Naudingiausias reguliariojo sezono Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) krepšininkas Steve'as Nashas dar kartą užtildė visus skeptikus, teigiančius, kad prizas jam buvo skirtas nepelnytai.

Šeštosiose NBA Vakarų konferencijos pusfinalio rungtynėse S.Nasho vedini Fynikso "Suns" krepšininkai išvykoje 130:126 (28:32, 25:30, 24:22, 34:27, 19:15) po pratęsimo palaužė Dalaso "Mavericks" ir, laimėję seriją 4-2, pateko į konferencijos finalą.

"Suns" įžaidėjas per paskutinę ketvirto kėlinio minutę pelnė 8 taškus, įskaitant tolimą metimą išlyginusį rezultatą iki ketvirčio pabaigos likus 6 sekundėms. Pratęsime kanadietis pridėjo dar 7 taškus ir buvo pagrindinis pergalės prieš savo buvusią komandą kalvis.

Trečiajame kėlinyje "Mavericks" buvo įgiję net 16 taškų persvarą (80:64), tačiau S.Nasho, Shawno Mariono ir Jimo Jacksono tolimi metimai šią persvarą panaikino.

Kai S.Nashas paskutinėmis ketvirtojo kėlinio sekundėmis rezultatą išlygino (111:111), šeimininkai dar turėjo progą persverti rezultatą, tačiau tolimas Jerry Stackhouse'o metimas aidint ketvirtojo kėlinio finalinei sirenai skriejo pro šalį.

Visos Dalaso krepšininkų viltys žlugo iki pratęsimo pabaigos likus žaisti 9 sekundes, kai Dirkas Nowitzki metė neparuoštą tritaškį, galėjusį išlyginti rezultatą. Metimas tikslo nepasiekė, o per likusį laiką svečiai taikliai atakavo nuo baudų metimo linijos ir užtvirtino pergalę.

Rezultatyviausiai "Suns" žaidė: Steve'as Nashas 39 taškai (12 rezultatyvių perdavimų, 9 atkovoti kamuoliai), Shawnas Marionas 38 (16 atk. kam.), Amare'as Stoudemire'as 18 (33 min., 6 praž.), Jimas Jacksonas 16, Quentinas Richardsonas 11.

"Mavericks": Jasonas Terry 36, Dirkas Nowitzki 28 (13 atk. kam., 6 rez. perd), Joshas Howardas 21 (14 atk. kam.), Jerry Stackhouse'as 19, Erickas Dampieras 13.

"Suns" Vakarų konferencijos finale jau šį sekmadienį susitiks su San Antonijaus "Spurs" klubu, kuris vietą ten užsitikrino viena diena anksčiau, 4-2 įveikdamas Sietlo "SuperSonics" ekipą.

Rytų konferencijos finale pirmadienį kovas pradės Majamio "Heat" ir Detroito "Pistons" ekipos.

2005-05-23 11:55
saunuolis, nu mldct. aciū DIEVUI jie padarė MAVERICKS. Nepykit dallaso sirgaliai, bet fyniksas labiau nusipelnė sios pergalės
2005-05-21 15:54
Sunsai tai nerealiai sulose as ir norejau kad jie papultu amaras stoudomaras si kart blogai sulose bet kaip jis treciose rungtynese lose nashas tai is vis nenugalimas
2005-05-21 15:33
Zodziu Nash'as si sezona atsigaves duoda:D, kodel jis preita sezona taip nepavare?
2005-05-21 14:25
Neraalus tas nashas. is taskus daro ir pasa paduoda ir dar kamuoliu atkovoja nors near pats didziausias.
2005-05-21 10:58
nashas playoffuose tikrai losia nerealiai ;) .. idomu labai kaip spurs stabdys ju puolima ..
2005-05-21 09:36