Nuotr.: Fotodiena.lt/P. Peleckis
Nuotr. Fotodiena.lt/P. Peleckis

Vienas žingsnis atgal, jog po to būtų padėti du į priekį. Tinklalapiui „BasketNews.lt“ Lietuvos krepšinio lygos (LKL) prezidentas Remigijus Milašius patvirtino, jog vakarykštis LKF sprendimas buvo neišvengiamas, tačiau teisingas.

Lietuva „dėl vaizdo“ paaukojo Vilniaus „Lietuvos rytą“, jog užlūliuotų FIBA ir laimėtų šiek tiek laiko, per kurį bus galima labiau apgalvoti karo taktiką bei manevrus.

Pats LKL prezidentas nė negalvoja apie scenarijų, kad šalies čempionate nežaistų sostinės ekipa.

„Jokių kalbų, kad mes paliktume savo flagmanus ir mestume iš LKL. Tegul net nesapnuoja FIBA, – nurėžė Milašius. – LKF priėmė tikrai gudrų sprendimą, pasakę, kad suspenduos „Lietuvos rytą“. Jie apsidraudė save, jog galėtų startuoti olimpinėse žaidynėse.“

Vakar tinklalapyje „BasketNews.lt“ buvęs LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas išsakė iki tol nediskutuotą prognozę, jog po tokio FIBA žingsnio kitas opozicijos ėjimas būtų federacijų ir lygų atsiskyrimas.

Panašią taktiką savo mintyse braižo ir LKL prezidentas.

„Aš nesu šalininkas tokių dalykų (atsiskyrimų – aut. past.). Tačiau, jeigu atsiribojimas nuo LKF padėtų jiems laviruoti su rinktine, kad ši dalyvautų ne tik olimpinėse žaidynėse, o ir Europos čempionate, manau, toks sprendimas būtų teisingas. Kaip tai padaryti? Šiai dienai negaliu pasakyti“.

„Manau, kad tokį sprendimą priims visa Europa, o ne tik Lietuva, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ kalbėjo Milašius. – Mes su LKF esame viena šeima ir tikrai niekada nebuvo jokių kalbų apie atsiskyrimą. Gerai sutariame tiek su Arvydu Saboniu, tiek su Mindaugu Špoku. Tačiau, kad jiems padėtume ir išeitume iš šios bėdos, galima būtų padaryti atskirą organizaciją.“

Tokiu atveju FIBA neturės jokio teisinio pagrindo imtis sankcijų prieš federacijas. Tokia situacija dabar yra Ispanijoje, kur lyga ir federacija neturi jokių juridinių sąsąjų.

Kol kas kažką prognozuoti šiame krepšinio perversme sunku, informacija kinta kas dieną. Milašius įsitikinęs, kad greitai viskas dar nesibaigs, todėl priimtas LKF sprendimas dėl klubų, pasirinkusių Europos taurės turnyrą, suspendavimo kol kas neturėtų nieko gąsdinti.

„Šis procesas dar tęsis ilgai. Kokius 4-5 mėnesius. Kuo šitas karas baigsis, pamatysime rudenį, o iki tol dar daug laiko. Aš pats kiekvieną minutę palaikau ryšį tiek su „Žalgiriu“, tiek su „Lietuvos rytu“. Šiandien kalbėjausi ir su Pauliumi Motiejūnu, ir su Martynu Purliu. Niekada LKL šitų klubų nepaliks. Tai yra komandos dėl kurių verta eiti į rungtynes. Be jų nebūtų LKL, o be to ir krepšinio Lietuvoje“, – šianden iš Paryžiaus parskridęs kalbėjo Milašius.

LKL prezidento kritikos strėlė skaudžiai kirto ir FIBA rengiamai Čempionų lygai.

