Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Nuotr. Fotodiena.lt/E.Blaževičius

Žmonėms, vakar nemačiusiems Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ rungtynių, sakiau, kad tai buvo labai įdomi dvikova. Emocijos pirmoje mačo dalyje liejosi per kraštus, „Lietuvos rytas“ žaidė su polėkiu, ketvirtajame kėlinyje dar buvo intriga, o „Siemens“ arena buvo beveik pilna. O kai ji būna pilna, triukšmu lenkia visas kitas arenas.

Žodžiu, tokia grandų dvikova, kokios Vilniuje nebuvo kurį laiką.

Bet šiandien dėliodamas faktus, nebebūčiau toks emocingas. Kodėl? Pirmiausia todėl, kad „Lietuvos rytas“, žaisdamas namie, nė karto nepirmavo rungtynėse nuo 7-osios jų minutės. „Žalgiris“ pirmą kėlinį pabaigė kėlinį spurtu 19:4 ir perėmė iniciatyvą visoms likusioms rungtynėms.

Kauno klubo iš vėžių neišmušė nė tai, kad Paulius Jankūnas dar per pirmas 3 minutes gavo dvi pražangas ir toliau dalį kėlinio turėjo gintis save saugodamas.

„Žalgiris“, kurio puolimas Eurolygoje yra vienas prasčiausių, į „Lietuvos ryto“ krepšį per pirmas 20 minučių įmetė 47 taškus.

Ketvirtajame kėlinyje, kai vilniečiai priartėjo iki metimo (61:64), „Žalgiris“ nesupanikavo ir rasdavo tuos žaidėjus, kurie iki tol beveik tylėjo. Robertas Javtokas pataikė „kablį“, tada jį pakeitęs ir iki tol vos tašką pelnęs Ianas Vougioukas surinko 6 taškus iš eilės, taip praktiškai panaikindamas intrigą – 72:64.

Taip, trijų taškų skirtumas ketvirtajame kėlinyje kalba apie intrigą, kokios nebuvo pirmajame šių ekipų tarpusavio mače, kai tuo pačiu dvikovos momentu „Žalgiris“ turėjo 18 taškų persvarą.

Tačiau jeigu trijų taškų skirtumas yra tai, kuo gali guostis „Lietuvos rytas“, tai situacija nėra itin smagi.

„Žalgirio“ ir likusių LKL klubų dvikovos 2010 m. (ruduo) – 2015 m.
Komanda W L %
Klaipėdos Neptūnas 15 7 68,1
Vilniaus Lietuvos rytas 27 6 81,8
Šiaulių Šiauliai 10 2 83,3
Prienų-Birštono Vytautas 13 1 92,8
Utenos Juventus 16 1 94,1
Panevėžio Lietkabelis 15 0 100
Kėdainių Nevėžis 14 0 100
Pasvalio Pieno žvaigždės 12 0 100
Alytaus Dzūkija 9 0 100
Palangos Palanga 5 0 100
Vilniaus Sakalai 5 0 100
Mažeikių Mažeikiai 4 0 100
Kauno Baltai 4 0 100
Kauno Atletas-LSU 3 0 100
Vilniaus Perlas 2 0 100
IŠ VISO 154 17 90
Situacija yra dar nesmagesnė, jeigu palyginsime „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ tarpusavio dvikovų rezultatus per paskutinius penkerius metus.

Nuo 2010 metų rudens „Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“ LKL pirmenybėse žaidė 33 kartus, 27 sykius laimėjo kauniečiai (81,8%). Dar įtikinamesnis kauniečių pranašumas, jeigu skaičiuotume tik atkrintamąsias varžybas (17-2, 89,5%).

Kai kalbame apie tokius skaičius, tai „Lietuvos rytui“ laimėjus prieš „Žalgirį“, tai jau būtų galima vadinti staigmena. Skamba perdėtai? Galbūt, tačiau statistiškai netgi Klaipėdos „Neptūno“ pergalė prieš Kauno „Žalgirį“ yra labiau tikėtina nei „Lietuvos ryto“.

