocupui - patenkinama, dar pusė bėdosEurolygai - tragedija


tai kad siuo metu gaunasi ,kad ir eurocapui sudetis nekazka.
2015-10-29
+1
Atsakyti
ProtagonistasKaip čia Jonas nepaspardė gulinčio. Gal pagailo? Gan teisinga nuomonė, nes Lieutvoj jau taip įprasta kaitaliot trenerius, kad iš tos inercijos jau ir krepšinio publika mato tik vienokias priežastis iį jų sprendimo būdus. Na atleisim trenerį, kas tada? Tai kokio velnio dar vasarą jo neatleido? Pratęsė sutartį su Nicola, nu tai tegu ir augina dabar tą trenerį. Jis bent Laprovitolą į komandą priviliojo(tokio lygio žaidėjas tikeai nebūtų vykęs į tolimą ir šaltą užkampį, jei ne tautiečiai trenerių štabe), o dabar jį mest kaip musę iš barščių, kai patys žaidėjai ir yra tos musės barščiuose? Teisingai kažkas sakė, koks rimtas treneris norės čia važiuot, jei po kelių pralaimėjimų skris lauk?Dėl komplektacijos. Visų pirma, nepamirškim, kad nežaidžiai Gudaitis. Jo netektis didelė, faktas. Su juo greičiausiai būtų buvę PASTEBIMAI geriau. Toliau, kas yra šiuometinis Rytas? Į naują lygį keliančių koją krepšininkų keturi: du šiauliečiai, du neptūniečiai. Dar trys tąme lygyje bando įsitvirtinti - Juškevičius, Janavičius, Orelikas. Du veteranai Lukauskis ir Lavrinovičius, kurie turėtų būti padėjėjai, o ne "tempikai". Ir liek tik trys aukšot lygio krepšininkai - po rinktinės nesiilsėjęs ir dar "paplaukiojantis" Kavaliauskas, traumuotas Gudaitis ir dar nė dešimties oficialių mačų naujame jam pasaulyje nesužaidęs Laprovitola. Padėjau pažiūrėt į sudėtį kitomis akimis?Tai ateities komanda. Pasikartosiu, DUOKIT ŽMOGUI DIRBT. Kalbu apie Nicolą. Nebent ruošiatės kviest top tier Europos mastu trenerį.P.S. Orelikas PF vietoj SF tai dar baisiau nei Kleiza PF vietoj SF.


"P.S. Orelikas PF vietoj SF tai dar baisiau nei Kleiza PF vietoj SF". Va sito tavo pasakymo tai visiskai nesupratau? Bet jeigu tu dar sugebejai Orelika sulyginti su Kleiza, tai man truksta zodziu zmogau.
2015-10-29
-1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.