Mindaugas Špokas Nuotr.: Fotodiena.lt/P.Peleckis
LKF vadovai pasiūlė laukti Nuotr.: Fotodiena.lt/P.Peleckis
Arvydas Sabonis Nuotr.: Fotodiena.lt/P.Peleckis
LKF vadovai pasiūlė laukti Nuotr.: Fotodiena.lt/P.Peleckis
LKF vadovai nebuvo linkę atsakinėti į klausimus Nuotr.: Fotodiena.lt/P.Peleckis
Mindaugas Špokas Nuotr.: Fotodiena.lt/P.Peleckis
LKF vadovai pasiūlė laukti Nuotr.: Fotodiena.lt/P.Peleckis
Arvydas Sabonis Nuotr.: Fotodiena.lt/P.Peleckis
LKF vadovai pasiūlė laukti Nuotr.: Fotodiena.lt/P.Peleckis
LKF vadovai nebuvo linkę atsakinėti į klausimus Nuotr.: Fotodiena.lt/P.Peleckis

Arvydas Sabonis ir Lietuvos krepšinio federacija nebus tie, kurie kels klausimus dėl FIBA veiksmų. Tai LKF prezidentas Sabonis ir generalinis sekretorius Mindaugas Špokas leido suprasti ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje.

Trečiadienį LKF išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad Europos taurės varžybas pasirinksiantys klubai bus suspenduojami LKF.

Pareiškę, kad kito kelio neturėjo, šiandien federacijos vadovai nebuvo linkę atsakinėti į sudėtingesnius klausimus ir siūlė tiesiog laukti.

„Nereikia giliai gilintis, laikas viską išsprendžia. Dar turime laiko ir matysime, kas čia bus toliau. Pirmiausia reikia sulaukti šeštadienio, kad žinotume, esame, ar ne (olimpinėse žaidynėse)“, – spaudos konferencijoje kalbėjo Sabonis.

Savaitgalį vyks FIBA valdybos posėdis, kuriame bus sprendžiama dėl galimų sankcijų rinktinėms olimpinėse žaidynėse. Tarsi bijodami per daug prisikalbėti, federacijos vadovai į klausimus apie FIBA elgesį tiesiog neatsakinėjo.

„Nereikia to. Bus šeštadienis“, – paklaustas, ką mano apie FIBA darbus per pastaruosius 15 metų, atsakė Sabonis.

Paklaustas, ar sutinka, kad toks FIBA elgesys yra šantažas, Sabonis į klausimą vėl neatsakė: „Būk geras, taigi šalia kolega jau klausė. Nesugadink viso vakaro.“

Tuo metu Špokas žurnalistams kelis kartus pasiūlė patiems rasti alternatyvų FIBA ar FIBA Europos organizacijai.

„Visi suprantate, kas yra fiba? Ar ne? – žurnalistų klausė Špokas. – Tai 1932 metais įkurta bendrovė, mes jos nariai buvome nuo 1936 metų, o paskui – nuo 1991 metų. Nėra kitos organizacijos. Jie ruošia visas taisykles, įstatymus. Jeigu turite alternatyvų, galite pasufleruoti, mes to nematome. Nėra kitos asociacijos, jungiančios krepšinio federacijas.“

Federacijos vadovams priminus, kad dabartinis FIBA generalinis sekretorius Patrickas Baumannas prieš 16 metų pats buvo vienas iš Suprolygos vadovų, o ši lyga egzistavo vos vieną sezoną, šie klausė, ką jiems reikėtų daryti.

„Jūs gal siūlote mums išstoti iš FIBA ir klubai tegul patys išsiaiškina, kur jie nori žaisti? – perklausė Špokas. – Jis yra mūsų vadovas. Kas dar neaišku? Mes esame tos organizacijos nariai.“

Federacijos vadovai sako neturėję kitos išeities, kaip suspenduoti klubus, nes, priešingu atveju, nukentėtų šalies rinktinė.

„Man keista skaityti, kad federacija esą džiaugiasi, kad taip nutiko. Buvo nelengva taip daryti, tiesiog buvome atsidūrę prie sienos, kai pakibo klausimas dėl olimpinių žaidynių. Nežinau, ką kiti galėtų padaryti šioje vietoje“, – sakė Sabonis.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (20)
Tu byron
Byron tu tikras bukagalvis

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-04-22
-1
Atsakyti
1) Jūs vaikučiai apsispręskite kas jums svarbiau: rinktinė laiminti medalius ir kurią žiuri pusę Lietuvos žmonių. Televizijos transliuoja ir barai lūžta nuo žmonių antplūdžio AR jums svarbiau komerciniai du Lietuvos klubai, kurių aš rungtynių niekada nežiūriu, o kas nori žiūrėti - net negali, nes per televizija nemokama nerodo, žmonės akis gadina per visokius streamus. Taigi, kas jums svarbiau: laiminti rinktinė AR luzeriškai eilę metų iš eilės pralaimanti klubinis krepšinis???