Per tą patį penkerių metų laikotarpį „Neptūnas“ ne tik turi geresnį pergalių procentą, bet ir daugiau kartų įveikė „Žalgirį“ nei vilniečiai („Žalgiris“ – „Neptūnas“ 15-7, 68,1%).

Ar Vilniaus klubo vadovai nežino šių skaičių? Atrodo, kad taip, nes kai vasarą komplektavo komandą, nematė jokios būtinybės stiprinti sunkiojo krašto pozicijos ir taip bandyti sustabdyti Jankūną, amžiną „Lietuvos ryto“ galvos skausmą.

Taip, galbūt ši vieta buvo numatyta Artūrui Gudaičiui, tačiau Marcelo Nicolai susikrovus lagaminus, apie šiuos planus galime pamiršti. Be to, tai nebuvo pati geriausia idėja dar vasarą.

Apskritai, „Lietuvos ryto“ vasaros darbai pradėjo griūti kartu su supratimu, kad Nicola nėra pats geriausias treneris šiai komandai.

„Žalgirio“ ir likusių LKL klubų dvikovos 2005 m. (ruduo) – 2010 m. (pavasaris)
Komanda W L %
Vilniaus Lietuvos rytas 18 19 48,6
Vilniaus Perlas 1 1 50
Šiaulių Šiauliai 17 1 94,4
Kauno Baltai 14 0 100
Klaipėdos Neptūnas 12 0 100
Vilniaus Sakalai 12 0 100
Panevėžio Lietkabelis 12 0 100
Kėdainių Nevėžis 10 0 100
Marijampolės Sūduva 10 0 100
Alytaus Alytus 6 0 100
Prienų Rūdupis 4 0 100
Utenos Juventus 2 0 100
IŠ VISO 118 21 84,9
Klubo prezidentas Gedvydas Vainauskas pademonstravo geležinę kantrybę ir Nicolą atleido bent dviem savaitėmis per vėlai. Dar tvirtesnius nervus jis demonstruoja komandos vairą patikėdamas Aurimui Jasilioniui.

Emocingas ir charizmatiškas 33 metų kaunietis išlaisvino vilniečių puolimą ir pirmose rungtynėse buvo pasiekta pergalė, bet ar Jasilionis jau tikrai yra tokio lygio treneris, kuris galėtų vesti „Lietuvos rytą“ į šviesų rytojų?

Ar tai tiesiog užsispyrusio prezidento nenoras pripažinti, kad niekas be Tomo Pačėso daugiau nenori arba neturi kompetencijos treniruoti jo komandos?

Kol Vainausko dešiniąja ranka laikomas klubo valdybos narys Darius Gudelis aktyviai siekia privilioti Pačėsą (kai kurių „BasketNews.lt“ šaltinių duomenimis – jau ir senokai susitarė su juo), tol Vainauskas atkakliai priešinasi šiam žingsniui.

Tokia pat kova tarp klubo vadovų vyko ir pernai, kai Gudelis siekė Virginijaus Šeškaus galvos, o tuo metu Vainauskas buvo pagrindinis trenerio gynėjas.

Ką rodo tokia kova dėl įtakos? Mažų mažiausiai tai, kad klubo organizacijoje trūksta tvarkos. O kol jos nebus, nesikeis ir skaičiai, įrodantys „Žalgirio“ dominavimą.

Kad Vilniaus krepšinis vis labiau atsilieka nuo Kauno, iliustruoja paprastas (o gal buitinis) pavyzdys iš vakarykščių rungtynių. Antrajame kėlinyje į aikštę išbėgęs „Lietuvos ryto“ sirgalius buvo sugautas, tačiau po to palydėtas atgal į tribūnas, kur toliau galėjo žiūrėti rungtynes.

Kaune, „Žalgirio“ arenoje, taip pat pasielgęs sirgalius būtų tuoj pat išmestas iš arenos, prieš tai dar perdavus jį policijos pareigūnams už viešosios tvarkos pažeidimą.

