Šiemet trijuose skirtinguose Europos turnyruose dalyvauja šeši klubai iš Lietuvos. Tinklalapis „BasketNews.lt“ kas savaitę apžvelgia kiekvienos Lietuvos komandos pasirodymus Eurolygoje, ULEB bei FIBA Europos taurės varžybose.

Šią savaitę iš šešių komandų pergalę iškovoti pavyko prakeiksmą išvykos rungtynėse nutraukusiems Klaipėdos „Neptūno“ žaidėjams ir FIBA Europos taurės turnyre kovojantiems „Šiaulių“ krepšininkams.

Likusieji keturi klubai Europos turnyruose patyrė nesėkmes.

Nuotr. Fotodiena.lt/E.Blaževičius

Kauno „Žalgiris“ – „Barcelona“
78:85

Rungtynių lūžis. Atkakliausia kova aikštelėje virė tik pirmoje rungtynių pusėje. Kelis sudėtingus metimus pataikę svečiai netruko susikrauti dviženklį pranašumą ir rungtynių eigą palenkti į savąją pusę (69:54).

Vėliau žalgiriečiai dar mėgino kibti į atlapus „Barcelona“ ekipai ir sugebėjo sumažinti savo atsilikimą iki šešių taškų (63:69), tačiau aukštesnę pavarą įjungę katalonai savo komandos pranašumu suabejoti neleido.

Tritaškių badas. Plačiai aptarta tema, jog šį sezoną „Žalgiris“ neturi ryškaus lyderio prie trijų taškų linijos aiškiai pasireiškė šiose rungtynėse. Aikštelės šeimininkai pataikė vos 3 tolimus metimus iš 15, kuomet jų varžovai kauniečius baudė 9 kartus iš 19. Tuščiais šoviniais šaudė ir Mantas Kalnietis, kuris pataikė tik 1 tritaškį iš 6.

Komentarai. Po mačo „Žalgirio“ atstovai sutiko, jog pralaimėta stipresniam varžovui. Gintaro Krapiko asistentas Šarūnas Jasikevičius kalbėjo, jog žalgiriečiai nesugebėjo varžovams lygiavertiškai atsakyti.

„Trečiojo kėlinio pradžioje „Barcelona“ pradėjo konkrečiai kontroliuoti rungtynes. Stengėmės atsakyti tuo pačiu, bet nebuvo tokio jausmo, kad galime padaryti tą patį“, – teigė Jasikevičius.

Jam tarsi antrino ir vyriausiasis treneris Krapikas, kuris po pralaimėtų rungtynių priekaištų savo auklėtiniams nepareiškė.

„Tikrai neturiu didelių priekaištų savo žaidėjams, nes jie kovojo gerai, tačiau to nepakako“, – spaudos konferencijoje kalbėjo Krapikas.

MVP. Sėkmingą sezoną Eurolygoje tęsiantis Paulius Jankūnas buvo pastebima figūra ir rungtynėse su Katalonijos klubu. Kauno ekipos kapitonas per 21 minutę pelnė 17 taškų, atkovojo 4 atšokusius kamuolius bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Puolėjas sau iš paskos tempė visą komandą sunkiais momentais ir pergudravo bet kurį jo kelyje pasitaikiusį oponentą.

Kitas varžovas. Kitą savaitę „Žalgirio“ laukia išvyka į Graikiją, kur Lietuvos čempionams iššūkį mes tik vieną pergalę per ketverias rungtynes iškovojęs Atėnų „Panathinaikos“ klubas.

Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Sankt Peterburgo „Zenit“
65:70

Rungtynių lūžis. Tragiškai rungtynes pradėję „Lietuvos ryto“ krepšininkai nuo pat susitikimo pradžios nesugebėjo sustabdyti „Zenit“ komandos, kurios pranašumas antrajame kėlinyje siekė net 24 taškus (43:19).

Po ilgosios pertraukos išvadas padarę Marcelo Nicola auklėtiniai rankų nenuleido ir fantastiškai atsitiesė – aikštės šeimininkai laimėjo dvi „sausas“ atkarpas (10:0 ir 9:0) bei rezultatas tapo lygus (57:57).