2) Eiliniams žmonėms net gi jokio skirtumo pas kokią lygą žaistų ltu komandos. Tad dauguma loja tik dėl to, kad visi loja, bet patys savo galva garantuoju nepamasto dėl ko loja. Daug kas sako, kad prieš 15m jau buvo fiba turnyras ir jis žlugo, bet vaikams sunku suprasti, kad žlugo tada fiba lyga, nes fiba nesiėmė drąstiškų priemonių priviliotų gerų klubų pas save, tad to pasekoje tiesiog neturėdama gerų klubų savo lygoje neatlaikė konkurencijos. Jei būtų priviliojusi visokias scka, real, barcelona ir t.t. - tai nemanau, kad kad būtų tada žlugusi. Konkurencija visur yra, net gi krepšinio lygose.

3) o juokinga žinote kas? Kad vaikai sėdi komentaruose, nieko gyvenime nepasiekę, bet durniais vadina serbijos, rusijos, lietuvos, ispanijos, graikijos ir t.t. federacijų vadovus, nes sutinka su fiba reikalavimais. Pasakykite atvirai, ar jums patiems nėra juokinga, kai esate nieko gyvenime nepasiekę ir nesuprantantys nieko nei versle neivadovavime, o jau durniais vadinate tuos, kurie už jus 3 kartus protingesni. Būna vienas kitas žmogus kvailesnis, bet niekada nebus, kad visi aplink kvailiai, o patys labai protingi. Atsiminkite, federacijos turi savo teisininkus, su kuriais pastoviai konsultuojasi, tad jei teisininkai pasakė, jog fiba tikrai turi teisę pašalinti iš Olimpiados rinktinę, vadinasi, Sabonis labai teisingai pasielgė pasirinkdamas LTU rinktinę Olimpiadoje, o ne klubus, kurių varžybų mažai kas žiūri, per tv nerodo, siemens arena mažiau pustuštės. Žodžiu, tiesiog siūlau pagalvoti, ar tikrai patys esate tokie protingi, kad galite mūsų gerbiamus vadovus kvailiais vadinti.

P.S. Sabai, palaikau tave, labai teisingai pasielgei, gaila, kad per mažai protingų žmonių, kad tave suprastų. Dėkui.
2016-04-21
+2
Atsakyti
strutis_smelyje
nereikia deti i kelnes ir kisti galva i smeli kaip daro lkf skystalai, matosi jog nera tvirtos rankos ir protingos galvos, ismanancios krepsinio vistuve bei gebancios protingai laviruoti ir bendrauti tiek su FIBA tiek su klubais...
2016-04-21
+2
Atsakyti
Demesio!
Visi kas bando stumti ant Byron yra pyderai.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-04-21
+1
Atsakyti
wow
3 vieta pasaulyje uzimame ir dar sako kad nemums kelti klausimus ar daryti sprendimus..??

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-04-21
-3
Atsakyti
Viriatas
Akivaizdu, kad Sabonis ar Špokas ne iš tų, kurie gebėtų suvaldyti kritines situacijas ir jų metu žmones nuraminti. Bet kas to tikėjosi? Na, kaip nors išbrisim. Tiek ir naudos iš šitos konferencijos...
2016-04-21
-3
Atsakyti
to Ryuzaki
nes pas FIBA funcionierius riešutukai maži :) Jei Europa būtų vieninga, labiau koordinuota ir griežta šiuo klausimu tai šitas farsas jau seniausiai būtų pasibaigęs. Dabar gi taiko taktiką skaldyk ir valdyk, bet neilgai ir taip važiuos jie. Be to gi galim pasiskaityt ir pasijuokt iš Byron'o ditirambų pačiam sau ir Šiaurės Korėjos metodais dirbančiai FIBA'i :D
2016-04-21
+2
Atsakyti
DT
ByronPlačiai užsimojusi FIBA susirado sąjungininkų: į FIBA generalinio sekretoriaus Patricko Baumanno pusę viešai stojo Europos olimpinio komiteto prezidentas Patrickas Hickey, paraginęs „nužudyti pelno siekiančias organizacijas, bandančias užgrobti sportą“.Patrick Hiley nusipelnė mano didžiulės pagarbos!!! Von Eurolygą, tegyvuoja FIBA lyga!!!Kaip matote, nes olimpinis komitetas (IOC) palaiko FIBA pusę,o jūs esate tik buki komentatoriai.


