Nuotr.: Kibirkštis
Nuotr. Kibirkštis

Antrąją pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) mažajame finale pasiekė namuose žaidusi Vilniaus „Kibirkšties“ komanda, kuri 63:58 (14:15, 20:13, 14:8, 15:22) palaužė „Utenos“ ekipą ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja jau 2:0.

„Utena“ sėkmingiau startavo, kai prabėgus 2 minutėms pirmavo 7:2. Čia pat „Kibirkštis“ atsakė savo sėkmingu žaidimu ir įpusėjus kėliniui rezultatas buvo lygus – 8:8. 9-ąją minutę vilnietės buvo priekyje (14:13), tačiau Dalios Belickaitės taškai leido uteniškėms po pirmųjų dešimties žaidimo minučių turėti minimalų pranašumą – 15:14.

Antrasis ketvirtis tragiškai prasidėjo „Utenai“, kuri per 5 minutes nepelnė taškų, o varžovės įmetė 9 bei atitrūko – 24:15. Viešnios išjudino savo puolimą, bet tai padėjo tik nežymiai sumažinti deficitą – 28:34.

Po didžiosios pertraukos jau Alfredo Vainausko auklėtinės sužaidė puikią atkarpą (8:0), kuri leido išsiveržti į priekį – 36:34. Čia pat „Utena“ įkrito į labai gilią duobę, nes per likusias kiek daugiau nei 5 minutes nepelnė nė taško, o „Kibirkštis“ jų įmetė net 14 bei prieš lemiamą ketvirtį buvo labai arti pergalės – 48:36.

Supratusios, kad trauktis nebeturi kur, „Utenos“ žaidėjos ryžtingai pradėjo paskutinę atkarpą, kai per 3 minutes daugiau nei per pusę sumažino deficitą – 45:50. Likus žaisti 4 minutes LMKL čempionės titulą praradusios krepšininkės dar labiau priartėjo – 51:54.

38-ąją minutę ekipas skyrė vos taškas (55:56), bet vilnietės lemiamu metu baigė savo atakas taškais, kai varžovės to padaryti nesugebėjo – 60:55. Per likusias 30 sekundžių „Utena” išsigelbėti nebesugebėjo.

„Kibirkštis“: Daugilė Šarauskaitė 17 (9 atk. kam.), Laura Juškaitė 12,  Shenita Landry 10 (8 atk. kam., 7 kld.), Vitalija Kaminskytė 9 (6 atk. kam.).

„Utena“: Mantė Kvederavičiūtė (7 atk. kam.) ir Rita Milieškienė po 12, Marina Solopova 11 (6 atk. kam.), Rima Valentienė 8.