Nuotr.: M. Gailiūnas
Nuotr. M. Gailiūnas

Trečiąją vietą Nacionalinės krepšinio lygos reguliariame sezone užėmusi „Mažeikių“ komanda turėjo marias laiko pasiruošti ketvirtfinalio dvikovai, todėl iš pradžių treneris Aloyzas Rudys savo auklėtiniams leido atsipalaiduoti.

Mažeikiškiai kartu apsilankė baseine, krepšinį iškeitė į individualias treniruotes lauke, žaidė futbolą ir tinklinį, stengėsi išsigydyti sezono metu susikaupusias traumas bei laukė savo varžovo ketvirtfinalyje.

Kovo 26-ąją Kauno „Žalgiris-2“ krepšininkai namuose 78:62 patiesė „Šilutės“ komandą ir, laimėję seriją 3-0, tapo „Mažeikių“ varžovais ketvirtfinalyje.

Po Velykų pasiruošimą dvikovai su kauniečiais pradėjusių „Mažeikių“ strategas Rudys tikisi, kad jo komanda per 13 dienų pertrauką nebus praradusi žaidimo ritmo.

„Buvome suplanavę pertraukos metu žaisti draugiškas rungtynes, bet dėl žaidėjų patirtų traumų nebematėme tam tikslo. Galbūt ir yra rizika, kad po trylikos dienų pertraukos būsime iškritę iš ritmo. Varžovai žaidė tik trejas rungtynes, aišku norėjosi, kad jie ilgiau pažaistų.

Yra tokia baimė, kad mes būsime praradę ritmą. Bet anksčiau dėl pertraukos NKL esame nežaidę ir visą mėnesį. O trylika dienų, tikiuosi, jog neatsilieps mūsų žaidimo formai“, – prieš šeštadienį vyksiančią pirmąją dvikovą tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė Rudys.

Šį sezoną „Mažeikiai“ prieš būsimus varžovus dar nė karto nepatyrė pralaimėjimo kartėlio. Sezono pradžioje jie kauniečius išvykoje įveikė 56:54, o antrajame susitikime namuose triumfavo didžiausiu skirtumu šį sezoną – 80:54. Paskutiniuose susitikimuose „Žalgiris-2“ buvo įveiktas 82:75 ir 82:79.

Pirmasis komandų susitikimas:

Nepaisant visų laimėjimų, „Mažeikių“ treneris Rudys nemano, kad Tomo Masiulio vadovaujama Kauno ekipa jiems yra paranki. Rudys įvertino varžovų pajėgumą bei pabrėžė, kad jo ekipa turėjo nemažai vargo su jaunaisiais kauniečiais.

„Juos nugalėjome gana sunkiai. Nors laimėjome dvikovas, bet neturėjome didelio pranašumo. Tos rungtynės buvo vaikščiojimas ant peilių, o lemiamu metu Fortūna atsisukdavo į mūsų pusę. „Žalgiris-2“ – rimtas varžovas. Tai jauna, perspektyvi komanda.

Su kiekvienu mėnesiu matosi ryški jų pažanga. Akivaizdžiai pastebimas kryptingas darbas tiek krepšinio, tiek fizinio pasirengimo srityje. Plika akimi matosi, kad žaidėjai yra patobulėję ir kuo toliau, tuo žaisti su jais yra sunkiau“, – pripažino treneris.

Jaunieji žalgiriečiai NKL vidutiniškai pelno vos po 0,4 taško daugiau nei „Mažeikiai“ (77-76,4), ir varžovus pranoksta kova dėl kamuolių (40-36,1), tačiau Rudžio kariauna rečiau klysta (14,9-16,7) ir geriau dalijasi kamuoliu (vid. 16,1 rez. perd. prieš 14,6). Kalbėdamas apie oponentų žaidimą „Mažeikių“ vairininkas pabrėžė savo oponento Tomo Masiulio darbą.

„Jie gerai išnaudoja savo žaidėjų stipriąsias puses. Treneris Masiulis gerai jaučia rungtynių rimtą ir moka persiorentuoti. Paskutinėse rungtynėse jie žaidė per aukštaūgius, išnaudojo žaidimą nugarą. Varžovai skaudžiai baudžia už klaidas ar neapgalvotus metimus“, – stipriąsias kauniečių puses vardijo Rudys.

