Trečiadienį Kaune oficialiai pristatytas Kauno universalios arenos projektas. Prancūzijos bendrovės „Boutigues Batiment International“ atstovų teigimu, arenos kaina – 141 milijonas eurų arba apie 486 milijonai litų. Krepšinio varžybų metu joje tilptų 12 tūkst. 500 žiūrovų.

Arena, kuri yra reikalinga Eurolygoje žaidžiančiam Kauno „Žalgiriui“ bei 2011 metų Europos krepšinio čempionatui Lietuvoje, galėtų būti pastatyta per kiek daugiau nei dvejus metus. Lemiamas žodis dėl arenos statybos priklausys Kauno miesto savivaldybės Tarybai, kuri rytoj spręs, ar tęsti derybas su Prancūzijos kompanija.

Jeigu Taryba priims teigiamą sprendimą, būtų stengiamasi sumažinti arenos statybų kainą. Sutartį su Kauno miesto savivaldybe, anot „Boutigues Batiment International“ atstovų, būtų galima sudaryti per 15 dienų.

Iš viso 486 mln. litų Kauno miesto savivaldybė turėtų sumokėti per 25 metus. Dalis sumokėtos sumos per pridėtinį vertės mokestį (PVM) sugrįžtų į miesto biudžetą.

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (26)
vap
@Ch_Barkley:
1. Nu tai kalba apie kamščius autostradoje, o ne apie tai, kaip tu Kauno gatves pažįsti. Per paskutinį mėnesį 3 kartus važiavau. Vieną kartą lengvai pravažiavau.
2. Dislokacijos vieta? Nu manau čia akivaizdžiai laimi sala (pati vieta puiki, išskirtinė, miesto centre).
3. Taip, labiausiai neraminantis dalykas automobilių parkavimas. Dėl šito, taip prie Megos gal geriau.
4. Juk sala ir jos infrastruktūra IR TAIP BŪTŲ TVARKOMA. Jau ir taip pradėti tiesti tiltai ir nesvarbu arena stovės ar ne. Šių pinigų pareikalaus, nes nepaliksi apleistos salos (o jos vaizdas dabar ne pats geriausias).
Sakai saloj infrastruktūra 150mln., o jei prie Megos, tai kalbama apie 50-75mln.
2007-05-10
+5
Atsakyti
.... svarbiausias argumentas turėtų būti arenos kaina ir patogi dislokacijos vieta. O Nemuno sala tikrai nėra pati geriausia vieta, sakykite ką norite, vistiek nesutiksiu. Į Halę kai važiuoju, bent 30 minučių tenka per miesto kamščius brautis. O atkakti iki Nemuno salos užtruktų tikrai daug ilgiau. Nė kiek tuo neabejoju. Būtų šalia greitkelio, valanda iš Vilniaus ir jau vietoje. Nei kamščių nei nervų tampymo.
2007-05-10
Atsakyti
vap:
pryshka:
Važiavau tikrai ne naktį, o dienos metu. Tiek iš Vilniaus autostrada, tiek iš Kauno centro. Be problemų atvažiuodavau ir jokių kamščių nematydavau. Nežinau kur jūs juos matote, galbūt aš būdamas vilniečiu, nors Kauno l.gerai nepažįstu, žinau laisvas gatves, kurių nežino net patys kauniečiai. Va tuomet tikrai ačiū už komplimentą:))
Į argumentą dėl automobilių statymo ir privažiavimo patogumo taip ir neatsakėte. Visur užsienyje tokie objektai statomi už miesto, arba jo pakraštyje. Tiek Stokholme arena pastatyta pačiame miesto pakraštyje, tiek ir visur kitur. Tai daroma, kad žmonėms būtų paprasčiau privažiuoti, nebūtų transporto kamščių, liktų vietos, kur statyti automobilius ir t.t. Kas dabar bus Kaune? Prie "Akropolio" pastatė daugiaaukštę aikštelę automobiliams. Joje jau dabar sunku rasti vietą mašinai, nors buvau ten pirmadienį - lyg ir darbo diena (kiekvienoje eilėje buvo max. po 2-3 laisvas vietas, daug kur po 1). Kas bus, kai pastatys areną, neįsivaizduoju.
Bus lygiai tas pats, kaip ir važiuojant į "Siemensą". Teks išvažiuoti prieš 1,5 valandos. T.y. išeiti pėstute, nes nebus kur palikti mašinos.
Dėl infrastruktūros. Ką reikėjo sukurti prie "Siemenso"? Nutiesti kelias gatveles ir viskas. Visi miesto inžinieriniai tinklai sklype buvo. Ką reikės padaryti su sala. Nutiesti 2-3 tiltus, kas kainuoja tikrai ne 3 milijonus, atvesti visus inžinierinius tinklus ir t.t. Buvo paskaičiuota, kad vien infrastruktūros sukūrimas saloje kainuos 150 milijonų!!!
