Tomas Pačėsas: „Mes atrodėme tarsi vaikų komanda“

Deividas Gailius ieško komandos draugų Nuotr.: Fotodiena.lt/P.Peleckis
Kendricko Browno reidas Nuotr.: Fotodiena.lt/P.Peleckis
Gediminas Orelikas ieško atakos tęsinių Nuotr.: Fotodiena.lt/P.Peleckis
Adas Juškevičius ieško atakos tęsinių Nuotr.: Fotodiena.lt/P.Peleckis
Kšištofas Lavrinovičius atakuoja krepšį Nuotr.: Fotodiena.lt/P.Peleckis

Trečiadienio vakarą Vilniaus „Lietuvos ryto“ „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionate patirtas pralaimėjimas Prienų-Birštono „Vytautui“ pernelyg didelės sensacijos nesukėlė.

Jau anksčiau antrąją vietą užsitikrinę ir nelabai daug šansų dėl pirmosios turėję vilniečiai į Prienus atsivežė tik 10 žaidėjų, o vienam iš jų – Aisčiui Pilauskui tai buvo debiutas stipriausioje šalies lygoje.

Po pralaimėjimo „Lietuvos ryto“ vyriausiasis treneris Tomas Pačėsas pyko ant savo auklėtinių dėl didelio klaidų skaičiaus ir nenusiteikimo.

Tiesa, „Lietuvos ryto“ klubo direktorius Martynas Purlys, be privalomo trenerio komentaro, daugiau nei vienam žaidėjui neleido bendrauti su žiniasklaida.

Apie rungtynes: Pagal klaidas mes atrodėme tarsi vaikų komanda. Perdavimus dalijome tiesiai varžovams į rankas. Aš negaliu to paaiškinti. Praėjusias rungtynes su Klaipėdos „Neptūnų“ suklydome tik 6 kartus, o šiandien padarėme 22 klaidas. Negaliu paaiškinti, kodėl taip atsitiko. Artūras Gudaitis turi gerinti žaidimą. Išskyrus Artūrą Jomantą, visi aukštaūgiai sužaidė prastai. Gediminas Orelikas visai praėjo šalia rungtynių. Nenoriu daryti skubotų išvadų, turiu peržiūrėti vaizdo įrašą.

Apie Pilauską: Buvau nepatenkintas Brownu, Lukašovu ir Juškevičiumi. Pilauskas šiandien gerai gynėsi prieš varžovų „du prieš du“. Per didžiąją pertrauką vyrams pasakiau, kad jeigu jie ir toliau taip rungtyniaus, aš privalėsiu duoti žaisti jaunimui. Taip ir padariau. Lukašovas kol kas neranda savo žaidimo. Jei pas mus bus bėdų su 12-uju, Pilauskas visada bus su komanda. Jis neturi bėdų su driblingu, yra drąsus ir gerai fiziškai pasiruošęs.

Apie motyvaciją: Mes išėjome susikoncentravę. Spaudėme varžovus, pirmavome 12 taškų.

„Vytauto“ vyriausiasis treneris Virginijus Šeškus po mačo pergalės pernelyg nesureikšmino, tačiau džiaugėsi auklėtinių drausme ir susikaupimu.

Apie rungtynes: Varžovai atvažiavo realiai su 9 žaidėjais. Jautėsi, kad tos rungtynės jiems nebuvo labai svarbios. Nenoriu nuvertinti savo žaidėjų. Trečiajame kėlinyje sužaidėme gerą atkarpą. Pergalė yra pergalė, kad ir kokia ji bebūtų.

Apie trečiąjį kėlinį: Mes trečiąjį kėlinį gerai sužaidėme ir su „Neptūnu“, kuomet spurtavome 18:0. Manau, kad po dviejų kėlinių padarome geras korekcijas. Galbūt kažkiek pasiseka.

Apie Zahrebą: Nepasakyčiau, kad jam teko didesnės užduotys. Vilniečiams trūko ir Mindaugo Lukauskio. Pačėsas pralaimėjo keturias rungtynes, tačiau iškovojo Karaliaus Mindaugo taurę. Galbūt jie dabar ruošiasi sekmadienio dvikovai su Kauno „Žalgiriu“.