Pasirengimą Europos jaunučių (gim. 1991 m. ir vėliau) merginų krepšinio čempionatui tęsianti Lietuvos rinktinė Baltijos jūros šalių žaidynes pradėjo nesėkmingai. Per pirmąsias turnyro rungtynes lietuvaitės po atkaklios ir permainingos kovos 48:52 (16:10, 7:14, 11:10, 14:18) turėjo pripažinti bendraamžių iš Švedijos pranašumą.

Pirmoje rungtynių dalyje visą laiką pirmavo lietuvaitės, tačiau prieš pat didžiąją pertrauką mūsiškių gynybą draskiusios judrios juodaodės padėjo švedėms persverti rezultatą (24:23).

Ketvirtajame kėlinyje Lietuvos rinktinė buvo įgijusi 4 taškų pranašumą (47:43), tačiau du tritaškius pataikiusios aikštės šeimininkės persvėrė rezultatą (49:47) ir trapų pranašumą išlaikė.

„Mums tai buvo pirmosios rungtynės po savaitę trukusios treniruočių stovyklos, kuri prasidėjo birželio 1 dieną, todėl rezultatą įvertinčiau normaliai“, – po rungtynių sakė Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Algirdas Budėnas.

Lietuva: Eglė Šikšniūtė 13 (9 atk. kam., 5 blk.), Radvilė Autukaitė 9, Inesa Visgaudaitė 6, Viktorija Rumšaitė 6, Indrė Grigaitė 5, Gintarė Mažionytė 4 (5 kld.), Greta Bartkutė 3, Eglė Kavaliauskaitė 2, (Neringa Skadaitė, Justina Vrubliauskaitė, Eglė Vitkutė, Diana Žintikaitė).

Antrąsias turnyro rungtynes lietuvaitės šeštadienį žais su Danijos jaunių (gim. 1989 m. ir vėliau) merginų rinktine.

Europos jaunučių merginų čempionatas liepos 27 – rugpjūčio 5 dienomis bus surengtas Valmieroje (Latvija). Lietuvos rinktinė B grupėje kovos su Serbijos, Švedijos ir Lenkijos nacionalinėmis komandomis.