Grigas: „Finale negalima nusiraminti“

2007-05-17 22:22
Rokas Buračas, „BasketNews.lt“ koresp.

„Laimėjome, tačiau pergalė nervų kainavo labai daug“, – po rungtynių vykusioje spaudos konferencijoje šypsojosi Kauno „Žalgirio“ ekipos vyriausiasis treneris Rimantas Grigas. Pasak stratego, daugiausiai nervų jam sugadino auklėtinių pramesti baudų metimai.

„Nepataikėme net 19 baudų. Tai tikrai daugokai. Jeigu nebūtume tiek daug prametę, galbūt jie pabaigoje nebūtų galėję laikyti kamuolio iki paskutinių sekundžių ir ramiai rengti ataką – jiems reikėtų skubėti“, – svarstė Grigas. Jonas Mačiulis pataikė tik 2 baudos metimus iš 6, o kelintas rungtynes iš eilės silpniau sužaidęs Mantas Kalnietis pataikė vos 1 kartą iš 5.

Beardas buvo ramus

Vis dėlto strategas pasidžiaugė, kad žalgiriečiai kovėsi ir neblogai dirbo gynyboje – vilniečiai į aikštės šeimininkų krepšį įmetė 74 taškus. Per rungtynes su „Lietuvos rytu“ nė viena asmenine pražanga nebuvo nubaustas „Žalgirio“ kapitonas Tanoka Beardas.

„Tai ką jam reikėjo daryti? Išėjus į aikštę bauduotis?, – klausimu į klausimą atsakė Grigas. – Šiandien jam jau padėjo Lorenas Woodsas. Galėjome juos kaitalioti ir leisti pailsėti. Šiandien jis nesikarščiavo. Per prieš tai vykusias rungtynes varžovai dažniau lindo po krepšiu, Tanoką šiek tiek pastumdė ir jis ėmė karščiuotis. Šiandien Tanoka buvo ramesnis“.

Woodsas prieš šias rungtynes nedaug treniravosi, todėl Grigas vylėsi, jog per antradienio rungtynes Vilniuje amerikietis žais dar geriau.

Treneris žalgiriečiams priekaištavo, jog jie leido „Lietuvos ryto“ krepšininkams surengti kelis greitus antpuolius: „Apsiraminome. Aišku labai blogai, negalima finaluose apsiraminti. Jie tuo pasinaudojo ir sėkmingai baigę kelias greitas atakas priartėjo. Tas pats buvo ir Vilniuje, kuomet po kelių greitų atakų varžovai persvėrė rezultatą ir įgijo 5 taškų persvarą“.

Psichologinių jėgų netrūks

Pasak Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipos vyriausiojo trenerio Aleksandro Trifunovičiaus, per mačą Kaune komandai labai trūko traumos vis dar neišsigydžiusio Matthew Nielseno. „Nuo pirmųjų mačo minučių mums labai trūko Nielseno pagalbos po krepšiu. Mūsų aukšti žaidėjai greitai susirinko 8 pražangas, tačiau 5 jų buvo nereikalingos. Tai buvo pagrindinis trukdis, neleidęs komandai žaisti gerai“, – tvirtino strategas iš Serbijos.

Trifunovičius pasidžiaugė, kad „Žalgiriui“ įgijus 15 taškų pranašumą (65:50) jo auklėtiniai nenuleido rankų ir kovojo iki mačo pabaigos bei priartėjo iki 4 taškų. „Mes dar bandėme sugrįžti į rungtynes, tačiau praleidome tritaškį ir mačas buvo baigtas, – konstatavo strategas. – Sveikinu „Žalgirį“ su pergale ir tikiuosi, kad po rungtynių Vilniuje mes čia dar sugrįšime“.

„Lietuvos ryto“ ekipos strategas patikino, kad jo auklėtiniai ras psichologinių jėgų: „Nesvarbu, koks bebūtų serijos rezultatas – 2-3 ar 0-3, mes rankų nenuleisime ir kovosime iki galo. Šį sezoną ne kartą esame patekę į sunkią situaciją, tačiau įrodėme, kad galime kovoti”, – ULEB taurės atkrintamąsias varžybas prisiminė Trifunovičius.