„Ta vadinama Čempionų lyga dar net vadovo neturi. Ją kūrė dvejus metus ir vis dar iki šiol struktūra nesutvarkyta. Jie prižadėjo daugybė pinigų klubams, kurių net neturi. Visi klubai nori žaisti ten, kur daug pinigų, bet FIBA jų neturi, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ kartojo Milašius. – Skirtingai nei Eurolyga, jie neturi net rėmėjo, kuris tuos pinigus duotų. Eurolyga jau 15 metų puikiai valdo savo struktūrą ir turi kontraktus su klubais, kuriuose sumos tikrai didžiulės.“


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (16)
MP1
ByronDaug nesamonių Milašius prikalbėjo. Atseit atsiskirs "dėl akių" ir galvoja FIBA nesupratis tokių triukų? :))) Paminėjo Ispanijos federacija, bet kodėl tada tada nepaaiškino dėl ko Ispanijos rinktinė buvo pašalinta iš Euro2017, jei jam Ispanijos federacija pavyzdys??? Po to, Italijos federacija irgi prieš kelias savaites skelbė, kad jų šalies lyga atsiskiria nuo federacijos, bet vis tiek Italijos rinktinė šalinama iš Euro2017. Dabar nežinau ar Italijos federacija padarė kažka kaip ir Rusijos/Serbijos federacijos, kad nebūtų pašalinama...Bet klaudimas didelis kodėl aš daugiau žinau ir protingiau mąstau nei LKL prezidentas Milašius??? Ar tai ne jo pareiga tokius dalykus žinoti, o dabar juokinga, kai jam pavyzdys Ispanijos federacija, nors pati Lietuva buvo tik įspėta, o Ispanijos rinktinė iškart paskelbta pašalinta. FIBA nėra durniai, tad siūlyčiau nei Milašiui, nei kitiems gudragalviams, nežaisti dvigubų žaidimų, nes už tokius nesąžiningus žaidimus galima tris kartus labiau nukentėti.Komerciniai klubai gali rasti ir kitų lygų žaisti... Be to, kaip jau kai kurie minėjo, pati Eurolyga bei EuroCup, pasinaudodama situacija gali sukurti tokia lyga, kad būtų kaip NBA: per savaitę būtų žaidžiama 2-3 rungtynės. Tokių atvejų patys klubai net nenorėtų dar kažkur rungtyniauti, nes neužtektu nei jėgų, nei laiko. Taigi, komerciniams klubams pilna galimybių kur gali realizuotis, bet nereikia tik žaisti nešvarių žaidimų, nes tokių dalykų nei FIBA, nei paprasti žmonės nemėgsta.


Ka tu daugiau zinai? tu daugiau sapalioji nei zinai. Ispanija pasalinta is Euro 2017? kai yvyks euro 2017 tada ir matysim kas pasalintas ir kas ne. Milasius buvo vienintelis is visu kalbejusiu per Jakelaicio laida kuris viska teisingai be uzuolanku sudeliojo. FIBA nera durniai? ne, jie yra pusdurniai santazistai. paziuresim ka jie kalbes po Europos Komisijos Teisingumo teismo sprendimo.
2016-04-22
-6
Atsakyti
ArM
Viskas yra tvarkoj.

Tiesiog toks scenarijus. LKF pasako, kad rytą mestų, LKL atsako, kad esam privati organizacija ir nieko mes nemesim. LKF dar kažkuo pagrasins, LKL atsiribos nuo LKF.

Tada LKF pasakys, kad va bandėm, mus pasiuntė toli, nieko juridiškai negalim padaryt, neatimkit olimpiados...

