Prasidėjo iškiliausių krepšininkų rinkimai

2007-04-26 11:49
Šarūnas Mazalas, „BasketNews.lt“ koresp.

Vilniuje ketvirtadienį pristatytas projektas „Tiems, kuriais didžiuojamės“. 37 iškiliausių Lietuvos krepšininkų bei trenerių pavardės bus iškaltos skulptūroje, kuri bus atidengta prie „Siemens“ arenos rugpjūčio 27 dieną, kai Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė bus išlydima į Europos čempionatą Ispanijoje.

„Įgyvendinant projektą kuriama unikali šalies krepšinio istoriją atspindinti skulptūra, kurią sudarys ant penkių granito kolonų iškeltas nerūdijančio plieno veidrodinis rutulys“, – rašoma pranešime spaudai. Skulptūros, kuri simbolizuoja kamuolį laikančią ranką, aukštis – 5,5 metrų, svoris – 30 tonų, o jos sąmata – 500 tūkst. litų.

[image=7409 left]„Manau, kad ši vieta (šalie „Siemens“ arenos – red.) šiuo metu yra geriausia vieta skulptūrai, – per spaudos konferenciją sakė skulptūros autorius Tadas Gutauskas. – Neskirstau, kas krepšinio sostinė. Ši skulptūra skirta pagerbti Lietuvos krepšinį. Tai visuomeninis projektas, dėl to jis laimės. Ši skulptūra – krepšinio simbolis“.

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Vladas Garastas tvirtino, kad skulptūra simbolizuos Lietuvos krepšinio pergales. „Labai svarbu, kad šie metai simboliniai krepšiniui, – per skulptūros pristatymą sakė Garastas. – Pažymėjome Lietuvos krepšinio 85-metį, o prieš 70 metų lietuviai tapo Europos čempionais“.

Anot LKF prezidento, Lietuvos krepšinį kūrė penkios krepšininkų kartos, todėl kamuolį, kuris simbolizuojamas paminkle, laiko penki pirštai. „Šis monumentas bus atidengtas pačiu laiku“, – sakė LKF prezidentas, prisiminęs, jog prieš dešimtmetį Europos čempionėmis tapo Lietuvos moterys.

Ant paminklo bus iškaltos 37 garsiausių Lietuvos krepšininkų bei trenerių pavardės, kurias išrinks Lietuvos visuomenė. Interneto portale skulpturakrepsiniui.lt jau nuo šiandien galima balsuoti už iškiliausias visų laikų krepšinio asmenybes.

Iki liepos 1 dienos bus išrinkta 24 krepšininkų, 8 krepšininkių ir 5 trenerių pavardės. Visos jos bus iškaltos ant skulptūros. Monumento autorius tikina, kad kas ketverius metus bus iškalta vis naujų pavardžių.

