Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkai susigrąžino Eurolygos čempionų titulą. Ramūnas Šiškauskas finalo mače pelnė 20 taškų ir buvo rezultatyviausias Graikijos klube, o „Panathinaikos“ 93:91 (18:17, 28:19, 19:21, 28:34) įveikė čempionų titulą gynusią Maskvos CSKA komandą.

Pergalę „Panathinaikos“ klubui išplėšė Šiškauskas. Lietuvis iki mačo pabaigos likus žaisti 5,5 sekundės realizavo abu baudos metimus ir padidino „Panathinaikos“ pranašumą iki 5 taškų. Paskutinis taiklus Johno Roberto Holdeno tritaškis tik sumažino CSKA deficitą, tačiau Eurolygos finale 18 tūkst. sirgalių akivaizdoje triumfavo „Panathinaikos“ krepšininkai.

[image=7488 left]Nors finale Šiškauskas buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose, naudingiausiu finalo mačo žaidėju išrinktas kitas „Panathinaikos“ graikas Dimitris Diamantidis. Jį geriausiuoju išrinko finalo mačą žiūrėję žurnalistai, kurių didžiąją daugumą sudarė Graikijos žiniasklaidos atstovai.

„Panathinaikos“ išbarstė per pirmąją mačo pusę įgytą dviženklę persvarą, tačiau laimėjo nervų karą ir susigrąžino Eurolygos čempionų titulą po 5 metų pertraukos. CSKA triumfuoti antrąkart iš eilės nepadėjo netgi Theodoros Papaloukas. Naudingiausias šio sezono Eurolygos žaidėjas finale pelnė 23 taškus ir pasiekė asmeninį karjeros Eurolygoje rezultatyvumo rekordą, tačiau to pergalei nepakako.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti minutei ir 36 sekundėms Šiškauskas pataikė dvitaškį su pražanga ir „Panathinaikos“ atitrūko 8 taškų skirtumu – 87:79. Tačiau intrigą sugrąžino Trajanas Langdonas, kuris įmetė du tritaškius paeiliui ir CSKA sumažino atsilikimą iki 2 taškų – 85:87.

Likus 34 sekundėms Mike‘as Batiste‘as pataikė dvitaškį, į kurį CSKA puolėjas Matjažas Smodišas atsakė tik viena taiklia bauda. „Panathinaikos“ pranašumą iki 5 taškų padidino du baudos metimus likus 20 sekundžių realizavęs Milošas Vujaničius, tačiau į krepšį įdėjęs Papaloukas nubraukė varžovų pranašumą iki 3 taškų. Vis dėlto paskutiniai du Šiškausko baudos metimai buvo tikslūs ir finale triumfavo „Panathinaikos“.

Šiškauskas finalo mače žaidė 37 minutes ir pelnė 20 taškų (4/4 dvitaškių, 0/5 tritaškių, 12/17 baudų). Lietuvis taip pat atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus prasižengė ir išprovokavo net 11 pražangų.

Kitas „Panathinaikos“ lietuvis Robertas Javtokas aikštėje nepasirodė.

„Panathinaikos“: Ramūnas Šiškauskas 20 (12/17 baudų), Dejanas Tomaševičius 16, Dimitris Diamantidis 15, Milošas Vujaničius 12, Mike'as Batiste'as 12, Nikos Hatzivrettas 10.

CSKA: Theodoros Papaloukas 23 (8 rez. perd.), Matjažas Smodišas 18 (11/11 baudų), Trajanas Langdonas 16, Johnas Robertas Holdenas 11.

[image=7489 right]„Panathinaikos“ finalo mače dukart atitrūko nuo varžovų solidžiu atstumu, tačiau CSKA pavyko abukart priartėti. Antrojo kėlinio viduryje Papaloukas dvitaškiu sumažino CSKA deficitą iki minimumo (27:28), tačiau tuomet Nikos Hatzivrettas pelnė 5 taškus iš eilės ir „Panathinaikos“ laimėjo atkarpą 14:5 ir atitolo dviženkliu skirtumu – 42:32.

