Kitą sezoną ULEB taurės varžybose nedalyvaus nė viena ekipa iš Lietuvos. Šis sprendimas ketvirtadienį (05.19) buvo priimtas Barselonoje (Ispanija) vykusioje Europos krepšinio lygų sąjungos (ULEB) asamblėjoje.

Buvo patvirtinta, kad dvejuose ULEB rengiamuose turnyruose (Eurolygoje ir ULEB taurės varžybose) 2005-2006 metais dalyvaus 48 ekipos – po 24 kiekviename turnyre. Praėjusį sezoną prestižiškiausiuose Europos turnyruose varžėsi 66 ekipos (24 Eurolygos varžybose ir 42 ULEB taurės turnyre).

Lietuva neprarado turėtų pozicijų

Ispanijoje vykusioje asamblėjoje dalyvavo ir Lietuvos krepšinio lygos prezidentas Šarūnas Kliokys. Jis krepšinio tinklalapiui "BasketNews.lt" sutiko papasakoti apie ULEB asamblėjoje priimtus sprendimus bei atsakė į daugeliui krepšinio aistruolių rūpimą klausimą – kodėl kitais metais ULEB taurės varžybose neišvysime nė vieno klubo iš Lietuvos.

"Praėjusį sezoną ULEB organizuojamuose turnyruose mes turėjome dvi ekipas. Šiemet, nepaisant to, kad ženkliai sumažėjo dalyvių skaičius, mes taip pat turime dvi komandas", – sakė Šarūnas Kliokys, teigdamas, kad Lietuva neprarado turėtų pozicijų.

Sumažėjo komandų kvotos valstybėms

Jis pažymėjo, kad vietas ULEB organizuojamuose turnyruose prarado vienos pirmųjų ULEB organizacijos narių: Austrija, Čekija ir Šveicarija. Taip pat buvo sumažintos kvotos ir Olandijai, Ispanijai, Italijai. Visos jos į 2005-2006 metais ULEB organizuojamas varžybas galės deleguoti dviem komandomis mažiau negu per 2004-2005 sezoną.

Tiesa, Š.Kliokys pridūrė, kad viena papildoma vieta buvo skirta Rusijai. "Rusijos klubai yra labai turtingi, turi didelius biudžetus ir pasiekia gerų rezultatų FIBA varžybose", – argumentavo LKL prezidentas.

ULEB vadovams sportinis principas yra antraeilis dalykas

Paklausus, ar vis dėlto nebuvo bandoma "iškovoti" Lietuvai dar vienos vietos atsižvelgiant į pastarųjų metų rezultatus, LKL prezidentas atsakė: "Buvo bandoma. Šiuo klausimu nemažai diskutavome, tačiau ULEB organizacijai sportiniai rezultatai nėra viskas.

Jie didžiausią dėmesį kreipia į komandų sales, kiek į jas susirenka žiūrovų. Daug lemia ir tai, kiek toli nuo tarptautinių oro uostų yra nutolęs kandidatuojantis miestas", – ULEB reikalavimus vardijo Š.Kliokys.

"Šiauliai" apie ULEB taurės varžybas negalėjo net svajoti

Nuotr. BasketNews.lt
Paprašytas pakomentuoti "Šiaulių" klubo situaciją, LKL prezidentas susakė nemažai dalykų, iš kurių galima spręsti, kad "Šiauliai" net negalėjo viltis kitą sezoną žaisti ULEB taurės varžybose.

Š.Kliokys tinklalapiui "BasketNews.lt" teigė, kad su ULEB vadovais jis konkrečiai aptarė "Šiaulių" klubo galimybes. "Priminiau jiems, jog tai – daugelį sezonų LKL prizininke tapusi ekipa, kuri turi stabilų biudžetą.

ULEB vadovai manęs paklausė apie komandos pasiekimus tarptautinėje arenoje ir paminėjau BBL varžybose "Šiaulių" užimtą trečiąją vietą bei nugalėtą "Ventspils" klubą. Sportiniai argumentai buvo pakankamai tvirti, tačiau yra kitų sunkumų", – pažymėjo LKL prezidentas.

Jis tvirtino, kad ULEB yra iškėlusi reikalavimą kiekvienai komandai turėti ne mažesnę kaip 3000 sėdimų vietų salę. Š.Kliokys tikino, kad ULEB vadovybė labai griežtai kontroliuoja visus klubams keliamus reikalavimus ir jeigu ekipa nors vieno jų neatitinka, yra žvalgomasi į kitą pretendentą.

"Kai ULEB taurės varžybose dalyvavo 42 komandos, jie į tai žiūrėjo šiek tiek pro pirštus. Dabar viskas yra kontroliuojama daug griežčiau. Aišku, buvo galima kovoti, tačiau ar spėsime pastatyti tinkamą salę iki spalio mėnesio?", – retoriškai klausė LKL prezidentas.

