Komentaras: Federacija slepiasi vis didesniame LKL šešėlyje

Jonas Miklovas
„BasketNews.lt“ vyr. redaktorius
2016-04-22 09:59
Nuotr.: Fotodiena.lt/P.Peleckis
Nuotr. Fotodiena.lt/P.Peleckis

Vakarykštėje LRT laidoje „Forumas“, kurioje diskutuota apie LKF sprendimą suspenduoti Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir agresyvią FIBA politiką, dalyvavo 2 (du) LKL vadovai ir 0 (nulis) LKF vadovų. Stipriausia šalies lyga delegavo prezidentą Remigijų Milašių ir generalinį direktorių Romualdą Brazauską, o federacija tuo metu atsiuntė viešųjų ryšių ir rinkodaros direktorių Liną Kunigėlį.

Taip, federacija tą dieną turėjo spaudos konferenciją, kurioje pasisakė prezidentas Arvydas Sabonis ir generalinis sekretorius Mindaugas Špokas. Taip, jie abu kauniečiai, todėl, ko gero, nenorėjo likti Vilniuje iki vakaro ir filmuotis tiesioginėje televizijoje. Taip, galbūt nieko naujo ir nebūtų pasakyta.

Tačiau sustokite akimirką ir pagalvokite – visa Lietuva diskutuoja klausimu, kuris jai yra sunkiai suprantamas, o šios košės viduryje esantys žmonės nedalyvauja diskusijoje žiūrimiausiu laiku, pas gerbiamiausią žurnalistą Lietuvoje ir televizijoje, kuri tą pačią dieną tapo LKF partnere?

Tiesą pasakius, net žinant, kaip Arvydas Sabonis ir Mindaugas Špokas nemėgsta žurnalistų dėmesio, tai glumina ir stebina. Negi krizės akimirką organizacijos vadovai neturėtų daryti visko, kad gaisrą užgesintų?

Federacijos sprendimas suspenduoti „Lietuvos rytą“, mano nuomone, yra teisingas, nes jis buvo neišvengiamas. Nebuvo kitos išeities, nes federacija rizikavo prarasti olimpines žaidynes. Paaiškinti visuomenei, kodėl rinktinė nežaidžia olimpinėse žaidynėse, būtų kur kas sunkiau, nei paaiškinti, kodėl „Lietuvos rytas“ nežaidžia Europos taurėje.

Federacija turėjo visus kozirius savo rankose. Jai tereikėjo aiškiai išgryninti šią žinutę. Aiškiai pateikti, kad saugoma rinktinė, kad viskas daroma dėl jos interesų.

Aiškiai pateikti vieną vienintelę žinutę. Vieną vienintelę žinutę.

Vietoje to, spaudos konferencija, kurioje kalbėjo Arvydas Sabonis ir Mindaugas Špokas, virto akių badymu vieni kitiems. Federacijos vadovai pasišiaušdavo išgirdę sudėtingesnius klausimus, siūlė patiems žurnalistams vykti ir kalbėtis su FIBA vadovais, ir taip toliau ir panašiai.

Aplinkoje, kurioje visi vieni kitus pažįsta, atsirado kažkoks priešiškumas. Kodėl? Nes federacijos komunikacija paskutinius kelis metus yra labai prasta, o krizinėse situacija ji tampa nevaldomai prasta.

Federacija savo rankose turi šventą karvę – Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę, – bet kai LRT laida „Forumas“ žmonių klausia, ar teisingai elgiasi LKF nusileisdama FIBA, žmonės beveik vienbalsiai sako, kad neteisingai.

Kas būtų, jeigu klausimas būtų buvęs „Ar teisingai elgiasi LKF saugodama rinktinę?“ Neabejoju, kad triuškinamai nubalsuotų „taip“. 

Kodėl tuomet federacija nesugebėjo iškomunikuoti šitos žinutės? Kodėl nesugeba paskleisti šios vienos paprastos žinutės?

Greičiausiai todėl, kad viskas prasideda nuo viršaus. Pasikartosiu, Arvydas Sabonis ir Mindaugas Špokas nemėgsta viešumos ir visa federacijos komunikacijos politika prasideda nuo jų.

Anksčiau po LKF vykdomųjų komitetų buvo rengiamos spaudos konferencijos, kuriose būdavo pristatomi svarstyti klausimai. Dabar to nebėra.

Anksčiau buvo leidžiamas mėnesinis „Mūsų krepšinio“ žurnalas. Dabar nereguliariai (du numeriai per paskutinius metus ar daugiau) išeina tas pats „Mūsų krepšinis“, prilipdytas prie kito žurnalo. Ir išeina jis toks, kad gruodį apžvelgiami rugsėjo įvykiai, o Estijos vėliava sumaišoma su Latvijos.

