Nuotr.: AFP – Scanpix
Nuotr. AFP – Scanpix

Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) pateikė netikėtą pasiūlymą Eurolygai – Italijos naujienų portalas „Tuttosport“ praneša, kad ji norėtų prisijungti prie „Euroleague Commercial Assets“ turnyrų organizavimo.

„Euroleague Commercial Assets“ organizuoja Eurolygos ir Europos taurės varžybas. FIBA planuoja leisti artimiausius penkerius metus rengti šiuos turnyrus, tačiau FIBA nori prisijungti prie organizavimo.

„Sportando“ rašo, kad FIBA tokių veiksmų imtųsi, nes nori dalyvauti visų pagrindinių Europos lygų organizavime.

FIBA nori būti svarbia Europos krepšinio dalimi. Pastebima, kad ši Eurolygos ir FIBA sutartis padės išspręstį šių organizacijų konfliktą.

Eurolygos ir FIBA vadovai planuoja artimiausiu metu susitikti ir aptarti galimo bendradarbiavimo galimybę.

Ispanijos naujienų portalas „Mundo Deportivo“ pranešė, kad FIBA nusprendė pašalinti Ispanijos krepšinio rinktinę iš olimpinių žaidynių. Visgi jeigu FIBA ir Eurolyga susitartų, tai manoma, kad kliūčių ispanų ir kitų šalių dalyvavimui čempionatuose nebeliktų.


Rodyti komentarus
Atrinkti (1) Visi (19)
K
Baikit jūs su ta money lyga ir sportiniais principais. Eurolyga yra tikras išganymas Europos krepšiniui. Artėjama prie NBA modelio. Pinigine prasme Eurolyga pagaliau gali leisti tau siūlyt klubams partnerystę. Dabar didieji klubai ne tik 'darbuotojai', jie partneriai su kuriais lyga dalinsis pelnu. O pelnas tikrai bus. IMG davė 350 limonų ne tam, kad juos išdalint, o tam, kad tie 350 limonų ateityje pavirstų milijardu. Čia pasaka tiesiog. Iki šiol merdėję klubai pagaliau gaus galimybę tapti pelningais. Eurolyga sumažino komandų skaičių nes orientuojasi į kokybę, o ne kiekybę. Geriau jau daugiau žiūrimų ir ažiotažą keliančių varžybų, negu niekam neįdomių, neva 'sportiniu principu' paremtų varžybų tarp kokio realo ir niekam nežinomo vienkartinio turtingo ruso projektėlio. O apie FIBA net nėra ką kalbėt. Eilę metų nieko nenuveikė dėl krepšinio, tik melždavo federacijas ir susirinkdavo pinigus už renginius kuriuose žaisdavo klubų išauginti talentai. Dabar kai užuodė, kad Europoje krepšinis įgauna pagreitį, pamatė, kad kontrolė slysta iš rankų ir neturi priėimo prie gyslos kurią atkasė Eurolyga, pradėjo žviegt apie sportinius principus ir žygiuot kryžiaus žygius prisidengdama sportinio principo nebūvimu, per jėgą 'gelbėdama' komandas, kurios nenori būti išgelbėtos. Pati FIBA sportinius principus seniai pamynusi. Eurolyga tiesiog privalo atmesti bet kokius pasiūlymus. Tai jie viską sukūrė ir jokių otkatų FIBA'i neturi mokėt, nes tai tiesiog stabdytų progresą. Niekas FIBA'i nedraudžia organizuoti sportiniu prūncipu paremtą turnyrą su komandomis, kurios pačios pasirinks jų turnyrą, bet FIBA norti grandų, nes nori tik pinigų. Visokios čekijos ir lenkijos kažkodėl nedomima. O joms ką, sportinis principas negalioja?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-04-25
-1
Atsakyti
zirniskuo jis komerciskai patrauklus jeigu visi varo i totalu minusa? Barca pernai gavo pajamu ~6mln eur isleido 30mln, primesk, kad jie savoj lygoje dar uzdirba pinigus, tai moneylygos patrauklumas visai abydnas. Eurolygos vardas parduodas vos uz kelis milijonus, tai isivaizduok kaip cia mato remejai toki renginuka, cia net nera normalaus lankomumo, vienetai klubu turi fanus, kurie uzpildo arenas.Sportine prasme - jau minejau, zaidejui cia nera salygu tobuleti, per mazai konkurencingu rungtyniu. Bet cia ale grozis grupiu varzybu, visos svarbios..


