Ši savaitė buvo itin sėkminga Europoje rungtyniaujantiems Lietuvos klubams. Net penki iš jų iškovojo pergales, o laimėti nepavyko tik „Šiauliams“, kuriems savo žiūrovų akivaizdoje nepavyko revanšuotis Vroclavo „ASCO Slask“ krepšininkams.

Nuotr. G.Vidžiūnas

Kauno „Žalgiris“ – Zelionos Guros „Stelmet“
67:56

Rungtynių lūžis. Visas rungtynes iniciatyvą savo rankose išlaikę žalgiriečiai trečiojo kėlinio pabaigoje turėjo problemų, kada „Stelmet“ atsilikimą sumažino iki dviejų taškų (47:49).

Tačiau tada Gintaro Krapiko auklėtiniai surengė spurtą 8:0 ir pirmą sykį šiame susitikime įgijo dviženklę persvarą (57:47), kuri vėliau tapo pergalinga.

Priekinė linija. Pranašumą priekinėje linijoje turėjęs „Žalgiris“ jį išnaudojo puikiai. Užtikrintai po krepšiais besigrūmę Paulius Jankūnas, Ianas Vougioukas ir Robertas Javtokas kartu pelnė daugiau nei pusę komandos taškų (35 iš 67) ir tai buvo bene pagrindinis Lietuvos čempionų pergalės faktorius.

Nerado. Kitam priekinės linijos krepšininkui Brockui Motumui šiame susitikime nepavyko prisijungti prie sėkmingai rungtyniavusių bendraklubių. Nuo suolo pakilęs australas per 11 minučių prametė dvitaškį, du tritaškius, atkovojo 2 kamuolius, po 1 kartą suklydo ir prasižengė bei pirmą kartą šiame sezone rungtyniavo neigiamai. Jo sąskaitoje – -3 naudingumo balai.

MVP. Pirmajame pergalingame Eurolygos namų mače labiausiai išsiskyrė Paulius Jankūnas, kuris per 31 minutę pelnė 16 taškų (daugiausiai komandoje), atkovojo 7 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį, išprovokavo 6 pražangas bei surinko 22 naudingumo balus.

Kitą savaitę. Pergalių ir pralaimėjimų santykį išlyginęs „Žalgiris“ (3-3) artėjančią savaitę vyks į Rusiją, kur sieks revanšuotis Krasnodaro „Lokomotiv“ ekipai už nesėkmę pirmajame varžybų rate. Rusai per pirmąsias penkerias rungtynes yra laimėję keturissyk. Penktadienį jų laukia dvikova su Atėnų „Panathinaikos“.

Nuotr. Fotodiena.lt/E. Blaževičius

Stambulo „Bešiktaš“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“
92:103

Rungtynių lūžis. Kelis sykius saugų pranašumą įgijusius vilniečius aikštės šeimininkai rungtynių pabaigoje buvo paviję (89:90), tačiau vėliau reikalus sutvarkė įspūdingą pasirodymą surengęs Kšištofas Lavrinovičius.

Veteranas iš pradžių realizavo baudų metimus, vėliau pataikė dvitaškį su varžovo pražanga ir nutiesė kelią sostinės klubui į pergalę (95:89). Likusį darbą atliko komandos draugai, beveik be klaidų metę baudas.

Rekordai. Nuo suolo pakilęs Kšištofas Lavrinovičius visiems pademonstravo, jog dar parako jis tikrai turi. Puolėjas per 21 minutę pelnė 28 taškus, atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą, išprovokavo 7 pražangas ir surinko net 36 naudingumo balus.

Šiame susitikime rezultatyvumo ir naudingumo rekordus pasiekęs Lavrinovičius kartu su Louku Mavrokefalidžiu buvo išrinkti naudingiausiais Europos taurės turo žaidėjais.

