Ketvirtadienį antrose Estijos pirmenybių finalo rungtynėse čempionų titulą ginantys Tartu "Rock" krepšininkai išvykoje 71:66 (19:15; 15:16; 10:16; 27:19) įveikė reguliariojo sezono nugalėtoją Talino "Ehitustooriist" ekipą ir išlygino finalo serijos rezultatą 1-1.

Pirmoje dvikovos dalyje dominavę "Rock" žaidėjai buvo įgiję 8 taškų persvarą, tačiau prieš didžiąją pertrauką Talino klubas skirtumą sušvelnino iki trijų.

Antroje mačo pusėje tęsėsi "Ehitustooriist" spurtas. Ji ne tik sugebėjo pasivyti "Rock", tačiau ir susikrovė 3 taškų persvarą – 47:44.

Visgi ketvirtajame kėlinuke Talino krepšininkams jau nebeužteko jėgų išlaikyti turėtos persvaros. Kėlinį spurtu 10:0 pradėjusi "Rock" ekipa įgijo 6 taškų pranašumą, o likus 3 minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos "Rock" jau pirmavo 9 taškais 60:51.

Tartu komandai Augenijus Vaškys pelnė 14 taškų (4/10 dvitaškių, 2/7 tritaškių). Lietuvis per 38 minutes taip pat atkovojo 7 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, tačiau suklydo net 8 kartus.

"Rock" ekipai taip pat 14 taškų pridėjo Vallo Allingu (9 atk. kam.). Tarmo Kikerpillas įmetė 12, o 10 pridėjo Asko Paade.

Talino ekipoje rezultatyviausiai žaidė Howardas Frieras, pelnęs 17 taškų. 14 pridėjo Raitas Keerleesas, 11 – Erikas Dorbekas.

Trečiosios finalo serijos iki keturių pergalių rungtynės vyks sekmadienį Tartu mieste.