Štimacas: „Į NBA vyksiu tik įgavęs patirties Europoje“

2007-05-16 16:00
Almantas Kiveris, „Lietuvos žinios“

Serbas Vladimiras Štimacas gali Kauną vadinti antraisiais savo namais. Rugpjūčio 25 dieną 20–ąjį gimtadienį švęsiantis 206 cm ūgio, 100 kg svorio vidurio puolėjas į Lietuvą atvyko 2005–aisiais. Krepšininkas sezoną sėkmingai rungtyniavo „Žalgirio“ jaunimo ekipoje, o praeitą vasarą buvo perkeltas į pagrindinę Kauno ekipą. Vis dėlto joje jaunam serbui teko atsarginio vaidmuo, todėl aikštėje jis pasirodydavo labai retai.

Po kelių mėnesių aukštaūgis buvo sugrąžintas į jaunimo komandą, bet buvo akivaizdu, kad Nacionalinės krepšinio lygos marškinėlius jis jau yra išaugęs.

Kai iš „Žalgirio“ pasitraukęs Ainaras Bagatskis tapo Valmieros „Lačplėša alus“ strategu, jis pasiūlė į savo komandą atvykti ir Štimacui. Serbas Latvijoje atsiskleidė visu gražumu. Aukštaūgis greitai tapo visų Valmieros ekipos varžovų siaubu ir net du kartus iš eilės buvo išrinktas naudingiausiu Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) mėnesio žaidėju.

[image=7542 left Dėl komandos draugų traumų Eurolygos rungtynėse prieš „Benetton“ Vladimiras Štimacas žaidė 30 minučių]Neseniai serbas pateikė paraišką dalyvauti šių metų NBA naujokų biržoje, bet ketina ją atsiimti.

Jaučiasi „Žalgirio“ dalimi

– Kaip pakomentuotum dabar vykstančią LKL finalo seriją? – paklausė LŽ serbo prieš ketvirtąsias LKL finalo rungtynes.
– „Žalgiriui“ neblogai sekasi. Jie yra ten, kur ir turėtų būti. Kauniečiai pirmauja net neturėdami Loreno Woodso. Jis yra puikus gynybinio pobūdžio žaidėjas ir varžovams sukeltų daug sunkumų. Tačiau ir be jo „Žalgiris“ turi gerų žaidėjų po krepšiu, jie gali kovoti su bet kuo. Taip pat puikiai rungtyniauja įžaidėjas DeJuanas Collinsas. Jis yra komandos smegenys, puikiai vadovauja ekipai, nesiekia mesti į krepšį vien dėl statistikos, kovoja tik dėl bendros pergalės. Manau, „Žalgiriui“ ir toliau viskas klostysis sėkmingai.

– „Žalgiryje“ jau senokai nežaidei. Ar vis dar jautiesi komandos dalimi?
– Žinoma, visada būsiu kartu su šia komanda. „Žalgiris“ – mano pirmas profesionalus klubas. To niekada nepamiršiu. Visada mano biografijoje bus parašyta, kad profesionalo karjerą pradėjau „Žalgiryje“. Jaučiuosi komandos dalimi. Esu čia, visada stebiu rungtynes bei noriu pats padėti komandai aikštėje.

Valmieroje ėmė geriau pataikyti

– Sezoną baigei Valmieros komandoje. Trumpam išvykti į Latviją buvo tavo ar „Žalgirio“ vadovų mintis?
– Abi šalys sutiko su tokiu pasiūlymu. Manęs paklausė, ar norėčiau ten vykti ir gauti daugiau žaidimo laiko. Be to, tuo metu į Valmierą atėjo dirbti Bagatskis, kuris mane pasikvietė ir į „Žalgirį“ iš jaunimo ekipos. Pasitariau su savo agentu ir nusprendžiau vykti į Latviją, nes tai man buvo naudinga. Kaip matėte paskui, tai buvo teisingas sprendimas. Žaisdavau apie 30 minučių, kartais ir visas rungtynes. Bagatskis man daug padėjo.

