Reikiamu metu susikaupusi „Sūduva“ – LMKL finale

2016-04-06 20:34
bckibirkstis.lt ir LMKL.lt
Nuotr.: Tomas Gaubys
Nuotr. Tomas Gaubys

Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) aiški ir antroji finalo dalyvė – ja tapo Marijampolės „Sūduva“, kuri lemiamame pusfinalio mače 65:56 (13:17, 23:15, 6:10, 23:14) pranoko Vilniaus „Kibirkštį“ ir žengė į finalą.

Finale marijampolietės susitiks su Kauno rajono „Hoptrans-Sirenomis“, o „Kibirkštis“ dėl bronzos kovos su „Utena“.

Mačą geriau pradėjo „Kibirkšties“ komanda – vilnietės po pirmojo kėlinio pirmavo 4 taškais. Visgi jau antrame ketvirtyje aikštės šeimininkės suaktyvino gynybą ir ne tik išlygino, tačiau ir persvėrė rezultatą. Po dviejų kėlinių 4 taškais jau pirmavo „Sūduvos“ komanda.

Trečiajame kėlinyje komandos dar daugiau dėmesio skyrė gynybai. Vos 6 taškus per kėlinį marijampolietėms leidusi įmesti „Kibirkštis“ po trijų kėlinių sugebėjo išlyginti rezultatą.

Viskas sprendėsi ketvirtame ketvirtyje. Sužaidus 5 minutes vilnietės jau atsiliko 5 taškais ir sostinės klubo treneriai buvo priversti prašyti minutės pertraukėlės. Reikalai ne itin pagerėjo ir likus 2 minutėms komandas jau skyrė 6 taškai, o mačą kuriam laikui sustabdė šviesų gedimas.

Netrukus šeimininkės spurtavo 5-0 ir likus pusantros minutės pirmavo 9 taškais. Vos 1 tritaškį iš 17 bandymų pataikiusi „Kibirkštis“ turėjo pripažinti varžovių pranašumą.

„Sūduva“: I.Šalkauskė 14 (12 atk. kam.), L.Svarytė ir S.Butler po 9, S.Baliutavičiūtė (10 atk. kam.) ir E.Briedytė po 8.

„Kibirkštis“: L.Juškaitė 14 (5 atk. kam.), S.Landry 11 (8 atk. kam.), D.Šarauskaitė 8.