Anksti įgiję dviženklį pranašumą, Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai jį iššvaistė, bet titulo neprarado. SEB Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) finale Rygoje vilniečiai 81:77 (16:7, 25:17, 23:26, 17:27) įveikė Kauno „Žalgirį“ ir antrus metus iš eilės tapo stipriausia Pabaltijo komanda.

Sostinės ekipa trečio kėlinio pabaigoje turėjo 22 pranašumą, tačiau mačo pabaigoje tik po nervų karo sugebėjo išplėšti pergalę.

[image=7370 left]„Žalgiris“ pelnė pirmus 5 rungtynių taškus, tačiau po to, kai Marijonas Petravičius baudų metimais pirmo kėlinio viduryje persvėrė rezultatą savo komandos naudai (7:5), „Lietuvos rytas“ nebeatsilikinėjo. Joao Paulo Batista per likusį kėlinio laiką pelnė 6 taškus ir po pirmosios dvikovos atkarpos vilniečių persvara pasiekė 9 taškus – 16:7.

Tanokos Beardo dvitaškis su pražanga antro kėlinio viduryje priartino Kauno klubą iki 4 taškų (23:27), tačiau „Lietuvos ryto“ snaiperiai, iki tol prametę visus 7 tritaškius, pataikė 4 tolimus metimus iš eilės ir prieš ilgąją pertrauką sostinės krepšininkų pranašumas šoktelėjo iki 17 taškų – 40:23.

Devynis taškus per kelias trečio kėlinio minutes pelnęs naudingiausias finalo ketverto žaidėjas Kareemas Rushas padidino savo ekipos pranašumą iki rekordinio (62:40), tačiau kauniečiai nebuvo linkę pasiduoti.

Privertę po 4 pražangas susirinkti Robertą Štelmaherį ir Janį Blūmą – pagrindinius vilniečių įžaidėjus – Kauno klubo krepšininkai kėlinį užbaigė spurtu 10:2 ir sušvelnino skirtumą iki 14 taškų (50:64).

„Žalgirio“ atgimimas tęsėsi ir paskutiniame kėlinyje, kai po Marko Popovičiaus dviejų taškų persvara sumažėjo iki 57:67. Toks pat skirtumas (61:71) buvo ir kėlinio viduryje, tačiau Tomas Delininkaitis pataikė tritaškį ir Kauno klubo spurtas buvo sustabdytas.

Paskutinę mačo minutę po netaiklių vilniečių baudų „Žalgirio“ deficitas po truputį tirpo, o po to, kai Popovičius likus žaisti 13 sekundžių įmetė iš toli, komandas skyrė vos 3 taškai – 77:80.

Artūras Jomantas po kelių akimirkų pataikė tik vieną baudą iš dviejų, tačiau paskutinė Kauno klubo ataka buvo nerezultatyvi ir kauniečiai turėjo pripažinti varžovų persvarą.

„Lietuvos rytas“: Kareemas Rushas 22 taškai, Tomas Delininkaitis 11, Robertas Štelmaheris 10.Marijonas Petravičius 9.

„Žalgiris“: Marko Popovičius 19, Paulius Jankūnas 15, Lorenas Woodsas (10 atk. kam.) 14, Marcelo Machado 10.

Kauniečiai šiame mače pataikė tik 5 tritaškius iš 26 (19 proc. taiklumas), o ypač netaikliai atakavo Jonas Mačiulis, prametęs visus 6 tolimus metimus. Vilniečių gynyba iš žaidimo išjungė ir Beardą, kuris pelnė vos 3 taškus ir paskutiniajame kėlinyje trenerių sprendimu net nepasirodė aikštėje.

Atrinkti (0) Visi (94)
popovicius turbut keikia diena kada atvare i kauna. zlugo jo kaip krepsininko karjera. manau prasys buti atleistas po sezono, tai gal vel prades gerai lost
2007-04-24
+2
greitai pona POPOVICIU isvysime lietuviskame serijale "NEKVIESTA MEILE" laukite anonso :))