„Šiauliai“ planuoja didžiules permainas

2007-05-29 15:10
Živilė Kavaliauskaitė, „Šiaulių kraštas“

UAB „Šiaulių plentas“ grupė, kurios kontrolinį paketą įsigijo investicijų bendrovė „Avestis“, ir toliau lieka pagrindiniu „Šiaulių“ krepšinio komandos rėmėju. „Šiaulių plento“ gamybos direktorius ir „Šiaulių“ krepšinio klubo prezidentas Algimantas Mikšys sako, jog kitą sezoną komandos biudžetas turėtų padidėti mažiausiai 30 procentų.

UAB „Avestis“ valdybos pirmininkas ir LKL prezidentas Šarūnas Kliokys kalba dar optimistiškiau: „Šiaulių“ komandos biudžetas gali didėti net dvigubai.

„Ramybė prieš audrą“

Investicijų bendrovė „Avestis“ sandorį dėl vienos didžiausių Lietuvoje kelių ir tiltų statybos bendrovės UAB „Šiaulių plentas“ ir per Šiaulių įmonę valdomų bendrovių 54 procentų akcijų paketo įsigijimo pilnai užbaigė balandžio mėnesį.

„Avestis“ įmonę numatė valdyti kartu su senaisiais įmonės vadovais, kurie taip pat yra bendrovės akcininkai.

„Šiaulių plento“ gamybos direktoriaus Mikšio teigimu, nauji bendrasavininkai kartu su senaisiais savininkais sutarė, kad ir toliau rems krepšinį.

Pasak Mikšio, kol šiuo metu vyksta diskusijos su galimais rėmėjais, konkrečių sumų, kuriomis bus remiamas „Šiaulių“ krepšinio klubas, pasakyti negalima. Šiandieną jau tikrai aišku, kad komandos biudžetas didės 30 procentų.

„Avestis“ klubo tiesiogiai neremia: remiama per „Šiaulių plento“ grupę. Su „Avesčiu“ yra tik suderinta, kad klubą galima remti, ieškoma ir kitų rėmėjų. Įvardinti rėmėjų pavadinimus dar anksti, galiu paminėti, kad išlieka draudimo kompanija „PZU Lietuva“, — sako Mikšys.

Mikšys tikisi, kad prisijungs naujų rėmėjų, bet, kol derybos su jais nebaigtos, kas jie, komentuoti atsisako.

Mikšys sako, kad naujienų apie būsimus žaidėjus ir trenerį kol kas nėra. Šį periodą komandos prezidentas įvardija kaip „ramybė prieš audrą“.

„Ramybės trukmė sunkiai prognozuojama — priklausys, kieno pirmiau neišlaikys nervai: mūsų ar kai kurių žaidėjų. Žaidėjai nori labai sukelti kainas, bet pakelta kaina nereiškia to, kad jie geriau žais. Ko gero, pasikeis pusė komandos. „Šiauliuose“ aiškių komandos lyderių kaip ir nebuvo: vieną dieną — vienas, antrą dieną — kitas, trečią — trečias. Kalbamės su jais, bet konkrečių rezultatų neturime. Bijau, kad be užsieniečių šį sezoną ir neapseisime“, — sako Mikšys.

„Šiaulių plento“ grupė praėjusį sezoną „Šiaulių“ krepšinio komandai skyrė 1 milijoną litų, komandos biudžetas buvo 2 milijonai 200 tūkstančių litų.

Tikisi 4 milijonų litų biudžeto

Kliokys „Šiaulių kraštui“ patvirtino, kad „Šiaulių“ krepšinio komandos rėmimo sąlygos ateinantį sezoną pagerės. „Avestis“ valdybos pirmininkas ir LKL prezidentas sako apie būsimą „Šiaulių“ komandos biudžetą kol kas galįs kalbėti tik preliuminariai, nes valdyba bus išrinkta tik birželio 8 dieną.