Patrauklus tuo, kad šiais metais Eurolyga sudarė didelę (Europos krepšinio mastu) rėmimo sutartį. Dėl to FIBA'ai nagai ir panižo :) Tu nenorėk, kad krepšinio klubai būtų pelningi - to nebuvo ir greitu metu nebus. Bet augančios Eurolygos pajamos, kurių dalis nueis klubams, yra gerai. O kokius rėmėjus pritraukia FIBA teroristai? Nesuprantu kaip tu gali pagrįsti teiginį "Sportine prasme - jau minejau, zaidejui cia nera salygu tobuleti, per mazai konkurencingu rungtyniu". Tai neatitinka realybės.
2016-04-24
-2
Atsakyti
zirniskuo jis komerciskai patrauklus jeigu visi varo i totalu minusa? Barca pernai gavo pajamu ~6mln eur isleido 30mln, primesk, kad jie savoj lygoje dar uzdirba pinigus, tai moneylygos patrauklumas visai abydnas. Eurolygos vardas parduodas vos uz kelis milijonus, tai isivaizduok kaip cia mato remejai toki renginuka, cia net nera normalaus lankomumo, vienetai klubu turi fanus, kurie uzpildo arenas.Sportine prasme - jau minejau, zaidejui cia nera salygu tobuleti, per mazai konkurencingu rungtyniu. Bet cia ale grozis grupiu varzybu, visos svarbios..


Na visų pirma vadovai nėra visiški teroristai, kurie be kalbų nieko daugiau nėra nuveikę.

Kuo pagristos FIBA pasakos apie kažkokius magiškus pelnus? Sukurs produktą kurį dešimtys ar šimtai milijonų žiūrės per TV? Ne?.. Tai iš kur tada tie pinigai?

Ir šiaip Europoje sportas ne visai yra verslas. T.y. net futbole kuris Europoje yra aukščiausiame lygyje dauguma klubų neuždirba, ką jau kalbėt apie visokius FC Barcelona kurie būdami pačiame viršuje metai iš metų dirba nuostolingai.
2016-04-24
-2
Atsakyti
AnboTas šventas naivumas :) Kur tu matei, kad FIBA'i rūpėtų sportas, o ne pinigai? FIBA'i tik pinigai ir rūpi, ji viską daro už pinigus ir dėl pinigų. Kas daugiau pinigų sumoka, tas ir organizuoja visokius atrankų turnyrus, čempionatus. Kelialapius už pinigus dalina ir t.t. Organizavimo gebėjimų pas juos 0, veikia kaip mafijozai. Naudoja terorą, šantažą prieš federacijas ir klubus. Būtent Eurolyga pakėlė Europos krepšinį, sukūrė šiuolaikišką, komerciškai patrauklų turnyrą, pritraukė rėmėjų. Dabar FIBA nori reketo būdu perimti Eurolygą, rėmėjų pinigus. Gudručiai sukčiai :)


kuo jis komerciskai patrauklus jeigu visi varo i totalu minusa? Barca pernai gavo pajamu ~6mln eur isleido 30mln, primesk, kad jie savoj lygoje dar uzdirba pinigus, tai moneylygos patrauklumas visai abydnas. Eurolygos vardas parduodas vos uz kelis milijonus, tai isivaizduok kaip cia mato remejai toki renginuka, cia net nera normalaus lankomumo, vienetai klubu turi fanus, kurie uzpildo arenas.

Sportine prasme - jau minejau, zaidejui cia nera salygu tobuleti, per mazai konkurencingu rungtyniu. Bet cia ale grozis grupiu varzybu, visos svarbios..
2016-04-24
-5
Atsakyti
zirnisblogiau uz Eurolygos esama vadovybe tikrai nebutu, Eurolygoje nieko nepadaryta per keliolika metu tai norit, kad ir toliau ziuretume ta pati?? kas cia pasikeite, tai nieko doro nezada, moneylyga atsifiltravo projektus kur kazkokie interesai sukisa pinigu, paeme Zalgiri, kuris su lyga nuo pradziu ir lankomumas geras. Cska veikejai yra seniai snekeje, kad nori elito turnyro, tas ir dabar padaryta pinigus kisanciu labui, aisku, ju nera 16 per visa Europa, tai dar prieme kelis bedzius.As tiesiog nematau prosvaisciu bertolemejaus moneylygoje, FIBA, kad ir kokia pakrikusi yra viltis Europos krepsiniui, gal jie ir pradetu kurti sporto, o ne pinigu turnyra.


