Nervingas Lietuvos krepšinio lygos finalo startas sėkmingai baigėsi Kauno „Žalgirio“ krepšininkams. Ketvirtadienį namie žalgiriečiai 82:68 (17:11, 21:22, 24:18, 20:17) įveikė Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir finalo serijoje iki 4 pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Nuo tada, kai LKL finale kovojama iki 4 pergalių, čempione visuomet tapdavo pirmąjį mačą laimėjusi ekipa. Pastaruosius trejus metus pirmąjį finalo mačą laimėjusi komanda serijoje triumfuodavo 4-0.

„Lietuvos ryto“ komanda pirmavo tik dvikovos pradžioje, kai po Marijono Petravičiaus taiklios baudos vilniečiai atitrūko 5:2. Tačiau netrukus „Žalgiris“ surinko 8 taškus be atsako ir neleido varžovams nė karto persverti rezultato.

Atitrūkti dviženkliu skirtumu „Žalgiriui“ pavyko trečiojo kėlinio pradžioje. Keturis taškus iš eilės pelnė DeJuanas Collinsas, o po Marcelo Machado tritaškio skirtumas šoktelėjo iki 10 taškų – 45:35.

27-ąją susitikimo minutę Tomas Delininkaitis pataikė iš toli ir tai buvo pirmasis taiklus „Lietuvos ryto“ ekipos tritaškis rungtynėse. Per kitą ataką dvitaškį įmetęs J.P.Batista sumažino vilniečių atsilikimą iki 5 taškų – 45:50.

Vis dėlto pavyti varžovų „Lietuvos rytui“ nepavyko – Hanno Mottola įmetė dvitaškį, Machado pataikė iš toli ir skirtumas vėl pasiekė dviženklę ribą. Nepavejamai „Žalgiris“ atitrūko ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai šeimininkai įmetė 6 taškus be atsako ir pabėgo nuo varžovų 16 taškų atstumu – 70:54.

Dėl legionierių limito „Žalgirio“ treneriai mačui neregistravo aukštaūgio Loreno Woodso, kuris prieš mačą patyrė nesunkią traumą. Kiti du „Žalgirio“ aukštaūgiai – Tanoka Beardas bei Mottola – susidūrė su pražangų problema.

Beardas iki didžiosios pertraukos prasižengė keturis kartus. Iki antrojo ketvirčio pabaigos likus pusantros minutės Beardas dėl kamuolio neleistinai grūmėsi su Matthew Nielsenu, o netrukus paleido kamuolį „Lietuvos ryto“ australui į nugarą. Arbitrai nubaudė „Žalgirio“ amerikietį technine pražanga. Per pirmąją dalį Beardas spėjo pelnyti 9 taškus ir atkovoti 7 kamuolius.

Antrajame kėlinyje trečiąją pražangą gavo ir kitas „Žalgirio“ aukštaūgis Mottola, todėl „Žalgirio“ treneriai ryžosi į aikštę išleisti retai nuo suolelio per svarbias dvikovas pakylantį Darių Šilinskį.

„Žalgiris“: Marcelo Machado 18, DeJuanas Collinsas 17 (8 rez. perd.), Tanoka Beardas 15 (11 atk. kam.), Jonas Mačiulis 12, Paulius Jankūnas 9, Hanno Mottola 5, Marko Popovičius 4, Darius Šilinskis 2.

„Lietuvos rytas“: Kareemas Rushas 12 (3/11 metimų), Artūras Jomantas 11, J.P.Batista 10, Tomas Delininkaitis 8, Matthew Nielsenas 8, Janis Blūmas 7, Andrius Šležas 7, Martynas Gecevičius 2, Marijonas Petravičius 1.

Antrasis finalo mačas vyks antradienį Vilniuje.

SMS
o seip tai teisejai sss stume i abi puses.
-11
Zalgiris nevykeliai, kitas rungtynes gaus kaip reikalas, tokia jums pirti uzkursim vilniuje kad apsiverksit kai nekris
+10
hotrey: kamuolys buvo paleistas ne i teiseja o mestas stipriai i grindis, nu TB stilium.
2007-05-04
to carmelo_anthony:nesportine galejo duot galejo neduot. O Tanoka paleides kamuoli i teiseja tikrai technines prasesi.Anyway tai nepakeite rungtyniu eigos
2007-05-04
+10
Nu suniukai jus kaip visada vienas ant kito :D:D:D bus 4-1 :)
2007-05-04
-1
Gerai zaide Zalgiris,ypac ginyboje,neleido ryto snaiperiams issimetyti tritaskiu,laiku keitiasi gynamaisiais zaidejais,dare mazai klaidu.Labai protingai ir gerai suzaide DeJuanas Collinsas,bet kaip Motola sake dar reikia iskovoti trys pergales
2007-05-04
+4
lauksim jusu vilniuj...=)
2007-05-04
+7
teisejavimas buvo tikslus ir viskas buvo gerai tiesiog geresne komanda laimejo ir tiek matysim kaip bus ateinanti antradieni! jeigu slezui neturejo but nesportines tai gal ir beardui neturejo duot technines? taip kad chia galima ish abieju pusiu pazhiuret tiesiog zalgiris shiandien buvo geresne komanda kaip ir tarkim milanas vakar pries manchesteri!
2007-05-04
-2
Kolinzas daug nulėmė,tas teisėjas,kuris Šležui be pagrindo užpaišė tyčinę,po ko Rytas nebelošė visai nubaigė.Teisėjavimas nebuvo geriausias.
2007-05-04
-4
nu Colinsas tai gerai sulose. pradzioj zaidimo bisli buvau issigandes del jo, nes pirmi pora metimu ne ne i kasi o link lentos ti buvo :D bet toliau viskas super
2007-05-03
"„Lietuvos ryto“ komanda pirmavo tik dvikovos pabaigoje" pradzioje gal :)
2007-05-03
-13
Jega!!!:) ypac patiko DeJuano Collinso zaidimas, kad dazniau jis taijp imtusi iniciatyvos, saunuolis!!!;))
2007-05-03
-4
na nemanau ar sis macas parode ka gali rytas ar zalgiris. tiesiog aiskiai buvo matyti kad ne ryto diena, o zalgirio. lauksim kitu rungtyniu