Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Dačkus
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus

Aistringas krepšinio gerbėjas, iki pat savo dvidešimtmečio puoselėjęs viltis tapti profesionaliu krepšininku, ir noras lipti į sceną kartu su Šarūnu Jasikevičiumi – tokią, ne visiems žinomą savo pusę atskleidė antrą kartą Lietuvos garbę Eurovizijos dainų konkurse ginsiantis Donatas Montvydas.

„Mano didžiausia simpatija krepšinio pasaulyje ir įkvepėjas visada buvo Šarūnas Jasikevičius. Man jis yra labai charizmatiška asmenybė – jis griežtas, gali pasikeikti, būti emocingas, bet tuo pačiu jis yra ir žavus bei simpatiškas“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ kalbėjo atlikėjas.

Toks Kauno „Žalgirio“ vyriausiojo trenerio garbinimas iš tikro vilniečio lūpų nėra atsitiktinis. 28-erių metų atlikėjas pripažįsta, jog meilė laikinosios sostinės komandai jo širdyje įsižiebė jau seniai.

„Šiai komandai aš jaučiu didelius sentimentus – aš užaugau su ja. Tuo metu „Lietuvos ryto“ dar apskritai nebuvo, o Kauno komanda buvo nuo pat pirmųjų mano dienų. Aš verkiau, kai 1999 metais žalgiriečiai laimėjo Eurolygą. Ta komanda mano širdyje išliks visam gyvenimui“, – teigė Montvydas. 

Vaikystėje aktyviai treniravęsis Vilniaus krepšinio mokykloje, oranžinio kamuolio Montvydas nepamiršta ir dabar. Dainininkas ne tik aktyviai rungtyniauja „Kažkur matytų“ gretose, bet dažnai yra kviečiamas ir į kitus renginius, o viename iš jų, LMKL pirmenybių žvaigždžių dienoje, jam ne kartą teko mesti iššūkį ir moterų komandai.

„Su vyrais kovoti yra paprasčiau. Čia galima ir stipriau pastumti, ir pikčiau pakalbėti. Su moterimis reikia stengtis išlaikyti džentelmeniškumą ir tokiu atveju tu daugiau mąstai nei darai. Jaudiniesi, kad neužgautum, nekreipiant dėmesio į faktą, kad jos pačios dažniau užgauna (juokiasi)“, – apie batalijas krepšinio aikštelėje tarp skirtingų lyčių komandų pasakojo Montvydas

Nuotr. Fotodiena.lt/P.Peleckis
Į Eurovizijos sceną antrą kartą lipsiantis Montvydas tapo dar vienu tinklalapio „BasketNews.lt“ rubrikos „Kitomis akimis“ pašnekovu. Atlikėjas papasakojo apie sudužusią savo svajonę tapti krepšininku, rungtyniavimą „Kažkur matytų“ komandoje bei savo požiūrį į krepšinio aktualijas.

– Donatai, ar krepšinis jūsų gyvenime užima svarbią vietą?
– Pradėkime nuo to, kad aš esu baigęs Vilniaus krepšinio mokyklą, todėl savaime suprantama, kad aš turėjau svajonę tapti profesionaliu krepšininku. Todėl jei svajonės yra susijusios su krepšiniu, tai natūralu, kad ši sporto šaka mano gyvenime kadaise užėmė pagrindinę dalį. Aš gyvenau ta svajone. Tada ta aistra nebuvo mažesnė už tą, kuri dabar yra muzikoje. Mes ištisas dienas praleisdavome krepšinio aikštelėje, sportinius batelius sudėvėdami per tris savaites. Tačiau vėliau aš pasirinkau muzikinį kelią, nors sportas, kaip sąvoka, mano gyvenime yra neatsiejama iki šiol. 

