Kazanės „Uniks“ komandos lietuviai nepralaužė Maskvos CSKA gynybos užtvarų ir pralaimėjo Rusijos taurės turnyro finale. Antradienį finalo rungtynėse Antano Sireikos treniruojama „Uniks“ komanda nusileido CSKA krepšininkams 59:74 (14:20, 18:19, 11:22, 16:13). CSKA trečius metus iš eilės triumfavo Rusijos taurės turnyre.

Viena pagrindinių CSKA pergalės priežasčių – sėkminga gynyba prieš „Uniks“ lyderius. Broliai Lavrinovičiai kartu sudėjus pelnė 16 taškų, o Saulius Štombergas finale nesurinko nė taško.

[image=7396 left]22-ąją mačo minutę „Uniks“ deficitas siekė 6 taškus (37:43), tačiau tuomet maskviečiai surinko 6 taškus be atsako ir įgijo dviženklį pranašumą – 49:37. Po itin sėkmingai sužaisto trečiojo kėlinio CSKA persvara siekė solidžią 18 taškų ribą.

Intrigą „Uniks“ krepšininkai bandė sugrąžinti lemiamo kėlinio pradžioje. Kšyštofas Lavrinovičius ir Sergejus Čikalkinas įmetė po tritaškį ir Kazanės komandos deficitas sumenko iki 12 taškų. Vis dėlto į tai CSKA atsakė 4 taškais ir per likusį laiką išlaikė pranašumą.

Pralaimėjusiems Kšyštofas Lavrinovičius per 22 aikštėje praleistas minutes pelnė 10 taškų (2/2 dvitaškių, 2/2 tritaškių, 0/1 baudos), atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius, blokavo 2 varžovų metimus bei 3 kartus prasižengė.

Darjušas Lavrinovičius, rungtynes pradėjęs startiniame penkete, per 20 minučių pelnė 6 taškus (2/3 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, blokavo 1 varžovo metimą, tačiau sykį suklydo ir 3 kartus prasižengė.

Štombergas per 27 minutes taškų nepelnė (0/1 dvitaškio, 0/3 tritaškių), tačiau atkovojo 2 atšokusius kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo bei 2 kartus prasižengė.

„Uniks“: Jerry McCuloughas 11, Jarodas Stevensonas 11, Kšyštofas Lavrinovičius 10, Sergejus Čikalkinas 8.

CSKA: Matjažas Smodišas 21, Aleksejus Savrasenko 16 (10 atk. kam.), Davidas Andersenas 15.

cska tikrai geriausia komanda rusijos. bet rusijos lyga yra labai stipri ten daug lygeverciu varzoviu..iki tokio lygio niekad jokia kita rytu europos salies lyga nepakils..nes ten yra beproto daug pinigu ir jie gali nusipirkti koky nuori zaideja is europos!
2007-04-25
sms> uniksa su atletu lygini? unics ir be lietuviu pakrautu bet kam lietuvoj isskyrus zalgiri ir ryta. ten kasio lygis aukstesnis