Visgi tada vilniečiams nepavyko sustabdyti buvusio „Lietuvos ryto“ legionieriaus Zabiano Dowdello, kuris kelias atakas užbaigė taškais ir sugrąžino pranašumą Rusijos klubui.

Namų arena. Šį sezoną į „Siemens“ areną sugrįžusiems „Lietuvos ryto“ krepšininkai čia laimėti dar nepavyko. Jie pralaimėjo visas trejas Europos taurės namų rungtynes ir šiuo metu E grupėje su vienintele Solnoke pasiekta pergale užima ketvirtąją vietą.

MVP. Naudingiausiai sostinės komandoje rungtyniavo visišką trenerio pasitikėjimą turintis Nicolas Laprovittola, kuris per 33 minutes pelnė 13 taškų (5/11 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai), atkovojo 6 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, 3 sykius suklydo bei surinko 18 naudingumo balų.

Kitas varžovas. „Lietuvos rytas“ pirmąjį Europos taurės turnyro reguliariojo sezono ratą užbaigs išvykos rungtynėmis Graikijoje. Vilniečiai trijų pralaimėjimų seriją sieks nutraukti trečiadienį Salonikuose, kur susikaus su PAOK žaidėjais.

Nuotr. Facebook

Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgodor“ – Klaipėdos „Neptūnas“
78:82

Rungtynių lūžis. Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Neptūnas“ dar buvo gilioje duobėje ir klaipėdiečių deficitas siekė net 16 taškų (49:65). Tačiau tuomet Dainiaus Adomaičio auklėtiniai surengė fantastišką spurtą 16:0 bei įspūdingai atsitiesė (65:65).

Lemiamu momentu klaipėdiečiai prie baudų metimų linijos beveik neklydo ir taikliais metimais įtvirtino pergalę prieš rungtynių pabaigoje skubotai žaidusius rusus (82:78).

Dveji metai. Tai buvo pirmoji „Neptūno“ pergalė tarptautinio turnyro išvykos rungtynėse per pastaruosius dvejus metus. Paskutinį kartą Klaipėdos komanda tai buvo padariusi 2013 metų lapkričio 27-ąją, kada svečiuose nugalėjo Stambulo „Bešiktaš“.

MVP. Nors Arnas Butkevičius „iš žaidimo“ pataikė tik vieną tolimą metimą iš trijų, tačiau jis su 22 naudingumo balais buvo geriausias klaipėdiečių gretose pagal šį rodiklį.

Puolėjas per 22 minutes dar realizavo 9 baudas iš 10 ir iš viso į varžovų krepšį įmetė 12 taškų. Jis taip pat dar atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 6 varžovų pražangas.

Kitas varžovas. Artėjančią savaitę klaipėdiečiai Europos taurės turnyro rungtynes žais namuose. Uostamiesčio klubas trečiadienį savo aikštėje priims Atėnų AEK komandą, kuri, kaip ir „Neptūnas, yra per keturis turus yra pasiekusi dvi pergales.

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ – „Ventspils“
96:100

Rungtynių lūžis. Ketvirtajame ketvirtyje pasvaliečiai dar minimaliai pirmavo (78:75), bet tada Jokūbas Gintvainis buvo nubaustas nesportine pražanga ir per vieną ataką penkis taškus pelnę „Ventspils“ krepšininkai išsiveržė į priekį (80:75).

Likus žaisti 10 sekundžių, Žygimantas Skučas pataikė dvitaškį ir perpus sumažino šeimininkų atsilikimą (96:98).

Kitoje atakoje latviai realizavo baudų metimus, o paskutinis Demondo Carterio metimas tikslo nepasiekė ir finalinė sirena skelbė „Ventspils“ pergalę (100:96).

MVP. Puikias rungtynes sužaidė Žygimantas Skučas, kuris aikštėje praleido 32 minutes, pelnė 29 taškus (7/11 dvitaškiai, 4/8 tritaškiai, 3/4 baudos), atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, sykį prasižengė bei išprovokavo 4 pražangas.

Kitas varžovas. Kitą savaitę pasvaliečiai vyks į Slovėniją, kur trečiajame FIBA Europos taurės susitikime susikaus su Domžalės „Helios“ komanda. Ji, kaip ir Pasvalio ekipa, dar nėra laimėjusi.