„Esame aptarę, kad papildomai klubas bus remiamas skaičiumi su šešiais nuliais, kaip bus, išaiškės formuojant biudžetą. Preliminariai biudžetas turėtų būti tarp trijų ir keturių milijonų litų. Buvome susitikę su Šiaulių miesto meru: jei ir kitos miesto organizacijos rems komandą, finansinė klubo padėtis ženkliai pagerės. „Šiauliai“ turi tapti ir Šiaulių apskrities, ir Šiaulių regiono komanda, ją turi remti ne tik verslo įmonės“, — sako Kliokys.

Jei bus surinktas rekordinis biudžetas, iš komandos bus reikalaujama ir aukštesnių rezultatų. Pasak Kliokio, pirmasis noras — kad „Šiaulių“ komanda žaistų ULEB turnyre. Tai priklausys ir nuo to, ar „Lietuvos rytas“ žais Eurolygoje. Kliokio teigimu, jei „Šiauliai“ į ULEB nepaklius, tuomet, kaip ir pernai, žais Europos taurės turnyre.

„Kitais metais bus labai stipri Baltijos krepšinio lyga, kurią sudarys dešimt klubų, daugelis komandų turės milijoninius biudžetus ir geras sales. Pagal preliuminarią informaciją galiu teigti, kad LKL irgi bus sustiprėjusi. Krepšinis juda į priekį, todėl komandos biudžetas turi būti didesnis. O kokia bus „Šiaulių“ komandos politika, spręs valdyba. Kiek žinau, miesto merui bus pasiūlyta būti valdybos nariu. Atsakomybė už Šiaulių vardą yra labai didelė“, — sako Kliokys.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (22)
to DepMode
tai gi zinau kad pora legionieriu tai cia pradzia... Bet taip jau niekada nebus kad zaistu tik keli uzsienieciai arba is vis be ju.... Niekur nuo to nepabegsi. Juk dabar siauliam norint islaikyt vien dabartine sudeti reikia dar daugiau biudzeta didint nes algos kyla... Juk lenkijos, ukrainos, antros lygos italijos ar ispanijos, o kartasi net ir latvijos ar estijos komandos sugeba moketi ryskiai didesnius atlyginimus lietuviam vidutiniokam jau nekalbant apie tikrai gerus zaidejus kurie gali zaisti rinktinej...
TAIP, as su malonumu prisimenu laikus kai LT rinktinej zaide vien Zalgirieciai... Taip neikad jau nebebus tai gali nesigreziot i praeiti ir neverkslent. Gerai kad dar rinktinej nezaidzia uzsienieciai, nes kitose salyse gan populiaru tai...
Beto didejantis biudzetas gal bus isleidziamas ne vien ant algu uzsienieciam bet ir investuojant i klubo jaunimo rengima ar pan.
Taip kad palaikyk savo komanda, dziaukis jos pergalem, didejanciu biudzetu ir baik bumbet!:)
2007-05-30
+1
Atsakyti
vap
@DepMode: nu tai pavardink tokius aukšto lygio krepšininkus, kurie Lietuvoje būtų įperkami?
p.s. lietuviai vertinami pirmiausia dėl to, kad jie žaidžia komandai (visada yra išimčių) ir jie žaidžia komandinį krepšinį.
2007-05-29
Atsakyti
Jau issemta tema apie legionierius.Aisku as irgi tikrai noreciau kad zaistu tik lietuviai komandose,bet jau taip nebus. Krepsinis yra ne tik sportas,bet ir verslas (kai kam). Juk nenusipirksi tokiu zaideju kaip siskauskas macijauskas ir t.t.Tenka verstis kas lieka,ko nenuperka turtingesnes komandos.Dar reikia dziaugtis kad (kolkas) lietuvoje zaidzia tokie zaidejai kaip maciulis,jomantas ar jankunas. Aisku legioneriu skaicius tiek LR tiek zalgiry yra per didelis,taciau norint ka nors pasiekti reikia legioneriu.Sakykit kad norit bet reikia.Aisku sis sezonas zalgiriui nebuvo sekmingas europoje,taciau del legioneriu tikrai manau neapsigavo.Tereikia prisimint kaip anksciau budaco loterija budavo tie legioneriai visokie beckai,safronovai ir t.t