Organizacijų sėkmė susideda iš smulkmenų. Akivaizdu, kad „Lietuvos ryto“ klube tokių nesutvarkytų smulkmenų yra kur kas daugiau.

Komentarai:
JD
navarraTamsta, prašyčiau atsiusti ir visiems žmonėms parodyti savo habilituoto daktaro diplomą. Tiks toks žmogus gali įžeidinėti aukštąjį mokslą baigusį žurnalistą, taip pat žmogų, kuris nors nesupranta apie krepšinį, bet jam priklauso klubas. Turbūt visiem aišku, kuo viskas pasibaigs. Sėkmės dirbant krovėjų, beraštį......


"krovėjų", "beraštį". Cia ne klaidos? Klounas.
2015-11-24
+8
Atsakyti
JD
navarraNet jei aš padarau klaidų ( įdomu kokių, nes šiuo metu neįžvelgiu) aš neįžeidinėju žmonių, kurie yra kažką pasiekią. Taip pat aš nevaizduoju ir nerašiau, kad aš esu puikus lituanistas. Tačiau, palyginus su juo, aš žymiai mažiau klaidų darau.


"pasiekią". Cia ne klaida?
2015-11-24
+5
Atsakyti
Bo_McCalebSkaitau naujienas, komentarus čia kiekvieną dieną, tačiau jau metai kaip nebuvau prisijungęs kaip vartotojas parašinėti komentarų, na bet dėl tavęs privalau. Tu žmogų vadini beraščiu, sprendi jo karjeros klausimus, o pats vienam sakinį padarai daugiau klaidų negu trylikametis berniukas per lietuvių kalbos rašinį.


Net jei aš padarau klaidų ( įdomu kokių, nes šiuo metu neįžvelgiu) aš neįžeidinėju žmonių, kurie yra kažką pasiekią. Taip pat aš nevaizduoju ir nerašiau, kad aš esu puikus lituanistas. Tačiau, palyginus su juo, aš žymiai mažiau klaidų darau.
2015-11-24
-1
Atsakyti
Azis_Industriestavo nick'as apie tave viska pasako. Neveltui kunilingas tau pagunda yra :DDD Kaip ir visi spuoguoti kowno troliai iskraipai faktus. Bent jau i arena nueik ir paziurek, o ne paskui kitus mazvaikius kartok.


Arturiukas777o man taves


vargsas rytfanis :DDDD kuria klona po klono, bet vis tiek veidu i s*da krenta pastoviai :DDDD
2015-11-24
+5
Atsakyti
navarraTamsta, prašyčiau atsiusti ir visiems žmonėms parodyti savo habilituoto daktaro diplomą. Tiks toks žmogus gali įžeidinėti aukštąjį mokslą baigusį žurnalistą, taip pat žmogų, kuris nors nesupranta apie krepšinį, bet jam priklauso klubas. Turbūt visiem aišku, kuo viskas pasibaigs. Sėkmės dirbant krovėjų, beraštį......


Skaitau naujienas, komentarus čia kiekvieną dieną, tačiau jau metai kaip nebuvau prisijungęs kaip vartotojas parašinėti komentarų, na bet dėl tavęs privalau. Tu žmogų vadini beraščiu, sprendi jo karjeros klausimus, o pats vienam sakinį padarai daugiau klaidų negu trylikametis berniukas per lietuvių kalbos rašinį.
2015-11-24
+2
Atsakyti
navarraTamsta, prašyčiau atsiusti ir visiems žmonėms parodyti savo habilituoto daktaro diplomą. Tiks toks žmogus gali įžeidinėti aukštąjį mokslą baigusį žurnalistą, taip pat žmogų, kuris nors nesupranta apie krepšinį, bet jam priklauso klubas. Turbūt visiem aišku, kuo viskas pasibaigs. Sėkmės dirbant krovėjų, beraštį......