Po Šiškausko dvitaškio antrojo kėlinio pabaigoje „Panathinaikos“ persvara pasiekė rekordinę 12 taškų ribą (46:34), o įpusėjus mačui šeimininkai buvo priekyje 10 taškų pranašumu, bet antroje dvikovos pusėje CSKA pavijo varžovus.

Rusijos klubo gynyba po didžiosios pertraukos pribloškė šeimininkus. „Panathinaikos“ pirmą metimą iš žaidimo pataikė sužaidus daugiau nei 6 minutes. Prieš tai, 24-ąją minutę, nesportine pražanga buvo nubaustas Sani Bečirovičius. Po gauto bloko „Panathinaikos“ slovėnas trinktelėjo Papaloukui, kuris realizavo abu baudos metimus ir pirmąkart nuo pirmojo kėlinio pradžios išvedė CSKA į priekį – 51:50.

„Panathinaikos” sugebėjo atitrūkti ir dar kartą. 32-ąją minutę šeimininkams pirmaujant 65:60 Smodišas jau po teisėjo švilpuko grubiai sustabdė Bečirovičių ir buvo nubaustas nesportine pražanga. „Panathinaikos“ gynėjas įmetė abu baudos metimus, Dejanas Tomaševičius pelnė dvitaškį ir Atėnų ekipa atitrūko 69:60. Vis dėlto du Langdono tritaškiai sugrąžino intrigą, bet šaltakraujiškas „Panathinaikos“ žaidimas leido graikams triumfuoti finale.