Balsuojantieji iš vieno krepšinio laikotarpio galės išrinkti nuo 3 iki 10 krepšininkų, o iš viso Lietuvos krepšinio istorija suskirstyta į 4 laikotarpius.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (14)
manau, kad visi 21-22 metu krepsininkai i sarasa itraukti uz 2005 metu pasaulio jaunimo cempionato auksa... jei nepamenat, kleiza pasaulio cempionate nedalyvavo, nes, jei neklystu, jam trauma sutrukde... tuo viskas ir pasakyta.
2007-04-27
+2
Atsakyti
Jei jau ziurim uz krepsinio aiksteles ribu, tai Kurtinaitis gywena su dwiem moterimis, neistikimas sawo zmonai, alkoholy wartoja nesaikingai. Sabonio zmona girta su dzipu trankosi gatwemis, Marciulionis JAV turejo meiluze, mete sawo zmona, padare du nesantuokinius waikus, o jo dukra amerikoje wargu ar lietuviskai prasneka. Sergejus Jovaisa priklausomas nuo losimu, jam net y kazino draudziama eiti, buwo korumpuotas pareigunas atsakingas uz losimu namu kontrole, dabar gywena anyksciuose ir prie jokio rimto darbo didesniuose miestuose jo nieks net prileist nenori, nes bijo, jog pinigus isswaistys ir pralos. Garastas - per jo ambicijas ir senoviny mastyma Ilgauskas ikisiol nelosia rinktineje, Praskevicius ilga laika wenge zaisti rinktineje. Be to Marciulionis ir Garastas sukele tokius skandalus FIBA sluoksniuose, kad apie Lietuva prastas ywaizdis susidare.
2007-04-26
-3
Atsakyti
chia kaikas vis mini einiki. Bet ash konkrechiai neabejodamas jo neitraukiau i 11liktuka. Nes tikrai geras krepshininkas atitinkamai elgiasi ir uzh aikshtes ribu.
Pvz rodmano niekada niekas neitrauks ikrepshinio shloves muzieju. Idomu kodel... Nemanau kad ateitieskaros noretu matyti sarashe zhmogukuris bent aju shiuo metu panashus i eilini lietuvos bomzha. Dar puses metu ir jis nebetures nieko, nei mashinu, nei pinigunei namu... tadajauchiu atejs i koki zhalgiri ir sakys, bukite geri duokite man antra shansa... arba padaugins kvaishalu ir uzhsilenks kur nors prie kokio nors chigonyno... lietuvos pasiidzhiavimas... Nzn ash vietoje jo geriau itraukiau eureliju zhukauska....
2007-04-26
+1
Atsakyti
nu rimga ce ir pavarei
2007-04-26
Atsakyti
o kodel jus visi cia snekat apie jankuna ir jomanta o apie seibuty nutylit?:)tas jau vertas skaitosi but cia paminetas?
2007-04-26
-2
Atsakyti
vat sto balof!!! kur kleiza??? is visu jaunu zaideju kurie ce ivardinti kleiza labiausiai yra padejes tike jauniu tiek jaunimo rinktinem iskovot tokias didzais pergales!
2007-04-26
+2
Atsakyti
Karnisovas - daugiausiai tasku ymetes zaidejas uz Lietuvos rinktine, antras pagal daugioausiai suzaistas rungtynes. Niekad neatsisakes padeti rinktinei ir del zaidimo joje susigadines sweikata ir anksti baiges profesionale karjera. Be to Geriausias 1998 mnetu Europos krepsininkas. Su rinktine turnyruose daugkart rinktas tarp geriausiu penketuko. 1989 metais laimejes Pasaulio kadetu cempionata, su lietuvos riktine dukart olimpine bronza. Europos vicecempionas (1995 metais jis buwo trecias pagal rezultatyvuma, po sabo ir marciulionio), 1996 antras pagal rezultatywuma lietuvos rinktineje ir bronza atlantoje. Veliau uz rinktine mesdawo wirs 20 tasku widutiniskai, taciau rinktine nerode rezultatu. Manau jis wienas werciausiu.
Sabonis ir Marciulionis viename lygyje irgi tarp werciausi. Tik Sabonis wistik atsisake zaist uz rinktine 1997-1999 metais ir nuo 2000 taip pat joje nezaide (del pasiteisinimo nuowargiu, traumomis).
Nuodeme neywardinti Einikio, kuris iswis su rinktine iskowojo lbj daug apdowanojimu ir yra antras ar pirmas pagal suzaistas rungtynes joje. Neatsisakinejo jai padeti.
Einikis. Antras ar pirmas pagal ymestus taskus ir suzaistas rungtynes.
Jasikevicius be abejo.
Veliau Macijauskas, Siskauskas.