Dabar aš žaidžiu mėgėjiškai. Iš patirties žinau, jog norint būti profesionalu, būtina dirbti kiekvieną dieną ir ne po vieną valandą. Dabar krepšinį aš paleidau, žaidžiu tik mėgėjiškai ir jaučiu jam sentimentus. Žaidžiu mėgėjų lygose, kad dar pajudėčiau, lavinčiau koordinaciją, kad tie įgūdžiai nedingtų. Noriu palaikyti savo formą, startinį greitį, kuris kadaise buvo stiprioji mano pusė. Manau, kad tai praverčia ir scenoje.

– Kokių komandų pasirodymais daugiausiai domitės?
– Būsiu atviras. Kuomet man sukako 19-20 metų, aš supratau, kad krepšinio profesionaliai nežaisiu. Tuomet aš suvokiau savo galimybes šalia kitų, įgijau nepasitikėjimo savimi. Suvokus savo ribas, noras stebėti krepšinį iš šalies man galutinai dingo. Tai yra gana keistas dalykas, kadangi dažniausiai sportininkai baigus sportuoti tik dar labiau išaugina savo susidomėjimą. Dabar dažniausiai net ir per Lietuvos rinktinės rungtynes aš einu pasportuoti, nes jaučiu, kad man naudingiau pačiam judėti nei stebėti iš šalies. Aišku, finalus ir kitas svarbias rungtynes aš stebiu.

– Tačiau šį sezoną jau lankėtės Eurolygos rungtynėse „Žalgirio“ arenoje. Galbūt stebėti rungtynes gyvai jums yra didesnis malonumas?
– Taip, tai visai kita kalba. Arenoje visada pilna žmonių, jie yra euforijoje, visi klykia ir meilė tvyro tiesiog ore. Man tai yra daug labiau priimtina. Aišku, rungtynės dažniausiai vyksta antroje savaitės pusėje, o šis laikas man yra labiau kūrybinis esant studijoje arba koncertuose.

– Ar kaip sirgaliui, prijaučiančiam Kauno komandai, nesėkmė Karaliaus Mindaugo turnyre jus nuliūdino?
– Laimi geriausi ir dėl to pykti negalima. Kai mūsų rinktinė pralaimi, tuomet būna labai skaudu, nes tai visos šalies rungtynės. Šįkart pergalė iškovota garbingai ir tuomet reikia gerbti tuos vyrus, kurie tą pergalę pasiekė. Jokio kartėlio nejaučiu, nes žinau, kad pergalių turi tiek vienas, tiek ir kitas klubas, taigi, tai yra tik tam tikri etapai. Kitais metais gal laimės „Žalgiris“.

– Kaip atsitiko, jog atsidūrėte „Kažkur matytų“ komandoje?
– Ta bendruomenė man ir pasiūlė. Tokiame etape, kai aš suvokiu realybę ir savo galimybes, bet vis dar noriu palaikyti sportinę formą, smagu ateiti pas tokius pačius žmones, kurie taip pat nusiteikę gražiai pažaisti, bendrauti bei palaikyti vienas kitą. Ten taip pat žaidžia suaugę žmonės, kurie turi šeimas bei vaikus. Ten jaučiama labai smagi atmosfera – visi turi savų darbų ir visi stengiasi suderinti juos su pasibėgiojimu krepšinio aikštelėje.

Nuotr. Fotodiena.lt/E.Blaževičius
– Koks krepšinio elementas jums yra mėgstamiausias?
– Kadangi dažniausiai tenka žaisti įžaidėjo pozicijoje, man labai patinka driblingas. Be startinio greičio, kuriuo aš dažnai naudojuosi, jaučiu, kad driblingas yra tam tikras menas – apgauti, apeiti, triukai, plastika. Tai man labiausiai ir sekėsi. Gal dėl to, kad tai reikalauja šiek tiek fantazijos, bet tobulindamas šiuos elementus dirbdavau daugiausiai.

– Ar „Kažkur matytų“ komandos gretose yra toks žaidėjas, su kuriuo aikštelėje jaučiatės patogiausiai?
– Taip, yra, Jonas Mikelkevičius. Jis yra vienas rezultatyviausių mūsų žaidėjų, bet jis yra labai fainas žmogus. Už padarytą klaidą jis niekada nepyksta, o tokiame etape norisi būtent gražaus santykio su kolegomis. Be abejo, jis ir pats puikiai žaidžia ir suvokia žaidimą, dažnai primena kai kuriuos dalykus. Išskirčiau būtent jį.