ULEB taurės varžybose garantuotos vietos neturi niekas

Jis pridūrė, kad ULEB nori didinti antrojo pagal pajėgumą Europos klubinių komandų čempionato lankomumą. Pernai vidutiniškai į ULEB taurės varžybas ateidavo 2500 žiūrovų, o kitą sezoną šį skaičių tikimasi padidinti 10 procentų.

"Niekas neturi garantuotos vietos ULEB taurės varžybose. Jeigu neatitinki nors vieno reikalavimo, gali atsitikti taip, kad netrukus tave pakeis kita ekipa", – tikino Š.Kliokys.

ULEB didina reikalavimus komandoms

Anot LKL prezidento, dideli reikalavimai keliami ir klubų marketingo srityje, o ypač didelis dėmesys kreipiamas į santykius su televizija: "Arenoje turi būti ULEB nustatytas televizijos kamerų ir vietų žurnalistams skaičius, tiesioginis interneto ryšys. Yra nemažai tokių dalykų, kurie mus įpareigoja gerokai padirbėti".

Lietuvos krepšinio lygos prezidentas tvirtino, kad ateityje ULEB turėtų įvesti dar keletą reikalavimų klubams, kurių viename bus nurodytas minimalus klube dirbančių žmonių skaičius.

"Eurolygos ekipos privalės turėti komandos vadovą, marketingo, finansų, bilietų pardavimo skyriaus, klientų aptarnavimo skyriaus ir komunikacijų direktorius bei atstovą viešiesiems ryšiams. Tiek žmonių klube turės dirbti be trenerių, žaidėjų, masažuotojų, tad komandos organizacijoje bus apie 12-15 darbuotojų", – ULEB planus atskleidė Š.Kliokys.

Komandoje – dvylika amerikiečių?

LKL vadovas išdavė, kad per Barselonoje vykusią asamblėją labai aktyviai buvo diskutuota apie ne Europos Sąjungos šalių piliečių žaidimą ULEB organizuojamose varžybose. Buvo pasiūlyta neberiboti šių žaidėjų skaičiaus, taigi, jei siūlymas bus priimtas, kiekvienoje komandoje galės rungtyniauti iki dvylikos ne Europos Sąjungos šalių krepšininkų.

"Šio pakeitimo nenori beveik visos Europos krepšinio lygų sąjungos narės, tačiau ULEB vadovybė mano, jog tai yra komercija ir Eurolygoje turėtų žaisti tik patys geriausi krepšininkai kaip NBA, kur nėra jokių apribojimų", – pasakojo Š.Kliokys.

Nuotr. basketnews.lt
Jis patikino, kad per 2006-2007 metų sezoną Lietuvai taip pat bus skirtos dvi vietos ULEB organizuojamuose turnyruose, tačiau kaip jos bus paskirstytos, dar nėra aišku.

Geras vardas vietos negarantuoja

Vis dėlto yra galimybė 2006-2007 metais ULEB organizuojamuose varžybose išvysti tris ekipas iš Lietuvos. Š.Kliokys teigė, kad su ULEB vadovais buvo tartasi dėl vieno kelialapio, kuris būtų skiriamas Baltijos krepšinio lygai.

"Viskas priklausys nuo varžybų reglamento. Jeigu 2006-2007 metais ULEB taurės varžybose dalyvaus 24 ekipos, mes, dar nesibaigus sezonui, turėsime pateikti potencialų kandidatų sąrašą, kuris tenkintų visus ULEB keliamus reikalavimus.

Buvo aiškiai pasakyta, kad tikrai nebus taip, kad mes esame Lietuva ir už tai gausime vietą", – tinklalapiui "BasketNews.lt" sakė Š.Kliokys.

