Vilniaus krepšinio mėgėjų lygos (VKML) „Top16“ grupės sezonas pasiekė kulminaciją. Gegužės 13-ąją „Ekinstos“ sporto salėje sužaisti du paskutinieji mačai - didysis bei mažasis finalai.

„Centrum“ nesuklupo ir finale

36 taškai per pirmąjį ketvirtį neišgelbėjo „BC Servekt“ komandos ir jie po dramatiškos finalinės dvikovos 4 taškų skirtumu  76:80 turėjo pripažinti  „Centrum“ ekipos pranašumą.

Po pirmųjų minučių spurto 15:3 „BC Servekt“ nesustojo ir vis didino atotrūkį nuo oponentų, kuris paskutiniosiomis pirmojo kėlinio sekundėmis pasiekė 16 taškų (36:20). Antrojo ketvirčio pradžioje „Centrum“ sumažino atsilikimą iki 12, tačiau iki pat ketvirčio pabaigos jis nebuvo mažesnis negu 10 taškų.

Po didžiosios pertraukos „Centrum“ ir toliau vijosi oponentus, tačiau jiems deficitą sumažinus iki 8 (43:51), iniciatyvos ėmėsi „BC Servekt“ narys  Benas Steponėnas, pelnęs 7 ekipos taškus iš 9 ir padėjęs komandai įgyti 14 taškų pranašumą.

Iki trečiojo ketvirčio pabaigos likus 2 minutėms ir 2 sekundėms pentąją pražangą užsidirbo B. Steponėnas. Pastarajam žaidėjui iškritus iš žaidimo „Centrum“ ėmė mažinti atsilikimą ir įpusėjus paskutiniajam ketvirčiui pirmą kartą varžybose išlygino rezultatą (72:72).

Iki susitikimo pabaigos likus 27 sekundėms Povilas Uždavinys pataikė dvitaškį, o „BC Servekt“ ekipai nepavykus surengti rezultatyvios atakos, „Centrum“ narys  Karolis Žukas buvo sustabdytas pražangomis. Pastarasis pataikęs du baudos metimus užtivirtino savo ekipos pergalę 80:76.

„Centrum“: Povilas Uždavinys (25 tšk.), Vitalijus Podgaiskij (12 tšk., 11 atk. kam.), Karolis Žukas (12 tšk.), Tomas Balčiūnas (12 tšk.).

„BC Servekt“: Benas Steponėnas (24 tšk., 10 atk. kam.), Dovydas Valentėlis (14 tšk.), Gvidas Gedvilas (8 tšk., 7 atk. kam.), Lukas Baškys (8 tšk.).

[image=7526 right]

Naudingiausias finalo ketverto žaidėjas Povilas Uždavinys

Naudingiausiu finalinio ketverto žaidėju buvo pripažintas čempionų narys Povilas Uždavinys. Krepšininkas finaliniame mače surinko 25 taškus bei atkovojo 6 kamuolius. Uždavinys buvo buvo apdovanotas taure bei rėmėjų  „Universali sėkmė“ prizu – krepšinio kamuoliu.

„Falck Security“ po pratęsimo palaužė „DSV Transport“

Dar atkaklesnės varžybos vyko dėl trečiosios vietos.  „DSV Transport“, vienintelė ekipa praėjusiame sezone nedalyvavusi finalinio ketverto varžybose, po dramatiškos kovos turėjo pripažinti  „Falck Security“ pranašumą 85:95 ir tenkintis ketvirtąja vieta VKML pirmenybėse.

Nuo pat pirmųjų susitikimo minučių iniciatyvą į savo rankas paėmė „DSV Transport“, primąjį kėlinį pradėję 5:0. Antrojo ketvirčio viduryje jie turėjo 9 taškų pranašumą (27:18), tačiau dar po trijų minučių ekipas skyrė tik 3 taškai (29:26).

Po didžiosios pertraukos „Falck Security“ pradėjo vytis oponentus ir 22-ąją rungtynių minutę pirmą kartą rungtynėse persvėrė rezultatą savo naudai (38:37). Pora minučių nė vienai ekipai neįgijus apčiuopiamo pranašumo, spurtavo praėjusių metų čempionai ir trečiojo ketvirčio pabaigoje jau turėjo 10 taškų pranašumą (58:48).

„Falck Security“ persvarą išsaugojo iki 32-osios minutės. Tuomet „DSV Transport“ pataikė dvitaškį, o „FS“ narys  Laurius Jablonskis buvo nubaustas nesportine pražanga. Pataikę dvi baudas bei dar vieną dvitaškį „DSV Transport“ sumažino atsilikimą iki 5 (66:61).

Ir toliau sėkmingai gindamiesi „transportininkai“ mažino atsilikimą ir likus 3 minutėms sumažino deficitą iki 3 (65:68), o dar po 15 sekundžių ir iki minimumo (67:68). Iki ketvirtojo ketvirčio pabaigos likus 20 sekundžių ir „Falck Security“ pirmaujant 72:71, „DSV Transport“ įmetė dvitaškį bei privertė prasižengti oponentus. Išsiveržę į priekį (74:72), „transportininkai“ nesugebėjo sėkmingai apsiginti ir leido oponentams išlyginti rezultatą.

Žaidimui vykstant taškas į tašką ir iki rungtynių pabaigos likus pusantros minutės ekipas skyrė tik vienas taškas, tačiau tuomet du tritaškius iš eilės pataikė  Tadas Mockevičius, o „Falck Security“ įgijo 5 taškų pranašumą. „DSV Transport“ paskutiniąją minutę dar bandė gelbėtis pražangomis, tačiau tai jų neišgelbėjo.

"Falck Security": Tomas Šunskis (23 tšk., 11 atk. kam.), Tomas Ambrasas (23 tšk., 12 atk. kam.), Tadas Mockevičius (16 tšk.), Robertas Retkus (16 tšk.), Arminas Bračas (11 tšk., 11 atk. kam.).

"DSV Transport": Edgaras Matusevičius (19 tšk., 10 atk. kam.), Rokas Anuškevičius (19 tšk., 8 atk. kam.), Tadas Monkevičius (14 tšk., 10 atk. kam.), Marius Poškus (14 tšk.).