Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Nuotr. Fotodiena.lt/E.Blaževičius

Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) vadovų Europos krepšinio federacijoms maunama kilpa veržiasi vis stipriau. FIBA direktorius Kamilis Novakas Graikijos žiniasklaidai patvirtino, kad 8 šalys jau yra pašalintos iš 2017 metų Europos pirmenybių.

Tapo aišku, kad vietos po FIBA saule neteko tokios valstybės kaip Serbija, Juodkalnija, Kroatija, Makedonija, Bosnija ir Hercogovina, Slovėnija, Rusija ir Europos čempionė Ispanija.

Novakas pripažino, kad situacijai nepasikeitus, dar 6 šalims, tarp jų ir Lietuvai, gresia tas pats. Be lietuvių rūstaus FIBA žvilgsnio sulaukė ir Lenkija, Italija, Izraelis, Turkija bei Graikija.

„Mes jau išsiuntėme laiškus aštuonioms federacijomis, informuojant apie jų pašalinimą iš tarptautinių varžybų. Tai yra lygos ar federacijos, kurie priėmė Eurolygos pasiūlymus. Kitos šešios valstybės buvo paprašytos pateikti savo poziciją iki balandžio 20-osios“, – sakė FIBA vadovas.

Maža to Novakas patvirtino, kad minėtų federacijų požiūriu nepatenkinta FIBA kreipsis su prašymu išspirti šias rinktines ir iš Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių.

„FIBA Europa prašys FIBA organizacijos išplėsti šias sankcijas pasauliniu mastu, o tai palies ir artėjančias olimpines žaidynes bei jų atrankos turnyrą. Vykdančiosios valdybos posėdis vyks savaitės pabaigoje, tuomet šį pasiūlymą ir pateiksime. Yra labai reali galimybė, kad minėtų komandų olimpiadoje nebus“, – griežtai rėžė Novakas.

Po praėjusį savaitgalį kilusios panikos, šį kartą vienas iš FIBA vadovų atskleidė, kad tokie grasinimai nėra iš piršto laužti.

„Tai yra labai rimta. Patikėkite manimi, priimti tokį sprendimą buvo labai sunku ir organizacijos viduje vyko labai rimtos diskusijos. Kartais motinos imasi radikalių ir skausmingų priemonių, kad apsaugotų savo šeimas. Mes tai darome, kad apsaugotume krepšinį. FIBA šį žingsnį žengti privalo dėl aplinkybių, kurios pastaruoju metu buvo sukurtos“, – dėstė Novakas.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (22)
tolis
as manau, kad europos krepsinyje turi but tik viena federacija ir jos turnyrai. Aplamai eurolyga tai komercinis projektas be jokio sportinio principo. Pvz laboral turi sutarti su eurolyga ir kitamet ispanijo lieka 9 vietoj... ir visvien zais eurolygoj :D kur sportinis principas? manau idealiausia butu nukopijuoti futbolo modeli. Butu cempionu lyga ir europos taure. Ispanam 4vietos, Italam ir turkam po 3 ir t.t.... tada tai butu tikrai galingas cempionatas. Futbole tai puikiai veikia, kodel to nepadarius kasio varzybose?
2016-04-20
-1
Atsakyti
Mhm
Tai eurolygai numirt kuo greiciau palinkesiu. Kasmet tas pats. Pasirasineja licenzijas su klubaus ir px ar tu pirmas vietiniam fronte ar septintas. Surenki zmoniu, turi varda imam. Pinigai i kisene. Atleiskite, bet vien del to isaugau us eurolygos. Mieliau renkuosi stebet nba cirka ar cempionu lyga, ten viskas kitaip.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-04-19
+1
Atsakyti
RamiaiFIBA yra ne kas kitas kaip kaip nacionalinių federacijų sąjunga. Jos prezidentas Turkas, vienas iš viceprezidentų - italas, taryboje 10 nariu yra iš šalių kurioms pagrasinta "sankcijomis". Nei vienas tarybos narys nebalsavo prieš tokį sprendimą, tik du (iš jų ir Špokas) susilaikė. Realiai čia karas yra ne tarp Fiba Europe ir Eurolygos, o tar Eurolygos ir Nacionalinių federacijų, kurių dauguma žaidžia dvigubus žaidimus. Kaip supratau LKF bando išlaikyti neutralitetą , nors tyliai tikisi nugriebti nors mažą kasnelį nuo Eurolygos pyrago. Kitaip sakant nacionalinių federacijų šulai mato Eurolygoje vaikščiojančius pinigus ir nori tuos srautus perimti - toks nomenklatūrinis-korupcinis mąstymas. Beje FIBA idealas turėtų būti FIFA, kurioje veikiama panašių metodu, tik skirtumas ten toks, kad FIFA pavyko išlaikyti visų komandinių varžybų kontrolę ir neįsileisti ten komercinių struktūrų.