– Jums daug kartų yra tekę rungtyniauti ir prieš įvairias moterų komandas. Kokie yra tokių kovų ypatumai?
– Na, moterys pas mus yra aršios (juokiasi). Su vyrais kartais galima susitarti, bet moterys to neleidžia. Aišku, negali nepastebėti vieno fakto, kad Lietuvos krepšininkės yra labai gražios. Tas išties traukia ir blaško dėmesį. Tačiau, kad jos yra profesionalės galima greitai atpažinti. Jos toliau bėgioja, o tu jau esi pavargęs. Taip pat mėgsta pasistumdyti. Ir gerokai stipriau nei gali tikėtis. 

– Ar tarp atlikėjų yra žmogus, su kuriuo galėtumėte padiskutuoti apie krepšinį?
– Taip, krepšinio mokyklą aš lankiau kartu su Vaidu Baumila. Mes lankėme tų pačių metų amžiaus vaikinų grupę ir su juo esame pažįstami nuo pat vaikystės. Vaidas yra vienas iš muzikos pasaulio atstovų, kuris turi didelį krepšinio suvokimą ir yra geras žaidėjas. Taip pat yra ir „Kažkur matytuose“ žaidžiantis Petras Daunys. Jis turi gerus fizinius duomenis. Su šiais žmonėmis galima padiskutuoti ir ne tik mėgėjiškai.

– Kaip pasibaigtų jūsų su Vaidu Baumila tarpusavio akistata vienas prieš vieną?
– (Juokiasi) Aš manau, kad dabar laimi draugystė. Abu esame gynėjai, bet suvokiant situaciją, kad mes vis mažiau praleidžiame laiko krepšinio aikštelėje, manau, kad mūsų galimybės yra išsilyginusios. Būsiu tolerantiškas ir atsakysiu, kad abu pridarytume pakankamai klaidų, bet abu vienas kitam primestume ir nemažai taškų.

– Su kuriuo krepšininku norėtumėte kartu lipti į sceną?
– Mano didžiausia simpatija krepšinio pasaulyje ir įkvepėjas visada buvo Šarūnas Jasikevičius. Man jis yra labai charizmatiška asmenybė – jis griežtas, gali pasikeikti, būti emocingas, bet tuo pačiu jis yra ir žavus, simpatiškas. Manau, kad tai yra žmogus, scenoje besijaučiantis labai patogiai. Manau, kad su Jasikevičiumi būtų smagu lipti į sceną.

– Kokia jūsų, kaip atlikėjo ir šou pasaulio atstovo, nuomonė apie krepšininkų vaidybą imituojant pražangas?
– Manau, kad viskas priklauso nuo gabumų ir talentų. Dabar yra tokie laikai, kai viskas evoliucionuoja – žaidėjai tampa greitesni, stipresni ir šoklesni. Jei šalia šių savybių tu turi ir aktorinius sugebėjimus ir sugebi teisingai išprovokuoti pražangą, tai yra neabejotinas privalumas, visiškai „super“. „Real“ klube žaidžia Rudy Fernandezas, kurį sirgaliai dažnai nušvilpia. Taip, kartais žmonės mėgsta perspausti situaciją. Bet jei žaidėjas moka šiuos gabumus panaudoti teisingai – viskas yra tobula. Tai ir yra krepšininko pranašumas, kaip pergudrauti tokį pat šoklų ir stiprų varžovą. 

– Šio pokalbio metu išreiškėte tolerantišką požiūrį Lietuvos grandų atžvilgiu, bet visgi atidėjus jį į šalį pateikite savo prognozę LKL finalams.
– Tuomet reikia pagalvoti… Aš vis tik ir šį sezoną atiduočiau „Žalgiriui“. 