Paprašytas pakomentuoti prastą Kareemo Rusho žaidimą visos serijos metu, „Lietuvos ryto“ strategas paaiškino, jog amerikietis nėra pagrindinis sostinės komandos žaidėjas. „Mes turime ir daugiau žaidėjų, tačiau reikia pripažinti, kad varžovai jam skiria ypatingą dėmesį“, – tikino Trifunovičius.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (17)
1. Manau geriau tegul zhalgiri musha visi eurolygoje bet bent musu visu pinigai eis ne i bala...
2. Jei zhalgiri treniruos koks nors uzhsienietis, o ypach jugas ash tikrai per pastaruosiu 10 metu pastoviai zhejes zhalgirio rungtyne sir beproto sirges uzh ji nebezhiuresiu varzhybu.
3. Lietuviu treneriai pukus. Tieisog mes turejom 50 metu okupacijos. Kaip sakaiu musu treneriai ishmoke visa sovietu sajunga zhaisti krepshini. O kodel musu treneriai nera tarp topu europos? Todel kad norit uzhsitarnauti vardo 10 metu negana. Reikia 20-30 metu darbo stazho kad tave gerbtu ir vertintu.
4. Jugas, italas, graikas ar ispanas netiktu treniruoti lietuviu. Nes jeigu ant lietuvio treneris rekia, tai naudos tai neduoda. Gal kai ant pitiechio uzhrekia tai jam pakyla pyktis ir jis nori kazhka irodineti. Jei reki ant lietuvio lietuvis galvoja ash to nusipelniau. Nemoku loshti. Einu pasedeti ant suolo. Mums svarbiausia komandine dvasia, o treneris turi buti kaip tevas...
2007-05-18
+5
Atsakyti
sekmes Zalgiriui sostineje...
2007-05-18
+1
Atsakyti
legiono bataljonui reikalingas uzsienietiskas treneris :))
2007-05-18
-1
Atsakyti
Beje, Trifunovičiaus man kaip pavyzdžio gali nevardinti - mano nuomonė apie jį paprasta kaip 2x2 - lievata jis eilinis ir tiek. Kalbant apie trenerį užsienietį Žalgiriui - turiu galvoje tik aukščiausios klasė strategą, o ne bepradedantį karjerą inkognito... Jei tokio "neįkąsim" vasarą - tada tegu lieka Grigas, arba paima geresnį lietuvį. Vidutiniokų užsieniečių man nereikia, Žalgiriui, ko gero ir gi.
2007-05-18
-2
Atsakyti
Rimga, aš nei labai jaunas, nei dėjęs ant Lietuvos.
Visų pirma jau sakiau - absoliučiai nematau nė vieno argumento, kodėl turėčiau nekęsti kažkokios tautos (konkrečiai serbų). Va jei sakytum, kad rusų nekenti, kam jie Lietuvą okupavo, tada dar suprasčiau, bet nekęsti tautos už tai, kad jie gerai krepšinį lošia ir pastoviai mums trukdo paimt aukščiausius apdovanojimus - tai jau nesiriša su logika. Aš nepalaikau jų niekada kai žiūriu krepšinį, bet nesu nusistatęs prieš juos, kaip tautą.
Kitas klausimas. Taip - jie neima užsieniečių trenerių, nes, esu įsitikinęs, jie tai daro dėl dviejų dalykų: visų pirma jie yra ubagiukai, neturi pinigų garsesniems europos treneriams, tas pats ir su žaidėjais - ne iš gero gyvenimo dauguma serbų komandų prigrūstos žalio jaunimėlio ir ne iš patriotinių jausmų - paprasčiausiai jie neįperka daugiau 2-3 geresnių krepšininkų, ir tai tik tokie klubai kaip Crvena Zvezda ar Partizan. Visi kiti remiasi jaunimu, nes tai žymiai pigiau. Tada gali aišku ir girtis, kad ugdai jaunimą, bet pradinis motyvas ne tas. Lygiai tas pats ir su treneriais. Kitas dalykas dėl trenerių - mano manymu serbai jų turi