Nuotr.: BLKL
Nuotr. BLKL

Praėjusį savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) kovojo tik Londono grupės komandos, tačiau įdomių rezultatų tikrai netrūko. Tad apie visa tai skaitykite tradicinėje apžvalgoje.

NUSITEIKĖ. Penktadienio vakarą be pralaimėjimų šiame sezone žengiantys „Klevo“ (2-0) vyrai tik po atkaklios kovos įrodė savo pranašumą prieš Didžiosios taurės debiutantę „Sparta BC“ (1-2) komandą.

Rungtynės prasidėjo gana netikėtai – nepaisydami varžovų autoritetų „spartiečiai“ kibo jiems į atlapus ir sužaidus dešimt minučių turėjo dviženklį pranašumą (22:12).

Visgi netrukus „Klevo“ ekipa pakilo ant kojų, pavijo varžovus, o po spurto pagrindinio laiko pabaigoje šventė sunkią pergalę rezultatu 81:70.

Nepaisant pralaimėjimo „Sparta BC“ ekipos vadovas Ruslanas Vristiuk buvo gero nuotaikos: „Susitikome su viena iš šio sezono BLKL favoričių, tad nenuostabu, jog komanda nusiteikė geriau nei įprasta. Džiaugiamės, kad išlaikėme žaidimo įtampą ir net pasibaigus trečiajam ketvirčiui turėjome minimalią persvarą“.

„Neliūdime, veikiau atvirkščiai - džiaugiamės, kad komanda atranda tarpusavyje susižaidimą ir tikimės, kad tai dar labiau stiprins mus kolektyvą. Smagu, kad įrodėme, jog galime bei esam pajėgūs kovoti net prieš stipriausias ekipas“.

INTRIGA. Bene labiausiai intriguojančioje savaitgalio akistatoje „Seciro“ (3-1) ekipa susigrūmė su „LBC-Build London“ (0-3) krepšininkais.

Kaip ir buvo galima tikėtis visas keturiasdešimt minučių aikštėje vyko graži dviejų lygiaverčių varžovų kova. Susitikimo pradžioje geriau sekėsi LBC ekipai, kuri ilgą laiką buvo pirmaujančiosios vaidmenyje (19:14, 21:18).

Vis tik antrojo ketvirčio pabaigą sėkmingiau pavyko sužaisti „Seciro“ vyrams, kurie įpusėjus dvikovai turėjo minimalią persvarą (32:31).

Trečiajame kėlinuke „lietuviams“ dar buvo pavykę išsiveržti į priekį (40:37), tačiau labiau patyrę ir daugiau jėgų išsaugoję jų varžovai greitai susigrąžino iniciatyvą (49:46) bei iki pat pagrindinio laiko pabaigos tvirtai laikė susitikimo vadžias savo rankose. Galutinis rezultatas – 70:65 „Seciro“ ekipos naudai.

LBC komandos vadovas Evaldas Navickas nesiruošė nuleisti rankų: „Turėjome šansų laimėti, bet klaidos, pralaimėta kova dėl atšokusių kamuolių ir pramesti metimai iš gerų padėčių neleido įsirašyti pirmos pergalės. Mūsų tikslas išlieka tas pats - kovoti dėl medalių. Suprantam, kad pralaimėjom jau trečias rungtynes iš eilės, bet turim galimybių atsitiesti kitose dvikovose“.

STEBINA TOLIAU. Toliau krepšinio visuomenę stebina „Kyborgų“ (0-2) ekipa, kuri sekmadienio vakarą nepasipriešino „Radviliškio“ (3-0) atstovams bei smigo į turnyro lentelės dugną.

Įpusėjus pirmajam kėlinukui „Kyborgai“ buvo išsaugoję savo krepšį „sausą“ bei pirmavo rezultatu 4:0. Visgi netrukus radviliškiečiai tėškė atkarpą 14:4 ir sužaidus dešimt minučių jau buvo priekyje (14:8).

Pabėgę į priekį radviliškiečiai tęsė savo spurtą ir sulig kiekviena minute vis labiau didino savo pranašumą, kuris vienu metu pasiekė triuškinamą 20 taškų ribą (60:40).

Tiesa, „Kyborgai“ dar pakilo ant kojų bei nežymiai apkarpė turėtą deficitą, tačiau tai tapo tik menka paguoda ne savo vėžėse esančiai istorinei BLKL ekipai. Galutinis rezultatas – 64:48 „Radviliškio“ komandos naudai.

NAUJAS PLANAS. Sunkią pergalę šventė „Artistų“ (3-1) ekipa tik po itin atkaklios kovos rezultatu 83:73 palaužusi „SuperSonics“ (0-2) klubą.

Dvikovos pradžia „Artistams“ nieko bloga nežadėjo – kibi gynyba ir subalansuotas puolimas leido komandai kontroliuoti rungtynes ir gana greitai įgyti apčiuopiamą persvarą (10:2).

Prasta rungtynių pradžia neišmušė „SuperSonics“ vyrų, kurie pakilo į kovą, perėmė iniciatyvą ir  dvikovos pusiaukelėje turėjo penkių taškų pranašumą (37:32).

Vis tik, ilgosios pertraukos metu „Artistai“ sudėliojo savo mintis, sukūrė naują žaidimo planą ir pakreipė įvykių tėkmę visai kita linkme. Vos po penkių minučių rezultatas jau buvo lygus (47:47), o trečiojo kėlinuko pabaigoje „menininkai“ jau turėjo trapią keturių taškų persvarą (60:56).

Atsidūrę priekyje „Artistai“ jau nebesidairė atgal, išsaugojo įgytą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė sunkią, tačiau pelnytą pergalę.

BRAUNASI. Kiek netikėtai į Mažosios taurės lyderių tarpą braunasi „Iron Wolf“ (2-1) atstovai sekmadienį rezultatu 56:42 palaužę „Viesulo“ (0-3) atstovus bei pakilę į trečiąją turnyro lentelės vietą.

Nors „geležiniai vilkai“ nuo pat pirmųjų minučių išsiveržė į priekį, o pirmojo ketvirčio pabaigoje susikrovė dviženklę persvarą (17:6), tačiau BLKL debiutantai visą laiką jautė varžovų alsavimą bei turėjo kovoti dėl kiekvieno aikštės centimetro.

Intriga laikėsi iki pat lemiamo kėlinuko vidurio visgi tuomet „Viesulo“ ekipa tarsi sustojo, o tuo pasinaudoję „geležiniai vilkai“ laimėjo likusio laiko atkarpą rezultatu 10:2 bei galiausiai šventė užtikrintą pergalę.

„Viesulo“ atstovas spaudai Žilvinas Gruodis šįkart kalbėjo trumpai: „Visada yra įmanoma padaryti kažką geriau, tad belieka pasakyti, jog stengsimės ir toliau tobulėti. Suklupom dar kartelį, bet ir šį kartą atskelsim“.

SAVAITĖS MVP. Naudingiausio savaitės žaidėjo titulą be didesnė konkurencijos šįkart gavo „Artistų“ garbę ginantis Vincas Vainauskas, dvikovoje su „SuperSonics“ pelnęs 24 taškus, atkovojęs 16 atšokusių kamuolių bei surinkęs 39 naudingumo balus.