Pranešimai išplatinami gerokai po laiko – vien ko vertos žinutės po vidurnakčio iš LKF mažųjų taurių ar gerokai pavėluota federacijos reakcija po FIBA laiškų.

Apie darbą socialiniuose tinkluose net nėra ką kalbėti… Kai visas pasaulis kalba apie šios platformos svarbą, sunku suprasti, kas yra daroma su LKF socialiniais tinklais.

Dalis tokios prastos komunikacijos yra dėl nenoro ar nesugebėjimo padaryti darbą kokybiškai. Kita dalis – elementarus taupumas.

Tas pats taupumas, dėl kurio pastaraisiais metais buvo uždaryti merginų krepšininkių ugdymo centrai Vilniuje ir Kaune. Taupumas, dėl kurio šiemet vyrų ir moterų 3x3 rinktinės nebus siunčiamos į Europos čempionato atrankas (nors net tokia šalis kaip Andora siųs savo rinktines). Taupumas, dėl kurio šiemet pirmą kartą per beveik 20 metų nė viena Lietuvos moterų komanda nežaidė Europos varžybose. Taupumas, dėl kurio federacija praktiškai nebevykdo jokių masinių socialinių akcijų. Taupumas, dėl kurio atsisakyta LKF didžiosios taurės, perleidžiant ją LKL.

Ironiška, tačiau vos gavusi taurės varžybas į savo rankas, LKL netaupė. Ji išleido krūvą pinigų, kad surengtų geriausias visų laikų Lietuvos taurės varžybas. Po šimts, lygos prezidentas net persirengė senoviniais rūbais, kad tik žinutė apie Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą būtų iškomunikuota kuo plačiau.

Ar įsivaizduojate taip apsirengiančius Arvydą Sabonį arba Mindaugą Špoką? Aš irgi ne.

Galbūt dėl to nestebina tai, kad federacijoje lieka vis mažiau savo darbo profesionalų.

LKF per paskutinius kelis metus pakeitė didelę dalį savo darbuotojų, tačiau ko gero nė vienas nebuvo toks ryškus, kaip Rasos Liuimienės išėjimas. Ilgametė LKF darbuotoja paskutinius savo darbo federacijoje metus buvo jos direktorė, kol galiausiai susikrovė lagaminus ir perėjo į… LKL. Ironiška, bet vienas jos darbų čia – „LKL Akademijos“ kuravimas, kuriame studentai skatinami teikti klubams vadybos ir komunikacijos paslaugas. 

Prieš 4 metus būtų buvę neįsivaizduojama, kad federacija neatsiųstų nė vieno savo vadovo į televizijos laidą, esant tokiam ažiotažui dėl jos veiksmų. Prieš 4 metus LKL, lyginant su LKF, atrodė kaip mėgėjiška organizacija.

Kaip greitai ir kaip lengvai viskas pasikeičia.

Norėdama to ar nenorėdama, federacija užleido lyderės poziciją Lietuvoje. Arvydas Sabonis ir Mindaugas Špokas gali ramiai tūnoti šešėlyje.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (30)
bla bla bla
Tikiu kad yra sviesiai matanciu ir mastanciu ir atsirenkanciu...o tas kuris pries 4 metus kazka dare.....tai tas pats kuris ”tupedamas” Grafa Montekrista skaite. Tai va jistik ir laukia kada gali isstoti viesai. Tas pats veikejas ir dabar projektukus greiciausiai vynioja.... stovi toks pastatas Azuolyne....

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-04-23
Atsakyti
djgaffer
Kažkoks propagandinis straipsniukas.Federacija tyli,nes jie turi pilną teisę tylėti ir laukia,ką toliau darys FIBA.LKF jau išdėstė savo nuomonę dėl rinktinės ją palaikydami,nes rinktinės interesai visada bus aukščiau visko.Dabar reikia judėti pasroviui,o ateitis parodys,kiek ta FIBA gyvuos.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-04-23
+2
Atsakyti
aleksandr
geriau rinktine tegul nezaidzia, o klubai tegul zaidziai, ir apsisyks tai fiba, kai rinktines nebezais,
2016-04-22
-2
Atsakyti
www
Sabas daro viska , kad zaistume RIO , o jus visi lochai lokit ir diskutuokit is tuscio i kiaura ir toliau , be reikalo malat liezuviais, nes yra du variantai arba zaisim arba ne. geriau ryta ar zalgiri suspenduoti , bet tik ne Lietuvos rinktine.
2016-04-22
Atsakyti
kazkaip buvau gerokai geresnes nuomones apie miklova iki sio jo kliedesio. sitam straipsniui turi viena zodi - TRYDA.
2016-04-22
-1
Atsakyti
Istabus ir geras straipsnis
Šaunus straipsnis. Ačiū!

