Nuotr.: BLKL
Nuotr. BLKL

Savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) ir jos organizuojamuose turnyruose nestigo įdomių kovų – vyko abiejų pagrindinio čempionato taurių pusfinaliai, kovojo Wisbech grupės komandos bei buvo sužaistos vienerios A.Sabonio taurės turnyro (ASTT) rungtynės. Tad apie viską iš eilės.

TRIUŠKINAMAI. Nors „Volfo“ (5) ekipa sugebėjo sulaikyti „Klevo“ (1) lyderį Karolį Stepanavičių, tačiau tai nepadėjo bent kiek rimčiau pasipriešinti varžovams.

Pirmosiose Didžiosios taurės pusfinalio rungtynėse intriga laikėsi vos kelias minutes, kuomet komandas dar skyrė padorus atstumas. Vis tik vėliau poros favoritai nutolo ir dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklį pranašumą (22:11).

Įgavę pagreitį „Klevo“ krepšininkai nemažino apsukų, sulig kiekviena minute didino savo persvarą, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė triuškinamą pergalę rezultatu 100:63.

NEMAŽINA APSUKŲ. Atkrintamųjų starte iš tolimesnių kovų eliminavusi praėjusio sezono čempionus „LBC-Build London“ (6) ekipa nemažina apsukų ir pusfinalyje iškovojo įtikinamą pergalę prieš „Seciro“ (2) krepšininkus rezultatu 77:65.

Nugalėtojų komandos vadovas Evaldas Navickas turėjo kuo pasidžiaugti: „Džiaugiamės pirma pergale. Labai norėjome laimėti prieš gerą "Seciro" komandą, nes buvome pralaimėję jai "A.Sabonio taurės" turnyre ir lygoje.“

„Dvikovą pradėjome labai gerai, pataikėme savo metimus ir gerai dirbome gynyboje. Antrame ir trečiame kėlinukuose leidome varžovams įsižaisti ir jie išlygino rezultatą, bet lemiamame ketvirtyje sužaidėm labai gerai gynyboje tai ir buvo pagrindinis raktas į pergalę.“

IŠŠOVĖ. Po blankaus reguliariojo sezono ir ketvirtfinalio vingrybių galų gale iššovė „Kyborgų“ (5) kolektyvas  pusfinalio starte net 72:49 nukovęs „Žalia Balta“ (1) atstovus.

Nugalėtojų komandos atstovas spaudai Rokas Janutėnas atrodė labai patenkintas: „Rungtynes pradėjome susikaupę ir tinkamai nusiteikę. Pirmi du kėlinukai buvo tikrai geri - tiek puolime, tiek gynyboje. Įgijome 20 taškų persvarą ir varžovams neleidome pirmauti nė karto. Antroje rungtynių pusėje puolime nežaidėme taip, kaip turėtume, bet išlaikėme gerą gynybą ir pasiekėme pergalę.“

Rungtynes nuotoliniu būdu stebėjęs „Žalia Balta“ ekipos treneris Šarūnas Dabkevičius tik skėsčiojo rankomis: „Visiška kapituliacija. Nėra ko komentuoti, viskas buvo blogai. Taisysim žaidimą ir kitoje dvikovoje parodysim ko išmokom. Šiandien manęs nebuvo rungtynėse, o kai taip yra - kolektyve atsiranda betvarkė, kuri priveda prie tokio rezultato.“

PASIMETUSI. Įtikinamą pergalę iškovojo „Radviliškio“ (3) komanda pirmosiose Mažosios taurės pusfinalio rungtynėse rezultatu 84:63 įrodžiusi savo pranašumą prieš „Iron Wolf“ (2) krepšininkus.

„Iron Wolf“ komandos vadovas Ligitas Kairys pasibaigus dvikovai teigė: „Keletas starto penketo krepšininkų nepasirodė rungtynėse, todėl komanda nuo pat pradžių jautėsi pasimetusi. O be to, mums jau įprasta, kad pradedame žaisti, kai lieka paskutinė viltis, tad ruošiamės kitai dvikovai.“

KOVOTOJŲ CHARAKTERIS. Gana įdomi A.Sabonio taurės (ASTT) akistata vyko penktadienio vakare, kurioje vieni favoritų „Baltic Staff“ atstovai tik po permainingos kovos palaužė „Žalia Balta“ komandą.

Tikrą kovotojų charakterį pademonstravę „žaliai balti“ ilgai mynė varžovams ant kulnų, o antrojo ketvirčio viduryje net pirmavo rezultatu 39:33.

Visgi po didžiosios pertraukos viskas apsivertė aukštyn kojom – keletą minučių intrigą dar išlaikiusi „Žalia Balta“ ekipa galiausiai pritrūko kvapo, pralaimėjo atkarpą rezultatu 7:20 bei leido favoritams pabėgti į priekį (75:59).

Įgavę pagreitį „Baltic Staff“ krepšininkai jau nebesidairė atgal ir fantastišku tempu pabaigę rungtynes šventė triuškinamą pergalę rezultatu 112:68.

„Žalia Balta“ komandos treneris Šarūnas Dabkevičius atrodė susirūpinęs dėl prastos gynybos: „Nusileidome stipriausiai turnyro komandai. Pralaimėjimas neliūdina, tačiau nesmagu dėl to, jog į savo krepšį praleidome net 112 taškų. Tai neatleistina ir tai - nepagarba mūsų sirgaliams.“

VIZBECHO GRUPĖJE. Staigmenų sekmadienį netrūko Wisbech grupės akistatose. Vieną didžiausių sukūrė „Dragons“ (2-7) kolektyvas rezultatu 94:75 palaužęs „Vytis Peterborough“ (4-5) ekipą.

Lengvą pergalę šventė „Fighters Boston“ (4-4) vyrai rezultatu 90:52 įrodę savo pranašumą prieš „Devils Spalding“ (2-7) komandą.

SAVAITĖS MVP. Naudingiausio žaidėjo titulas šį kartą atitenka „Baltic Staff“ ekipos lyderiui Dariui Kalnučiui, kuris dvikovoje su „Žalia Balta“ atstovais pelnė 28 taškus ir surinko 36 naudingumo balus.