Utenos „Juventus“ – Južno „Chimik“
86:90

Rungtynių lūžis. Taškas į tašką vykusios rungtynės po Martyno Linkevičiaus dvitaškio persikėlė į pratęsimą. Jo pabaigoje sėkmė nusišypsojo svečiams – šeimininkams pirmaujant minimalia persvara, pastarieji prarado kamuolį, o varžovų klaida pasinaudojęs Brandonas Frazieris pataikė iš toli, taip nulemdamas „Chimik“ komandos pergalę.

Netektys. „Juventus“ gretose rungtynių negalėjo baigti Arminas Urbutis, kuris trečiajame kėlinyje aikštelę paliko dėl patirtos traumos. Svarbiausiu mačo metu savo komandai negalėjo padėti ir penktąją pražangą gavęs Egidijus Dimša. Urbutis pelnė 6 taškus, o svarbia komandos figūra tapęs Dimša pridėjo 11.

Nesusitvarkė. Nepaisant to, kad Utenos klubo gretose keturi žaidėjai pasižymėjo pelnytu dviženkliu taškų skaičiumi, tačiau „Juventus“ varžovų gretose visą darbą padarė vos du krepšininkai.

Šeimininkai nerado būdų, kaip apsiginti prieš „Chimik“ ekipos žaidėjus – Brandoną Frazierį bei Viačeslavą Petrovą, kurie pelnė atitinkamai 24 ir 26 taškus. Be jų dviženklį taškų skaičių Ukrainos klubo gretose pelnė tik 10 taškų surinkęs Metthew Shaw.

MVP. 34 minutes rungtyniavęs Edgaras Želionis darė viską, kad jo komanda iškovotų pirmąją pergalę, tačiau 16 pelnytų taškų ir 4 atkovotų kamuolių buvo maža, kad aukštaūgio vedama „Juventus“ pratęsime nukautų „Chimik“ klubą

Kitą savaitę. Trečiadienį „Juventus“ komandos laukia išvyka į Kiprą, kur Antano Sireikos auklėtinių lauks Nikosijos „Etha Engomi“ klubo barjeras.

Laimėjusi šią akistatą komanda, pirmojo L grupės rato kovas baigs iškovoję pirmąją pergalę, kadangi Kipro klubas savo sąskaitoje taip pat dar neturi nė vieno laimėjimo.

Nuotr. Fotodiena.lt/D.Pipas

„Šiauliai“ – Gaziantepo „Royal Hali“
72:69

Rungtynių lūžis. Šiauliečiai ketvirtą kėlinį pradėjo atsilikinėdami 52:58, tačiau netrukus Mike‘as Scottas inicijavo aikštelės šeimininkų spurtą, kuris jiems padėjo išlyginti rezultatą (62:62).

Netrukus Paulius Dambrauskas pataikė svarbų tritaškį, o vėliau „Šiaulių“ krepšio nesugebėję užpulti svečiai buvo priversti pripažinti pralaimėjimą.

Kova po krepšiais. Raktu į pergalę šiauliečiams tapo kova dėl atšokusių kamuolių. Sėkmingai grūmęsi šeimininkai po varžovų krepšiu sugriebė net 18 atšokusių kamuolių, taip susikuriant daugiau progų pelnyti taškus.

Iš viso „Šiauliai“ atkovojo 45 kamuolius, kuomet varžovai – tik 23. Neprilygstamai šiose rungtynėse kovojo Assemas Marei, kuris savo komandai ne tik pelnė 14 taškų, tačiau ir atkovojo 16 atšokusių kamuolių.

MVP. Pagirtinai po krepšiais kovojęs Assemas Marei ne tik sėkmingai atakavo krepšį, bet ir cementavo šiauliečių gynybą. Egiptietis per 29 minutes pelnė 14 taškų ir sugriebė net 16 atšokusių kamuolių, iš kurių net 11 aukštaūgis atkovojo po varžovų krepšiu.

Kitas varžovas. Artėjančias rungtynes šiauliečiai ir vėl žais namuose. Trečiadienį Gedimino Petrausko auklėtiniai namuose priims taip pat vieną pergalę M grupėje iškovojusią Bratislavos „Inter“ komandą. Slovakijos ekipa praėjusią savaitę namuose 96:81 nukovė Vroclovo „ASCO Slask“ klubą.