tu pats esi bukas kaip bambukas. FIBA yra pati didžiausia pelno siekianti ir su niekuo nesidalinanti organizacija. Pažiūrėk už kiek parduodamos vietos PČ, OL.
2016-04-21
+4
Atsakyti
Teisingai kazkas anksciau yra pastebejes. Viskas prasidejo nuo ko? Nuo to, kad Eurolyga kaip nba nesutiko viduri sezono isleist zaidejus i nac.rinktines, todel fiba sumaste sukurt savo "Cempionu lyga" FIBA kazkodel uzsisiko ant eurolygos, bet nba kuri irgi atsake isleist nejudina? Kodel?
2016-04-21
+2
Atsakyti
Byron

nužudyti pelno siekiančias organizacijas, bandančias užgrobti sportą“


NBA irgi pelno siekianti organizacija :D
2016-04-21
+3
Atsakyti
Viskas čia normaliai. Dabar svarbiausia olimpinės. LKL atsiskirs nuo LKF ir po žaidynių manau kalba bus kita
2016-04-21
+5
Atsakyti
UV
Miznius

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-04-21
Atsakyti
Plaukia pasroviui kaip S....
2016-04-21
+4
Atsakyti
to Vycka
O tai kokias Sabas turi zinias buti geru vadybininku ? Jis zodi PATS rasydavo PAC . :D
2016-04-21
+1
Atsakyti
Plačiai užsimojusi FIBA susirado sąjungininkų: į FIBA generalinio sekretoriaus Patricko Baumanno pusę viešai stojo Europos olimpinio komiteto prezidentas Patrickas Hickey, paraginęs „nužudyti pelno siekiančias organizacijas, bandančias užgrobti sportą“.

Patrick Hiley nusipelnė mano didžiulės pagarbos!!! Von Eurolygą, tegyvuoja FIBA lyga!!!

Kaip matote, nes olimpinis komitetas (IOC) palaiko FIBA pusę,

o jūs esate tik buki komentatoriai.
2016-04-21
+1
Atsakyti
DT
baikit stumti ant Sabo ir Špoko. Jie nieko kito ir negali pasakyti. Tiesiog reikia išlaukti iki FIBA sprendimo dėl Olimpiados. o tada bus galima kalbėti. O galbūt ir veikti.

Jei teisingai parašyta, tai frazė "kad Europos taurės varžybas pasirinksiantys klubai bus suspenduojami LKF" viską paaiškina - na, suspenduos LKF, bet LKF tai ne LKL! Juridiškai ta suspendacija greičiausiai galiotų tik varžyboms, kurias organizuoja LKF (jei neklystu, tai tik taurės varžybos).

o Vainauskas savo interviu sakė kad reikia palaukti gegužės 1 d. Matyt kažkas kažką praneš apie įdomias naujienas.
2016-04-21
-3
Atsakyti
Dr. Dešrimantas Šlangaila
Ką Kompartija pasakys, tą komjaunuoliai ir darys. :D Jei tokie vadybininkai būtų buvę Sąjūdžio metais, tai dar dabar po ruso padu Lietuva sėdėtų ir šiandien. Susiorganizuot visiems, vožt per snapą teismuose tai korumpuotai FIBAI ir viskas. Šitie veikėjai tai nė piršto nepajudins, bet „Eurolyga“ savo pasieks garantuotai.
2016-04-21
+3
Atsakyti
Emi
Sabo bekiaušiškumas, tai jau praeitais metais pasimatė kai Balčiūnas su primadona Kazlausku susiginčijo.
2016-04-21
Atsakyti
Vycka
Va ir matom, ko verta tokia vadyba, kai rimtas problemas spręsti atėjo laika. Sabas geras nebent, kaip flagmanas lkfo, akivaizdu, kad vadybininkas niekam tikęs.
2016-04-21
+2
Atsakyti
Anonimas
Bet tai yra diktatura, ir reikia kalbeti garsiai, kad daro negerai, ne gudus sovietu laikai, kur negalejai pasipriesinti pries valdzia
2016-04-21
+3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 20

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.