Stvolas> tau tikrai reiketu galvele pasigydyt... Bent jau butum parases i staripsni kur yra kazkas bendro su LR ir Zal. Butu idomu suzinot ar esi siaip psichiskai nestabilus ar eilinis malalietka kuriam nera ka veikt tik marazkus i komentarus rasinet.
2007-05-07
-1
o as prisiminiau 1999 m. - puikios emocijos buvo uzvaldziusios tada lietuvius, visi isejo i gatves svesti...dabar dziaugiausi tik del Siskos
2007-05-07
saunuoliai panatinaikos krepsininkai kova buvo tikrai sunki bet laimejo dziugu kad lietuviaii taip pat tavo eurolygos cempionais
2007-05-07
Pabrezkime dar tai jog cia straipsnis apie Eurolygos finala kuriame zaidzia maskvos CSKA bei Atenu Panathinaikos. Jokios kalbos apie zalgiri nera. Tai dar karta pabrezia jog stvolas nera visiskai pasveikes, ir as manau kad akcija viks ir kitais metais ir mes su malonumu prisidesime kad stvolas pagaliau pasveiktu nuo dauno lygos.
2007-05-07
+4
To stvolas: tau ne atsibodo tai rasyti? Tylek tu apie savo ryta v triapocku, nes tawo rytas isvis nelosia Eurolygoj! pabrezkime tai jog stvolas yra Lietuvos ligonis taip kad komentuoti cia jau ir nera ka, juk mes visus metus rinkom pinigus lietuvos vaikams kurie gyvena vaiku namuose bei tokiem Daunam kaip stvolas. manau stvolas gavo savo lesu ir dbr gyvena laimingai. Sweikatos tau.
2007-05-07
+3
to stvolas: as esu is kauno bet tau tikrai pritariu sy sezona zalgiris lose lb blogai
P.S. kalba eina apie CSKA ir Panathinaikos ;)
2007-05-07
+1
Siuo momentu vertetu prisiminti antirekorda kuri patyre Lietuvos krepsinis si sezona kai ji Eurolygoje atstovavo ne Lietuvos cempionai!
Taigi 14 rungtyniu Eurolygoje, 14 gedingu irasu i Lietuvos krepsinio istorijos knyga!
Prisiminkime dar karta kiekviena irasa atskirai! Atidziai, palengva, neskubant! Kad gerai isisavinti kokia geda ir pazeminima mums padovanojo krepsinio klubas Kauno Zalgiris! Taigi:
1 Benetton Treviso 82-95. PRALAIMEJIMAS!
2 Eldo Napoli 83 – 65. PERGALE!
3 Winterthur FCB 86 – 92. PRALAIMEJIMAS!
4 Fenerbahce Ulker 75-84. PRALAIMEJIMAS!
5 CSKA Moscow 59-78. PRALAIMEJIMAS!
6 Aris TT Bank 66-73. PRALAIMEJIMAS!
7 Pau-Orthez 106 - 110. PRALAIMEJIMAS!
8 Benetton Treviso 76 - 86. PRALAIMEJIMAS!
9 Eldo Napoli 87-92. PRALAIMEJIMAS!
10 Winterthur FCB 67-84. PRALAIMEJIMAS!
11 Fenerbahce Ulker 70 - 83. PRALAIMEJIMAS!
12 CSKA Moscow 72-88. PRALAIMEJIMAS! 10 is eiles!!!
13 Aris TT Bank 77 - 66. PERGALE!
14 Pau-Orthez 56-68. PRALAIMEJIMAS!
Kad ir kaip noretusi bet sitos dabarties jau niekaip negalima istrinti
Aciu Kaunas! Aciu tipo LTU krepsinio sostine!
Visa laime, kad si tragiska pasirodyma is dalies uzgoze LIETUVOS RYTAS ispudingai ir garbingai kaudamasis ULEB taures finale pries tituluociausia Europos kluba MADRIDO REALA!
2007-05-07
-2
gaila , kad ne Šiškauska MVP :(
2007-05-07
nu Siskauskas tai tikrai turejo buti MVP, o Javtokas...gaila, kad labai trumpam laikui isseidavo pasirodyt manau reiketu ji geriau isnaudot, nes ginyboje jis tikrai dirba puikiai
2007-05-07
+1
blogai kad jawtokas nepasirode jam todel manau kad nera toks saldus laimejimas ;(
2007-05-07
+1
Is pradziu rungtynes atrode tokios draugiskos, labai idomios o veliau prasidejo tikra kova, man lb patiko abieju ekipu zaidima, tikrai abi buvo vertos cempiono titulo, Siska lb gerai suzaide. Viena is geriausiu finalu eurolygos buvo. Saunuoliai, nors tykejausi CSKA pergales, taciau nesu blogos nuotaikos kad jie pralaimejo, nes pamatyt toki grazu maca yra irgi laime. Respect abiejoms ekipoms!
2007-05-07
+2
na gal laimejo ne komanda is lietuvos, bet laimejo lietuviska komanda :D
2007-05-07
nu tiesiog graikai norejo savo zaideja ikist...
2007-05-07
to maniakas
per pusfinalio rungtynes tikrai ji maciau. net is arti rode.
2007-05-07
+1
Tomas RImkus sekretoriate sedejo? ar man pasivaideno? :D
2007-05-07
+1
TO samane: visiskai su tavim sutinku, kai pamachiau kas siskos neisrinko mvp tai pagalvojau kad tada papalouka isrinko bet pagalvojau kad nesamone kad pralaimejusios komandos duotu mvp, o gi nueinu i eurolygos puslapi zhiuriu mvp diamantidis, kuris nieko nepadare per pusfinalio rungtynes o per finala tai irgi ten stebuklu nerode..vien i naudingumo koeficienta pazhiurejes abieju rungtyniu viskas aisq pasidaro kas mvp..nu zodzhiu SISKA MVP musu sirdyse!!!
2007-05-07
+2
aisku kad graika graiku zurnalistai isrino mvp bet wisi kiti tikrai zino siska yra siu warzybu mvp respectas jam
2007-05-07
+1
nu cia jau aisq kad siska MVP tai galit neberasyt :) bet Javtokas tapo cempu sededamas Jaska galetu NBA laimet sededamas :DDDDDDDD
2007-05-07
+1
SMS
Net asara isriediejo kai ne siska isrinko :( deb*** sup*** ;( !!
2007-05-07
+4
galejo syska tapt mvp gaila netapo bet wisteik syska mldc rezultatywiausiai sawo team mldc taip ir toliau