Po sėkmingo sezono „Neptūnas“ kelia kartelę

2007-06-07 10:24
Česlovas Kavarza, „Klaipėda“

Nors krepšinio sezonas Lietuvos krepšinio komandoms tik baigėsi, tačiau jau šiandien klubai deda pamatus naujajam. Atostogauti nesiruošia ir Klaipėdos „Neptūno“ krepšinio klubo direktorius Egidijus Prižgintas.

Geras sezonas

–  Prieš pažvelgiant į priekį, įvertinkite praėjusį sezoną, kuris buvo sėkmingiausias „Neptūnui“ per visus Lietuvos krepšinio lygos gyvavimo metus.
 – 2006-2007 metų „Neptūno“ krepšinio sezoną vertinu gerai: užėmėme 4-ąją vietą. Labai gerą pažymį būčiau skyręs, jei nebūtume varžybose dėl bronzos medalių „Šiauliams“ pralaimėję „sausai“ - 0:3.

Turėjome kartą ar bent du kartus privalėjome juos nugalėti. Juolab kad šiame čempionate šiauliečiai iki kovos dėl medalių iš Klaipėdos neišnešdavo sveiko kailio.

[image=6849 left Michailas Anisimovas kitam sezonui „Neptūne“ veikiausiai neliks]Galima teisinti pralaimėjimus tuo, kad traumą gavo mūsų vidurio puolėjas Michailas Anisimovas. Tačiau, kad ir kiek mažiau būtų klaipėdiečiai patyrę žaidėjai nei šiauliečiai, 19 taškų persvaros negalėjo iššvaistyti. Dar džiaugiuosi, kad šį čempionatą į „Neptūno“ salę grįžo žiūrovai. Vadinasi, jie mumis patikėjo.

Jau yra 5 žaidėjai

 Kokios žaidėjų permainos bus per tarpsezonį.
 – Įsitikinęs, kad mums nepavyks išsaugoti Anisimovo. Jo vertė, jeigu galima taip sakyti, krepšinio rinkoje, per praėjusį sezoną labai šoktelėjo. Tikrai, ne vienas ir ne du klubai norėtų jį įsigyti. Anisimovas turėjo tik vienerių metų kontraktą. Žaidėjo agentas nesutiko, kad krepšininkas liktų „Neptūne“.

Reikia džiaugtis ir tuo, kad Michailas mums padėjo šiame čempionate. Jis atvyko į Klaipėdą žinodamas, kad bus mokantis gerai dirbti su aukštaūgiais treneris Robertas Kuncaitis, gaus daug žaidybinio laiko, už mažesnę sumą nei buvo realiai vertas.

Kontraktai tebegalioja su Vaidotu Pridotku, Mariumi Kasiulevičiumi, Evaldu Dainiu, Vytautu Buzu, Vyteniu Petkumi. Apskritai kokie žaidėjai žais ateinantį sezoną, viskas priklausys nuo to, kokį biudžetą suformuosime.

Bendraujame su šiuo metu į Ameriką grįžusiu Ronaldu Dorsey. Jis mielai grįžtų į Klaipėdą, tačiau ar mes rasime pinigų jo padidėjusiam apetitui. Žinia, jeigu klubas kalbina žaidėją toliau žaisti, jam aišku, jog jis patinka klubui ir kelia kontrakto kainą. Realiai vertinant, nė vienam iš žaidėjų durys į „Neptūną“ nėra užvertos.

 Gal esate nusižiūrėję krepšininkų, kuriuos kviesite į Klaipėdą?
 – Mes nenusižiūrime vieno ar kito žaidėjo. Žiūrėsime kokios pozicijos krepšininko mums reikia, tuomet tokio ir ieškosime.

Nebelaukia rudens

–  Anksčiau klaipėdiečiai, dėl pinigų stygiaus, pradėdavo vėlai formuoti komandą – geri ir geresni žaidėjai jau turėdavo klubus. Rodos, reikalai taisosi.
– Jau praėjusiais metais mes rinkome žaidėjus vasarai baigiantis. Taip pat dirbsime ir šįmet.

[image=7449 right „Neptūnas“ sieks išlaikyti Robertą Kuncaitį]–  Kas rinks žaidėjus – treneris ar klubas?
–  Treneris Kuncaitis nurodys žaidėją, kurį norėtų matyti komandoje. Klubo reikalas - derėtis su žaidėju, pakilnoti piniginę, ar užteks jam pinigų. Treneris gali daug ko norėti, pavyzdžiui, Šako, tačiau klubo vadovybė deda arba nededa antspaudo ant sutarties.

– Gal keisite trenerius?
– Mes norėtume, kad ir toliau komandai vadovautų Kuncaitis ir Stasys Kaupys. O norint kad „Neptūne“ liktų Kuncaitis, teks ieškoti daugiau lėšų. Šį specialistą nusižiūrėjo ne vienas klubas.

Pasiteisino

–  Ar pasiteisino rungtyniavimas Baltijos krepšinio lygoje (SEB BBL).
–  Be jokios abejonės – pasiteisino. Su estais, latviais turėjome daug įtemptų rungtynių. Baltijos krepšinio lygoje mes gavome gerų pamokų, žaidėjai turėjo progos patobulėti.