Komandų lyderiai
Mažeikių Mažeikiai PTS EFF    EFF PTS Kauno Žalgiris-2
Evaldas Šaulys 11,9 15,8   13,6 14,0 Martynas Varnas
Šarūnas Vingelis 13,7 13,2   13,1 14,2 Paulius Valinskas
Vytautas Pikalavičius 6,9 12,2   11,9 9,0 Martynas Echodas
Deividas Kumelis 8,0 9,4   11,5 8,0 Laurynas Birutis
Arvydas Gydra 10,1 9,3   10,8 9,4 Martynas Sajus

Tarpusavio akistatose „Žalgiris-2“ komandoje labiausiai išsiskyrė vidutiniškai po 12 taškų rinkęs Regimantas Miniotas ir po 11 pelnęs Kristupas Žemaitis. 206 cm ūgio puolėjas Miniotas dėl čiurnos traumos paskutinį kartą žaidė kovo 12-ąją, tačiau jis turėtų būti pasiruošęs jau šeštadienį žaisti su „Mažeikiais“.

Serijoje su „Šilute“ žalgiriečių komandos lyderiu puolime tapo Paulius Valinskas. Jis vidutiniškai pelnydavo po 18,3 taško. Be jo varžovų komandoje Rudys išskyrė kitus gynėjus bei Miniotą pavadavusį Gytį Masiulį. Pastarasis vidutiniškai rinkdavo po 14,3 taško.

„Atkrintamosiose varžybose labai stipriai sužaidė Valinskas, Martynas Varnas išlaikė savo aukštą lygį. Nesant Miniotui, labai stiprų kokybinį šuolį padarė Masiulis. Jis tapo vienu pagrindinių ketvirtų numerių, labai stipriai pasireiškė puolime. Vienam iš pagrindinių žaidėjų Miniotui gavus traumą, kiti krepšininkai sugebėjo mobilizuotis, todėl jie neturėjo didelių problemų su „Šilute“, – konstatavo treneris.

„Žalgiris-2“ reguliariame sezone užėmė šeštąją vietą ir aštuntfinalyje „Šilutę“ įveikė rezultatais 94:71, 100:83 ir 78:62. Serijoje 100 taškų pelnę kauniečiai tai užfiksavo vos antrą kartą šį sezoną – prieš tai jie triženklį skaičių įmetė į Raseinių „Rasų“ krepšį (117:59).

Žalgiriečiai antrajame reguliaraus sezono etape kovėsi pajėgesnėje komandų grupėje nei „Šilutė“. Antrajame etape jie iškovojo penkias pergales ir patyrė septynis pralaimėjimus. Masiulis mano, kad sukaupta patirtis prieš stipresnius varžovus galėjo turėtį didelę įtaką aštuntfinalyje.

„Gal serijos rezultatai atrodo užtikrinti, bet rungtynės buvo įtemptos, svarbios ir tik Šilutėje pavyko lengviau laimėti. Žinojome, kad „Šilutė“ jaus mažesnį spaudimą. Man buvo neramu, kaip jaunimas su tuo susitvarkys. Tikrai džiugu, kad pavyko laimėti.

Mums buvo labai didelė nauda, kad patekome tarp pirmų septynių komandų, žaidėme 12 rungtynių su stipriais varžovais. Pralaimėjome „Mažeikiams“ ir Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“, bet čia žaisti buvo žymiai naudingiau. Ta patirtis galbūt pasiteisino“, – akcentavo Masiulis.

„Žalgiris-2“ aštuntfinalio serijoje savo rotacijoje turėjo vos tris aukštaūgius. Ketvirtą ir penktą pozicijas užėmė Laurynas Birutis, Martynas Echodas ir Masiulis, o Modestas Paulauskas pasirodydavo tik epizodiškai. Treneriui buvo neramu, nes kauniečiai anksčiau turėjo vieną geriausių priekinių linijų. Visgi „Žalgiris-2“ visuose mačuose lengvai laimėjo kovą dėl kamuolių.

„Buvo šiek tiek neramu, nes prieš pat aštuntfinalį Miniotas pasisuko koją, o Martyno Sajaus netekome jau anksčiau. Anksčiau turėjome penkis aukštaūgius ir buvome viena tvirčiausių komandų po krepšiu, neskaitant „Sūduvos-Mantingos“. Buvo neramu, kad turėjome tik tris žaidėjus, bet susitvarkėme.