Netektys. Prieš išvyką į Turkiją buvo aišku, jog „Lietuvos rytas“ privalės verstis be traumuotų Deivido Gailiaus, kuris liko Lietuvoje, ir Artūro Gudaičio, tačiau rungtynių išvakarėse vilniečių gretas sukrėtė dar viena netektis. Paaiškėjo, kad sostinės komandai nepadės ir kojos skausmų kamuojamas Antanas Kavaliauskas.

Kitą savaitę. Savo pozicijas E grupėje dabar siekiantis sustiprinti „Lietuvos rytas“ septintajame ture savo žiūrovų akivaizdoje priims vienus tiesioginių konkurentų dėl kelialapio į kitą etapą – Solnoko „Olaj“ krepšininkus. Vengrai, kaip ir lietuviai, yra pasiekę dvi pergales per šešis mačus.

Nuotr. Fotodiena.lt/D.Pipas

Stambulo „Galatasaray“ – Klaipėdos „Neptūnas“
76:82

Rungtynių lūžis. Klaipėdiečiai į priekį šovė po ilgosios pertraukos, kada trečiojo kėlinio pradžioje laimėjo „sausą“ atkarpą 8:0 ir įgijo saugų pranašumą (56:47), kurį užtikrintai žaidusiems Dainiaus Adomaičio auklėtiniams pavyko išlaikyti iki susitikimo pabaigos.

Sustabdė. Iki šių rungtynių „Galatasaray“ buvo rezultatyviausia Europos taurės turnyro komanda, vidutiniškai per susitikimą pelnydaviusi po 89 taškus.

Tolimi metimai. Taiklūs tritaškiai buvo klaipėdiečių raktas į pergalę. Antrajame ketvirtyje, kada uostamiesčio komandos krepšininkams nesisekė atakuoti iš vidutinio nuotolio, jie pataikė penkis tritaškius ir tai padėjo išlikti rungtynėse.

Iš viso iš toli klaipėdiečiai pataikė 14 metimų iš 24, o jų taiklumas iš šios zonos siekė buvo geresnis nei dvitaškių – 58 proc. taiklumas prieš 48 proc.

MVPNaudingiausiai „Neptūno“ gretose žaidė Danielis Ewingas, kuris per 31 minutę pelnė 21 tašką, atkovojo 1 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 8 pražangas bei surinko 20 naudingumo balų.

Kitas varžovasKitos Europos taurės turnyro rungtynės „Neptūno“ laukia antradienį namuose su Jeruzalės „Hapoel“ ekipa, kurios sąskaitoje – 2 pergalės ir 4 pralaimėjimai.

Nuotr. V.Mikaitis

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ – Zgoželeco „Turow“
74:71

Rungtynių lūžis. Pradėjus tiksėti paskutinei rungtynių minutei svečiai minimaliai pirmavo (71:68), bet tada varžovų pražangas išprovokavę Jokūbas Gintvainis ir Žygimantas Skučas realizavo baudų metimus ir persvėrė rezultatą „Pieno žvaigždžių“ naudai (72:71).

Kitoje atakoje „Turow“ taškų pelnyti nepavyko, Skučas atkovojo kamuolį ir išprovokavo dar vieną pražangą. Pataikęs abi baudas, jis pelnė pergalingus pasvaliečių taškus (74:71).

Komentaras. „Aišku, rūbinėje nuotaikos nebuvo pačios geriausios, kadangi žinojome, kokia persvara turėjome laimėti. Tačiau džiaugiuosi, jog vyrai kovojo iki pat pabaigos“, – sakė „Pieno žvaigždžių“ vyriausiasis treneris Mantas Šernius.

Viltys. Nors pasvaliečiai laimėjo prieš „Turow“ mažesniu skirtumu (74:71) nei pralaimėjo (80:90), jų likimas FIBA Europos taurės turnyre – jų pačių rankose. Likus dviem turams iki reguliariojo sezono pabaigos, Zgoželeco komanda – pagrindinė „Pieno žvaigždžių“ konkurentė dėl vietos kitame etape.