2007-05-29
+1
Atsakyti
A tai vat kame reikalas. Kliokys vadovauja ir LKL ir dar yra svarbus asmuo Siauliu komandos remeju korpuse. Ale koks tai interesu konfliktas gaunasi.
2007-05-29
+2
Atsakyti
uzkabinai....
Kobe i NBA ejo, ir ji eme, jei prisimeni, jau kaip unikuma, gal ne kaip Lebroniu, bet panasiai.
O del Jaskos jau tada matesi, kas is jo gali buti. Sneku butent apie ta momenta, kada Zalgiris jo atsisake. Ir apskritai, as sneku apie musu klubu durna politika ir kur ji, mano nuomone, galetu buti kitokia. Apmaudu, kad nesupranti, apie ka kalbu.
Viskas.
2007-05-29
Atsakyti
to tlas ne bumbejau, o tiesa sakiau, maziausiai - tai savo nuomone. Ir mane asmeniskai tikrai netenkina, pvz, Graikijos klubu padetis. Ir cia tau ne Italija, kur panasi padetis kaip Graikijoj, kurie neziurint stipriu klubu, vos surenka rinktine, kai Lietuva, objektyviai ziurint, gali dvi ar net tris rinktines kaip Italijos rinktines lygio surinkti. O tu ka, tlas, manai, penki legioneriai rungtynems - cia viskas? Cia tik pradzia. Ir kalbeti apie tai reikia, nors ir nieko nepakeisi, ir tikra padeti zinoti. Ir zinoti, kad gali buti geriau.
2007-05-29
Atsakyti
to DepMode
tu sneki kas butu jei butu! Jei visi zinotu kas bus ir is kurio zaidejo tikrai isaugs super zaidejas o kuris tik liks amzinai perspektyvus tai viskas vyktu siek tiek kitaip! Juk jei zinotume ateiti tai ir TopSportas negyvuotu :D Is dabar ties poaziurejus galima teigti kad buvo klaida. Kaip ir pvz siemet rytui su Zukiu. Ar t.t Gal nori prisimint kad Kobe ir nebuvo nr pirmas draftuose o dabar rezultatyviausias paciam NBA. O pvz yra daug...
2007-05-29
+3
Atsakyti
ir dar...
Gal perkam egzotika, kad ziurovus i sales labiau pritraukti? Turbut kad ne, taip buvo nebent pirmaisiais LKL gyvavimo metais, pvz, atsimenu Silutes atstovas gyresi, kad nusipirkus juodaodi padaugejo ziurovu. Tai gal ant lietuviu zaideju perdaug uzkeltos kainos? Irgi abiejoju, nieks bereikalingai nemokes. Pasikartosiu, kaip kazkokiam komentare sakiau - vadyba musu klubuose labai ch... dirba. Irodymai? Neuzmirsiu ir negaliu atleisti, kol padetis nepageres, kaip pavyzdziui, Jaska savo laiku prase is Zalgirio 100 tukst. i metus, ir jei kas prisimenat ta situacija, tai prisimenat ir kas pasake: "Jasikevicius nevertas tu pinigu". Ir Jasiokas nuvare uz tuos pinigus ar net truputi daugiau(tiksliai nebeprisimenu) i Liubliana, o po to i Barselona, ir tapo tikrai nebeiperkamas, ir ne tik Zalgiriui bet ir daug kam. O juk zinant kaip jis tada norejo zaisti uz Zalgiri, ji buvo galima kokiems 3 metams prisiristi... Vnz, ka cia be sneketi...
2007-05-29
Atsakyti
to DepMode
pabumbejai kaip kokia bobute kuri sako " kas cia per laikai per tas reklamas net marimar negaliu pasiziuret, va sovietmeciu tai nebudavo reklamu..." ar pan...
TAIP - as tau galiu pasakyt atejo kiti laikai! kad ir kaip nebutu malonu bet rinkos desniai veikia ir patriotizmas labai mazai tegali kazka pakeist.
Nera kitu pasirinkimu arba eini su naujovem jas priimi arba lieki uzmarsti ir nieko nepasieki (aisku kartais buna isimciu taciau kuop toliau tuo labiau isibegeja si sistema ir ju maziau pasitaiko)
