NBA čempionai Majamio „Heat“ krepšininkai pralaimėjo pirmas NBA Rytų konferencijos ketvirtfinalio serijos rungtynes. Juos įveikė namie žaidę Čikagos „Bulls“ žaidėjai. Vėlų šeštadienio vakarą Lietuvos laiku pergalę taip pat šventė išvykoje žaidusi Naujojo Džersio „Nets“ ekipa. Abu pirmieji atkrintamųjų varžybų mačai baigėsi vienodais rezultatais.

Namie žaidusi „Bulls“ komanda 96:91 (27:28, 22:18, 23:16, 24:29) nugalėjo NBA čempionų titulą ginančią „Heat“ ekipą. Serijoje iki keturių pergalių Čikagos ekipa išsiveržė į priekį 1-0.

„Bulls“ atitolo trečiojo kėlinio pradžioje ir išlaikė pranašumą iki finalo sirenos. Vis dėlto ketvirtajame kėlinyje „Heat“ keliskart buvo grėsmingai priartėjusi, tačiau netaiklūs metimai neleido persverti rezultato.

Dvi taiklios Antoine‘o Walkerio baudos likus žaisti kiek daugiau nei 5 minutes iki finalo sirenos sumažino „Heat“ atsilikimą iki 2 taškų – 76:78. Tačiau tuomet Benas Gordonas pataikė baudos metimą, per kitą ataką įmetė dvitaškį, o Andresas Nocioni pataikė iš toli ir „Bulls“ atitolo 84:76.

Į lemiamą šturmą „Heat“ ekipą prikėlė Dwyane‘as Wade‘as. Jis pelnė 4 taškus iš eilės ir iniciavo „Heat“ spurtą 12:5, kai po Udonio Haslemo dvitaškio likus žaisti 38 sekundėms „Heat“ priartėjo iki minimumo – 91:92.

Tačiau tuomet Gordonas pataikė du baudos metimus, Wade‘as iš toli atakavo netaikliai ir dviem baudos metimas „Bulls“ pergalę įtvirtino Nocioni.

„Bulls“: Luolas Dengas 33 (14/22 metimų), Benas Gordonas 24 (11 rez. perd.), Andresas Nocioni 17, Thabo Sefolosha 9.

„Heat“: Dwyane’as Wade’as 21, Antoine’as Walkeris 20, Shaquille’as O’Nealas 19, Udonis Haslemas 11, Jasonas Williamsas 9.

Nesėkmingai atkrintamąsias kovas pradėjo Toronto „Raptors“ ekipa. Ji namie 91:96 (22:23, 19:28, 24:27, 26:18) nusileido „Nets“ krepšininkams ir serijoje atsilieka 0-1.

Po trijų kėlinių „Nets“ buvo priekyje 78:65, tačiau „Raptors“ kilo į lemiamą šturmą. Po Jose Manuelio Calderono ditaškio likus žaisti kiek daugiau nei 4 minutėms skirtumas sumenko iki minimumo, tačiau „Nets“ žaidėjas Boštjanas Nachbaras įmetė iš toli ir atitolino Naujojo Džersio ekipą.

Nors Anthony Parkeris tritaškiu likus žaisti 12 sekundžių sumažino „Raptors“ deficitą iki 3 taškų ribos, buvęs „Raptors“ narys Vince‘as Carteris realizavo vieną baudos metimą ir „Nets“ tapo nepavejami.

„Raptors“: Chrisas Boshas 22, T.J.Fordas 21, Anthony Parkeris 16 (9 atk. kam.), Jose Manuelis Calderonas 13 (8 rez. perd.).

„Nets“: Richardas Jeffersonas 28, Vince’as Carteris 16, Boštjanas Nachbaras 16, Mikki Moore’as 9, Jasonas Kiddas 8 (10 atk. kam., 15 rez. perd.).