Taciau y viena greta statyti Jomanta, Jankuna, nepaminet Kleizos, bisky nlbj. Anksciau mineti zaidejai skyne pergales budami Jankuno amziaus (tik neturejo progos atstovaut Lietuvai). Kaipsakant Pastaruju triju pasiekimai yra uksti ir garbingi, taciau juokingi palyginti su Pirmiau minetais zaidejais.
2007-04-26
+4
Atsakyti
mano balsai labai panasus i caaprius balsus... nesiryzau itraukti girskio, man jis labai neimponuoja, nesinori matyt jo pavardes... kodel einikis negali? kalbama ne apie pasirodymus uz aikstes ribu, o apie krepsinio nuopelnus... einikis vienas tu labiausiai prisidejusiu kartu su senaja karta... trys bronzos medaliai tai yra daug ;)
2007-04-26
-3
Atsakyti
To nuo
tu matau visiskai nezinai apie LT praeity ...
Jankunas ir Jomantas jie jau nusipelne lb daug kuo lietuvai... Tokaim kaip tu isvardinsiu !!!
Pvz: 1) Europos jaunimo čempionato bronzos medalio laimėtojas 2004 metais
2) Pasaulio jaunimo (iki 21 metų) čempionas 2005 metais
3) Pasaulio jaunių čempionato sidabro medalio laimėtojas 2003 metais
Ir ka ti yra mazai...
Jumantas :
1) Pasaulio jaunių čempionato sidabro medalio laimėtojas 2003 metais
2) Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionatų prizininkas 2004 (bronza), 2005 (sidabras) metais
3) Pasaulio jaunimo (iki 21 metų) čempionas 2005 metais
Ir tai tau mazi pasiekimai lietuvai ... O jasikevicius ir Siskauskas jau savaime aisku kad nemazai padejp lt ... Ir europos ir tikuose cempionatuose !!!
2007-04-26
-2
Atsakyti
mano balsai: 1922-44: Vytautas Budriūnas, Feliksas Kriaučiūnas, Pranas Lubinas, Mykolas Ruzgys, Elena Kubiliūnaitė-Garbačiauskien ė.
1945-64: Stepas Butautas, Henrikas Giedraitis, Algirdas Lauritėnas, Stanislovas Stonkus, Gražina Lapšytė-Giedraitienė, Genovaitė Sviderskaitė, Vladas Knašius.
1965-84: Sergejus Jovaiša, Algirdas Linkevičius, Vitoldas Masalskis, Rimas Girskis, Modestas Paulauskas, Angelė Jankūnaitė-Rupšienė, Vida Šulskytė-Beselienė, Vytautas Bimba.
1985-2007: Voldemaras Chomičius, Šarūnas Marčiulionis, Gintaras Einikis, Žydrūnas Ilgauskas, Šarūnas Jasikevičius, Artūras Karnišovas, Rimas Kurtinaitis, Arvydas Macijauskas, Arvydas Sabonis, Ramūnas Šiškauskas, Saulius Štombergas, Jurgita Štreimikytė-Virbickienė, Lina Dambrauskaitė, Rasa Kreivytė, Vladas Garastas, Jonas Kazlauskas, Antanas Sireika.
ryškiai per daug žmonių renkama iš naujausios kartos. tarkim ar toks narkomanas kaip Einikis gali būti vienam sąraše kartu su Modestu Paulausku ar Stepu Butautu? aišku, jis triskart olimpinių žaidynių bronzos laimėtojas, bet jį rinkau tik todėl, kad visgi reikia užpildyti sarąšą, o atiduoti vietą Jankūnui ar Jomantui išvis būtų nesąmonė.
bet šiaip ar taip gera idėja. nebūkim eilinį kartą kritiški vien tam kad būti kritiškam
2007-04-26
Atsakyti
O kodel Kleizos nera?
2007-04-26
+3
Atsakyti
Absurdas. Paskutiniam laikotarpi - Sabonis, Marciulionis...Seibutis, Jomantas ?? Cia manau visi pritars, kad galejo padalinti i dar du laikotarpius. Prabalsavau uz visus "senuosius", nes nemanau, kad kiti dar verti cia patekti. Is vis dar zaidzianciu Stombergas, Ilgauskas, Jasikevicius..visiem kitiem dar daug zoles aps... reiktu, kad turetu garbes savo pavarde ten matyti. Tikiuosi i sio balsavimo rezultatus paziures tik del idomumo.
2007-04-26
Atsakyti
gal ir anksti, bet abejoju..macas su siskausku rinktinei jau yra dave labai daug..o jomantas su jankunu cia matyt deleguoti kaip jaunimo rinktiniu atstovai..vis tik tapti pasaulio cempionais ne kiekvienai kartai pavyksta..
2007-04-26
+2
Atsakyti
Pažiūrėjau balsavimą ir... tikrai daug ir garsiai keikiuosi. Ant paminklo kalti pavardes Macijausko, Šiškausko dar labai anksti. Nekalbu apie Jankūną, Jomantą ir pan... Pravalas.
2007-04-26
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 14

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.