– Ar tai nebuvo šiek tiek netikėta? Juk „Žalgiryje“ tas pats treneris laikydavo tave ant suolo.
– „Žalgiryje“ jis tiesiog negalėjo skirti man daug minučių, tai suprantama. Gaudavau žaisti ne itin svarbiose rungtynėse, o per rimtas dvikovas buvo sunku tikėtis išeiti į aikštę. Mano pozicijoje rungtyniauja labai patyręs žaidėjas Tanoka Beardas. Jis, galima sakyti, yra mano mokytojas. Aplenkti žaidėją, kuris „Žalgiryje“ rungtyniauja jau 5 metus, man dar ankstoka. Taip pat komandoje yra Hanno Mottola – ULEB taurės laimėtojas, jis žaidęs NBA. Paulius Jankūnas yra Lietuvos nacionalinės rinktinės narys. Jie visi yra vyresni ir labiau patyrę už mane, todėl suprantama, kad man nelikdavo daug laiko. Dabar ir aš įgavau šiokios tokios patirties, todėl ateityje tikiuosi žaisti daugiau.

[image=7260 right Sezono pabaigoje serbas tapo tikru Valmieros „Lačplėša alus“ lyderiu]– Du kartus iš eilės buvai išrinktas naudingiausiu SEB BBL mėnesio žaidėju. Ką apie tai manai?
– Galima sakyti, jog tai buvo „iš anksto nurašyto žaidėjo“ istorija. Žinoma, geras mano žaidimas irgi prisidėjo. Vasarį pelniau 18 taškų ir atkovodavau po 10 atšokusių kamuolių. Kovo mėnesį atkovodavau net po 15 kamuolių. Mano statistika buvo gera, įdomi mano istorija, buvau jaunas. Dėl viso to ir gavau prizus.

– Kokiose žaidimo srityse labiausiai patobulėjai šį sezoną?
– Pirmiausia paminėčiau pagerėjusį metimą. Valmieroje mano taiklumas pagerėjo taip smarkiai, kad net pačiam sunku patikėti. „Žalgiryje“ į aikštę išeidavau trumpam, gavus kamuolį būdavo šiek tiek baisu, nes reikėdavo būtinai pataikyti. Kai esi jaunas ir žaidi stiprioje komandoje, išėjęs į aikštę būni kupinas emocijų ir kartais perdegi. Tačiau kai gauni žaisti daugiau laiko, grįžta žaidimo pojūtis. Valmieroje taip pat pagerinau savo baudų metimų taiklumą.

Į NBA – tik įgijus patirties

– Pateikei paraišką dalyvauti NBA naujokų biržoje. Ar rimti yra tavo ketinimai?
– Jei atvirai, daug žmonių domisi šiuo klausimu. Šį kartą į jį atsakysiu. Nemanau, kad šią vasarą vyksiu į NBA. Padaviau paraišką norėdamas pasižiūrėti, kurioje vietoje esu, ką apie mane mano NBA žmonės. Žinoma, noriu žaisti stipriausioje pasaulio lygoje, bet dar nesu tam pasirengęs. Manau, beveik visi jauni Europos žaidėjai nėra pasirengę ten žaisti, todėl dažnai NBA tik sėdi ant suolo. Man geriau dar šiek tiek ilgiau pasilikti Europoje, įgyti patirties Eurolygoje ir tik tada bandyti laimę už Atlanto.

– Ar sulaukei kvietimų iš NBA klubų vasarą vykti į jų rengiamas stovyklas?
– Nieko apie tai nežinau. Iš savo agento žinau tik tiek, kad mano vardas įrašytas naujokų biržos dalyvių sąraše. Nežinau, kurios komandos manimi domisi. Dar kalbėsiu su savo agentu, nutarsime, ar šiemet atsiimti paraišką. Kol kas nieko nežinau, nes tai priklausys nuo įvairių dalykų. Norėčiau atsakyti į visus klausimus, bet gyvenimas toks, kad nežinai, kas gali vėliau atsitikti.