Rodyti komentarus
2005-05-24 18:09
Šūdas bus ir viskas kokie tai žydai sergu už svetimus lietuviai niekada nepadarys kad komanda susidėtų vien iš legionierių nemanau kad ir kitos šalys visakm taip sutiks na o šiauliai gal ir laimėtų namuose prieš žymiaki stipresnę komandą juk jie namuose ir Žalgirį ir Rytą patvrako.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-05-24 09:09
TO Ch_Barkley
uleb gi nerengia EC ar PC ir rinktineje gali losti tik vienas naturalizotas krepsininkas o uleb tegul daro ka nori, vistek jeigu nacionalinem gali losti tik 4 arba 3 legioneriai, 12 legioneriu neprisipirksi
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-05-23 23:48
krumas: Na taip, bet kas bus su europos krepsiniu? Jau dabar "Maccabi" ekipai legionieriai pelno daugiau negu 80% tasku, CSKA ir TAU taip pat panasi situacija..
Nemanau, kad tai yra gerai, su tokiomis tendencijomis, tuoj bus galima amerikiecius ir i nacionaline rinktine kviesti. Per savaite sutvarko dokumentus ir Belgija tampa Europos cempionais:)
Ironiska, bet tai gali tapti realybe.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-05-23 23:38
to Ch_Barkley
nepergyvenk del tu legionieriu, nes zaslgiris su rytu visvien neipirks tu juoduku. siose komandose manau , kad galima tobuleti..
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-05-23 22:39
Na kad Šiaulių salė netinkama gal ir sutikčiau, tačiau kaip komanda Šiauliai yra tikrai labai pajėgūs žaisti ULEB (tai parodė ir BBL mažasis finalas). Na žinoma gali atsitikti taip kad Šiauliai papultų į vieną grupę su tokiom komandom kaip Pamesa ir pan. tada būtų super sunku, bet galėtų taip ir neasitikti. Ištikrūjų labai gaila kad antradienio vakai bus be ULEB :(
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-05-23 21:45
Antis:
MJ:
Esme yra tame, kad ULEB vadovai abu turnyrus padaryti komerciniais. Del to sugalvotas ir legionieriu limito panaikinimas – panaikinus legionieriu skaiciu bus galimybe komandoms tureti daugiau ne ES saliu pilieciu. Legionieriu skaicius taip pat lemia varzybu idomuma ir pan. Kuo stipresne komanda, tuo daugiau ziurovu renkasi i jos rungtynes, tuo atkaklesnes kovos ir pan. Varzybu lygis kyla, o ULEB vadovai darosi grazaus pinigelio.
Tas pats ir su ziurovais. Kam Eurolygai laikyti komanda, kurios rungtynes nutriususioje 4000 zmoniu talpinancioje saleje stebi 2000 ziurovu? Tam, kad tas rungtynes matydami per TV baisetusi zmones ir galvotu, kas cia per turnyras?
Aisku, kad ne. Geriau ivesti reikalavima, komandoms tureti ne mazesne kaip 10 000 vietu sale. To kol kas beveik niekas neturi, vadinasi, noredama zaisti Eurolygoje ekipa tures statytis nauja, modernia sale. Jau grazu, panasejame i NBA – komandoje daug juodaodziu, puiki arena su dideliu skaiciumi ziurovu. Tada galima daug brangiau parduoti TV transliaciju teises ir pan.
Viskas yra daroma teisingai, tik as esu pries legionieriu limito panaikinima. Tai neleis tobuleti jauniems krepsininkams, kas yra l.blogai, taciau verslas yra verslas ir daroma tik taip, kad jis vystytusi ir nestu pelna.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-05-23 20:21
Geras straipsnis, sutinku su MJ
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-05-23 19:31
Viskas butu ok - suprasciau - siauliai neturi sales, mazas biudzetas, nepalanki geografija ulebui ir tt.. bet kodel tada gerb. bertomeu, per interviu duota LR, taip graziai kalbejo? "Lietuva tures dvi vietas EL ir dar viena ULEB'e, Lietuva yra gerai, visi labai myli krepsini" ir tt ir tt. o praeina vos kelios dienos po intervo paviesinimo ir bum.. Lietuva nebeturi vietos ULEB'e.
Sefas kalba, o paskui nebeatsako uz savo zodzius... zema
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-05-23 19:26
To Antis : Hapoelio iš EL niekas nemetė, jie patys atsisakė, nes pinigų neturėjo.
Įvertinimas:
-3
(vertina tik prisijungę)
2005-05-23 19:20
Antis: Nori pasakyti, kad Siauliai stipresni uz 7-8 ispanu ar italu komanda? Labai abejoju...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-05-23 18:10
Na tikrai labai jau keičiasi viskas gerai kad padarė tą 24 vietųbet vienas dalykas yra blogai kaip tas vietas paskirtso pvz Italija, Ispanija jau Euroleague turi po 4 komandas (iSpanija Šiais metais net 5) ir dar 3 vietas ULEB taurėje ar tai normalu koks čia sportinis principas?
Na dabar visteik bus mažiau bet ne per mažiausiai Euroleague vėl bus po 4 klubus o ULEB Cup 2 viso 6 tai ką Lietuvai jau negali duot 3 vietų apgailėtina net nenori kad 2 žaistų Euroleague o kad padidino legionierių limitą irgi blogai prisipirks nygerių ir koks įdomumas čia ne NBA kai ten legionierių neriboja bet jų ir nėra per daugiausiai.
Na o dar su ta ULEB Cup kas ją laimi turi žaist Euroleague tai o kaip pasilegė su Hapoeliu salės neturėjo i neleidi na čia manau pamintas psrtinis principas o ką Austari neverti nė vienos vietos nesąmonė.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-05-23 17:18
MJ
man atrodo kad toj ULEB taurej nebereike visko taip daznai keist ,nes zmones nebesusigaudo.....gerai kad pamazino komandu skaiciu manau jo nebereiktu keisti nebent padaryti 20 komandu po 10 i kiekviena grupe , tada ulebo taures lygis tikrai pakiltu ir taip daryti kokius nors 3 sez. ish eiles....kad turnyras igautu prestizha ir turetu prasme..
beto reikia pagaliau normaliai skirti vietas visoms lygoms ir eurolygoje r uleb t. , manau reikia ishlaikyti BBL ir jei skirti 2 vietas eurolygoje ir 2 ulebe - tada viskas ishsisprestu.... bent jau su lietuviais
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 12

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas