Nuotr.: Petrochema-Dextera
Nuotr. Petrochema-Dextera

Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ (5-4) krepšininkai Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionato rungtynėse Klaipėdoje iškovojo dramatišką pergalę – 86:84 (17:25, 25:19, 19:14, 25:26) įveikdami praėjusio sezono NKL pirmenybių nugalėtojus Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ (3-6) krepšininkus.

Rungtynėse uostamiestyje svečiai net dukart bandė išsikapstyti iš dviženklio deficito. Pirmąjį sykį Ryčio Vaišvilos auklėtiniai 10 taškų pranašumą turėjo pirmojo kėlinio metu 22:12 (8 min).

Antrąjį sykį duobėje Jonavos klubo krepšininkai buvo atsidūrę ketvirtojo kėlinio viduryje, kuomet po aštuonių Mindaugo Stašio taškų bei Lauryno Bieliausko tritaškio ekipas skyrė 11 taškų – 66:77.

Jonaviečius pabudino Luko Grabausko tritaškis, taškus pridėjo Tadas Sebežiovas, Tomas Milinskas, Ričardas Verbickas, o po Grabausko reido priekyje jau buvo „Petrochema-Dextera“ – 78:77.

Po spurto 12:0 žaidimas išsilygino ir komandos keitėsi sėkmingomis atakomis. Likus žaisti minutę Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai turėjo minimalų pranašumą 80:79, kurį po nesėkmingos Klaipėdos klubo atakos iki keturių taškų padidino Sebežiovo tritaškis 83:79.

„Naftos-Uni-Akvaservis“ viltis atgaivino Raido Naciaus tritaškis 83:82. Šeimininkai, likus žaisti 18 sekundžių, taikė pražangų taktiką ir neleistinai sustabdė Evaldą Aniulį, kuris realizavo metimus 85:82.

Greitos atakos metu Stašys vėl sumažino atsilikimą iki taško, kitoje aikštės pusėje Verbickas pataikė vieną baudos metimą 86:84. Per likusias devynias sekundes klaipėdiečių tritaškis skriejo pro šalį ir pergalę šventė Jonavos ekipa.

„Petrochema-Dextera“: Tadas Sebežiovas 20, Lukas Grabauskas, Karolis Šarukas ir Tomas Milinskas po 12, Ričardas Verbickas 9.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Mindaugas Stašys 22 taškai, Laurynas Bieliauskas 14, Rytis Biliartas 12, Erikas Kubilius 11.