Tas šventas naivumas :) Kur tu matei, kad FIBA'i rūpėtų sportas, o ne pinigai? FIBA'i tik pinigai ir rūpi, ji viską daro už pinigus ir dėl pinigų. Kas daugiau pinigų sumoka, tas ir organizuoja visokius atrankų turnyrus, čempionatus. Kelialapius už pinigus dalina ir t.t. Organizavimo gebėjimų pas juos 0, veikia kaip mafijozai. Naudoja terorą, šantažą prieš federacijas ir klubus. Būtent Eurolyga pakėlė Europos krepšinį, sukūrė šiuolaikišką, komerciškai patrauklų turnyrą, pritraukė rėmėjų. Dabar FIBA nori reketo būdu perimti Eurolygą, rėmėjų pinigus. Gudručiai sukčiai :)
2016-04-24
+6
Atsakyti
Skaldyk ir valdyk daro Fiba :) Is vienos pusės gal ir gerai nes galbūt grąžins sportini principa į Eurolyga, iš kitos neaišku ar ir toliau taip merdės Eurolyga ar bus naujovių nes su sportiniu principu reitingu neužsikelsi tiek, kad ten žaistu vien turtingi klubai reikia o sportiniu principu tas ne visada išeina. Pamatysim kaip bus.
2016-04-24
+1
Atsakyti
blogiau uz Eurolygos esama vadovybe tikrai nebutu, Eurolygoje nieko nepadaryta per keliolika metu tai norit, kad ir toliau ziuretume ta pati?? kas cia pasikeite, tai nieko doro nezada, moneylyga atsifiltravo projektus kur kazkokie interesai sukisa pinigu, paeme Zalgiri, kuris su lyga nuo pradziu ir lankomumas geras. Cska veikejai yra seniai snekeje, kad nori elito turnyro, tas ir dabar padaryta pinigus kisanciu labui, aisku, ju nera 16 per visa Europa, tai dar prieme kelis bedzius.

As tiesiog nematau prosvaisciu bertolemejaus moneylygoje, FIBA, kad ir kokia pakrikusi yra viltis Europos krepsiniui, gal jie ir pradetu kurti sporto, o ne pinigu turnyra.
2016-04-24
-10
Atsakyti
djgafferGerai,kad pagaliau bandoma rasti kažkokį kompromisą,nes šita susidariusi situacija niekam nėra naudinga.Dabar svarbiausia,jog Eurolyga nepasišiukšlintų ir eitų į dialogą su FIBA.--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Kompromisa ? :))). Tu skaitei, ka jie pasiule ? Tipo 50 proc. Eurolygos jiems ir tada jie nieko nebedaro blogo ). Cia realus reketas, arba kaip kazkas jau rase, pas rusus - рейдерство. Kodel Eurolyga puse saibu turi atiduot FIBAi, kuri nieko turnyre nedaro ir nedarys ? Juk cia saibos ne tik organizacios, bet ir klubu.
2016-04-24
-1
Atsakyti
Ysileis lape y vistide.
2016-04-24
-2
Atsakyti
aKA
Eurolyga siemet labai idomi ir kitais metais dalinsis pinigais su klubais, tokie pokyciai labai i nauda. Skiriami pinigai klubams tikrai nemazi, o ir komandu zemo lygio tikrai nereikia eurolygoje, todel as tik uz uzdara lyga. Ka fiba nuveike per tuos 16 metu? Klubiniame krepsinyje absoliuciai nieko. Aisku galima sakyti, va fiba cempus organizuoja, bet kodel tie cempai idomus (kai kam neidomus)? Nes i tuos cempionatus ateina zaidejai, kurie zaidzia Eurolygos ir NBA strukturoje, butent siu lygu deka fibos rengiami cempionatai susilaukia demesio ir pavyksta uzkalti pinigu. Kaip matom fibai pinigu neuztenka. Jie pardavineja galimybe rengti cempionatus, atrankos turnyrus, vietas i cempionatus federacijoms, o dabar nori pasalinti rinktines is cempionatu, nors jos neturi nieko bendro su esama situacija, santazuoja kaip tik gali ir po to jie dar drista kalbeti apie sportini principa. Ar tai neironiska?
2016-04-24
-1
Atsakyti
djgaffer
Gerai,kad pagaliau bandoma rasti kažkokį kompromisą,nes šita susidariusi situacija niekam nėra naudinga.Dabar svarbiausia,jog Eurolyga nepasišiukšlintų ir eitų į dialogą su FIBA.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-04-24
-2
Atsakyti
nu
Tai kad neliktu money lygos, tam ir daromas naujas eurolygos formatas su fiksuotais klubais. Ivedamas pastovumas, kuris turetu buti patrauklus remejams. Zodziu tikslas euro nba. O fiba nori viska kontroliuoti, vidury sezono rinktines kviesti ir kitokios nesamones.