„Šilutė“ irgi neturėjo superinių žaidėjų, vienas Aurelijus Pukelis yra tikras vidurio puolėjas. Nebuvo tokių žaidėjų, kurie verstų taškus po krepšiu. Mūsiškiai gerai užėmė Minioto poziciją, Gytis gerai sužaidė. Nėra vieno, atsiranda kitam šansas. Tik reikia pasinaudoti. Aišku, tiems likusiems aukštaūgiams pasireiškė didesnis nuovargis, bet kai laimi, tai ir jis yra malonesnis“, – sakė strategas.

Kalbėdamas apie būsimų varžovų „Mažeikių“ priekinę liniją, Masiulis teigė, jog tarp Rudžio auklėtinių nėra tokių žaidėjų, kurie būtų pavojingi žaidžiant po krepšiu. Specialistas mano, kad vienintelė ekipa, turinti tokių žaidėjų – „Sūduva-Mantinga“, todėl serijoje su „Mažeikiais“ daugiausiai dėmesio skirs šios ekipos gynėjams.

„Aišku jie turi pajėgią priekinę liniją, tačiau NKL komandų, kuriose aukštaūgiai žaistų nugara į krepšį, beveik nėra. Tik Marijampolės ekipa tokių turi. „Mažeikiai“ turi aukštų krepšininkų, bet nei Beniušis, nei Pikalavičius ar Gydra nėra tie, kurie verstų taškus iš po krepšio. Manau, kad mums labiau reikia saugotis mažiukų žaidėjų.

Jie įmeta daug lengvų taškų, sugeba į greitą ataką nubėgti, mes užsižiopsome ir leidžiame jiems atkovoti kamuolį. Mūsų jauniems žaidėjams pritrūksta patirties. Turime saugotis Dariaus Pakamanio, Evaldo Šaulio, Šarūno Vingelio. Gal Pakamanis ir nebėga greitai, bet žino, kur atsistoti. Jis gali savo komandą išgelbėti atkakliose situacijose, išprovokuoti baudą ar kitaip apgauti varžovą“, – 34-erių metų gynėją akcentavo Masiulis.

„Žalgiris-2“ yra jauniausia komanda NKL pirmenybėse – jos krepšininkų amžiaus vidurkis yra vos 18,5 metų. Tuo metu „Mažeikiai“ – kur kas labiau patyrusi komanda, kurios žaidėjų amžiaus vidurkis siekia 23,8 metų. Masiulis mano, kad būtent tai yra didžiausia būsimų oponentų stiprybė.

„Visos komandos, kurios turi patyrusių žaidėjų, mums nėra parankios. Visus keturis kartus pralaimėjome ir prieš Marijampolės klubą, o „Vytį“ įveikėme tik tuomet, kai nežaidė Karolis Brusokas ir Dovydas Redikas. Jos turi visą penketą žaidėjų, kurie kažkada žaidė LKL. Jos sugeba apgauti savo patirtimi.

Su kiekvienomis rungtynėmis vis geriau žaidžiame su „Mažeikiais“ ir prie jų artėjame, bet reikia nepamiršti, kad neturime aikštės pranašumo. „Mažeikiai“ tikrai gerai žaidžia namie, turi gerą palaikymą. Nesame favoritai, bet turime daug noro kovoti“, – akcentavo treneris.

Koks žalgiriečių planas? Masiulis mano, kad svarbiausia – kovoti dėl kiekvieno kamuolio, kiekvieno taško, kiekvieno centimetro. Tik tokiu atveju jo auklėtiniai gali kažko tikėtis serijoje.

„Svarbiausia neleisti jiems įsibėgėti ir duoti lengvų taškų. Turime palaikyti tempą, kad kiekvienas metimas būtų per rankas. Jeigu nori laimėti seriją, turi demonstruoti gerą gynybą. Čia nieko naujo, visada taip buvo ir bus atkrintamosiose. Ir svarbiausia kovoti dėl kiekvieno centimetro aikštėje, jeigu norime kažkokio panašaus į teigiamą rezultatą“, – pergalės receptą kūrė treneris.

Pirmasis mačas Mažeikiuose prasidės šeštadienį, 16 valandą. Serijoje bus kovojama iki trijų pergalių, o laimėjusi ekipa pateks į finalo ketvertą.

Komandų akistata antrajame etape:


Rodyti komentarus
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 0

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.