Is pradziu savo klaidas issitaisyk, lituaniste.
2015-11-23
+4
Atsakyti
Malderissencasija :D dar tiek laiko reikejo suprant kad tai visiskai skirtingo lygio komandos ? kazkoki sudklubi rita lygint su Lietuvos pasididziavimu Zalgiriu ? :D cia tik patys zurnaliugos lygino siuos nesulyginamus dalykus, ir dar bukaprociai Vainausko vergai bande kazka lygint. Faktas kad Zalgirio antra sudetis visa galva meistriskumu pranoksta rito pagrinda


Tamsta, prašyčiau atsiusti ir visiems žmonėms parodyti savo habilituoto daktaro diplomą. Tiks toks žmogus gali įžeidinėti aukštąjį mokslą baigusį žurnalistą, taip pat žmogų, kuris nors nesupranta apie krepšinį, bet jam priklauso klubas. Turbūt visiem aišku, kuo viskas pasibaigs. Sėkmės dirbant krovėjų, beraštį......
2015-11-23
Atsakyti
sencasija :D dar tiek laiko reikejo suprant kad tai visiskai skirtingo lygio komandos ? kazkoki sudklubi rita lygint su Lietuvos pasididziavimu Zalgiriu ? :D cia tik patys zurnaliugos lygino siuos nesulyginamus dalykus, ir dar bukaprociai Vainausko vergai bande kazka lygint. Faktas kad Zalgirio antra sudetis visa galva meistriskumu pranoksta rito pagrinda
2015-11-23
-1
Atsakyti
"Nuo 2010 metų rudens „Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“ LKL pirmenybėse žaidė 33 kartus, 27 sykius laimėjo kauniečiai (81,8%). Dar įtikinamesnis kauniečių pranašumas, jeigu skaičiuotume tik atkrintamąsias varžybas (17-2, 89,5%)."

Kaip per koki suda.
2015-11-23
+12
Atsakyti
Antrajame kėlinyje į aikštę išbėgęs „Lietuvos ryto“ sirgalius buvo sugautas, tačiau po to palydėtas atgal į tribūnas, kur toliau galėjo žiūrėti rungtynes.

Kaune, „Žalgirio“ arenoje, taip pat pasielgęs sirgalius būtų tuoj pat išmestas iš arenos, prieš tai dar perdavus jį policijos pareigūnams už viešosios tvarkos pažeidimą

Sie keli sakinukai viska pasako. Vienur rimta EL lygio organizacija, kitur kibiro lygio kontora
2015-11-23
-10
Atsakyti
KunigundaKam rašyt apie porno laikraščio projekta jeigu jis jau senai niekam neidomus. 9000 i siemensa susirnko kad pamatyt gyvaii Žalgirį. jų tik kokie 2000 buvo plytfaniai.


tavo nick'as apie tave viska pasako. Neveltui kunilingas tau pagunda yra :DDD Kaip ir visi spuoguoti kowno troliai iskraipai faktus. Bent jau i arena nueik ir paziurek, o ne paskui kitus mazvaikius kartok.
2015-11-23
+4
Atsakyti
ChipsasChipsas: Man gaila „Lietuvos ryto“ fanų


o man taves
2015-11-23
-1
Atsakyti
Chipsas: Man gaila „Lietuvos ryto“ fanų
2015-11-23
+1
Atsakyti
BenasJonas Miklovas cituoja Jona Miklova. Ayyyyyy