Pritariu 100 %.

Dar pridėčiau - jeigu nenorima dirbti savo darbo, kam laikytis tos kėdės?
2016-04-22
Atsakyti
Jau buvau patikėjęs straipsniu kol nepamačiau kas parašė. :)
2016-04-22
+2
Atsakyti
...
tai juk sake ir pats sabonis kad palaukit iki sestadienio kada fiba spres del metimo rinktiniu is eurociampo ir olimpiniu. nenori niekas prisisneketi. jei patvirtins fiba kad rinktines kurios ispetos gali losti tai tada sis patvirtinimas tures dideli koziri busimuose ateities teisiniuose gincuose su fiba. o jie tikrai bus. kas kad dabar prisilosi ir taip pakenksi rinktinei. taip sakant viskas ka pasakysi gali buti panaudota teisme. o cia zurnaliugos varo kokie tas ar anas bekiausiai ir panasiai. paprasciausiai teisininkai lkf toki patarima dave iki patvirtinimo neprisisneketi ko nereikia.
2016-04-22
-2
Atsakyti
cccc
Galėčiau, įvertinti taip šitą reikalą, Federacija dirba savo darbą taip kaip ir priklauso, krepšinio vadovai stebi situacija ir juda išvien, o žurnalistai daro šou ir kursto ugnį nes jie įpratę taip daryti, tame tarpe ir l.ryto klaniukas.
2016-04-22
Atsakyti
Komentuotojas
„BasketNews.lt“ vyr. redaktoriau Jonai Miklovai.

O ar iš jūsų komentaro nepanašu, kad Sabonis ir visi kiti teisūs dėl žiniasklaidos pilamo purvo ir nuolatinės kritikos LKF atžvilgiu?

Man viskas čia aišku kaip dieną:

LKF pozicija paprasta: PALAIKYTI savo vadovybę, t.y. FIBA. (taškas)

O privatūs klubai su privačiomis lygomis spręs savo problemas. (taškas)

P.S. Negi jūs norit VIEŠAI išgirsti Sabonį sakant, kad jo vadovas yra idiotas, o LKF tik aspimeta, kad paklūsta savo vadovui?

P. P. S. Prisipažinsiu, neskaičiau viso šio straipsnio, pirmų dviejų pastraipų pakankamai užteko surpasti, kad tokių paistalų ir bandymo manipuliuoti žmonių jausmais ir nuomone skaityti neverta.

Geros dienos.
2016-04-22
+1
Atsakyti
MAMBA
Jakilaitis yra Vainausko pakalikas čia senai aišku visiems, ir surengė kažkokį raudų šou savo laidoje vakar. Ir durnam aišku visą šita dabartinė situacija, bet jiems reikia iš to daryti šou. Kokie nuskriausti ale, l.ryto interesai svarbiau jau ir už rinktinę. Juokinga Jakilaitį kritai akyse su savo nesamonėm.
2016-04-22
+2
Atsakyti
jhjhjhhj
Jau nuo pirmo Jakilaičio sakinio juokas sueme žiurint ta foruma. "šio vakaro tema krize Lietuvos krepšinyje" Kas per idiotai skandalistai.
2016-04-22
+1
Atsakyti
Buo
Tarptautinis olimpinis komitetas palaiko FIBA. Galit rekauti kiek norit, bet iš viso šito yra tik du keliai. 1. Jei FIBA laimi. ULEB nebelieka. Europos klubiniai turnyrai rengiami sportiniu principu ir į naująją eurolygą komandos patenka pagal rezultatus, o ne parašus ant sutarčių. 2. Jei FIBA nelaimi. Europos krepšinio klubų varžybos priklauso komercinei organizacijai. FIBA ir IOC neleidžia dalyvauti jų rengiamuose turnyruose profesionalams (komercinių organizacijų dalyviams). Europa siunčia į Pasaulio Čempionatus jaunius, neturinčius profesionalių kontraktų ir megėjus. Pagal dabartinę situaciją sakyčiau kad yra 55 proc. tikimybė pirmam variantui, 35 proc. antram ir 10 proc. kad viskas pasibaigs kitaip. O pabaigai keletas sakinių pamąstymui. Šeštadienį, po to kai FIBA paskelbė ultimatumus federacijoms pirmas sureagavo Kirilenko, kuris sakė kad FIBA taip elgtis neturėtų ir užstojo klubus. Kitą dieną jis išvyko pasikalbėti su FIBA vadovais ir jau trečiadienį Kirilenko paskelbia kad Rusijos krepšinio federacija visapusiškai remia FIBA poziciją. T.y. žmogus, kuris savo laikų nebijojo stoti prieš Rusijos krepšinio tironus Anikejevą su Černovų ir juos lengvai nugalėjo, FIBAI pasidavė po kelių dienų. Pamąstykite, ką tai galėtų reikšti ;)
2016-04-22
Atsakyti
"Po šimts, lygos prezidentas net persirengė senoviniais rūbais, kad tik žinutė apie Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą būtų iškomunikuota kuo plačiau.