daug daugiau nei mes (turiu omeny gerų trenerių). Krepšinio mokykla pas juos gal ir ne geresnė kaip pas mus, bet matyt charakteris ir mentalitetas jiems leidžia greičiau ir dažniau suformuoti "trenerio-dievo" įvaizdį, kas laaabai svarbu šiuolaikiniame krepšinyje. Praktiškai visi garsiausi Europos treneriai - buvusios Jugoslavijos piliečiai.... Ir tai daug pasako. Lietuvos treneriai praktiškai Europoje nežinomi.. Na nebent Kazlauskas iš dabartinių.. Kiti trinasi Rytų Europoje (Sireika, Butautas, Kemzūra, Girskis...) arba antrarūšėse komandose kaip Sakalauskas... Geresnių įrodymų apie mūsų trenerių kokybę, manau, nereikia. Na aišku, visada smagiau turėti vietinį trenerį, kuriam, kaip ir vietiniams žaidėjams, varžybos ne tik alga, bet ir mo...
2007-05-18
Atsakyti
nereikia ziuret vien i rusho tsk. pirma jis neblogai sutraukia kelis zaidejus taip atakoje atsiranda vieas laisvas ir siaip kai jis aiksteje zalgiris pradeda kitaip zaisti(mateme kas buvo su delnaiciu ir martynu). ir vakar galejo ji vakar pacioj pabaigoj geriau isnaudoti. slezui reikejo atmesti atgal, nes tuo metu rekejo 3tsk o ir pats slezas nepataike.
2007-05-18
Atsakyti
jou. as irgi uz lietuvi treneri zalgiry. grigas gal nera siuo metu geriausias treneris, bet matos, kad zmogus mokos. jei tobules, bus tikrai geras strategas. todel manau reikia duot kitais metais jam zalgiri.
2007-05-18
+1
Atsakyti
zmiejau:
Arba Tu lbj jaunas ir nesusiprates, arba padejes ant Lietuvos. Jugams neapykanta uz 1986-87 metu Europos taure, uz 95 Europos cempionata, uz 96 Atlanta. Imti Juga - ugdyti ju krepsiny sawo krepsinio (treneriu ir zaideju) saskaita. Paziurek, ar jie ima kitataucius trenerius. Ats.: Neima. Nors ju komandos zaidzia lbj widutiniskai ir net blogai (tarptautineje arenoje), taciau jie ugdo sawiskius, o saviskiai ygije patirties (nors ir nenuveike stebuklu su sawo klubais) gauna gerus kontraktus ir uzdirba pinigus uzsienyje (Vokietijoje, Ispanijoje, Graikijoje, Lietuvoje...).
O kur musu tokia sawo zmoniu prastumimo politika? Geriausiam klube pabuwus Sakalauskui, jis dabar vokietijoje, Kazlauskas pabuvo abiejuose klubuose, tai dabar irgi gera darba uzsieny turi (pradedami sawo darbus jie abu buwo niekam nezinomi treneriai, kaip Grigas dabar), Sireika - rusijoje. Tai ka, dabar reik jamt trenerius uzsieniecius, kad koks lopas Trifunovicius y savo CV ysirasytu gera kluba ir gautu geresny darba, Kitais metais koks Hrvicius, uz kitais Pesticius... O musu treneriai tuo tarpu dirbs su Siauliais, Rygom, Neptunais ir Sakalais amzinai?
Tada toky trenery ir riktineje turesim.
2007-05-18
+5
Atsakyti
Admirolas,
Nieka neabejoja ir neneigia Grigo pasiekimų su jaunimu. Bet, deja, jaunimo ugdymas ir rezultatų siekimas su vyrų klubu yra skirtingi dalykai, todėl tavo "faktai" ne į temą truputį.
Kitas dalykas - kam čia kiši Lietuvos trenerių penketuką? Tai gal dvidešimtuką pateikus galima sakyt, akd Žalgiriui vadovauti tiktų ir koks Leonavičius ar Kurtinaitis?? Kodėl mes, geriausios Lietuvos komandos fanai, turim tenkintis penktu treneriu?? Aš manau, kad mes verti geresnio. Jei tokio "paimti" negalim, tai tada jau tikrai geriau kvalifikuotas užsienietis, nei "žalias" lietuvaitis.
