Nuotr.: USA Today – Scanpix
Nuotr. USA Today – Scanpix

Jamesas Hardenas pataikė pergalingą metimą iki mačo pabaigos likus žaisti 2,7 sekundes ir Hjustono „Rockets“ iškovojo pirmą pergalę šių metų NBA atkrintamosiose varžybose. Teksaso komanda namie 97:96 (31:18 24:30 23:24 19:24) pranoko be Stepheno Curry žaidusią „Golden State Warriors“, taip sušvelnindama Vakarų konferencijos ketvirtfinalio serijos rezultatą 1-2.

„Rockets“ suklydo išsimesdami kamuolį, kai iki mačo pabaigos buvo likusios žaisti 14 vos sekundžių, ir „Warriors“ per 4 sekundes surengė rezultatyvią ataką, kurią 2 taškais pabaigė Ianas Clarkas – 96:95.

Hjustono komanda nebeturėjo minutės pertraukėlių, todėl Hardenas tiesiog prisiėmė atsakomybę ir, persivaręs kamuolį per visą aikštę, pataikė pergalingą metimą.

Po minutės pertraukėlės kitoje aikštės pusėje Draymondas Greenas suklydo ir „Rockets“ triumfavo.

James  Harden
PTS 35 | REB 8 | AS 9 | ST 2
Motiejūnas per 31 minutę pelnė 14 taškų (3/8 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 13 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, blokavo 1 metimą, 3 kartus suklydo ir 4 sykius prasižengė.

„Rockets“ pirmavo didesnę rungtynių dalį, tačiau pradėjo byrėti ketvirto kėlinio pabaigoje. Čempionai spurtavo 11:2 ir po Clarko dvitaškio, likus žaisti 1 minutę ir 25 sekundes, išsiveržė į priekį 94:93.

„Rockets“ persvarą susigrąžino, kai „Wariors“, kovodami dėl kamuolio, prasižengė prieš Michaelą Beasley. Šis, likus žaisti 41 sekundę, realizavo abi baudas.

Kitoje atakoje Motiejūnas iš pradžių blokavo Klay Thompsono metimą, o po to atkovojo kamuolį po netaiklaus to paties Thompsono tritaškio.

„Warriors“ antras serijos rungtynes vertėsi be čiurnos traumą patyrusio Stepheno Curry. Ketvirtoji serijos dvikova Hjustone vyks sekmadienį vakare Lietuvos laiku ir tuomet Curry jau gali pasirodyti aikštėje.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 35 (9 rez. perd., 8 atk. kam.), Donatas Motiejūnas 14 (13 atk. kam.), Dwightas Howardas 13 (13 atk. kam.), Michaelas Beasley 12, Patrickas Beverley 10.

„Warriors“: Marreese'as Speightsas 22, Klay Thompsonas 17, Shaunas Livingstonas 16, Ianas Clarkas 11.