Dvejas pirmas rungtynes pralaimėję paskutinėmis sekundėmis, Klivlendo „Cavaliers“ krepšininkai nebelaukė paskutinės atakos ir viską sutvarkė anksčiau finalinės sirenos. Praėjusią naktį Žydrūno Ilgausko klubas namie 88:82 (22:22, 24:21, 16:20, 26:19) nugalėjo Detroito „Pistons“ ekipą.

Tai buvo NBA Rytų konferencijos finalo serijos trečiosios rungtynės. Pirmą pergalę iškovojusi Klivlendo ekipa serijoje iki 4 pergalių atsilieka 1-2.

Pirmi du mačai baigėsi „Pistons“ pergalėmis vienodais rezultatais 79:76, o „Cavaliers“ pralaimėdavo dėl prasto žaidimo per paskutines sekundes. Šįkart LeBronas Jamesas pelnė 12 taškų per ketvirtąjį kėlinį ir neleido „Pistons“ komandai laimėti trečiųjų rungtynių iš eilės.

Jamesas pataikė svarbų tritaškį iki mačo pabaigos likus žaisti pustrečios minutės, o likus žaisti 23 sekundes jis įmetė iš vidutinio nuotolio. Rezultatyvus Jameso žaidimas leido „Cavaliers“ NBA konferencijos finale laimėti pirmąkart nuo 1992 metų gegužės 25 dienos, kai buvo įveikta Čikagos „Bulls“.

„Mokaisi iš klaidų, mokaisi iš pralaimėjimų, – po pergalės tvirtino Jamesas. – Tai buvo didžios rungtynės. Laimėjome ir turime judėti toliau“.

Po taiklaus tolimo Jameso metimo „Cavaliers“ krepšininkai atitolo 8 taškų skirtumu – 84:76. Tačiau „Pistons“ ėmė sparčiai artėti ir skirtumas paskutinę dvikovos minutę sumenko iki 2 taškų. Vis dėlto Jamesas dvitaškiu nutraukė taškų badą, o lemiamą tašką padėjo dvi baudas pataikęs Drew Goodenas.

Ilgauskas nugalėtojams per 37 minutes pelnė 16 taškų (7/14 dvitaškių, 2/2 baudų). Lietuvis taip pat atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, perėmė kamuolį ir kartą suklydo bei sykį prasižengė.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 32 (9 atk. kam., 9 rez. perd.), Žydrūnas Ilgauskas 16, Aleksandras Pavlovičius 13, Drew Goodenas 12, Danielis Gibsonas 9.

„Pistons“: Rasheedas Wallace’as 16, Chrisas Webberis 15, Chauncey Billupsas 13, Tayshaunas Prince’as 13.

Ketvirtasis serijos mačas vyks naktį iš antradienio į trečiadienį Lietuvos laiku vėl Klivlende.

Atrinkti (0) Visi (13)
galetu cavs tapti nba cempionais, tada Ilgauskas butu pirmas lietuvis laimejes nba auksa
2007-05-28
+1
zinau ha ha ha
2007-05-28
-1
"geriai uzdenge pistons lyderius: parkeri,dunkana..." :DDD bl cia siandienos topas :DDD
2007-05-28
+7
dowydai,
apie parkery, duncan tai pavarei. karstis galva iskepe? :D
2007-05-28
+1
su pergale cavs. reik antradieny laimet butinai. man atrodo taip ir bus. o paskuj bent vienas isvykoj. laimejus isvykoj bent vienas garantuotas patekimas i finala. taip ir toliau cavs laikykites tik bisky truko larro indelio. bei danielio marsalo. O apie detroita tai gerai uzdenge visus pagrindinius ju zaidejus: parkery, dankana. Isvis rezultatyviausias ju zaidejas rasydas wallace pelne tik 16 tasku. cavs ginyba buvo puiki. SEKMES CAVS
2007-05-28
+1
kaip butu jegute jei cavsai iseitu i superfinala;]] ir dar ten pasitaskytu ir laimetu cempa;]
2007-05-28
+2
Su pergale cavs!!! malonu kad dar ne viskas baigesi:D Linkiu Z geresnio taiklumo nes 7 is 14 dvitaskiu nera labai gerai...
2007-05-28
+1
to ir buvo galima tiketis, kad bronius ir cavs neleis vieskam uzsigaigt ir dar namu arenoje. atrodo ateina ir dar viena pergale.
ilgas vel solidzias rungtynes sulose. dazniausiai jei sumeta apie 15 pts tai kamuoliu siek tiek maziau nusiima.
2007-05-28
+3
Cavs Tegu laimi bus smagu Big z gerai pavare 16 tasku
2007-05-28
+3
Cavsai atsigauna. Pirmos dvi rungtynes parode kad jie gali laimet ir isvykoj, tik pritruko jiem sekmes. Db ketvirtose Cavs turetu dar labiau savim pasitiket ir nukalt pistons. Tada jau ir spaudimas pistonsam kils nes jie negales gaut namie.