Beje, už ką mes turim jausti neapykantą serbams?? Niekaip nesuprantu.. ar už 1995m finalą? Ar 1996 Atlantą? Ar dar už ką?
2007-05-18
-2
Atsakyti
kvailiai tie kurie varot ant grigo. Pazhekitekiek jis jaunimo ishugdes. Jsi buvo komisijoje kuri renka lietuvos rinktines treneri. Treneriu asociacijoje jis yra labai gerbiamas asmuo. Kaip LKKA. Krc sedit namie ir isivaizduojat kad gerai viska zhinote. Ash nesakau kad ash zhinau. Ash ermiusi tik faktais. O pats blogiausias sprendimas lietuvoje yra pasikviesti nlietuvi trebneri treniruoti komanda. O ypachjuga. Pamirshot kad jugai musu mirtini prieshai? Pamirshot kadlie loshia neshvaru zhaidima? Pamirshot kad lietuvos krepshinis turi daug gilesnes tradicijas uzh jugu? Lietuviai su latviais visa buvusia sovietu sajuga krepshini ishmoke zhaisti.
Norechaiu suzhinoti jusu nuomone geriausius 5 lietuvos treneriu. Ir idomu ar i ta penketuka nepapuls grigas.
Ash tai bandychiau taip: Kazlauskas, Sireika, Butautas (avansu uzh tai kad rinktine treniruoja), kemzura (tik nuo shio sezono ji gerbt pradejau kai jis stebukla padare rusijoje), Sakalauskas... nu ir? Koks dar treneris neabejotinai vertas dideles pagarbos? Paulauskas? Jis dar neturi realiai jokiu pergaliu. Rudys? Jis darkolkas treniraves yra tik vidutinio lygio klubus.
Gal kanors ash praleidau?
2007-05-18
-2
Atsakyti
Tai jei jau skiria tokį dėmesį Rushui tai kam jį laikyti aikštelėje po 30 min? Gal kažkas vietoj jo geriau suloštų?
2007-05-18
+3
Atsakyti
nes guma jau iskramtyta buvo, todel :))
2007-05-18
+5
Atsakyti
Treneri Aleksandrai Trifunovičiau, kodel kai jus apima isterija pradedat spardyt kas po kojom papuola? :D
2007-05-17
+3
Atsakyti
koks čia trenerio gerumas, jei komanda vienaip žaidžia Kaune, kitaip Vilniuj? jei nė vieno kėlinio pabaigoj nesugeba suregzti žmoniškos atakos? jei pameta rungtynių gale galvą jei viskas sekasi nekaip? tokiam kaip LKL'ui Grigo pakaktų. Eurolygai ne.
2007-05-17
+4
Atsakyti
o trifunovicius tai su savo tusciom ir tom paciom kalbom jau atsibodo, greiciau skristu jis is ryto lauk ir butu rami galva.
2007-05-17
+3
Atsakyti
siaip nera jis tarp 5 geriausiu lietuviu treneriu, tarp 5 geriausiu lietuvoj tai gali but, nes lkl ir taip mazai komandu o lietryti dar nelietuvis tai i ta penketuka nesunku patekt. nu bet kartais tokiu nesamoniu padaro grigas, kad nors tu ka. bet sekmes jam ir zalgiriui
2007-05-17
+2
Atsakyti
na pasakysiu tik viena. Nedryskit net kazhka sakyti kad grigas lievas visai treneris ir ji reikia mesti ir pirkti koki juga i jo vieta. Jis yra geras treneris ir tik tobules. Ir aplamai geriausias treneris shiuo metu lietuvoje. Ir tarp geriausiu 5 lietuvos treneriu ji priskirciau.
Chia taip parashiau tik todel kad negaliu zhiuret kaip zhmones komentuodami rasho akd reik kito trenerio kitamet zhalgiriui.
2007-05-17
-3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 17

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.