Pasirengimą Europos jaunučių (gim. 1991 m. ir vėliau) vaikinų krepšinio čempionatui tęsianti Lietuvos rinktinė pergalingai startavo Švedijos Malmo mieste penktadienį prasidėjusiose Baltijos jūros jaunučių žaidynėse. Per pirmąsias keturių komandų turnyro rungtynes lietuviai 81:69 (27:25, 24:20, 13:13, 17:11) nugalėjo bendraamžius iš Švedijos.

Jau per pirmąsias rungtynių minutes įgiję 12 taškų persvarą lietuviai atsipalaidavo ir leido varžovams priartėti. Dar iki didžiosios pertraukos Lietuvos rinktinės gretose aikštėje pasirodė 12 žaidėjų, tačiau tautiečiams atitrūkti nesisekė. Dar kartą susigrąžinti dviženklį pranašumą lietuviams pavyko ketvirtajame kėlinyje, kuomet daugiausiai 6 žaidėjų pastangomis rėmęsi švedai pavargo.

„Per šias rungtynes mūsų tikslas buvo ne sutriuškinti varžovus, o išbandyti žaidėjus“, – po rungtynių tvirtino Lietuvos rinktinės strategas Marius Linartas.

Jo manymu, rungtynėms su švedais auklėtiniai tinkamai nenusiteikė – prieš kelias savaites Lietuvos jaunučiai net 82 taškų skirtumu sutriuškino Italijos bendraamžius. Įtakos rungtynių eigai turėjo ir nuovargis po sunkios kelionės.

Lietuva: Gilvydas Biruta 16 (9 atk. kam.), Augustas Pečiukevičius 11 (6 per. kam., 7 kld.), Mantas Kadzevičius 11, Saulius Kulvietis 9, Ovidijus Varanauskas 8, Jonas Valančiūnas 6, Arūnas Sakalauskas 5, Paulius Malašauskas 4 (5 rez. perd., 5 per. kam.), Giedrius Staniulis 4, Osvaldas Matulionis 3, Povilas Duchovskis 2, Haroldas Venskus 2.

Antrąsias turnyro rungtynes Lietuvos rinktinė šeštadienį žais su Danijos bendraamžiais.

Europos jaunučių vaikinų čempionatas liepos 20-29 dienomis bus surengtas Kretos saloje (Graikija). Lietuvos rinktinė C grupėje kovos kartu su Turkijos, Portugalijos ir Ukrainos krepšininkais.