Nuotr.: AFP – Scanpix
Nuotr.: USA Today – Scanpix

Domantas Sabonis pelnė 19 taškų ir atkovojo 17 kamuolių, tačiau jo pastangų neužteko, kad Gonzagos „Bulldogs“ žengtų tarp 8 stipriausių NCAA komandų. Aštuntfinalyje lietuvio ekipa 60:63 (29:28, 31:35) nusileido Sirakūzų „Orange“ komandai.

38 minutes žaidęs ir nė sekundės po ilgosios pertraukos nesiilsėjęs lietuvis tempė komandą ant pečių antroje mačo dalyje. Iki ilgosios pertraukos surinkęs 4 taškus ir 11 atkovotų kamuolių, Sabonis savo jėgą įrodinėjo tada, kai to labiausiai reikėjo.

Po lietuvio metimo iš vidutinio nuotolio 33-ąją mačo minutę „Bulldogs“ pirmavo 53:46. Taip buvo vainikuotas jų spurtas 10:2.

Po dar 4 iš eilės Sabonio taškų 37-ąją susitikimo minutę „Bulldogs“ pirmavo 57:51, tačiau tada lietuvis buvo tarsi pamirštas ir jo komanda ėmė byrėti.

„Bulldogs“ pirmaujant 60:59 ir likus žaisti 36 sekundes, Sabonis galiausiai gavo kamuolį po krepšiu, bet nepataikė. Tai buvo vos vienas iš keturių jo netaiklių metimų rungtynėse ir vienintelis, kurio nepataikė antroje mačo pusėje.

Kitoje atakoje „Orange“ skaudžiai nubaudė Gonzagą. Sirakūzų krepšininkai išsiveržė į priekį, kai Michaelas Gbinije įmetė dvitaškį likus žaisti 22 sekundes.

„Bulldogs“ tada rezgė dvi atakas, bet per abi atakas kamuolys taip ir nepasiekė Sabonio. Iš pradžių Gonzagos krepšininkai sugebėjo suklysti, tačiau klaida tuoj pat atsakė ir varžovai. Taip „Bulldogs“ turėjo 10 sekundžių, tačiau iki mačo pabaigos likus žaisti 4 sekundes Josho Perkinso metimas buvo blokuotas.

„Bulldogs“ tada prasižengė prieš Tylerį Lydoną. Šis realizavo abi baudas ir, nors Sabonis dar spėjo švystelėti kamuolį per visą aikštę, tačiau metimas tikslo nepasiekė.

Rezultatyviausiai Gonzagos komandoje žaidė Kyle'as Wiltjeras, pelnęs 23 taškus, tačiau jis visus juos surinko per pirmas 25 rungtynių minutes.

Tuo metu Sabonis antroje mačo dalyje pelnė 15 taškų, pataikydamas 6 dvitaškius iš 7. Iš viso rungtynėse jis realizavo 8 dvitaškius iš 12 ir 3 baudas iš 4.

Lietuvis taip pat blokavo 5 metimus, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, po 2 kartus suklydo ir prasižengė. Sezoną jis baigė surinkdamas 23-ąjį dvigubą dublį.

-1
na paziurejau visus video sio senzono sabo, tai persasis viena mintis tiesiog cia per daug lengva jam ir tai nera gerai, nes cia atsitveria praktriskai po kase ir gauna kamuol iir easy taskai, nba net neleis jam buti baudos aiksteleje niekas. bus sunku nba , ir nba jis turetu buti daugiau nuo krepsio zaidziantis zaidejas,nes kitaip sulauzys

+3
Dabar jei Saboni pašauktu greičiausiai atsidurtu Raptoriuose bent pagal NBAdrafts.com :D butu idomu su valančiuunu kartu
2016-03-26
+1
bbd
Dabar reikia kad DMO nepatektu i atkrintamasias ir turetu laiko atsigauti iki vasaros

+1
Sutinku, dėl gynėjų. Jie pasimetė prasidėjus spaudimui ir nesugebėjo išsimest kamuolio, nors žmogus stovėjo visiškai laisvas šalia. Bet mane labiausiai nustebino 2 epizodai pačioje pabaigoje. Kai teisėjai sušvilpė 10s (nepersivarė vidurio linijos), nors priešininkas akivaizdžiai išmušė kamuolį būdamas savo pusėj dar iki švilpuko. O antras epizodas, tai kai Sabonis gavo kamuolį pok krepšiu paskutinėj atakoj ir ant jo sušoko keletas žaidėjų, bet švilpukas tylėjo. Kaip bebūtų Gonzaga ir taip toli nuėjo turėdama vos 2 žaidėjus kurie ir tempė visą sezoną
2016-03-26
-2
to tadas
Teisėjai leido pasistumdyt, nebuvo po keletą švilpukų tiek į vieną tiek į kitą pusę. Tokiomis sąlygomis Saboniui gal netgi naudingiau buvo. Tiesa, pabaigoj reikia sutikti, po krepšiu stumdėsi daugiausiaiSirakūzai, o švilpukai tylėjo. Teisėjai dar bandė išlygint padėtį atidavę buldogams kamuolį likus 11 sekundžių, bet nepadėjo.

Apskritai paėmus rungtynes nulėmė ne teisėjai, o RKL lygio buldogų gynėjai.
2016-03-26
-1
Pabaigoj teisėjai sugrybavo, kas greičiausiai ir kainavo Buldogams pergalę. Na, o Saboniui lygių šitose varžybose nebuvo. Ir dvigubino, ir trigubino jį, bet vis tiek sužaidė puikias rungtynes. Gaila, kad iškrito, bet nors turės daugiau poilsio prieš vasarą
2016-03-26
Lukasliu
Labai, labai gaila Domanto. Visi kažkiek kalti, bet gynėjai supjovė žiauriai pabaigoj..
2016-03-26
-2
Gonzagos gynėjai
Pykit nepykit - tragiški. Sabonis su Wiltjersu kiek galėjo traukė, o gynėjai paskutines 5 minutes darė klaidą po klaidos. 2 kartus nesugebėjo persivaryt linijos, prametė krūvą metimų, gavo blokus.

Wiltjersas pirmam kėliny darė stebuklus taikliais metimais, Sabonis visas varžybas tempė atkovotais kamuoliais, ypač puolime, antroj pusėj pelnė krūvą taškų, o gynyboj apskritai stovėjo kaip siena - blokuoti metimai, apsiginta 1x1 tiek prieš gynėjus tiek puolėjus.

Kagi, panašu Sabonio laukia karjera NBA, o Wiltjersas tikrai nepražus ir gaus gerą kontraktą Europoje.

Statistika aišku nėra labai svarbu, bet kas ją mėgsta:

2 puolėjai pelnė 42 iš 60 taškų, pataikė 17 iš 29 metimų, padarė 5 klaidas

4 gynėjai pelnė 18 taškų, pataikė 7 metimus iš 26 ir padarė 10 klaidų, nemetė nei vienos baudos!
2016-03-26
-1
Pritarsiu
Tiesiog privalo tept slides Sabonis į NBA iš šitos "komandos". Per paskutines 10 min, kas kartą gavęs kamuolį darė taškus Domas, bet nu jiem gi lengviau ji varžovam kamuolį atiduot lygioj vietoj, kai komandos draugas laisvas, per 10 sec nepraeit pusės aikštės ar stogą užsidirbt. Protu nesuvokiama, kaip paskutinėj atakoj net nebandė ieškot Domanto ir per jį daryt ataką, geriau jau du kartus lipt į medį.