Pirmosiose Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Vakarų konferencijos finalo rungtynėse San Antonijo "Spurs" savo varžovus – Fynikso "Suns" krepšininkus įveikė jų pačių ginklu – uraganiškomis atakomis.

Taikliais metimais iš vidutinių ir tolimų distancijų bei triuškinamais dėjimais nustebinę šeimininkus, "Spurs" šventė pirmąją pergalę finalo iki keturių pergalių serijoje – 121:114 (30:20, 25:29, 22:33, 43:32).

Geriausiai besiginančios ("Spurs") ir puolančios ("Suns") komandų pirmoji dvikova virto tikru krepšinio spektakliu, per kurio ketvirtąjį ketvirtį svečiai surinko 43 taškus – daugiausia, kiek yra pelnę per vieną kėlinį šiame sezone. Šiame kėlinyje "Spurs" pataikė 16 metimų iš 22.

"Tokiose rungtynėse nesitiki, kad sužaisi tokį ketvirtį, tačiau mums tai priimtina", – šypsodamasis sakė Timas Duncanas, vienas iš keturių "Spurs" krepšininkų, surinkusių 20 ir daugiau taškų.

Trečiajame kėlinyje "Suns" persvara buvo pasiekusi 8 taškus (82:74), tačiau paskutiniajame kėlinuke svečiai subombardavo varžovų krepšį toliašaude artilerija ir po dviejų iš eilės Brento Barry tritaškių aštuonių taškų persvarą jau įgijo "Spurs" – 106:98. Panašų pranašumą svečiai išsaugojo iki pat rungtynių pabaigos.

Rezultatyviausiai "Spurs" žaidė: Tony Parkeris 29 taškai, Timas Duncanas 28 (15 atkovotų kamuolių), Brentas Barry 21, Emanuelis Ginobili 20, Robertas Horry 12.

"Suns": Amare'as Stoudemire'as 41, Steve'as Nashas 29 (13 rezultatyvių perdavimų), Jimas Jacksonas 20.

Šeimininkų, vis dar žaidžiančių be traumą besigydančio Joe Johnsono, komandoje šiose rungtynėse net 30 minučių žaidė Stevenas Hunteris. Didžiąją rungtynių dalį rungtyniaudamas dviem prekinės linijos krepšininkais (antrasis – Amare'as Stoudemire'as), o Shawną Marioną nustumdamas į lengvojo krašto puolėjo vietą, treneris Mike'as D'Antoni taip nusprendė nustebinti kolegą iš San Antonijo.

Tačiau sumanymas nepasitvirtino. "Spurs" puolėjas ir vienas geriausiai besiginančių lygos krepšininkų Bruce'as Bowenas aklinai uždengė Sh.Marioną, kuris per 38 minutes surinko vos 3 taškus, o S.Hunterio 9 taškų ir 8 atkovotų kamuolių pergalei nepakako.

Antrosios Vakarų konferencijos finalo serijos rungtynės antradienį taip pat bus žaidžiamos Fynikse.

2005-05-23 12:48
Finalas: Spurs-Pistons. Gynyba triumfuoja ;)