Matomai visas karas keliasi į rudenį.
2016-04-22
+4
Atsakyti
Vidmantas
FIBA dar labiau paiso sportinių principų. Gi pas ULEB - viskas perkama, iš rungtynių aiškiau, nei kur kitur matomi šou-scenarijai...
2016-04-22
+5
Atsakyti
nesvarbuEsu kaunietis ir Žalgirio fanas, bet gerbiu Lietuvos ryto klubą. Tai stipri komanda su gera organizacija, kuri LKL padaro daug įdomesnį. Apskritai LKL šiai metais įdomiausia per visą istoriją. Lietuvos rytas turi teisę rinktis kur žaisti ir ką daryti. Puiku, kad LKL direktorius remia Lietuvos rytą ir turi remt. Apskirtai atsiriboti nuo LKF. Beje Ispanijos federacija jau pareiškė, kad negali nurodinėti klubams. Bet ten vis tik labiau vakarų vertybės. Pas mus Špokas su Saboniu galvoja, kad jie gali nurodinėti LKL ar klubams, aukoti kažkieno interesus savo nuožiūra. Jiems reikėtų ne suspenduoti LIetuvos rytą, o suspenduoti savo ambicijas. Tiesiai kalbant Sabonis su Špoku ,,sumyžo" ir parodė, kad neturi kiaušių, Beje skirtingai negu serbai, slovėnai ir ispanai. Kita vertus tai krepšinio tarptautinė politika, kurioje galima bendrauti su kitomis federacijomis, derinti pozicijas ir ginti savo teises teisinėmis, finansinėmis priemonėmis, nes galios svertai šalių pusėje. Fiba negali gyvuoti be valstybių. Tačiau ir čia LKF demonstruoja savo ,,impotenciją". Kad ir kaip nemėgau Balčiūno, tačiau tenka pripažinti, kad jis geresnis krepšinio politikas (nors ir pervertinęs savo galias ir įtaką kažkuriuo momentu) ir turintis stuburą žmogus. Apskritai Špokui reikėjo dirbti administratoriaus darbą Girstučio baseine, nes jo mentalitetas ir skirtas būtų administratorium, Sabonis didis krepšininkas, simbolinė figūrą krepšinio pasaulyje dėl to turintis autoritetą, tačiau čia kalba eina apie veiklumą, nuomonės turėjima, ieškojimą galimybių bendradarbiauti su kitomis federacijomis, ieškoti teisinių išeičių, galbūt bylinėtis su Fiba, nebijoti eiti į konfliktą. Nemanau, kad Lietuvos rytas nenusipelnė būti aukojamas dėl kažkieno baimės ar įsivaizduojamų ,,aukštesnių" tikslų. nes jis davė ir duoda Lietuvos krepšiniui labai daug. Jasikevičius, Šiškauskas, Macijauskas tai žmonės, kurie pradėjo savo tarptautinę profesionalią karjerą šiame klube ir Lietuvos krepšiniui nukalė daug gražių pergalių kuriomis didžiavomės. Gerbiu Jasikevičių už jo išsakytas mintis. Jis teisingai atkreipė dėmesį, kad didieji krepšinio vardai savo šlovę ir kontaktus turėtų išnaudoti krepšinio politikoje ir susijungti bendai pozicijai. FIBA turi pranašumą tol kol gali skaldyti valstybių poziciją. Manau, kad Žalgiris irgi turėtu atvirai paremti Rytą. Tai būtų ir pagarba varžovui ir žingsnis į bendrą poziciją, nes gali atrodyti, kad čia tik Ryto problema. Bet kai ateis Žalgirio eilė patys prašys paramos iš Ryto ir visų kitų, sakydama, kad jie Lietuvos krepšinio flagmanas. Beje įdomu kokia tada bus Sabonio ir Špoko pozicija.
Prirasiai tu cia dauk, bet... Gerbiamieji, gal pirma isigilinkit i reikala, pasiskaitykit visus straipsnius, kas kur, kaip ir kodel, gal nereiks tokiu ilgu nesamoningu komentaru rasinet ? Visi aiskia beveik pasake - federacija padare saliamoniska sprendima, kad tikrai nenukentetu olimpiada, bet sis sprendimas nieko nereiskia - veliau seks kiti sprendimai - jei reiks LKF atsiskirs, jei reiks LKL, o gal aplamai Eurolyga visus teismus laimes ir t.t. O ci aki uzsukti, tai Z turi paremt LR ir iseit is LKL, tai Sabas per silpnas, tai spokas ne ta sneka. Nepergyvenkit, visi viska sutare kada ir ka reik daryt. Ir tariasi su kitom salim, Eurolyga ir t.t. Viska cia gerai, nedekit i bata )
