Baigėsi studentų žaidynių SELL krepšinio turnyrai, kuriuose čempionais tapo ir aukso medalius iškovojo Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) merginos ir vaikinai, kurie nepatyrė nė vieno pralaimėjimo.

Vaikinų grupės finale LKKA krepšininkai po atkaklios kovos 65:53 įveikė Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) ir Europos čempionus Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) studentus ir ne tik tapo čempionais, tačiau išliko vienintele vaikinų grupės komanda nepatyrusia nė vieno pralaimėjimo.

Beje, VDU krepšininkai laimėjo SELL žaidynių aukso medalius prieš metus vykusiose žaidynėse Estijoje, kai turnyro finale 38:34 įveikė Nišo universiteto (Serbija) ekipą.

LKKA ekipa buvo nesustabdoma jau D pogrupio varžybose. Ji iškovojo visas 4 pergales (prieš Lietuvos veterinarijos akademijos, Mykolo Romerio, Latvijos žemės ūkio ir Tamperės technologijos universitetų komandas), vidutiniškai nugalėdama varžovus 45 taškų skirtumu.

Beje, Tamperės technologijos universiteto komandą iš Suomijos LKKA studentai įveikė net 93 taškų skirtumu – 106:13.

Trečioje SELL žaidynių vaikinų turnyro vietoje liko praėjusio sezono LSKL čempionai Šiaulių universiteto (ŠU) studentai, kurie mažajame finale nepagailėjo LSKL vicečempionų Klaipėdos universiteto (KU) auklėtinių ir sutriuškino juos 75:54.

Primename, kad vaikinų turnyre kovojo 19 ekipų, tarp kurių net 10 – iš Lietuvos.

•

Studentų žaidynių SELL merginų krepšinio turnyro čempionių titulą ginančios Latvijos universiteto (LU) krepšininkės patyrė triuškinamą pralaimėjimą finale, rezultatu 38:59 turėjusios pripažinti LSKL čempionės LKKA komandos pranašumą.

Įdomu tai, kad prieš metus Latvijos krepšininkėms užteko įmesti tuos pačius 38 taškus ir jos nugalėjusios VPU komandą 38:34 tapo čempionėmis.

LKKA merginos jau žaidė su latvėm pogrupio varžybose ir tuomet nugalėjo varžoves panašiu skirtumu – 54:39. Beje, LKKA komanda buvo vienintelė tarp merginų ekipų nepralaimėjusi nė vienerių rungtynių.

B pogrupio dvikovose LKKA nugalėjo jau minėtas Latvijos krepšininkes bei KU ir VPU komandas, o pusfinalyje nesunkiai 47:31 nugalėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) krepšininkes.

Mažajame finale dėl trečiosios vietos pergalę iškovojo KTU merginos, kurios po sudėtingos ir nervingos kovos rezultatu 45:40 nugalėjo favoritėmis laikytas Vilniaus universiteto (VU) studentes.

A pogrupio kovose KTU ir VU ekipos laimėjo po tris susitikimus iš keturių. Beje, pogrupio varžybose stipresnės buvo vilnietės, įveikusios kaunietes 47:40.

Primename, kad iš viso merginų turnyre dalyvavo 9 komandos, iš kurių 6 – Lietuvos aukštųjų mokyklų.

•

SELL (keturių Baltijos šalių – Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos – pirmosios raidės) krepšinio turnyre galėjo rungtyniauti tik dieninio skyriaus bakalauro ir magistro studijose besimokantys krepšininkai, o kiekviena dvykova buvo žaidžiama du kėlinukus po 12 minučių.