Italijos krepšinio lyga turės naują čempioną. Trečiąją vietą reguliariajame sezone užėmusią praėjusių pirmenybių nugalėtoją Mindaugo Žukausko Sienos "Montepaschi" eliminavo Davido Hawkinso ir Tyuso Edney vedama Romos "Lottomatica".

Penktadienį ketvirtose ketvirtfinalio serijos iki trijų pergalių rungtynėse "Montepaschi" svečiuose 78:87 (24:36, 20:17, 16:11, 18:23) nusileido Romos klubui.

M.Žukausko ekipa pralaimėjo seriją 1-3. Lietuvis tapo antruoju tarp savo tautiečių, baigusių pasirodymus Italijoje. Antradienį sezonas baigėsi ir Rimantui Kaukėnui su Kantu "Vertical Vision".

Romos krepšininkai į priekį šovė jau nuo mačo pradžios. Penktąją mačo minutę rezultatui esant 12:12, "Lottomatica" laimėjo atkarpą 14:2 ir atitrūko į priekį 26:14.

Nors trečiojo kėlinio pradžioje šeimininkų pranašumas dar siekė 13 taškų, 29-ąją minutę "Montepaschi" priartėjo iki 60:63. Tačiau per ketvirtą kėlinį mažiausia "Lottomatica" persvara siekė 4 taškus, o tai leido Romos ekipai laimėti susitikimą ir žengti į pirmenybių pusfinalį.

"Montepaschi" ekipai Mindaugas Žukauskas per 12 minučių pelnė 1 tašką (1/2 baudos metimų), prarado vieną kamuolį ir du sykius pažeidė taisykles.

"Lottomatica": Davidas Hawkinsas 31 taškas (9/17 dvitaškių, 6 atkovoti kamuoliai, 6 perimti kamuoliai), Tyusas Edney 20 (7/11 dvitaškių, 5 klaidos), Lubošas Bartonas 12, Marko Tušekas 7 (9 atk. kam.), Alexas Righetti 7 (6 atk. kam.).

"Montepaschi": Giacomo Galanda 14 (8 atk. kam.), Bootsy Thorntonas 13 (5 atk. kam.), Vrbica Stefanovas 12 (4 per. kam.), Davidas Lee Jacksonas 12 (6 atk. kam.), Benjaminas Eze 9.

Italijos čempionato pusfinalio serijos startuoja antradienį. Trevizo "Benetton" su Ramūnu Šiškausku priims Milano "Armani Jeans". Kitos poros, kurioje susitiks Bolonijos "Climamio" bei Romos "Lottomatica", pirmasis mačas įvyks ketvirtadienį.

2005-05-21 08:40