Nuotr.: BLKL
Nuotr. BLKL

Savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) organizuojamuose turnyruose įvyko net šešerios rungtynės, kuriose buvo gausu įdomių įvykių. Pagrindiniame čempionate paaiškėjo antrasis Didžiosios taurės finalo dalyvis, o A.Sabonio taurės turnyre (ASTT)  taip pat paaiškėjo visos komandos, kurios kovos dėl abiejų taurių čempionių titulo.

PADARĖ IŠVADAS. Skambiu akordu į BLKL Didžiosios taurės finalą žengė „Seciro BC“ (2) rezultatu 70:53 palaužusi „LBC-Build London“ (6) krepšininkus bei laimėjusi pusfinalio seriją rezultatu 2-1.

Pirmąsias serijos rungtynes buvo laimėjusi LBC komanda, tačiau vėliau jų varžovai išanalizavo savo klaidas, padarė išvadas ir įrodė, jog yra verti būti tarp dviejų stipriausių šio sezono komandų.

„LBC-Build London“ komandos vadovas Evaldas Navickas buvo nusiminęs ir atsiprašė gerbėjų: „Pirmiausia norėčiau padėkoti ir atsiprašyti mūsų sirgalių, kurių šiandien tiek daug susirinko, kad žaidėme taip prastai.“

„Kaip vadovas turiu prisiimti atsakomybę už prarastą galimybę žaisti finale. Rungtynių rezultatui daug įtakos turėjo ir tai, kad neturėjome aukštų žaidėjų, todėl buvo išsiderinęs puolimas. Niekas nesiklijavo, žiaurus pataikymas neleido palaikyti kovingo atstumo nuo "Seciro" ekipos. Tiesiog ši dvikova buvo tarsi košmaras. Linkiu varžovams sėkmės finale, o mums pamiršti, kas buvo ir sužaisti geras rungtynes dėl trečiosios vietos.“

Jau kitą savaitę prasidėsiančiame BLKL Didžiosios taurės finale „Seciro“ serijoje iki dviejų pergalių varžysis su „Klevo“ atstovais, tuo tarpu mūšyje dėl bronzos „lietuviai“ susikaus su „Volfo“ komanda.

PELNYTA PERGALĖ. Pirmosios į kovą dėl BLKL aukso stojo Mažojoje taurėje kovojančios ekipos, o pirmose finalo serijos iki dviejų pergalių rungtynėse  „Radviliškio“ (3) ekipa gana lengvai rezultatu 71:56 įveikė „Kyborgų“ (5) krepšininkus.

Pirmajame kėlinuke abi komandos žengė petys į petį, tačiau po trumpos pertraukėlės radviliškiečiai spurtavo, skėlė skaudų antausį savo varžovams ir įpusėjus dvikovai jau turėjo apčiuopiamą 9 taškų pranašumą (36:27).

Po didžiosios pertraukas žaidimas kiek išsilygino, tačiau nepaisant visų pastangų „Kyborgams“ nepavyko nė per plauką priartėti prie įsibėgėjusių varžovų, tad nuaidėjus finalinei sirenai „Radviliškio“ komanda šventė pelnytą pergalę ir Mažosios taurės finalo serijoje išsiveržė į priekį rezultatu 1-0.

A.SABONIO TAURĖS TURNYRE. Svarbių rungtynių netrūko ir ASTT, kuriame paaiškėjo dar dvi finalų dalyvės. Lengvą pergalę Didžiosios taurės pusfinalyje iškovojo „Baltic Staff“ kolektyvas, kuris pusfinalyje rezultatu 87:68 įveikė „LT BC“ krepšininkus ir finale susigrums su „Anykščių BC“ atstovais.

Po nesėkmingo sezono pagrindinėse Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) pirmenybėse „Anykščiai BC“ klubo atstovai turėjo vienintelį tikslą – ASTT užimti kuo aukštesnę poziciją. Panašu, jog užsispyrimas ir sunkus darbas leido šiai ekipai pasiekti savo.

Penktadienio vakarą vykusioje ASTT pusfinalio akistatoje „Anykščių“ krepšininkai kovėsi su „Seciro“ vyrais ir šventė dramatišką pergalę.

Didžiąją susitikimo dalį aikštėje vyko itin permaininga bei intriguojanti kova. Visgi lemiamame kėlinuke pavyzdingą krepšinį žaidę anykštėnai sulig kiekviena minute didino savo persvarą, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė triuškinamą pergalę rezultatu 99:79.

Nugalėtojų komandos vadovas Dalius Sližys buvo labai laimingas: „Atrodo, kad varžovai buvo nusiteikę lengvai su mumis susidoroti, nes mes anksti iškritom pagrindiniame BLKL čempionate, o šiandien žaidėm tik septyniese, be dviejų komandos lyderių. Tuo tarpu „Seciro“ suolas buvo ilgas. Visgi šių rungtynių antra pusė parodė, kad „Anykščiai BC“ sugrįžo ir parodė, ką moka ir kad per anksti mus nurašėt. Didelis dėkui komandai už šią gražią pergalę.“

Antroji finalo dalyvė paaiškėjo ir ASTT Mažojoje taurėje, ja tapo ambicingoji „Tornado“ komanda pusfinalyje rezultatu 64:59 palaužusi „Žalia Balta“ krepšininkus.

Nugalėtojų komandos vadovas Dainius Balčiūnas atskleidė pergalės receptą: „Rungtynės buvo tokios, kokių ir tikėjomės – sunkios, nes žaidėm prieš rimtą varžovą. Visgi prieš pusfinalį turėjom daug laiko pasiruošti dvikovos planą, kaip sustabdyt turbūt geriausią lygos metiką Mantą Gužį. Iš dalies tai pavyko, iš dalies - ne. Neleidome varžovų lyderiui mesti laisvų metimų, aktyviai gynėmės, kovojom iki paskutinės minutės ir mes finale!“

„Šioje dvikovoje padarėm labai daug klaidų, ko negali būti finalinėje akistatoje. Tad yra ką taisyt ir kur pasitempti. Didelis ačiū žaidėjams už parodytą ryžtą ir norą laimėti. Susitiksim finale!“

„Žalia Balta“ komandos atstovas spaudai Šarūnas Dabkevičius šįkart kalbėjo trumpai: „Sveikinu "Tornado" komandą su pelnyta pergale. Džiugu, jog atsitiesėme atsilikdami net 18 taškų deficitą, tačiau tik tokia ir paguoda. Varžovai nusipelnė pergalės, sėkmės jiems finale.“

VISBIČO GRUPĖJE. Vienerios rungtynės buvo sužaistos Visbičo grupėje, o pergalę jose šventė „Wisbech Wizards“ (6-2) krepšininkai rezultatu 95:59 nepasigailėję „Fighters Boston“ (4-6) atstovų.

SAVAITĖS MVP. Gana didele persvara aplenkęs artimiausią savo konkurentą naudingiausio savaitės žaidėjo titulą laimėjo BLKL legenda „Baltic Staff“ garbę ginantis Karolis Stepanavičius, kuris ASTT pusfinalyje pelnė 34 taškus, atkovojo 10 atšokusių kamuolių ir surinko 40 naudingumo balų.