Ar įsivaizduojate taip apsirengiančius Arvydą Sabonį arba Mindaugą Špoką? Aš irgi ne"

Laaabai patiko šita vieta. :))) Nu bet tikrai, šaunuolis Milašius, nepasididžiavo :) Sabas su Špoku tai nebent Men In Black persirengtų. Ir dar blyksteltų visiems per atimintį, jei galėtų :))
2016-04-22
-5
Atsakyti
to dadu
Geriau jau darytu nes tokie gyvates kaip Milašius ir Vainauskas ir kiti, giliai į šikna musu krepšini nuves nes ju tikslas užsidirbti pinigus ir siltoj kedej sedeti.
2016-04-22
-2
Atsakyti
Anonimas
Man tai butu idomu suzinoti krepsininku nuomone apie sita situacija.

Nes manau jie dideles tragedijos nedarytu pabuve pora metu be rinktines, kol fiba zlugs su savo nesamonem. Vistiek jiem pinigus moka klubas, o ne rinktine ir jie yra suinteresuoti, kad viskas sklandziai vyktu klubuose.

As taip suprantu Rinktiniu cempionatai yra neimanomi be klubinio krepsinio, o klubinis krepsinis tikrai nezlugtu be rinktiniu cempionatu.

Juk krepsininkui klubas yra svarbiau, nei rinktine (darbas>molonumai, nes reikia seima islaikyti)
2016-04-22
-3
Atsakyti
dadu
taigi visi zino,kad sabonis ten tik del vaizdo...jis ten nieko nedaro...
2016-04-22
-1
Atsakyti
to 777
Prasiplauk smegenis durniau, nebent buti valdininku tau reikšia plauti pinigus. Nežinau garbingesnio Lietuvio už Saba jis drasiai gali lygiuotis su Lietuvos kunigaikščiais. Lietuvos valdininkams dar toli iki tokio patritiškimo suvokimo, nes jie galvoja tik apie savo subines ir šiiltesne kėde, o Sabui to nereikia jau senai galėtų Ispanijoj degintis. Ir jeigu manai kad tokie kaip Sabas neturi strateginio mastymo ir galvos tai esi durniukas, jeigu jis to neturėtų būtų buvęs statybininku. Visokie vainauskiai ir milašiai yra tipiniai musu valdininkeliai intrigų kurstytojai ir gyvates kuriems reikia kazka daryti ir irodineti verte. Sabas, Garastas ir kaikurie kiti yra patriotaijie jiems nebereikia nieko niekam irodineti. Jie daro tai kas naudinga mums o ne jų subiniai.
2016-04-22
+1
Atsakyti
čiūnka
O gal tegul LKF dabar išplatina straipsnį apie Lietuvos sporto žurnalistų darbą ? Visi sako, jog Lietuvos krepšinyje prasta padėtis su įžaidėjais... O su sporto žurnalistais apie padėtį net nėra ką apie tai kalbėti. Vakar visą diena trimitavo, jog rytą iškeitė į olimpiadą, kol lrt forume (nepamenu kuris konkrečiai, bet atrodo Milašius) buvo labai aiškiai pasakyta, jog niekas ryto iš jokio lklo nemes. Tai nuostabieji Lietuvos sporto žurnalistai kitą dieną kvestionuoja lkf komunikaciją (supratę, jog tai buvo vienintelis sprendimas). O ką tu supranti apie komunikaciją, ponas Miklovai ? Kaip manai fiba reaguotų į tokius Sabo žodžius: "pjauna grybą tie fiba, bet aš turiu užtikrinti rinktinės dalyvavimą olimpiadoje" ? Manai plotų katučių ? Tavo, kaip sporto žurnalisto darbas yra paaiškinti tai, ko LKF iš savo pozicijos negali pasakyti stengdama apsaugoti Mūsų rinktinės interesus, o ne kišti pagalius į ratus ir vaidinti šikatį katiną. Peace
2016-04-22
+5
Atsakyti
kghkjkkhj
Apskritai tokie straipsniai yra idiotiški, problemu ieškojimas ten kur ju nera. Atsibodo ramiai gyventi prisidarykime problemų.
2016-04-22
+3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 30

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.