2016-04-22
-2
Atsakyti
nesvarbu
Esu kaunietis ir Žalgirio fanas, bet gerbiu Lietuvos ryto klubą. Tai stipri komanda su gera organizacija, kuri LKL padaro daug įdomesnį. Apskritai LKL šiai metais įdomiausia per visą istoriją. Lietuvos rytas turi teisę rinktis kur žaisti ir ką daryti. Puiku, kad LKL direktorius remia Lietuvos rytą ir turi remt. Apskirtai atsiriboti nuo LKF. Beje Ispanijos federacija jau pareiškė, kad negali nurodinėti klubams. Bet ten vis tik labiau vakarų vertybės. Pas mus Špokas su Saboniu galvoja, kad jie gali nurodinėti LKL ar klubams, aukoti kažkieno interesus savo nuožiūra. Jiems reikėtų ne suspenduoti LIetuvos rytą, o suspenduoti savo ambicijas. Tiesiai kalbant Sabonis su Špoku ,,sumyžo" ir parodė, kad neturi kiaušių, Beje skirtingai negu serbai, slovėnai ir ispanai. Kita vertus tai krepšinio tarptautinė politika, kurioje galima bendrauti su kitomis federacijomis, derinti pozicijas ir ginti savo teises teisinėmis, finansinėmis priemonėmis, nes galios svertai šalių pusėje. Fiba negali gyvuoti be valstybių. Tačiau ir čia LKF demonstruoja savo ,,impotenciją". Kad ir kaip nemėgau Balčiūno, tačiau tenka pripažinti, kad jis geresnis krepšinio politikas (nors ir pervertinęs savo galias ir įtaką kažkuriuo momentu) ir turintis stuburą žmogus. Apskritai Špokui reikėjo dirbti administratoriaus darbą Girstučio baseine, nes jo mentalitetas ir skirtas būtų administratorium, Sabonis didis krepšininkas, simbolinė figūrą krepšinio pasaulyje dėl to turintis autoritetą, tačiau čia kalba eina apie veiklumą, nuomonės turėjima, ieškojimą galimybių bendradarbiauti su kitomis federacijomis, ieškoti teisinių išeičių, galbūt bylinėtis su Fiba, nebijoti eiti į konfliktą. Nemanau, kad Lietuvos rytas nenusipelnė būti aukojamas dėl kažkieno baimės ar įsivaizduojamų ,,aukštesnių" tikslų. nes jis davė ir duoda Lietuvos krepšiniui labai daug. Jasikevičius, Šiškauskas, Macijauskas tai žmonės, kurie pradėjo savo tarptautinę profesionalią karjerą šiame klube ir Lietuvos krepšiniui nukalė daug gražių pergalių kuriomis didžiavomės. Gerbiu Jasikevičių už jo išsakytas mintis. Jis teisingai atkreipė dėmesį, kad didieji krepšinio vardai savo šlovę ir kontaktus turėtų išnaudoti krepšinio politikoje ir susijungti bendai pozicijai. FIBA turi pranašumą tol kol gali skaldyti valstybių poziciją. Manau, kad Žalgiris irgi turėtu atvirai paremti Rytą. Tai būtų ir pagarba varžovui ir žingsnis į bendrą poziciją, nes gali atrodyti, kad čia tik Ryto problema. Bet kai ateis Žalgirio eilė patys prašys paramos iš Ryto ir visų kitų, sakydama, kad jie Lietuvos krepšinio flagmanas. Beje įdomu kokia tada bus Sabonio ir Špoko pozicija.
2016-04-21
-4
Atsakyti
Daug nesamonių Milašius prikalbėjo. Atseit atsiskirs "dėl akių" ir galvoja FIBA nesupratis tokių triukų? :))) Paminėjo Ispanijos federacija, bet kodėl tada tada nepaaiškino dėl ko Ispanijos rinktinė buvo pašalinta iš Euro2017, jei jam Ispanijos federacija pavyzdys??? Po to, Italijos federacija irgi prieš kelias savaites skelbė, kad jų šalies lyga atsiskiria nuo federacijos, bet vis tiek Italijos rinktinė šalinama iš Euro2017. Dabar nežinau ar Italijos federacija padarė kažka kaip ir Rusijos/Serbijos federacijos, kad nebūtų pašalinama...