Sulaukė kvietimo į jaunimo rinktinę

– Kokie tavo vasaros planai?
– Trumpai pailsėjęs grįšiu į salę. Dirbsiu ir stengsiuosi tapti dar stipresnis, tvirtesnis, greitesnis. Taip pat dalyvausiu keliose treniruočių stovyklose, rengsiuosi Europos čempionatui su Serbijos dvidešimtmečių rinktine.

Nesėdėjau rankų sudėjęs ir grįžęs į Kauną iš Valmieros. Dirbau su Sigitu Kavaliausku, palaikiau sportinę formą. Dabar gavau specialią programą ir pagal ją dirbsiu individualiai. Tanoka parodė keletą pratimų, kurie padeda sutvirtėti kūnui. Grįžęs į Serbiją dirbsiu su savo fizinio pasirengimo treneriu. Jis man padeda nuo mažens, kai tik pradėjau žaisti krepšinį. Jis mane gerai pažįsta, dirbsime kartu, ir kitą sezoną būsiu stipresnis nei dabar.

[image=7541 left 2005 metais su Serbijos ir Juodkalnijos jaunių rinktine Štimacas (kairėje) tapo Europos čempionu]– Pernai nebuvai pakviestas į Serbijos jaunimo rinktinę. Ar tai atsitiko dėl to, kad buvai metais jaunesnis už komandos draugus, ar buvo ir kitų priežasčių?
– Buvo daugybė kitų priežasčių. Tokių šalių kaip Serbija nacionalinėse rinktinėse vyksta daug užkulisinių dalykų. Galbūt taip būna ir kitose šalyse, bet Serbijos rinktinėse vyksta ir politiniai žaidimai. Aš tai vadinu politika, nes buvau vienintelis žaidėjas, rungtyniavęs užsienyje. Visi kiti tos rinktinės nariai žaidė Serbijoje. Žinau, kad buvo daug nepatenkintų dėl to, jog žaidžiu kitoje valstybėje. Galbūt treneris manęs nemėgo, gal nemanė, kad esu geras žaidėjas. Nežinau to, bet nebuvau įtrauktas net į išankstinius kandidatų sąrašus.

– Kaip šiemet vertini savo galimybes prasimušti į rinktinę?
– Sulaukiau kvietimo į rinktinę ir esu beveik tikras, kad pateksiu į galutinę komandą. Žinoma, negaliu būti visiškai tuo įsitikinęs, gal vėl treneriui dėl ko nors nepatiksiu. Tačiau tuomet tai jau bus trenerio sprendimas. Jis nuspręs, o aš turėsiu gerbti jo sprendimą. Net jei nenorėsiu gerbti, turėsiu tai daryti, nes jis yra treneris.

Mačiau į komandą kviečiamų žaidėjų sąrašą ir manau, kad patekęs į galutinį 12-uką galėčiau atlikti komandoje svarbų vaidmenį. Galėčiau padėti kovojant dėl atšokusių kamuolių, būti naudingas ginantis ir puolant. Galėčiau žaisti tiek „centru“, tiek sunkiuoju krašto puolėju. Tikiuosi būti naudingas rinktinei.

– Kokius uždavinius keli sau kitiems metams?
– Mano uždavinys kitam sezonui ir apskritai ateičiai yra įgyti kuo daugiau patirties. Noriu rungtyniauti aukštu lygiu ir taip tapti geresniu žaidėju. Nenoriu sėdėti ant suolo. Tad mano uždavinys yra žaisti daug ir gerai.