Tas pats Garastas yra pripažinęs, kad geriausia vieta arenai - šalia "Megos", visi tą pripažįsta. Ir nematau nieko blogo, kad kažkokiam verslininkui tai atneš didesnį pelną. Nematau jokios problemos. "Laisvės alėjoje" kažkas irgi gaus daug pelno dėl to, kad arena stovės šalia. Tačiau, kaip jau sakiau, svarbiausias argumentas turėtų būti arenos...
2007-05-10
+2
Atsakyti
vap
Dar vienas. Arenos vieta, kaip ir patvirtinta. Kodėl Rakauskas taip norėdamas pastatyti areną nestato jos saloje? Kodėl kai buvo konkursas jis jame nedalyvavo?
2007-05-10
+7
Atsakyti
vap
@Ch_Barkley:
1. Tikrai naktį važiavai. Aš, kad ir retai pro ten važiuodamas jau pora kartų patekau į kamštį.
2. Kas už 100mln. pastatys, nu pasakyk? Juk Klaipėdos arenos kaina šiek tiek virš 100mln., o ten 5000 vietų, o t.y. 2,5 kartu mažiau.
3. Prie ko Vilniaus ir Kauno Akropoliai. Kiek kalbėjau su kauniečiais, tai kamščių neatsirado.
4. Į arenos kainą įeina ir dalis infrastruktūros kainos.
5. O ko Rakauskas reikalauja iš savivaldybės, kad arena būtų prie Megos? Ogi įrengti infrastruktūrą (pastatyt kelis viadukus).
p.s. vienas komentaras iš kitur (tikiuosi savininkas nesupyks): "Na jus man pasakykit koks Rakausko interesas kur bus arena? Jei jis matytu joje pelno saltini tai ir butu states ne Mega, o arena. Kodel nestate? Todel, kad nuostolinga. O kodel dabar staigi prireike statyti? Ogi todel, kad savivaldybe pristatytu tiltu ir viaduku ir dar padidintu jo sklypo verte... tai yra VIENINTELIS Rakausko, kaip suinteresuoto asmens interesas. Jam nusispjaut ko reikia miestui, jam svarbus tik jo verslas. Lygiai kaip verslas svarbus Mikrovisatai, Kauno Grudams ir kitiems, tai ka dabar klausysim ka kiekvienas norintys dykai padidinti savo verslo verte cia rekauja?"
2007-05-10
Atsakyti
Ch_Barkley: nu vat kad prie Megos nera kamsciu tai tikrai prasovei arba vaziavai nakti pro ten.
" Vienintelis pliusas, kad visi žmonės, kaip pats sakei, lįs į Laisvės alėją." cia ne vienintelis o vienas is pagrindiniu
2007-05-10
Atsakyti
vap: Kiek važiavau pro "Megą", nė sykio nemačiau jokių kamščių. O prie "Akropolio" jie jau yra. Kas bus, kai pastatys areną, neįsivaizduoju. Jau dabar, norint nuvažiuoti į "Siemens" reikia išvažiuoti mažiausiai prieš 40 min., likus valandai iki renginio ir praėjus valandai po jo visa Ozo gatvė būna žiauriai užgrūsta. Plius infrastruktūra. Prie "Megos" nereiktų nei tiltų statyti, nei pati arena saloje stovėtų. Važiuoji iš Vilniaus - valanda, iš Panevėžio - valanda, iš Marijampolės - 40 min. Dabar važiuosi tiek pat ir dar valandą, sugaiši kol per miestą prasibrausi iki pat arenos.
Be to, kur automobilius statyti reikes? 200 vietų saloje ir dar 100 auto palei gatvę?
Saloje statyti arena yra visiška beprotybė, dėl to ir kaina kosminė ir dar krūva nepatogumų. Aš suprantu, kad kuo kaina didesnė, tuo valdžiai daugiau nubyrės, na ir areną saloje pastačius, miesto centras bus užkištas automobiliais... Vienintelis pliusas, kad visi žmonės, kaip pats sakei, lįs į Laisvės alėją. Bet ar dėl tokio pliuso verta mokėti 500 milijonų vietoje 100? Nemanau. Manau daugelis pritars.
2007-05-10
-4
Atsakyti
to:chaosmaker cia tau ne stadionas,kad 40000 tilptu! :)))
2007-05-09
-2
Atsakyti
vap
@ZALGIRIS44:
1. Kas nusprendė, kad statyti prie Megos? Apie tai kalba tik Rakauskas (jei neklystu Senukų savininkas). Kokie jo motyvai? Ogi jam reikia traukos į Megą. Jis net projekto neturi. Be to, vis kalba Rakauskas, kad gali pastatyti ir etc. TAI KO NESTATO? Jam niekas nedraudžia, juk jis deklaruoja, kad tai savivaldybei kainuos 0Lt. Prašau tegul stato.