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (16)
TEISINGAI SAKO BET NE GAL O TIKRAI KMT KITAIS METAIS IMS ZALGIRIS, JEI IR PRAPISTU PER DAUG NENULIUSCIAU NES ISTIKIMIEJI ZALGIRIO SIRGALIAI SUKELTU TOKIAS RIAUSES ARENOJ ,KAD RYTAS NET TAURES NEPASIIMTU O SVESTU PERGALE RUBINEJ :DDDDDDDDDDDDDD
2016-03-25
-1
Atsakyti
Dmo for3more
Pasikeites Dmo, biski numete svorio. Gerai kad vakar traumos negavo a tai reiketu siusti ka nors kita i eurovizija

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-03-24
+1
Atsakyti
Ilgauskas
Tai koks skirtumas, cia juk vienas ir tas pats zmogus :) Loxai ble. Nezinot ir lojat per visa svieta
2016-03-24
+2
Atsakyti
LOL
Cia kurva debilai komentarus raso? Donato Motiejuno nuo Donato Montvydo neskiria, blet kokie atsilupe :DDDD
2016-03-24
+1
Atsakyti
– Ar kaip sirgaliui, prijaučiančiam Kauno komandai, nesėkmė Karaliaus Mindaugo turnyre jus nuliūdino?

– Laimi geriausi ir dėl to pykti negalima. Kai mūsų rinktinė pralaimi, tuomet būna labai skaudu, nes tai visos šalies rungtynės. Šįkart pergalė iškovota garbingai ir tuomet reikia gerbti tuos vyrus, kurie tą pergalę pasiekė. Jokio kartėlio nejaučiu, nes žinau, kad pergalių turi tiek vienas, tiek ir kitas klubas, taigi, tai yra tik tam tikri etapai. Kitais metais gal laimės „Žalgiris“.

TEISINGAI SAKO BET NE GAL O TIKRAI KMT KITAIS METAIS IMS ZALGIRIS, JEI IR PRAPISTU PER DAUG NENULIUSCIAU NES ISTIKIMIEJI ZALGIRIO SIRGALIAI SUKELTU TOKIAS RIAUSES ARENOJ ,KAD RYTAS NET TAURES NEPASIIMTU O SVESTU PERGALE RUBINEJ :DDDDDDDDDDDDDD
2016-03-24
-2
Atsakyti
dmo
ka cia peza dmo?
2016-03-24
+2
Atsakyti
fff
Reklama
2016-03-24
Atsakyti
kas sitas pupuliukas toks?
2016-03-24
+3
Atsakyti
To ilgauskas
Geriau vienas IR su savim susirasineji komentaruose?:-D

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-03-24
-1
Atsakyti
Vin
Po traumos nespėjo dar atsigaut pilnai, jau Eurovizijoj dainuos. Geriau būtų išsiuntę į Dainų Dainelės plėtojimosi konkursą, kad normaliai atsigautų.
2016-03-24
+2
Atsakyti
Ilgauskas
Nu tai Motiejunas

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-03-24
+1
Atsakyti
Na Jasikevičius jau buvo užlipęs ant scenos, ačiū jam už tai:

https://www.youtube.com/watch?v=mlx1WCNW...
2016-03-24
-3
Atsakyti
Anonimas
Dar vienas irodymas kad uz laikrastine sliucha serga tik mazvaikiai, o normalus subrende vilnieciai serga uz ZALGIRI.
2016-03-24
+1
Atsakyti
Cia montvydas. Ne Motiejūnas. Prisigeriai žmogau
2016-03-24
-1
Atsakyti
Ilgauskas
Pridedant beabejo, kad dar Pistons isdure ji. Juk dar reikes kontrakta pasirasyt... Nu zdz... Sekmes D-Mo

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-03-24
+2
Atsakyti
Ilgauskas
O tai Houston Rockets cia ne profesionalu?? Nusisnekejimas su straipsniu. Zmogus NBA zaidzia sako neprofesionalas.

O seip snekant bus sunku Eurovizija su dainavimu derint... Dar sestadieni Kaune koncas. Kaip jis spes viskam... O geguze juk jam playoff bus. bu zdz.....

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-03-24
+2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 16

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.