Rodyti komentarus
rytas valdo
2007-05-29
-2
Atsakyti
stimacas wisai siauce,.,.,
2007-05-29
+2
Atsakyti
blade tu ne vlade ka sedesi ant suolo?
2007-05-28
+1
Atsakyti
nu tai aisku kad atsiims ta paraiska net nereikejo pateikti jam jos net.o kas del tolimesnes karjeros tai jis tikrai kai valmieroje zaide labai sustiprejo pagerejo zaidimas taip kad manau jam dar i zalgiri ne laikas tegu dar pazaidzia latvijoje .is zalgirio eiti nereikia nes kai iseis tanoka o jis greitai iseis manau nes jam jau 35 metai kaip tik stimacas dar labiau patobulejes bus pamaina nebloga
2007-05-24
-2
Atsakyti
vlade tu vlade anksti tau dar i nba
2007-05-23
+1
Atsakyti
ne vieta jam ten. ir nemanau kad kada nors bus..............
2007-05-20
-3
Atsakyti
ka jis ten NBA veiks???kaip kiti ant suoliuko sedes :D:D:D
2007-05-17
+1
Atsakyti
anksti dar Nba yra zaideju labiau vertu sito
2007-05-17
-1
Atsakyti
to hotrey ir console: o tai jau jei y kita europos kluba iswaziuos ...tai jau jame tipo gaus daug zaisti ane :D ..jei jis iswaziuos y ta europa kaip ce sakot tai nebent y koki widutini vokietijos kluba..arba y kokia antros lygos italijos kluba :))) o ten tai jau tikrai ji pastebes.....jei priklauso zalgiriui tai tegul stengiasi latwijoj kad galetu y zalgiri ateit wel ir zaistu eurolygoje kur tikrai gali kas nors pastebeti tipo is nba..nors manau jis niekad ten nezais....pilna europa tokia nes as nieko nematau jame
2007-05-17
Atsakyti
jam toli grazu iki nba bet jei jis ten atsidurtu tai tupes ant atsarginio kaip andriuskevicius
2007-05-16
Atsakyti
Jo, iš Latvijos reik į Europą raut ;)
2007-05-16
+1
Atsakyti
is pradziu jaunimo, o po to nacionaline rinktine..serbams kazkas augina pamaina..
2007-05-16
+3
Atsakyti
Jis kažkuo savo plepalais man primena sosyską (Andriuškevičių).
2007-05-16
-2
Atsakyti
NBA ne stimacui. Centrui NBA 206 cm tra per mazai, sunkiam krastui Stimacas per letas ir per maza suoly turi (NBA). Europoje, jis kaip ir Beardas, sawo fizine jega gali ir centro pozicijoje ir PF pastoveti.
2007-05-16
+6
Atsakyti
valduxg siaip stimacui reikia patirties igaut.. zukauskui jau karjera baigiasi o stimacui tik prasideda ir jam dirbt ir dirbt reikia, daug praktikos. is kur jis gaus zalgyri jos? geriau eina i kita kom. gadina zalgyris zaidejus. mano nuomone ir nep*skit man proto :D
2007-05-16
-2
Atsakyti
to valduxg: tam kad tokie kaip tu klausinetu durnu klausimu ir man nekiltu nuostaba kodel jie durni
2007-05-16
-3
Atsakyti
to hotrey:Stimacas,kad sedejo Zalgiryje ant suolo tai dar suprantama,bet kai vienas brangiausiu vienos komandos zaideju praktiskai nepakyla nuo suoliuko tai cia idomu ,kam tas zaidejas tavo mylimam lietryciui is viso reikalingas.Del jo net tris trenerius per sezona pakeite.
2007-05-16
Atsakyti
shtimacas jau 2005 metais pigis buvo :D
2007-05-16
+1
Atsakyti
jei stimacas nori igaut patirties europoj tai turetu eit is zalgirio nes jis ten zaisdamas patirties neigaus. Kas is to kad sedi ant suolo ir ziuri kaip jo komanda yra triuskinama?
2007-05-16
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 19

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.