Pasirengimą Europos jaunučių (gim. 1991 m. ir vėliau) merginų krepšinio čempionatui tęsianti Lietuvos rinktinė draugiškame turnyre Švedijoje užėmė trečiąją vietą. Per trečias turnyro rungtynes sekmadienį lietuvaitės 72:51 (18:19, 20:8, 14:15, 20:9) nugalėjo bendraamžes iš Latvijos.

Mačas apylygiai vyko tik per pirmą ketvirtį. Antrojo kėlinio pradžioje keletą iš eilės atakų sėkmingai baigusios Lietuvos rinktinės žaidėjos įgijo 5 taškų persvarą (27:22). Prieš didžiąją pertrauką lietuvaitės dar kartą spurtavo ir trečiojo ketvirčio pradžioje įgijo 17 taškų pranašumą (49:32).

Nors rungtynems baigiantis Latvijos ekipa buvo priartėjusi iki 5 taškų (52:57), per lemiamas susitikimo minutes Lietuvos rinktinės žaidėjos apsigynė ir pačios sėkmingai baigė atakas.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė 17 taškų pelniusi ir 13 kamuolių po krepšiais sugriebusi Eglė Šikšniūtė. Diana Žintikaitė ir Inesa Visgaudaitė surinko po 14, Radvilė Autukaitė įmetė 10, Viktorija Rumšaitė prie pergalės prisidėjo 8 taškais. Indrė Grigaitė pelnė 6 (6 atk. kam.), o Gintarė Mažionytė – 3 (8 atk. kam.) taškus.

„Į šį turnyrą vykome tik praėjus savaitei nuo treniruočių stovyklų pradžios, todėl rezultatus vertinu optimistiškai“, – turnyrą apibendrino Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Algirdas Budėnas.

Strategas pasidžiaugė, kad per trečias rungtynes jo auklėtinės pradėjo suprasti, kaip reikia gintis: „Mūsų gynyba jau buvo geresnė, tačiau dar reikia nemažai dirbti puolime“.

Europos jaunučių merginų čempionatas liepos 27 – rugpjūčio 5 dienomis bus surengtas Valmieroje (Latvija). Lietuvos rinktinė B grupėje kovos su Serbijos, Švedijos ir Lenkijos nacionalinėmis komandomis.