Tris kėlinius atrodę beviltiškai, Klivlendo „Cavaliers“ ketvirtajame pademonstravo kovingumą, tačiau varžovų nebepavijo. Antrosiose Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) finalo rungtynėse namie žaidę San Antonijaus „Spurs“ 103:92 (28:17, 30:16, 31:29, 14:30) įveikė „Cavaliers“ ir serijoje iki 4 pergalių pirmauja 2-0.

Didysis „Spurs“ trejetas – Tony Parkeris, Timas Duncanas ir Emanuelis Ginobili dominavo per pirmus 3 kėlinius ir pelnė 68 taškus – daugiau nei visa „Cavaliers“ komanda kartu sudėjus. Šeimininkai turėjo triuškinamą 27 taškų pranašumą (89:62), tačiau „Cavaliers“ nesiruošė pasiduoti.

Ketvirtą kėlinį pradėję spurtu 10:0, svečiai privertė varžovų trenerį Greggą Popovičių prašyti minutės pertraukėlės, tačiau po jos žaidimas neišsilygino.

„Ketvirtame kėlinyje atlikau neteisingus keitimus, kelis kartus liepiau klaidingai gintis. Mano sprendimai lėmė, kad varžovai mus pasivijo“, – nepaisant pergalės, kaltę po mačo sau prisiėmė Popovičius.

Ketvirto kėlinio viduryje LeBronas Jamesas dukart iš eilės pelnė 2 taškus su pražangomis ir likus žaisti kiek mažiau nei 5 minutes komandas skyrė vos 8 taškai – 87:95.

Po nesėkmingos „Spurs“ atakos Jamesas galėjo dar labiau priartinti savo komandą, tačiau nepataikė iš po krepšio ir, kaip paaiškėjo netrukus, paskandino visas viltis kovoti dėl pergalės.

Kitoje aikštės pusėje Parkeris įmetė dvitaškį, tada Ginobili pataikė tritaškį su pražanga ir skirtumas šoktelėjo iki 11 taškų – 100:89. Nors netrukus Danielis Gibsonas atsakė tritaškiu, tačiau tada Duncanas puolime atkovojo kamuolį ir pelnė du taškus, taip užbaigdamas rungtynes.

„Anksčiau taip pat esame atsilikę serijoje 0-2. Taip atsilikome prieš Detroitą, tačiau laimėjome vis tiek. Kiekvienos rungtynės yra naujas mūšis“, – optimistiškai į ateitį žvelgė „Cavaliers“ treneris Mike‘as Brownas.

Dabar serija kelsis į Klivlendą, kur bus žaidžiamos trečios, ketvirtos ir, jei prireiks, penktosios serijos rungtynės.

„Prieš dvejus metus antrose finalo rungtynėse „Pistons“ įveikėme 20 taškų skirtumu, tačiau tada trečiose rungtynėse pralaimėjome 20 taškų, o ketvirtose – 30 taškų. Todėl negalime atsipalaiduoti“, – praeities klaidas prisiminė Parkeris.

Sėkmingiau nei pirmąjį mačą, šįkart sužaidė Žydrūnas Ilgauskas. Per 22 minutes jis pelnė 9 taškus (3/8 dvitaškių, 3/3 baudų), atkovojo 4 kamuolius, blokavo 1 metimą ir prasižengė 3 kartus.

„Spurs“: Tony Parkeris 30 taškų, Emanuelis Ginobili 25, Timas Duncanas 23 (9 atkovoti kamuoliai, 8 rezultatyvūs perdavimai), ... Robertas Horry 5 (9 atk. kam., 5 blk.).

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 25 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Danielis Gibsonas 15, Sasha Pavlovičius 10, Žydrūnas Ilgauskas 9.

Atrinkti (0) Visi (26)
Nemanau kad jie vieni stipriausiu, Cavs atsidure finale deka labai palankiai susiklosciusios jiems situacijos. Paprasciausiai yra labai silpna rytu konferencija... Vakaro konferencijoj Cavs kur nors 1 ar 2 rounde butu pasikrove nuo Jazz ar Rockets ar nuo Mavs ir ramiai lauktu kito sezono pradzios. Rytu konferencijoj yra nukraujavusi Heat komanda, savo zaidima prarade be Beno zaidziantys Pistons, labai jauni Bulls ir kruva autsaideriu...
2007-06-12
-1
Turiu įtarimą, kad šiemetinis Cavs rezultatas - max ką jie šiemet galėjo nuveikt...Spurs patirtis tokio lygio kovose visai kitokia..Reikia laiko, kad Ilgausko komanda apsiprastų su mintim, kad jie - vieni geriausių NBA. Jie patys kol kas tuo nelabai tiki...Jei komanda neišsibarstys, sek sez galim sulaukti dar rimtesnių dalykų.
2007-06-11
-1
taip ir turejo but su tokia ginyba jie nieko nelaimes. puolimas isvis ragai. ketvirtam keliny buvo intriga bet tada ginobili trita su gipsono prazanga ileido. o siaip gipsonas su varejao gera sulose. cavs zaide tik 4 keliny ir tai kaip liko lost 7 minutes. kas ziurejo tikriausiai nusivyle