Apskritai yra graudu, kai kažkoks studentas ima rašyt straipsnius su savo vardu pavarde antraštėje. Čia stipriai prašauta nukopinta idėja.
2015-11-23
+3
Atsakyti
Idomu kodel arturiukas nieko neparaso? Juk tiek paskutiniais menesiais dievino savo laikrascio zvaigzdes, Argentinos zvaigzde, Gailiu, kuris vienas drasko varzovu gynyba, puiku galinga Kavaliausko-Gudaicio tandema, kuris siautes pries medini Javtoka bei apgailetina australa. Kodel nieko neparasoma apie Hanlana, kuris turejo buti po menesio ismestas nes net Baronas buvo zymiai geresnis:DDD Arturiukai, nesedek pasislepes. Juk skaitai cia viska paslapciomis. Nejau neturi kad bepasakyti?:DDDD
2015-11-23
+7
Atsakyti
Visų pirma tai reikia teisėjus iš užsienio atvežti tokioms dvikovoms, nes lietuvių teisėjų nesuprasi, kas jiems atsitinka ir pradeda grybą pjauti. Buvau arenoje palaikiau Rytą , šalia žmonės sėdėjo su Žalgirio atributika, apie 40-50 metų amžiaus. Jie tikrai aktyviai palaikė Žalgirį visas varžybas. Bet antrame kėlinyje kai prasidėjo techninių ir nesportinių šou ir kai žalgirio žaidėjai ištisai stovėjo prie baudų metimų linijos, tie žmonės nors ir palaikydama Žalgirį nesuprato, kas vyksta ir pasakė, kad teisėjai tiesiog trukdo džiaugtis krepšiniu su nelogiškais sprendimais. Aš su Ryto šaliku šalia žmonės su Žalgirio atributika, tiesiog sėdėjom ir kalbėjom kas čia per nesąmonės vyksta. Aš galiu pasakyti, tiems kas drabstosi purvais tiek iš vienos pusės, tiek iš kitos. Juk tai tik žaidimas, nei iš to uždirbat, nei iš to vaikus ir šeima laikot nei pnš. Nebūkit ultrų lygio, kai purvais drabstosi ir tiesiog garbės reikalas kuo šlykščiau vieniems ant kitų paskanduoti ar ten kažkokia vėliava atimti. Savo komandą galima aktyviai ir iš širdies palaikyti ir nedrabstant su purvais kitokios nuomonės žmonių ar įžeidinėjant Seibutį iš Ryto pusės ar Gudaitį iš Žalgirio ultrų pusės :)
2015-11-23
+2
Atsakyti
Jonas Miklovas cituoja Jona Miklova. Ayyyyyy
2015-11-23
+2
Atsakyti
sorry: Gudelis, ne Gudaitis
2015-11-23
-4
Atsakyti
aš šiaip visą laiką už LR, bet nu jų žaidimas ir visos nesamonės jau nebekelia jokių emocijų. Į salę nebeeinu jau antri metai, šiam sezone net per TV ne visada žiūriu, nes nėra ką žiūrėt.

Situacija yra beviltiška ir man juokinga darosi kai iki šios LR vs žalių rungtynės vadinamo grandų mūšiu ir panašiai. Koks čia grandas? Nieko nelike iš to grando - jau N metų grandas daugiau nieko nesugeba tik nukeliaut iki finalo kur būna į vienus vartus paauklėtas. Tai per kurią čia vietą grandas? Grandas yra vienas ir tas grandas įrodinėja tai savo žaidimu. Taip EL jie nieko nenuveikia, bet Lietuvoje jie dominuoja: LKL, LKF - vieni vartai ir be jokių pokyčių ženklų.

Aklivaizdu, kad šis sezonas ne išimtis. Vėl susikomplektuota bilenkaip, apie trenerį aš jau net nešneku.

Mane kartais apima jausmas, kad Gedvydas ir Gudaitis specialiai daro, kad būtų blogiau. Aišku, taip nėra, bet tada juos galima apkaltinti tik vienu - visišku BUKUMU. Sėdi dui veikėjai, apie krepšinio virtuvę raukia kaip aš apie hadronų greitintuvą ir žaidžia krepšinio komandos valdymą.

Vyrai, jums nifiga nesigauma, jūs beviltiški šiame reikale - suvokite tai vieną kartą. Palikit tą komandą ramybėj, t.y. leiskit dirbti kas moka.
2015-11-23
-1
Atsakyti
įtikinti ryto faną, kad rytas prasta komanda, tai tas pats, kaip įtikinti mažą vaiką, kad nėra kalėdų senelio
2015-11-23
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.