Labai teisingai suraše viską. Turėtų visi supliusuoti tavo komentarą, bet jausmas toks, kad vaikams smegenis ir mąstymą užspaudė ta Eurolyga, kad nesupranta, jog gerų tikslų siekia FIBA, o ne Eurolyga, kuri žiuri tik savo interesų.
2016-04-19
Atsakyti
KabelisFIBA savidestrukcija nesustoja. O siaip tai tikrai netikiu, kad isdris pasalinti Prancuzija, Lietuva ar Ispanija. Blogiausiu atveju 2017-u eurochamp bus toks nulinis, o po to isikurs kita organizacija.


Ar tu gimei toks durnas ar tik tik vėliau toks tapai? :)))

Tegul susikuria, kad tik šimtas kitų organizacijų, bet kas iš to? Visų pirma, jos nebus pasaulyje pripažintos ir tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) nepradės bendradarbiauti su kitomis krepšinio organizacijomis. Kaip tu įsivaizduoji IOC bendradarbiaus su 2 krepšinio organizacijom? :DDD Tokių nesamonių net kvailas žmogus retai sugalvoja. Taigi, FIBA ir toliau galės pasiūlyti kelialapius i Olimpiadą iš savo organizuojamo Pasaulio čempionato, o kitos susikurusios krepšinio organizacijos galės rengti bet kokius krepšinio čempionatus, kurių reikšmė pasaulyje bus tokia pati svarbi, kaip mūsų kieme vasarą žaidžiamas krepšinis. Tad prognozuoju vienareikšmiškai, kad dabartinės pašalintos komandos ateityje bandys rasti būdų kaip susitarti su FIBA, kad galėtų grįžti į jų organizuojamus turnyrus, o savo komandas arba pašalins iš savo šalies čempionatų arba jos privalės žaisti FIBA čempionų lygoje.
2016-04-19
Atsakyti
Ramiai
FIBA yra ne kas kitas kaip kaip nacionalinių federacijų sąjunga. Jos prezidentas Turkas, vienas iš viceprezidentų - italas, taryboje 10 nariu yra iš šalių kurioms pagrasinta "sankcijomis". Nei vienas tarybos narys nebalsavo prieš tokį sprendimą, tik du (iš jų ir Špokas) susilaikė. Realiai čia karas yra ne tarp Fiba Europe ir Eurolygos, o tar Eurolygos ir Nacionalinių federacijų, kurių dauguma žaidžia dvigubus žaidimus. Kaip supratau LKF bando išlaikyti neutralitetą , nors tyliai tikisi nugriebti nors mažą kasnelį nuo Eurolygos pyrago. Kitaip sakant nacionalinių federacijų šulai mato Eurolygoje vaikščiojančius pinigus ir nori tuos srautus perimti - toks nomenklatūrinis-korupcinis mąstymas. Beje FIBA idealas turėtų būti FIFA, kurioje veikiama panašių metodu, tik skirtumas ten toks, kad FIFA pavyko išlaikyti visų komandinių varžybų kontrolę ir neįsileisti ten komercinių struktūrų.
2016-04-19
+1
Atsakyti
FaktaiATA Eurolygai :DDD Ne viena federacija nerizikuos rinktine ir blokada del keletos klubu.
O prie ko cia eurolyga i saliu kases federacijos ). Kaip jos gali uzdraust klubui zaist kur nori ? maksimum ka gali - pasalint is vietinio cempo. Ir tai viskas.
2016-04-18
Atsakyti
djgaffer
Įdomu,kaip neįmanoma nuversti kelių žmonių(Baumanno ir Novako),kurie visai nupušo.Nu tegul meta xūjum-atsiskyrusios šalys surengs savo čempionatą.Problemų tame nematau.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-04-18
-2
Atsakyti
Faktai
ATA Eurolygai :DDD Ne viena federacija nerizikuos rinktine ir blokada del keletos klubu.
2016-04-18
-1
Atsakyti
Dr. Dešrimantas Šlangaila
„Kartais motinos imasi radikalių ir skausmingų priemonių, kad apsaugotų savo šeimas. Mes tai darome, kad apsaugotume krepšinį“, – dėstė Kamilis „Sopranas“ Novakas.

