Dvi dienas vykusi FIBA Centrinės tarybos konferencija Niono mieste Šveicarijoje baigėsi keleto naujų taisyklių priėmimu.

Sekdama NBA ir ULEB pavyzdžiu, FIBA nusprendė, kad po minutės pertraukėlės, paimtos per paskutines dvi ketvirtojo kėlinio minutes, kamuolys į žaidimą bus grąžinamas išsimetant jį iš aikštės vidurio, prieš sekretoriatą. Kamuolys gali būti išmetamas į abi aikštelės puses.

Jeigu po tokio kamuolio grąžinimo į aikštę viena iš komandų nubaudžiama pražanga ir reikia mesti baudų metimus, po pirmojo metimo, nesvarbu – taiklaus ar ne, bet kurios ekipos treneris gali keisti žaidėjus ar imti minutės pertraukėlę.

Jei baudų metimai bus metami ne per paskutines dvi ketvirtojo kėlinio minutes, po pirmojo taiklaus metimo bet kuri komanda gali imti minutės pertraukėlę ar keisti žaidėjus. Jei metimas netaiklus, to atlikti negalima.

Du paskutinieji punktai galioja NBA, tačiau dar nėra taikomi ULEB organizuojamose varžybose.

Taisyklės įsigalios nuo 2006 metų spalio 1-osios, po Pasaulio čempionato, kuris vyks Japonijoje. Tų pačių metų rugpjūčio 28-29 Tokijuje vyks ir FIBA Pasaulinis kongresas, kuriame turėtų dalyvauti 212 FIBA vienijančių valstybių atstovų.

2005-05-23 22:37
Šaras tikrai gerai prisiminei, tikrai atda jei būtų išsimetinėję nuo vidurio būtų kažką rimčiau sugalvoti, bet kai reikia iš galo tai...Apskritai manau reiktų visas taisykles padaryti vienodas visose lygose tiek NBA, LKL, Eurolyga, ir kt.
2005-05-23 15:08
wa del to vidurio aikstes tai labai gera.... lkl ketvirtfinalyje siauliai - neptunas per pirmas rungtynes neptunui ten liko pora sekundziu ir turejo po minutes pradeti nuo aikstes galo... ka per toki laika gali padaryt...
2005-05-23 13:14
As irgi manau, kad reiketu mesti ginca – juk turi buti sportinis principas.
2005-05-23 13:00
Pritariu dėl ginčų. Manau, teisingiausia būtų kiekvieną kartą mesti ginčą. Kaip anksčiau. Ir nesvarbu koks kėlinys ir kuri minutė.
-3
2005-05-23 08:50
che lb gerai ir lb senai tokias taisykles rejkejo ivest ... man tik nesuprantama siu lajku ginco taisykle ... pvz jei paskutine minute zaidejai du apsikabina kamuoly ,, vazrybu bajgti gali nulemt .. rodykle ! nesamoniu nesamone !
2005-05-23 08:49
Bus ir dar taisykliu pakeitimu. Nes ir sitas reik koreguoti. Labai jau supinta ir neaiskiai suformuluoti pakeitimai. Manyciau, juos dar tikrai pakeis arba patikslins. Beto iki ju dar visa sekanti sezona atzaisti reiks.
2005-05-23 04:28
NBA dar ir dabar yra 10 sekundziu, o ne 8...
2005-05-23 01:20
Beard: tai kad ji vadinama 8 sekundziu taisykle. Niekas jos ir nebevadina 10 sec. taisykle.
2005-05-23 00:02
Man tai idomu kodel taisykle kad per 8 sec reik persivaryt kamuoli i kita aikstes puse vadinasi 10 sec taisykle. ATSIMENU pries metus 6-nuliai milijonas zaidime klausimas buvo per kiek t reik persivaryt tai teisingas ats buvo 10? nesuprantu gal cia nuo 30 sec atakos pasiliko tas pavadinimas nes 30/3 lygu 10 o 24/3 lygu 8?

Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 9