Bet klaudimas didelis kodėl aš daugiau žinau ir protingiau mąstau nei LKL prezidentas Milašius??? Ar tai ne jo pareiga tokius dalykus žinoti, o dabar juokinga, kai jam pavyzdys Ispanijos federacija, nors pati Lietuva buvo tik įspėta, o Ispanijos rinktinė iškart paskelbta pašalinta. FIBA nėra durniai, tad siūlyčiau nei Milašiui, nei kitiems gudragalviams, nežaisti dvigubų žaidimų, nes už tokius nesąžiningus žaidimus galima tris kartus labiau nukentėti.

Komerciniai klubai gali rasti ir kitų lygų žaisti... Be to, kaip jau kai kurie minėjo, pati Eurolyga bei EuroCup, pasinaudodama situacija gali sukurti tokia lyga, kad būtų kaip NBA: per savaitę būtų žaidžiama 2-3 rungtynės. Tokių atvejų patys klubai net nenorėtų dar kažkur rungtyniauti, nes neužtektu nei jėgų, nei laiko. Taigi, komerciniams klubams pilna galimybių kur gali realizuotis, bet nereikia tik žaisti nešvarių žaidimų, nes tokių dalykų nei FIBA, nei paprasti žmonės nemėgsta.
2016-04-21
Atsakyti
Kas cia per bybys vyksta?Ir nuo kada vainauskine komuniagu padla skaitosi grandas?kad KMT laimejo? nieko nereiskianti turnyra?Laimeta kova plytfaniai bet ne karas
2016-04-21
+1
Atsakyti
cccc
"Tai yra komandos dėl kurių verta eiti į rungtynes" ha ha prajuokino xDD Tuščioj salėj lošia l.rytas Milašiau atsimerk gal.
2016-04-21
-4
Atsakyti
to kentux
Vel apsvaiges nuo narkotikai?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-04-21
-4
Atsakyti
Tomas
Manau sabas pabijiojio todel mes lietuvoi nieko ir nepasieksim reike kovot iki galo kad ir kaip pasibaigtu o ne bijioti visokio pirstelejimo ir be to nemum fibos reikia o fibai musu .

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-04-21
+2
Atsakyti
k
Tu esi nieko nesuprantantis grybas. Sabas su Špoku daro tiksliai tai ka reikia. Visi jie čia Lietuvoj viską aptarę ir veiksmai sudėlioti. Dabar prioritetas olimpiada, o po jos jau galima bus ir maikes plėšyt.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-04-21
-4
Atsakyti
Kaip jum nedaeina būtų jis Sabo vietoj tą patį sakytų, skaitykit kas parašyta čia viskas dėl olimpiados daroma
2016-04-21
-4
Atsakyti
to Taip ir turi būti
Debiloide, tai kad jis pasake garsiai ka galvoja tas pats Sabonis su Spoku. Bent straipsni perskaityk, lavone.
2016-04-21
+1
Atsakyti
beleka
Jus d3b1la1 ar kas yra juk aiskiai pasake kad lkf prieme teisinga sprendima tam kad laimetu laiko. Kam cia pilat purva ant sabo ir spoko, laido riteriai!
2016-04-21
+3
Atsakyti
Milašius tai tikrai vienas iš nedaugelio kuris nors ir turi daug pinigų, tačiau gerbiamas Lietuvos žmonių, šiandien matome kodėl? Tvirtai šneka ir nebijo jokių FIBA, kaip kai kas.
2016-04-21
-1
Atsakyti
Taip ir turi būti
Mldc Milašius. Gina savo klubus. O ne kaip Žalgirio pakalikai Sabonis su Špoku ir visa smirdančia LKF.
2016-04-21
+3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 16

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.