2. Po renginių, kur maloniau žmonėm eiti (juk retai namo skirstosi žmonės) ar į miesto centrą, Laisvės alėją ar į Megą?
3. Kamščiai. Prie Megos jau dabar yra jie, kas bus jei pastatytų areną?
4. Kiek anksčiau jau buvo NUTARTA, kad arena bus SALOJE. Tik neaišku, kas ją statys. Atmetus prancūzų projektą greičiau bus iš stalčiaus ištrauktas Miliūno projektas (nu šiek tiek didesnė Šiaulių arena), o toliau praktiškai tas pats.
5. Dėl arenos kainos. Amerikoj žmonės kloja praktiškai pilnas sumas prieš statymą. Jie jau jas turi. Tuo tarpu savivaldybė iškarto mokėt tiek negali. Be palūkanų arenos kaina manau apie 300 mln. kainuotų.
2007-05-09
+4
Atsakyti
sake bus zjbs arena 40tukst vietu, ir taip tuoliau. iseina pastatys nedidele, uz puse miliardo litu. nesamone. geriau tos babkes investuotu i miesto pletra ;]
2007-05-09
-4
Atsakyti
Labai gerai, kad geriausia arena bus Lietuvoje. Tik atrodo siektiek keistai statyt tokia arena Kaune. Cia panasu kaip zmogui gywenanciam daugiabuciame, viename kambaryje pirkti wisiskai nauja lediny Mersa. :)
2007-05-09
+22
Atsakyti
Kaina aisku ryskiai per didele. Bet nesuprantu kaip jus galit lyginti Siemens'a su sita "mistine" arena? Siemensas stovi viduri lauko, is isores tiesiog staciakampio formos pastatas. Sita arena turetu stoveti saloj ! (kam neaisku kas tai yra tai paaiskinsiu - tai zemes plotas apsuptas vandens), ir jau is kart aisku, kad kaina vienoda negali buti. Pridekim didesne talpa, isores imantrybes + (jei neklystu) vieno sono visiskas atidarymas vasara renginiam po atviru dangum. Nemanau, kad reikia buti genijum jog suprastum, kad kaina tiesiog NEGALI buti tokia pati kaip Siemenso ar Rygos arenu. Nepamirskim, kad lyginant Siemens'o statymo metus ir esamus ryskiai pabrango statybines medziagos. Viska susumaves ir realiai apmastes manyciau, kad arenos kaina turetu buti iki 300 mln litu. Kur dings kiti pamatysim po keliu metu paziureje i dabar ir pries tai savivaldybej sedejusiu asmenu gyvenamasias patalpas, automobilius, keliones ir tt.
2007-05-09
+18
Atsakyti
Ooo, gerą čia atkatą kažkas pasiims iš tokios sumos.
2007-05-09
-3
Atsakyti
@Sarlatan: Oficiali Siemens arenos talpa yra 8750 zmoniu.
tai nurodyk tada oficialu saltini jei sakai, kad tokia talpa siemens.tik nesakyk kad tai bus zalgiris.lt..:((
2007-05-09
+5
Atsakyti
Siemensas su infrstuktūra kainavo apie 70mln litų. Rygos arena kainavo apie 100mln litų. O čia kas dabar? 500mln? Kauno arenai suteiktas nacionalinis statusas pinigai bus skirti iš valstybės biudžeto. Nesuprantu kam reikia tokios arenos lyg Luvro muziejaus.
2007-05-09
+2
Atsakyti
cia ziuriu susirinke daugiau is jitu miestu negu is Kauno, ir kalba nieko nesuvokdami ypac vap. Taigi visi laikrasciai Kaune raso kad jei atmes prancuzu projekta tai greiciausiai neliks kitos iseities kaip statyty arena prie Megos
2007-05-09
-2
Atsakyti
debilams apacioje: siemensas kainavo 65 milijonus, siauliu arena 60 milijonu. Kauno vagys garbaroviciai ir co atkata pasiims
2007-05-09
+2
Atsakyti
As nesakau, kad kauno vadovai labai gerai dirbo. Jei butu dirbe, tai ta arena, jau butu stovejus. Specialiai issitraukiau projekta sededamas dabar darbe (deje ne is interneto). Oficiali Siemens arenos talpa yra 8750 zmoniu. o kiek statybos kainavo, tai jus sito ir nesuzinosit...
2007-05-09
-3
Atsakyti
Greičiau jie statytų tą areną, nes iš eurolygos išmes ir EČ rungtynės Kaune nevyks.
2007-05-09
-1
Atsakyti
to vap: nu teisingai cia pastebejai del uzsienio investuotoju nuomones ir galimo noro deretis del statybu..nepagalvojau net kazkaip:)bet parasei tai visiska teisybe..
2007-05-09
-2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 26

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.