Yra trys variantai: Money lyga, megeju sportinis principas, arba uzdara lyga.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-04-24
+1
Atsakyti
Tam, kad Ispanai liktų Olimpiadoj Eurolyga turi atiduot ateinančius 5 metus pusę verslo FIBAI ir stebėti kaip laikui bėgant FIBA perims viso žaidimo kontrolę, išstums Eurolygos valdybą ir galiausiai pervadins turnyrą į Champions league?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-04-24
-3
Atsakyti
....
nori jie prie eurolygos finansu, o ne valdymo paciu turnyru siaip jau po tikrovei. cia viskas del pinigu, o ne krepsinio lygio kelimo ar panasiai. savo tai ciampionu lygai net pagrindinio remejo negauna, nes niekas i toki suda nelys tai jau sukasi i eurolygos finansus. bet nemanau kad juos kas ten prileis.
2016-04-24
-1
Atsakyti
moneylyga sulindus tiem kas zada sukisti pinigu, fiba kazka i tai apeliavo, bet nieko taip ir neisdeste, kaip tai sprestu,

moneylygos zala Euro krepsinio lygiui yra milziniska, JAV suoliuoja pirmyna visomis prasmemis per paskutinius keliolika metu, o Europa merdi. Fininasiniai klausimai cia net nesprendziami, visiskas minusas cia dalyvauti, nedirbama, kad turnyras butu patrauklus zmonem, na ir nesistebiu, juk zmonem norisi palaikyti SPORTO klubus, o ne pvz kremliaus ar katalonijos politinius irankius. Sportine prasme zaidejai cia negauna reikiamo rungtyniu skaiciaus, o jei gaus daugiau, tai klausimas kokia nauda is rungtyniu kai susitinka kelis kartus brangesni zaidejai su miesto pasalpu gavejais..
2016-04-24
+7
Atsakyti
O Eurolygai kas gero iš to kad padės organizuot? Nieko :D
2016-04-24
+2
Atsakyti
ASDASF
as nesuprantu 90proc lietuviu yra nepatenkinti fiba nors nieko ji dbr nedaro tik sneka ,nors kiekvienais metais zyzia ne euroleague o moneyleague :D tie patys top klubai nusiperkami turku kvietimai i eurolyga lietuviams viena vieta ir pns o dbr kai fiba siulo kita iseiti tai jau eurolyga isganymo lyga :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD ir taip aisku buvo eurolyga liks ir po metu viskas uzsimirs o tie kaip apacioj komentarai po eurolygos naujiemons virs moneyleague ,turkishairlinesleague ,oilbankleague :D jokio sportinio intereso :DDD apsispreskit nenuovuokos :D kitametis turnyro formatas yra tragiskas :) 16 teamu po du kartus su los ,po pirmo turo cska ,fenebahce,real,barsa,oly ,pao bus uzsitikrine vietas top8,o dar koks ispanu klubas ar rusu ,turku kovos del paskutiniu biletu o tokie kaip zalgiris tures 3-12 geriausiu atveju ir kovos del "garbes " :D jai formatas butu pirmos 4 eina iskart i ketvirfinali o 5-12 vietos kovoja del patekimo i ketfirfinali panasiai kaip nkl :) kitu atveju lyga pasidarys nuobodi rugtyniu prasme pabaigoje bus visiskai neidomi ,o komandos islosia tik 3 rugtynes namuose paliginus su siemetiniu 5 reguliariame ir top 16 jai patenka 7 rugtynes ,nieko nelosiame zodziu :) plius komandos tures 10m sutartis tai tokie kaip zalgiris bus ramus nors ir del 0-30 :) nereiks sukt galvos del top16 ar pateks muhahaha
2016-04-24
-1
Atsakyti
ot struktūra - patys nieko nedaro, patys nieko nesugeba, tada sumąsto, kad naudojant šantažą galima ir reikia tapti didelio verslo dalimi...

Rusijoj yra paplitęs toks nusikastamumo modelis - Reiderstvo vadinasi, kai nusikaltėliai ateina ir tiesiog užgrobia didelius verslus su visais darbuotojais, patalpomis ir tt.

Čia viskas daroma labai panašiai, tik nenaudojant jėgos, o naudojant atvirą šantažą.
2016-04-24
-3
Atsakyti
Neiveike jega ir grasinimais iveiks gudrumu :D
2016-04-24
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 19

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.