Neatsitiktinai pasirinko „šeimos“ metaforą. Kaip tikra mafija – šeima svarbiausia. Suprantama, kad su nelojaliais susidorojama. :D
2016-04-18
Atsakyti
as
na va prancuzai kaip ir gaus teise zaisti olimpiadoje vietoje ispanu ir lietuviu :D nereikes jiem ir atrankoje zaisti
2016-04-18
Atsakyti
Anonimas
Tai kas dabar Eurobasket 2017 favoritai? Gal Vokietija? Čekija? O gal tai šansas Latvijai? :D
2016-04-18
Atsakyti
Ideja
Galetu fiba dar amerikoj kurti savo turnyra ir jei dabartines ekipos pasirinktu likti NBA, pasalinti amerika is olimpiados, pasaulio cempu ir t.t. butu idomu paziuret reakcijas kaip eitusi viskas:)

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-04-18
Atsakyti
nu
Labai rimta kompanija, butu galima drasiai alternatyvu cempionata rengti

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-04-18
+9
Atsakyti
Nu ligoniai rimtai, FIBA patys susinaikins :)
2016-04-18
-4
Atsakyti
Kruts kents
O Žalgirį šalins?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-04-18
+1
Atsakyti
zalgiris
ce jauciu sako su balandzio 18 :DDDDDDDDDDDDD
2016-04-18
Atsakyti
K
Pala, o kur Ispanija?
2016-04-18
Atsakyti
nžn, man asmeniškai tai atrodo kaip pats elementariausias šantažas.

O šantažas - neteisėtas ir už jį yra baudžiama visose šalyse.

Netikiu, kad nėra tokios struktūros kuri galėtų išdulkinti FIBA. O ir šiaip man labai įdomu ką galvoja tarptautinis olimpinis komitetas apie šitą vieno aktoriaus vaidinamą tragikomediją.

Apgailėtina ir tiek, elgiasi panašiai kaip koks runkelinis darbdavys mokėdamas minimumą, pusę jo vokelyje, bet darbuotojui pareiškus, kad jis išeina į geresnį darbą - pradeda šantažuot ir tt.
2016-04-18
-2
Atsakyti
Matau po kelių metų Eurobasketa su Rumunija, Kipru, Malta, Liuksenburgu ir t.t. Maunasi Kilpa Fiba. Isikurs atskira organizacija ir galės tik bobu krepšini kordinuot
2016-04-18
-5
Atsakyti
123
Tai kad Prancuzija ir neturi stiprios komandos kuri butu verta zaisti Eurolygoje.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-04-18
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 22

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.