2007-05-29
+1
Atsakyti
labai gaila, kad per greitai ateina i Lietuva iprociai is uzsienio - sirgaliai serga tik uz kazkoki simboli ar abstraktu komandos varda, o ne uz lietuviskus zaidejus (kaip pvz, kas liko is "Zalgirio" ar to pacio "Lietuvos ryto" - juk ten puse komandos velniai zino kas, - ne Lietuvos pilieciai, ne lietuviska krepsinio mokykla)...
Ir "Siauliai" buvo maloni isimtis. Nors nesu ju fanas, bet visada simpatizavau jems, net ir tada, kai iseidavo pakrauti kad ir Z ar LR.
Kas cia bl... ir laikai atejo, kad saviems, is Lietuvos, uz meistriska zaidima nebesugebam moketi? As nesneku apie retas isimtis (kurie gauna pasaulinio lygio atlyginimus), bet kiek desimciu gero lygio ar net geru zaideju trinasi uzsienio komandose!!! Ir nejaugi jie yra brangesni uz tas vidutiniokiskas egzotikas, kurios zaidzia Lietuvos komandose?! Netikiu.
Belieka tiketis, kad "Siauliai", issisukdami su lietuviais, turi tokia politika, o ne tik vargana kisene, ir turedami didesni biudzeta, prisivilios daugiau Europos lygio lietuviu, o ne pirks kates maise ir ne taps panasus i Zalgiri ar Lietryti siuo klausimu.
2007-05-29
-1
Atsakyti
vap
@Pushas_: Kiek suprantu buvo susidomėję ir verslininkai ir valdžia (nu gal kiek kuklesniais mąstais), bet Panevėžio vadoybė pasišiko prieš juos.
2007-05-29
Atsakyti
o panevezys tai neatsigaus jeigu visu pirma jeis nesusidomes panevezio valdzia ar koks turtingas verslininkas ar pinigu negalintis pasyksteti remejas ;)
2007-05-29
-1
Atsakyti
swxas: ne arena lemia skaityk idemiau straipsni ir be to taigi pats vainauskas naujam interviu buvo pasakes kad pinigai gauti uz bilietus beveik nesudaro reiksmes biudzetui...
2007-05-29
+1
Atsakyti
labai palaikau sprendima isigyt legionieriu, nes vistik vien losiant su lietuviais eile metu siauliams sekasi tik bbl'e ir lkl'e, kai europoje jie visada buksuoja....
2007-05-29
-2
Atsakyti
stai puikus pavyzdys ka miestui duoda nauja krepsinio arena, belieka laukti neptuno ir panevezio komandu atsigavimo...
2007-05-29
+2
Atsakyti
Na nzn, jau geriau moket Ruikiui, ar Cepuliui biski didesni atlyginima, nei imt legionierius su tokia pacia kaina. Nes realiai Siauliu lyderiu lygis tikrai nera zemas, ir nemzai zaideju vienu ar kitu metu zaide ZAlgiryje ar ryte.
2007-05-29
+3
Atsakyti
Labai dziugi zinia ne tik Siauliam bet ir visos lietuvos krepsiniui ;)
2007-05-29
Atsakyti
na manau tokiu legionieriu kaip jordanas nebus :) nes bus kitos pinigu sumos tai atitinkamai ir kiti zaidejai :) nu aisq reiktu neprasauti nenusipirkti savanaudziu zaideju...tada bus blogai :) o jei kaip zada dides biudzetas ir bus nupirkti uz tuos pinigus geriausi zaidejai tai manau kad kitais metais gali ir finalininku pora pasikeisti :) kas cia zino :) juk kamolys apvalus :)
2007-05-29
Atsakyti
Jo - reiktų, kad dalyvautų ULEB'e. Ir gerai pasirodytų, gal tada Lietuva galėtų tikėtis 2 vietų ateityje. Tik baisoka, kad atsiras praraja tarp Šiaulių ir likusių komandų, o LR su žalgiriu jie vistiek nepasivys.
2007-05-29
+2
Atsakyti
liepos 1 atidarymas
2007-05-29
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 22

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.