Šeimininkai iškopė į Eurolygos finalą

2007-05-04 23:25
Jonas Miklovas, „BasketNews.lt“ spec. korespondentas Atėnuose (Graikija)

Vitorijos „Tau Ceramica“ krepšininkams antrą sezoną iš eilės teks tenkintis ULEB Eurolygos mažuoju finalu. Prieš metus Eurolygos pusfinalyje 70:85 nusileidę Tel Avivo „Maccabi“ ekipai šįkart baskai 67:53 (18:9, 17:12, 12:14, 20:18) nepajėgė pralaužti geležinės finalo ketverto turnyro šeimininkės Atėnų „Panathinaikos“ komandos gynybos.

Graikijos čempionai nepriekaištingą gynybą demonstravo nuo pat mačo pradžios. Jiems pavyko neutralizuoti pavojingiausius „Tau Ceramica“ žaidėjus – argentinietį Luisą Scolą ir buvusį Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipos puolėją Fredericką House'ą.

Per pirmuosius tris kėlinius abu baskų klubo žaidėjai buvo pelnę vos 7 taškus ir nė iš tolo nepriminė tų krepšininkų, kuriuos gerbėjai buvo įpratę matyti. Ne ką geriau sekėsi ir kitiems pripažintiems Europoje, „Tau Ceramica“ marškinėlius vilkintiems žaidėjams.

Nuo mačo pradžios į priekį išsiveržę (5:0, 8:2) aikštės šeimininkai pirmavo visą mačo laiką. Pirmojo kėlinio pabaigoje „Panathinaikos“ įgijo dviženklį pranašumą, tačiau įpusėjus antrajam kėliniui baskams po Zorano Planiničiaus metimo iš po krepšio buvo pavykę priartėti (15:21).

Tačiau tuomet sekęs graikų spurtas 11:4, kurį taikliu tritaškiu baigė Ramūnas Šiškauskas, leido jiems padidinti atotrūkį iki 13 taškų (32:19).

Po pertraukos iniciatyvą savo rankose ir toliau turėjo aikštės šeimininkai, o dažnai klydusiems Vitorijos ekipos žaidėjams nesisekė rasti kelių graikų krepšio link.

Nors įpusėjus ketvirtajam kėliniui „Tau Ceramica“ ekipai pavyko priartėti (50:56), mačą galingu spurtu baigę aikštės šeimininkai iškopė į finalą.

•

Starto penkete mačą pradėjęs Ramūnas Šiškauskas nugalėtojams per 30 minučių pelnė 11 taškų (1/2 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 3/4 baudų), atkovojo 5 kamuolius, išprovokavo 4 pražangas, tačiau 1 sykį suklydo ir 2 kartus prasižengė.

„Panathinaikos“ atstovaujantis Robertas Javtokas per 3 minutes taškų nepelnė. Lietuvis blokavo 2 metimus ir po 1 kartą suklydo bei prasižengė.

„Panathinaikos“: Mike'as Batiste'as 15 (12 atk. kam.), Sani Bečirovičius 15, Ramūnas Šiškauskas 11, Milošas Vujaničius 8, Dimos Dikoudis 7 ... Robertas Javtokas 0.

„Tau Ceramica“: Serkanas Erdoganas 11, Tiago Splitteris 7, Zoranas Planiničius 7, Kaya Pekeris 7 (8 atk. kam.).

Atrinkti (0) Visi (12)
MAN toks boring geimas buvo kad jau nzn ne ka sakyt. visi kaip sumedeje. nzn ar jiem su psichologija blogai ar kas. tragedija puolimas. is po kasio po pora pakartojimu ir tai tsk nera. ar jiem kas raumenis nuo koju amputavo. krc cia ne zaidimas is puolimo puses.
gynyba tokia, kurios graikam uzteko pergalei pasiekti bet ir ne stebuklinga.
2007-05-05
+7
labiausiai man patiko siskos metimas paskutine 2 kelinio sekunde...
2007-05-05
+3
nu saunuoliai abu lietuviai ir visa komanda D
2007-05-05
-2
billups: prie ko cia NBA lygio blokai??? pyzdiec nusisnekejai tai konkreciai!!! krc net sunervinai su ta NBA,debilas nx..........
2007-05-05
-3
Javtokas isbego i aikstele nors matosi, kad troksta lost... o jo blokai tai NBA lygio... Graiku gynyba veike nepriekaishtingai... tik biski 4 keleny grybaut pradejo ;)
2007-05-05
-4
Ne nu Tau tai isvis juoda diena buvo, ir prazangos ir visiskai niekas nesiseke, ziauru ziuret buvo
2007-05-05
+2
idomus finalas bus ;] abi komandos su gelezine gynyba
2007-05-05
-3
Javtokas gerai sulose. Siskauskas vidutiniskai.... :D sekmes panatiniakos ;)
2007-05-05
+3
o man kaip tik norejosi, kad i finala patektu viena is siandien pralaimejusiu komandu. Kazkaip man iprasta sirgti uz tuos, kuriuos visi pasmerkia :)
2007-05-05
-2
Kaip ir buvo galima tikėtis Panathinaikos laimėjo. Manau laukia labai įdomus finalas, kurio visi tikėjosi nuo sezono pradžios.
2007-05-04
kažkokie visi gynėjai šį kartą. anas rungtynes unicaja su 50 taškų pabaigė, dabar tokia puolimo mašina kaip Tau Ceramica 53 įritino vos :> kai einant trečiam kėliniui į pabaigą TAU 30 taškų teturėjo, tai pradėjau jau net apie antirekordus galvot :] nors neabejoju - finalas, turint omeny kokią gynybą demonstruoja tiek CSKA, tiek Panathinaikos bus irgi panašus :> manau, stebime nerezultatyviausią Final Four visų laikų.
2007-05-04
+1
Gražios rungtynės. Javtoko abu blokai taip pat išties įspūdingi. O šiaip Tau Ceramicai su tokiu žaidimu tikėtis pergalės būtų naivu. Šiška šaunuolis šauniai sužaidė :) House'as tai tuščias visiškai, jeigu ne tie 3 stealai tai būtų galima sakyti, kad tragiškas pasirodymas :))