Jonas Valančiūnas buvo sunkiai sulaikomas Nuotr.: USA Today – Scanpix
„Raptors“ arena prieš rungtynes Nuotr.: AP – Scanpix
Monta Elliso reidas Nuotr.: USA Today – Scanpix
Jonas Valančiūnas kovoja prieš Ianą Mahinmi Nuotr.: AP – Scanpix

Jonas Valančiūnas dar per pirmą rungtynių pusę surinko dvigubą dublį ir pagerino asmeninį atkrintamųjų varžybų rezultatyvumo rekordą, o jo vedama Toronto „Raptors“ 98:87 (27:16, 26:32, 21:18, 24:21) pranoko Indianos „Pacers“.

Jonas  Valančiūnas
PTS 23 | REB 15 | ST 1 | BS 2
NBA Rytų konferencijos ketvirtfinalio serijos rezultatas tapo 1-1. Artimiausios dvejos rungtynės bus žaidžiamos Indianapolyje.

Valančiūnas dar iki ilgosios pertraukos pelnė 19 taškų ir atkovojo 10 kamuolių. Taip jis pagerino karjeros atkrintamosiose varžybose rekordą (ankstesnis – 17 taškų).

„Tik darau savo darbą, bet mums reikia geriau gintis. Turėjome solidų pranašumą pirmą kėlinį, bet antrame jį iššvaistėme. Reikia stengtis, kad tai nepasikartotų“, – įpusėjus mačui sakė Valančiūnas.

Rungtynes jis baigė surinkęs 23 taškus ir 15 atkovotų kamuolių. Per 31 minutes jis pataikė 10/18 dvitaškių ir 3/4 baudų. Jis taip pat blokavo 2 metimus, po kartą perėmė ir prarado kamuolį bei 4 sykius prasižengė.

Lietuvis vien per pirmą kėlinį pelnė praktiškai pusę savo komandos taškų – 13, ir pridėjo 7 atkovotus kamuolius, o „Raptors“ po 12 kovos minučių pirmavo 27:16.

Įpusėjant antram kėliniui „Raptors“ pranašumas buvo išaugęs iki 18 taškų (40:22), tačiau „Pacers“ tada pelnė 9 taškus be atsako ir nukirpo deficitą pusiau, o besibaigiant ketvirčiui po Monta Elliso tritaškio priartėjo iki 5 taškų – 48:53.

Valančiūno žaidimo laiką trečiajame kėlinyje apribojo pražangos, kai jis prie dviejų turėtų pridėjo dar dvi ir atsisėdo ant suolo.

„Raptors“ pergalingą spurtą surengė ketvirto kėlinio pirmoje pusėje, kai lietuvis sėdėjo ant suolo. Ketvirtį šeimininkai pradėjo pirmaudami tik 71:66, tačiau Kyle'o Lowry ir Cory Josepho vedama Toronto komanda spurtavo ir įgijo 18 taškų persvarą – 89:71.

Valančiūnas tada grįžo į aikštę ir „Raptors“ įgijo rekordinę persvarą (96:77). „Pacers“ treneris Frankas Vogelis netrukus sudėjo ginklus – pasodino savo rezultatyviausią krepšininką Paulą George'ą ant suolo.

Po nesėkmingo atkrintamųjų starto „Raptors“ gretose atsitiesė Kyle'as Lowry, pelnęs 18 taškų, atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus ir atkovojęs 7 kamuolius.

Visgi kitas „Raptors“ lyderis, DeMaras DeRozanas, vėl mėtė pro šalį (5/18 metimų) ir visą ketvirtą kėlinį praleido ant suolo.

„Raptors“: Jonas Valančiūnas 23 (15 atk. kam.), Kyle'as Lowry 18 (9 rez. perd., 7 atk. kam.), Cory Josephas 16, Patrickas Pattersonas 14, DeMaras DeRozanas 10 (5/18 metimai).

„Pacers“: Paulas George'as 28, Monta Ellisas 15, Turneris Mylesas 8.