Beje, Lietuvos krepšinio lygos posėdyje buvo nuspręsta deleguoti Klaipėdos „Neptūną“ į kito sezono elitinį dešimties komandų Baltijos krepšinio lygos turnyrą. Toks sprendimas priimtas remiantis šio LKL sezono rezultatais.

Padidino biudžetus

– Kas dar buvo priimta tame posėdyje?
– Buvo aptartas praėjęs sezonas, diskutuota apie asociacijos narių sudėtį bei naująjį čempionatą.

Buvo pristatytas naujai įkurtas klubas „BC Kauno Atletas“, kurį Kauno miesto savivaldybė pasirengusi solidžiai remti. LKL valdyba priėmė sprendimą rekomenduoti lygos visuotiniam susirinkimui priimti naują struktūrą į asociaciją.

LKL nariu kol kas lieka ir viešoji įstaiga „Kauno atletas”, kurios komanda rungtyniavo čempionate šį sezoną. Šios organizacijos tolesnį likimą spręs jos dalininkai bei LKL, atsižvelgdami į esamus įsiskolinimus bei realias perspektyvas. Valdybos sprendimu kitą sezoną išliks toks pat legionierių limitas - 5 užsieniečiai komandoje per rungtynes.

LKL valdyba taip pat nusprendė padidinti minimalų LKL klubų biudžetą kitam sezonui iki 600 tūkst. litų – tai 100 tūkstančių litų daugiau nei šį sezoną.

Reikės dar daugiau

Pinigai ir toliau lieka pagrindine tema. Teko nugirsti apie išaugusį „Neptūno“ apetitą, apie tai, kad iš miesto prašo dviejų milijonų litų.
– Visuomeninis sporto klubas (VSK) „Neptūnas“ ir praėjusiais metais, ir šįmet, prašė ir prašo iš biudžeto 500 000 litų.

Tačiau VSK, iškėlusi uždavinį „Neptūnui“ kitame LKL čempionate kovoti dėl trečiosios vietos, o SEB BBL pirmenybėse būti 6-8 vietoje, mano, kad norint tai pasiekti, biudžete turi būti bent 3 milijonai. Tai yra komandos biudžeto dydis, kuris turi būti surinktas iš įvairių šaltinių.

Teko girdėti, kad „Šiaulių“ biudžetas kitam čempionatui bus 4 milijonai litų, latvių, estų komandų – apie 7-8 milijonus litų.

Kur kinas?

– Prieš kelerius metus buvo plačiai išreklamuotas aktas, kai kinas Ksija Songas tapo klubo dalininku. Pastaraisiais metais apie jį ir jo paramą komandai netenka išgirsti.
– Jis tebėra vienas iš dviejų klubo dalininkų. Kitos 50 proc. akcijų priklauso VSK „Neptūnas“. Praėjusiais metais Kinijos verslininkas komandos neparėmė nė centu. Po neseniai surengto VSK narių susirinkimo, mes elektroniniu paštu išsiuntėme Ksijai Songui paklausimą, kokį indėlį jis numato įnešti į kitų metų komandos biudžetą.

Kinijos verslininkas bendrauja elektroniniu paštu, tačiau jo atsakymai būna nekonkretūs. Jei ir toliau jis vengs remti komandą, reikės kažką daryti. Juolab, kad miesto politikai, prieš nutardami kiek parems „Neptūną“, nevengia paklausti, kiek davė kitas dalininkas.

Atostogos

– Kada „Neptūno“ krepšininkai atostogaus, o kada rinksis po atostogų.
– Jie jau atostogauja. Vieni baigia mokslus, Vitalijus Stanevičius ruošiasi tuoktis. Rinktis žadame rugpjūčio 1 dieną. Vasarą žadame dalyvauti keliose akcijose.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (5)
Apetitas auga bet norint lenkti Šiaulius reikia dar didesnio biudžeto ir svarbiiausia nieko nelaukiant jau dabar formuoti komandą Lygiavertį Anisimovui centrą bus labai sunku rasti Baltijos lygoj Neptūnas galetų kovoti ir del 3-6 vietų
2007-06-07
Atsakyti
siek tiek neuzhtenka turint 50 procentu komandos akciju
2007-06-07
-1
Atsakyti
Tai buvo kalbos kad kinas lygtais siek tiek laivite sefuoja ar sefavo siais metais.
2007-06-07
+1
Atsakyti
su tuo kinu tai nesamone totali dar pernai buvo kalbeta, kad jei jis nerems komandos turetu netekti ir akciju..dabar atejo normalus direktorius, bet nora remti neptuna stabdo neskaidrumas del to kino..tikekimes, kad ta pavyks isspresti..o neptunui pirmiausia reikia issaugoti kuncaiti ir issaugoti tokius zaidejus kaip stanevicius.ir tik tada ziureti kokiu zaideju reikia dar.gerai butu ir ta gruzina issaugoti jei jo alga nedidele..padirbejes su kuncaiciu kita sezona jis turetu daug geriau atrodyti..
2007-06-07
Atsakyti
Na tikrai matosi,kad apetitas auga,bet problemu nemazeja
2007-06-07
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 5

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.