MVP. „Pieno žvaigždžių“ gretose žibėjo Skučas, kuris per 28 minutes pelnė 15 taškų, atkovojo 10 ir perėmė 1 kamuolį, blokavo 1 metimą ir taikliais baudų metimais įtvirtino savo komandos pergalę.

Kitas varžovas. Kitą savaitę pasvaliečiai vyks į Latviją, kur susikaus su dar I grupėje nepralaimėjusiais „Ventspils“ krepšininkais. Pirmajame tarpusavio susitikime Pasvalyje Ventspilio klubas laimėjo 100:96.

Nuotr. fiba.com/G.Šiuparys

„Šiauliai“ – Vroclavo „ASCO Slask“
80:97

Rungtynių lūžis. Visas rungtynes atkakliai varžovams besipriešinę šiauliečiai subyrėjo ketvirtajame kėlinyje. Paulius Dambrauskas ketvirčio pradžioje dvitaškiu dar sušvelnino savo komandos atsilikimą iki trijų taškų, tačiau vėliau jo komandos žaidimas sustojo – svečiai pelnė devynis taškus be atsako ir atitolo nebepavejamai (80:97).

Pataikymų skirtumas. Pagrindinė Gedimino Petrausko auklėtinių pralaimėjimo priežastis buvo komandų skirtumas atakuojant krepšį. „Šiaulių“ komandos gynyba varžovams leido pataikyti 10 tritaškių, o dvitaškius mesti 62 proc. taiklumu.

Aikštės šeimininkų stovykloje tolimi metimai strigo – po vieną tritaškį sugebėjo pataikyti tik Cameronas Ayersas, Paulius Dambrauskas, Michaelynas Scottas, Gintaras Leonavičius ir Davidas Dudzinskis.

MVP. Naudingiausiai „Šiaulių“ gretose rungtyniavo per žingsnį nuo dvigubo dublio buvęs Karolis Guščikas, kuris per 22 minutes pelnė 9 taškus (3/7 dvit., 3/3 baud. met.), atkovojo 9 atšokusius kamuolius ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

Kitas varžovas. Kitą savaitę dvi pergales savo sąskaitoje turintys šiauliečiai keliaus į Turkiją. Gaziantepo mieste juos pasitiks M grupės lyderiai „Royal Hali“ krepšininkai, kurie turnyre yra iškovoję tris pergales.

Nuotr. Vytautas Gimžauskas

Utenos „Juventus“ – Tartu „TU/Rock“
66:60

Rungtynių lūžis. Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Rock“ komanda dar turėjo keturių taškų pranašumą, tačiau netrukus Spenceris Butterfieldas pelnė 7 taškus iš eilės ir taip persvėrė rezultatą Utenos komandos naudai (54:49).

Vėliau, po Rolando Alijevo baudų metimų, „Juventus“ įgijo 8 taškų pranašumą, kuris ir užtikrino Antano Sireikos auklėtinių revanšą Estijos klubui už pirmose FIBA Europos taurės turnyro rungtynėse patirtą nesėkmę.

Užsikirto. „Juventus“ klubas nepasinaudojo tolimais metimais. Aikštės šeimininkams tragiškai nekrito iš tolimesnių distancijų – uteniškiai pataikė vos 3 tolimus metimus iš 16. Visus juos sumetė komandos lyderis Spenceris Butterfieldas. Tiesa, šią spragą Utenos komanda kompensavo kova del atšokusių kamuolių, kurią jie laimėjo 44-35.

MVP. Pergalės kalviu tapęs Spenceris Butterfieldas aikštelėje iš viso praleido 37 minutes, per kurias pelnė 23 taškus (6/10 dvit., 3/6 trit., 2/2 baud. met.), atkovojo 6 atšokusius kamuolius bei atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

Kitas varžovas. Kitą savaitę „Juventus“ klubo laukia išvyka į Ukrainą, kur Antano Sireikos auklėtiniai susikaus su Južno „Chimik“ ekipos žaidėjais.