Rimantas Kaukėnas tapo pirmu lietuviu, baigusiu sezoną Italijos krepšinio čempionate. Antradienį Kantu "Vertical Vision" pasitraukė iš kovos dėl čempionato aukso, ketvirtfinalį pralaimėjusi 0-3. Tuo tarpu Ramūno Šiškausko ekipa prasimušė į pusfinalį.

"Benetton" pusfinalyje nesuklupo

R.Šiškausko vedama Trevizo "Benetton" komanda antradienį šventė dar vieną pergalę. Savo aikštėje "Benetton" 86:73 (24:12, 18:23, 25:16, 19:22) įveikė Neapolio "Pompea" klubą. Seriją Trevizo klubas laimėjo 3-0 ir prasimušė į pusfinalį.

Jau mačo pradžioje šeimininkai pasiuntė oponentus į nokdauną. R.Šiškauskas, Marlonas Garnettas bei Denisas Marconato pelnė po 4 taškus ir "Benetton" 5-ąją minutę pirmavo 12:0.

Antrojo ketvirčio pabaigoje bei trečiojo kėlinio pradžioje "Pompea" buvo sumažinusi skirtumą iki 5 taškų, tačiau "Benetton" surengė keletą rezultatyvių atakų ir iškovojo įtikinamą pergalę.

R.Šiškauskas vėl buvo rezultatyviausias nugalėtojų komandoje. Gynėjas per 24 minutes pelnė 20 taškų (5/7 dvitaškių, 2/3 tritaškių, 4/4 baudų metimų), atkovojo 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, tačiau 5 sykius suklydo.

"Benetton": Ramūnas Šiškauskas 20 taškų, Marlonas Garnettas 17 (5 rezultatyvūs perdavimai), Davidas Blutenthalis 12 (7 atkovoti kamuoliai), Matteo Soragna 11 (, 6 rez. perd., 4 perimti kamuoliai), Denisas Marconato 10 (8 atk. kam.), Andrea Bargnani 10.

"Pompea": Jerome'as Allenas 16 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Davorinas Dalipagičius 12, Jeffas Trepagnieras 10 (7 atk. kam.), Domenico Morena 10.

R.Kaukėnui sezoną nutraukė "Armani Jeans"

Pusfinalyje "Benetton" ekipa kovos su Milano "Armano Jeans". Ji antradienį savo aikštėje 94:83 (25:17, 27:26, 15:20, 27:30) įveikė Kantu "Vertical Vision" kartu su R.Kaukėnu. Seriją Milano krepšininkai laimėjo 3-0.

Nuo mačo pradžios "Armano Jeans" pabėgo į priekį ir 6-ąją minutę pirmavo 20:6. 14-ąją mačo minutę "Vertical Vision" buvo sumažinę deficitą iki 2 taškų (30:32), tačiau šeimininkai spurtavo 12:0 ir vėl atitrūko. Per likusį laiką Kantu klubas pavyti oponentų nesugebėjo.

R.Kaukėnas šį kartą sužaidė ne pačias geriausias rungtynes. Per 30 minučių lietuvis pelnė 10 taškų (3/7 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 4/6 baudų metimų), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

"Armani Jeans": Jamesas Singletonas 20 (11 atk. kam., 7 rez. perd., 4 per. kam.), Josephas Blairas 19 (8 atk. kam.), Mario Gigena 18, Aleksandras Djordjevičius 11, Dante Calabria 11.

"Vertical Vision": Phillipas Jonesas 28, Albertas Mirallesas 15, Shawnta Rogersas 10, Rimantas Kaukėnas 10.

M.Žukausko ekipos laukia lemiamos kovos

Likę du pusfinalio dalyviai gali paaiškėti trečiadienį. Tada trečias ketvirtfinalio serijų rungtynes žais dar keturios ekipos.

Sezoną gali baigti ir Mindaugas Žukauskas su Sienos "Montepaschi". Serijoje jie pralaimi Romos "Lottomatica" ekipai 0-2.

Kitoje ketvirtfinalio serijoje rezultatas taip pat 2-0. Trečiadienį į pusfinalį gali iškopti Bolonijos "Climamio", jei namuose sugebės trečiąkart palaužti Rozeto "Sedoma" ekipą.

2005-05-18 12:53