Nuotr.: AP – Scanpix
Nuotr. AP – Scanpix

Jonas Valančiūnas kuriam laikui turės pamiršti krepšinį. Praėjusios nakties rungtynėse Los Andžele jam lūžo kairės rankos bevardis pirštas.

Antrojo kėlinio pabaigoje varžovas pražanga nutraukė lietuvio ataką ir šiuo epizodu rungtynės jam ir baigėsi.

Uteniškis pamėgino ataką užbaigti efektingu dėjimu, tačiau kelią jam pastojęs Roy Hibbertas kirto per rankas ir lietuvis iš karto susigriebė už rankos.

Jis liko aikštėje likusias antrojo kėlinio 55 sekundes, tačiau nuolat judino riešą.

Epizodo reportažas:

Per pertrauką krepšininkui buvo atliktas rentgeno testas, po kurio paaiškėjo kairės rankos bevardžio piršto lūžis. Pranešama, kad vidurio puolėjas iš rikiuotės iškrito neabiprėžtam laikui. Atsižvelgiant į lūžio vietą ir jo rimtumą, į aikštę krepšininkas gali grįžti ir po kelių dienų, ir po kelių savaičių.

„Nežinau, kas atsitiko. Pamenu, kad veržiausi link krepšio ir susitrenkiau ranką. Nežinau, kuris varžovas tai padarė. Ir po šio veiksmo aš pajaučiau skausmą. Pasistengsiu į aikštelę sugrįžti kaip įmanoma greičiau, bet dabar aš negaliu nieko pakeisti.

Gydantis galėsiu daryti kitus dalykus, pavyzdžiui, pamėginti gerinti savo greitį“ , – po rungtynių kalbėjo sužeidimą patyręs lietuvis.

„Turėsime atrasti, kuo jį pakeisti. Deja, bet Valančiūnas jau antrą kartą patiria panašią traumą. Jį trumpam pakeis iš plėtojimosi lygos sugrįšiantis Lucas Nogueira ir suteiksime jam žaidimo minučių“, – apie atsivėrusias spragas priekinėje linijoje jau galvojo „Raptors“ strategas Dwane'as Casey.

18 minučių rungtyniavęs Valančiūnas pelnė 3 taškus (1/3 dvitaškiai, 1/2 baudos metimai), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir kartą prarado kamuolį.

Iki penktadienio rungtynių Valančiūnas aikštėje vidutiniškai praleisdavo po 28,1 minutę, pelnydavo po 13,5 taško, atkovodavo po 9,8 kamuolio, blokuodavo po 0,8 metimo, o krepšį atakuodavo 56,2 proc. taiklumu.

Be aukštaūgio likęs Toronto (8-6) krepšininkai svečiuose 102:91 (27:21, 22:29, 27:18, 26:23) nugalėjo Los Andželo „Lakers“ (2-10) klubą ir nutraukė nesėkmių seriją.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje po Brandono Basso dvitaškio, skirtumas tarp komandų dar buvo sumažėjęs iki šešių taškų (70:76). Tačiau netrukus Kanados ekipa pelnė septynis taškus iš eilės ir įgijo dviženklę persvarą (91:75).

Vėliau aikštės šeimininkai dar pamėgino kilti į lemiamą šturmą, tačiau jų pastangos buvo bevaisės ir „Raptors“ šventė aštuntąją pergalę.

„Lakers“: Julius Randle'as 18 (12 atk. kam.), D'Angelo Russellas 17, Jordanas Clarksonas 13, Kobe Bryantas 10.

„Raptors“: Kyle'as Lowry 25 (5 rez. perd.), DeMaras DeRozanas 18, DeMarre Carrollas 13, Cory Josephas ir Luisas Scola po 11.